Κυριακή 10 Φλεβάρη χωματόβολτα στα Γεράνεια

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μα τι ωραία βόλτα ήταν αυτή...:inlove::inlove::inlove:
(και είχε και εντούρο μηχανάκια :p )

Ένα βήμα από το σπίτι μας με όλων των ειδών τις διαδρομές.....από τέρμα φλαταδούρες να σπινιάρει και η 5η, μέχρι τέρμα σαθρά ανηφορικά, να παλεύει να βρει πρόσφυση η πίσω ρόδα...
Με την απαραίτητη λάσπη για να μην σκονίζεσαι αλλά και ούτε παρατεταμένες λασπομαχίες να παλεύεις να κρατήσεις όρθιο το θεριό..
Το ζέσταμα στην αρχή, με το που μπήκαμε από ΤΙΤΑΝ ήταν κάπως πικάντικο, αλλά στο καπάκι ακολούθησαν οι όμορφοι δασικοί του Πατέρας και η γκαζιέρα τερμάτισε ουκ ολίγες φορές.
Εκεί μετά το Αλεποχώρι δυσκολευτήκαμε λίγο και προτιμήσαμε να μη σπάσει το παρεάκι και να πάμε από άσφαλτο στα Πίσια.

Η αλήθεια είναι ότι άπαξ και σταματήσεις σε τόσο σαθρό ανηφορικό, μετά ΔΕΝ ξεκινάς. Κάτι που μπορεί να συμβεί όταν οι αναβάτες είναι κοντά μεταξύ τους.
Εγώ με το Γιάννη καταφέραμε και ανεβήκαμε πάνω γιατί δεν είχαμε κάποιον μπροστά μας, είχαμε σταθερό γκάζι, και το πιο σημαντικό.........ΚΤΜάρες ρε φίλε! (αστειεύομαι ε)

Μπράβο ρε φιλαράκια, για την όμορφη συντροφιά και το γέλιο, μπράβο και στην Ελλαδάρα μας που για ακόμη μια φορά μας δείχνει πόσο ευλογημένο μέρος είναι.

Χάρηκα πολύ που γνώρισα από κοντά τον ομόσταυλο Γιάνναρο @petalidas , τον εξαιρετικό εντουρά Κώστα @kordix , το συνάδελφο @lunatickpr , τον Παναγιώταρο @flash, τον γνώστη της περιοχής @DONKEYNATOR και βέβαια όλες τις παλιόφατσες που....άλλη όρεξη δεν είχα αλλά τέλος πάντων..καλοί ήσασταν και του λόγου σας :p:p

Αντε και στην επόμενη ρε μάγκες....και μη χαθούμε ε.....οι βόλτες μας ενώνουν...

:friendship::friendship::friendship::friendship:

Special Thanks στον @XLGeorge για την ιδέα αλλά και τη διαδρομή :ok::ok::ok:

ΥΓ: Έχουμε αφήσει χρωστούμενα μετά το σαθρό ανηφορικό, ξεκινάει ένας πολύ όμορφος δασικός...


 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Όμορφα ήταν σημερις...

Ευχαριστούμε @XLGeorge που μας ξεσήκωσε.

Χάρηκα που είδα παλιούς κ νέους συντρόχους.

Το παρεακι άπαιχτο, έπεσε πολύ γέλιο, κοινώς... απο-τοξινο-θηκαμε...

Πολύς μότο-κόσμος στους δρόμους, ολουθε, άσφαλτο κ χώμα.



Στάλθηκε από το γατοφωνο, χρησιμοποιώντας Gattatalk
γατε εισαι προβληματισμενος ????
δεν μπορεις να παρεις μια αποφαση ????

στη πρωτη φωτο , σκεφτεσαι να το θαψεις ??? ή στη δευτερη σκεφτεσαι να το φουνταρεις ????

:p:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

petalidas

Μέλος
Περιοχή
αθηνα νεα ιωνια
Όνομα
Γιαννης Ρουμελιωτης
Μοτό
KTM ADVE 950
πολυ ωραια η βολτα μας... για το σαθρο εχω να πω ενα ....momentum... με τον Γιαννη aka @Aldebaran ειπαμε εχουμε ανοιχτους λογαριασμους με την φλαταδουρα μετα τη σαθρα....θα στεναξουν τα lc8..
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Η έναρξη της βόλτας από ΤΙΤΑΝ

 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Τέτοιες βόλτες πρέπει να συνταγογραφούνται απο γιατρούς.

-έχετε άγχος?
-μάλιστα
-θα σας γράψω 3 χωμάτινες βόλτες για τον Φεβρουάριο. Αν δεν νιώσετε καλύτερα, ελάτε να προσθέσουμε κι άλλη. Καλό ντριφτάρισμα και περαστικά σας.
-ευχαριστώ.
-μη ξεχάσετε στο τελος της βολτας το σουβλάκι και λιγο κόκκινο κρασί.
 

ktasos

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Tasos
Μοτό
BMW R1200GS LC ADV
Ηρθατε στα μέρη μου, αλλά δούλευα και δεν μπόρεσα. Τα Γεράνεια είναι απ τις ποιο όμορφες διαδρομες. Η ποιο κοντινή μας χωματοεξόρμηση για εμάς εδώ. Και πάντα συνοδεύεται με κοψίδια στα Πίσσια :) πάντα τέτοια παίδες
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Εγώ περιμένω πλάνα από μια καινούργια Black gopro... Που είδα πάνω σε endura με μεγάλη αγκαλιά.. :mooning:
Πάρε πλάνο από τη gopro ενός koilara κι άσε τους enduraδες στην ησυχία τους ("ησυχία" τρόπος του λέγειν...) :p

 
Τελευταία επεξεργασία:

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Λίγο χωματάκι από το πρώτο κομμάτι μετά το εκκλησάκι...

 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Δυστυχώς δεν μπόρεσα να σας δω!!
Έχω πήξει!!
Περάσατε ωραία όμως, στα ωραία μας χώματα!!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Δυστυχώς δεν μπόρεσα να σας δω!!
Έχω πήξει!!
Περάσατε ωραία όμως, στα ωραία μας χώματα!!!
Δεν πειράζει ρε Νασο, τα λέμε σε μια επόμενη :)
 

Nikos-trail

Μέλος
Όνομα
Νικος
Μοτό
Aprilia Pegaso Train 2008
Φωτογραφία από την σημερινή εξόρμηση. Ήταν φανερό ότι άνοιξαν με μηχανήματα τον δρόμο στα σημεία που είχε χαλάσει, και έκανα σχετικά εύκολα δικαβαλος την διαδρομή από Μέγαρα έως Λουτράκι.


Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom