Κυριακη 20-2 Χωματινη-Ελικωνας-Ζαλτσα

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Αν βρω να αφήσω το παιδι θα μαζέψω το ταλαιπωρημένο κουφάρι μου και θα έρθω. Με το gs και τη μπαγκαζιερα γ

Εμένα παλι γιατί μ αρέσει το klr πιο πολυ ? :D
Φιλος πηρε προσφατα KLR και εχει ξετρελαθει :laugh: , το οδηγησα και εγω, δεν ειναι κακο, τιμιοτατο για τα χρονια του.
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Εγω ειμαι το άλλο ατομο θα έρθουμε με τοDirtyFotis .Με το 640 εννοειται και πισω λάστιχο μετριο.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Φιλος πηρε προσφατα KLR και εχει ξετρελαθει :laugh: , το οδηγησα και εγω, δεν ειναι κακο, τιμιοτατο για τα χρονια του.
Ρε βαλτοί είστε βραδιάτικα, jimmatas δεν έχεις να φτιάξεις καμιά μίζα απ' το να σχολιάζεις και να χαλάς το θέμα του παιδιού; :p:laugh:
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Στις 9:45 θα βρισκομαι στο σημειο εκκινησης. Καλο θα ειναι να ειμαστε ολοι στην ωρα μας για να ξεκινησουμε στις 10:00 ετσι ωστε να εχουμε την μερα μπροστα μας.

Στα 15 χιλιομετρα μετα την εκκινηση συνανταμε το τελευταιο βενζιναδικο στις Θεσπιες για οποιον χρειαστει ανεφοδιασμο και την αλλη ομαδα απο τα Βαγια που θα μας περιμενει εκει (2-3 ατομα) για να ξεκινησουμε ολοι μαζι.

Πρωτη σταση στην Αρβανιτσα Βοιωτιας για καφε...


Το σημειο εκκινησης εδω--------->Ιερός Ναός Αγίας Τριάδος · Κασσάνδρου 58, Θήβα 322 00, Ελλάδα
 

MadMar

Μέλος
Όνομα
Marios
Μοτό
Suzuki V-Strom DL 650 K9
Συντροχοι επειδή κι εγώ παίζει να έχω μια σχετική ελευθερία αύριο, τι βαθμό δυσκολίας έχει η βόλτα; Στρώμα με άπειρο στο χώμα αναβάτη και 70-30 λάστιχα έχει ελπίδα να τη βγάλει χωρίς να σας χαλάσει το προγραμμα;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στις 9:45 θα βρισκομαι στο σημειο εκκινησης. Καλο θα ειναι να ειμαστε ολοι στην ωρα μας για να ξεκινησουμε στις 10:00 ετσι ωστε να εχουμε την μερα μπροστα μας.

Στα 15 χιλιομετρα μετα την εκκινηση συνανταμε το τελευταιο βενζιναδικο στις Θεσπιες για οποιον χρειαστει ανεφοδιασμο και την αλλη ομαδα απο τα Βαγια που θα μας περιμενει εκει (2-3 ατομα) για να ξεκινησουμε ολοι μαζι.

Πρωτη σταση στην Αρβανιτσα Βοιωτιας για καφε...


