Κυριακή 20/11. Χωμάτινη βόλτα Attica

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Μπήκα γκαράζ ολοκληρος και εγώ και αυτή.

Ευχαριστώ πολύ ακόμη μια φορά για την υπομονή και την υποστήριξη.

Θα σας ξανάρθω κάποια στιγμή σε καλύτερη κατάσταση.

Καλή μας εβδομάδα!
 

antonis68

Μέλος
Περιοχή
Σαλαμίνα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Suzuki Freewind 650 02
:friendship:Όλα καλά, γύρισα, σούπερ βόλτα!
Πολλά μπράβο στο Βαγγέλη για την ιδέα και υλοποίησή της.
Έφτασα μέχρι το 133 χιλιόμετρο
Πεσμένα δέντρα είχαν κλείσει τον δρόμο, στα πρώτα είχε καβάτζα, στα επόμενα παντού κλειστά ήμουνα και μόνος..
Πάλι πίσω και κατέβηκα από Βαρυμπόπη.
Άντε και στην επόμενη,
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Back to base
Με πολύ περιπέτεια....

Κροκαλα, σαθρά, λάσπες, ανηφόρες, γκρεμός, χασιματα και στο τελος.....το κάναμε όλο με άλλα 5 παιδιά και ήπιαμε το καφεδάκι στην Τανάγρα...

Στην επιστροφή....Έμεινα από βενζίνη στο πουθενά!!!!!!

Όλα καλά, ευχαριστούμε τον Βαγγέλη κ όλη την παρέα και στα επόμενα με υγεία!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Πίσω και εγώ. Κάναμε με N-gin76 όλη την διαδρομή. Δεν είδαμε πουθενά πεσμένα δέντρα. Πολύ πέτρα το τελευταίο κομμάτι και κοφτερή. Δεν έμεινε σφράγισμα για σφράγισμα. Πολύ νεροφαγομα επίσης. Στο τέλος παραλίγο να μείνω και εγώ από βενζίνη. Αυτό το πρόβλημα το έχουν βέβαια όλα τα μικρά. Ευχαριστούμε πολύ την διοργάνωση. Χορταστική βόλτα.
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Πόσοι αντβεντσουραδες χρειάζονται για να αλλάξουν μια σαμπρέλα;



Πολλοί.....
Αλλά μόνο αν είναι η σαμπρέλα του Χρηστάρα.....


 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Το ευχαριστήθηκα σήμερα :friendship:. Ήταν πολύ ωραία η διαδρομή και εδώ να ευχαριστήσω τον Σπύρο entourista που την ανέβασε στο φόρουμ, το μηχανάκι δούλεψε υποδειγματικά αφού ρύθμισα σωστά τις πιέσεις στα λάστιχα και δεν ήμουν με 30 μπροστά- πισω όπως στην Πεντέλη :hh:.


Η παρέα έπιασε ωραίο ρυθμό και χάρηκα που είδα κόσμο που είχα καιρό να δω. Επίσης εντυπωσιακή ήταν η ποικιλία των ον οφ αφού στη βόλτα είχε από μικρά 250 έως μαχιμα μεσαία και μεγάλα δικύλινδρα gs1200, 890, gs800, xlv650, kle500, freewind που τα πήγαιναν ωραία οι αναβάτες τους.

Και παρότι είχε πολύ κόσμο η βόλτα τσουλησε γοργά γιατί έγιναν διάφορα γκρουπσκια. Είναι βολικό που έχουν πολλοί την διαδρομή κι έτσι είναι εφικτό να γίνουν γκρουπς.

Πολλές :friendship: σε όλους


 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πολύ ωραία μέρα σήμερα,ωραίος καιρός,ωραία παρέα. Εντάξει τα αττικά χώματα είναι αρκετά σκληρά ειδικά καθώς δεν έχει ρίξει και βροχές.

Χάρηκα που είδα φάτσες και φίλους πάλι μετά από κάτι μήνες. Νομίζω χρειαζόμαστε και ένα καφεδάκι μια μέρα να μαζευτούμε να τα πουμε λίγο και πιο άνετα.

Το ίχνος όπως πάντα βοήθησε να δημιουργηθούν σταδιακά γκρουπακια βάσει Ρυθμού χωρίς ανάγκη να είναι 20 μηχανές μαζί.

Εγω έφυγα στο 90χλμ μαζί με τον Κώστα που κατάφερε και έσπασε τον πύργο που δεν κατάφεραν άλλοι κι άλλοι στο εξωτερικό. Είσαι πολύ παγκόσμιος ρε π@υστη μου και αυτός ο Γκαντυ πάει σε ρυθμούς dakar!!

Σορυ που δεν συνέχισα μέχρι το τέλος και ως θεματοθετης αλλά δεν ήθελα ο Κώστας να γυρίσει μόνος μήπως δεν κρατήσει η πρόχειρη επισκευή του πύργου να κάναμε κάτι αν χρειαστεί και επίσης βρήκα και ευκαιρία να γυρίσω να κοιμηθώ λίγο σπίτι καθώς είχα χορτάσει για σήμερα,χεχε.
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Ευχαριστούμε και πάλι Βαγγέλη

Τα καλύτερα έπονται....

Κλασσικά δεν έβγαλα καμία φωτό πέραν των 2 στο διάλειμμα για το...φουιτ...

Οπότε όσοι έχουν ας εμφανιστούν σιγά σιγά να καμαρώσουμε αυθεντικούς dakarοβιους εντουραδες.....
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ευχαριστούμε και πάλι Βαγγέλη

Τα καλύτερα έπονται....

Κλασσικά δεν έβγαλα καμία φωτό πέραν των 2 στο διάλειμμα για το...φουιτ...

Οπότε όσοι έχουν ας εμφανιστούν σιγά σιγά να καμαρώσουμε αυθεντικούς dakarοβιους εντουραδες.....
Δεν έκανα κάτι ρε συ. Ένα τοπικ άνοιξα,διαδρομή ήταν έτοιμη από τον Σπύρο. Τώρα που κλείνει ο καιρός θα κάνουμε κι άλλες.. Άλλοι περιμένουν να ανοίξει εμείς να κλείσει χαχα.

Φωτό κι εγώ ελάχιστες τραβάω. Σήμερα καμία!
 

Dουαν

Μέλος
Όνομα
Antonis diamantopoulos
Μοτό
Tenere 39f
Tenere 1vj
Tenere1vj
Tenere 34L
Xr250r
xlr 250
Ευχαριστούμε και πάλι Βαγγέλη

Τα καλύτερα έπονται....

Κλασσικά δεν έβγαλα καμία φωτό πέραν των 2 στο διάλειμμα για το...φουιτ...

Οπότε όσοι έχουν ας εμφανιστούν σιγά σιγά να καμαρώσουμε αυθεντικούς dakarοβιους εντουραδες.....
Έχω βάλει μερικές στην ομάδα του Facebook
 
Last edited by a moderator:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ωραια μερα καλη παρεα ,περασαμε καλα ,ευχαριστω συντροχοι γισ την παρεα
Καλημέρα Κώστα, κάποια στιγμή ήμουν πίσω σου και χαζευα το 300 ραλί. Πέρα ότι είναι κουκλάκι, σε ένα κομμάτι με φυτευτή πέτρα πριν τις ανεμογεννήτριες παρατηρούσα την πίσω ανάρτηση και διάβαζε ωραιότατα.

Είναι πολύ ωραία μοτοσυκλέτα και ταμάμ για αυτού του τύπου τις βόλτες.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλημέρα Κώστα, κάποια στιγμή ήμουν πίσω σου και χαζευα το 300 ραλί. Πέρα ότι είναι κουκλάκι, σε ένα κομμάτι με φυτευτή πέτρα πριν τις ανεμογεννήτριες παρατηρούσα την πίσω ανάρτηση και διάβαζε ωραιότατα.

Είναι πολύ ωραία μοτοσυκλέτα και ταμάμ για αυτού του τύπου τις βόλτες.
Ο βιομηχανικός κατάσκοπος της γειτονιάς σας έχει πληροφορίες σχετικές..

 

Kostas rally

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Voge 300 rally
Ο βιομηχανικός κατάσκοπος της γειτονιάς σας έχει πληροφορίες σχετικές..

ευχαριστω για την ενημερωση ,μαθαινω και τι εχω δηλαδη :)
 
Top Bottom