Το σημειο εκκινησης εδω--------->Ιερός Ναός Αγίας Τριάδος · Κασσάνδρου 58, Θήβα 322 00, Ελλάδα
Αποστόλη το αρχείο gpx που έχεις ανεβάσει κάποιο σφάλμα έχει και δε μπορεί να ανέβει στο base camp για να το φορτώσω στο gps. Μπορείς να του ρίξεις μια ματιά;
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Συντροχοι επειδή κι εγώ παίζει να έχω μια σχετική ελευθερία αύριο, τι βαθμό δυσκολίας έχει η βόλτα; Στρώμα με άπειρο στο χώμα αναβάτη και 70-30 λάστιχα έχει ελπίδα να τη βγάλει χωρίς να σας χαλάσει το προγραμμα;
Το μηχανακι σου θα σε δυσκολεψει χωρις λαστιχα και αν είσαι και άπειρος στο χωμα ακόμα χειρότερα.
Η διαδρομή δεν είναι δύσκολη αλλά όπως είπα λόγω της εποχής μπορεί να υπάρξουν εκπλήξεις και η απόσταση είναι τετοια που χρειάζεται μια καλή ροή για να την ολοκληρώσουμε στον χρόνο μας.. Καλύτερα να μην ακολουθήσεις για την δική σου ασφάλεια αλλά αν θες να δοκιμάσεις μπορεις να έρθεις και να δουμε τον ρυθμό σου ξεκινώντας...
 
Τελευταία επεξεργασία:

MadMar

Μέλος
Όνομα
Marios
Μοτό
Suzuki V-Strom DL 650 K9
Το μηχανακι σου θα σε δυσκολεψει στην χωρις λαστιχα και αν είσαι και άπειρος στο χωμα ακόμα χειρότερα.
Η διαδρομή δεν είναι δύσκολη αλλά όπως είπα λόγω της εποχής μπορεί να υπάρξουν εκπλήξεις και η απόσταση είναι τετοια που χρειάζεται μια καλή ροή για να την ολοκληρώσουμε στον χρόνο μας.. Καλύτερα να μην ακολουθήσεις για την δική σου ασφάλεια αλλά αν θες να δοκιμάσεις μπορεις να έρθεις και να δουμε τον ρυθμό σου ξεκινώντας...
Ευχαριστώ πολύ φίλε Αποστόλη. Η αλήθεια είναι ότι το βασικότερο ζητημα που με προβληματίζει σε τέτοιες βόλτες είναι η απουσία του κατάλληλου χωμάτινου εξοπλισμού. Επομένως απ τη στιγμή που πιθανόν θα έχει δύσκολα κομμάτια δεν θα ακολουθήσω αυτή τη φορά.
Θα επενδύσω σύντομα σε χωμάτινο εξοπλισμό και θα ακολουθώ με λιγότερες επιφυλάξεις
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Αποστόλη το αρχείο gpx που έχεις ανεβάσει κάποιο σφάλμα έχει και δε μπορεί να ανέβει στο base camp για να το φορτώσω στο gps. Μπορείς να του ρίξεις μια ματιά;
Ευχαριστώ πολύ φίλε Αποστόλη. Η αλήθεια είναι ότι το βασικότερο ζητημα που με προβληματίζει σε τέτοιες βόλτες είναι η απουσία του κατάλληλου χωμάτινου εξοπλισμού. Επομένως απ τη στιγμή που πιθανόν θα έχει δύσκολα κομμάτια δεν θα ακολουθήσω αυτή τη φορά.
Θα επενδύσω σύντομα σε χωμάτινο εξοπλισμό και θα ακολουθώ με λιγότερες επιφυλάξεις
Συμφωνώ!! Πάνω από όλα ή ασφάλεια!
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Αποστόλη το αρχείο gpx που έχεις ανεβάσει κάποιο σφάλμα έχει και δε μπορεί να ανέβει στο base camp για να το φορτώσω στο gps. Μπορείς να του ρίξεις μια ματιά;
Για δοκιμασε με αυτο...
 

Attachments

Reactions: STF

antonis68

Μέλος
Περιοχή
Σαλαμίνα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Suzuki Freewind 650 02
Γεια χαρά στο παρεάκι της Θήβας και σε όλους! Μπράβο σας που γουστάρετε να μας βολτάρετε στα όμορφα μέρη σας!
Πρόλαβα μόλις να ετοιμάσω το μοτοσακό μου για αύριο οπότε θα τα πούμε το πρωί. Θα εκπροσωπήσω τη Σαλαμίνα μιας και ο κάπτεν Aldebaran πρέπει να είναι μακριά :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom