Λάμπα led για R1200GS Adventure 2006-2013;

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
το ίδιο ακριβώς Γιάννη!
Τώρα με τελωνεία κλπ δεν ξέρω πόσο θα βγαίνει, αλλά και το άλλο από USA θα έχει επίσης τελωνείο.
Θεωρώ τα 400 γιούρα που κοστίζει από το Βολιώτη που λέμε πιο πάνω, είναι τίμια λύση και σίγουρη - εφόσον κάποιος το επιλέξει!
Ναι αν προσφέρει και εγγύηση μια χαρά είναι, έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο ;)
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Αυτο είναι φθηνό...
:D:D:D

Μεταχείρω από 2015 μοδελάκι και σπασμένο...
Μάλλον πανάκριβο!!!:cool:
Ναι τώρα είδα ότι είναι σπασμένο,αλλά νομίζω δεν είναι σπασμένο σε κατάσταση αχρήστου.Με λίγη εποξική αν δεν έχει σπάσει στα σημεία που στηριζεται ενδεχομένως να μην υπάρχει θέμα.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ναι τώρα είδα ότι είναι σπασμένο,αλλά νομίζω δεν είναι σπασμένο σε κατάσταση αχρήστου.Με λίγη εποξική αν δεν έχει σπάσει στα σημεία που στηριζεται ενδεχομένως να μην υπάρχει θέμα.
Σπύρο ακόμα κι αν είναι καλό, είναι για τα μοδέλα 2013++. Δεν κάνει για το μοντέλο του τίτλου.
Επίσης δεν είναι λύση για κάποιον που θέλει να κάνει τη μετατροπή στα φώτα, παρά μόνο για κάποιον που ψάχνει να αντικαταστήσει ένα ίδιο δικό του (χαλασμένο ας πούμε). Επίσης είναι ένα κομμάτι....
Εδώ λέμε για λύσεις που θα μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν πολλοί κάτοχοι GS προ LC εποχής.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τα μαμά πόσα λούμεν είναι ωρέ παιδιά ;
Αυτό είναι μια καλή ερώτηση....

Λούμεν αναφέρονται μόνο στα led, ούτε στα ξενον. Φυσικά ούτε στους λαμπτήρες πυρακτώσεως ξέρουμε τα loumen
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Σωστά , απλά μποΡΑμε να αντιστοιχίσουμε τα κεριά σε λούμεν...αν μάθουμε...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

dimu

Μέλος
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
Ktm990
Έχω βάλει στο gs μου led λάμπα της cyclops.Δεν κόβεις τιποτα όλα μπΑινουν μέσα στο φανάρι όμορφα και ωραία!αποδοση τρομακτική!Οδηγω το βράδι μόνο με μεσαία σκάλα.υπαρχει και site της εταιρίας μπαίνεις και διαβάζεις..Εχει ένα χ κόστος αλλά αξίζει τα λεφτά της!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έχω βάλει στο gs μου led λάμπα της cyclops.Δεν κόβεις τιποτα όλα μπΑινουν μέσα στο φανάρι όμορφα και ωραία!αποδοση τρομακτική!Οδηγω το βράδι μόνο με μεσαία σκάλα.υπαρχει και site της εταιρίας μπαίνεις και διαβάζεις..Εχει ένα χ κόστος αλλά αξίζει τα λεφτά της!
Έχει σωστή δέσμη?
Τυφλώνει... Γενικά τους απέναντι, γιατί εκεί είναι το πρόβλημα με τα led.
Δώσε καμμια πληροφορία αγοράς και πόσο.
 

dimu

Μέλος
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
Ktm990
Σε αυτό το Λίνκ θα βρεις περισσότερες πληροφορίες νομίζω κατα 99% τις φέρνει και η μακαν. https://touratech-usa.com/store/Cyclops-LED-Headlight-Bulb-Conversion-BMW-R1200GS-ADV-RT-LT
Άριστη δέσμη χωρις Τρύπες και κενά δεν τυφλώνει τουλάχιστον απο όσο έχω αντιληφθεί.Πιστευω ότι αυτά τα led εχουν κάτσει κουτί στο 1200 gs.Yπαρχουν και αρκετά video στο YouTube..
 

NLS

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW R1200GS '07
Αυτό το thread με έκανε να μπω στο forum από το... 2015.
(δεν χάνατε και τίποτα)
Βασικά δεν θυμόμουν καν ότι είχα γραφτεί.

Τέλος πάντων στο thread έφτασα... googlάροντας και googlαρα επειδή είδα ένα GS στο δρόμο σήμερα με αυτά τα LED (το full replacement του μπροστινού).
Να πω ότι από τον καθρέφτη μου όταν το είδα (αφού τον είχα περάσει και είχα δει ότι είμαστε "συνομήλικες" μηχανές) μου έκανε θετική εντύπωση αυτό που είδα. Δεν ξέρω βράδυ, αλλά πρωί που το είδα ήταν καλό και έμοιαζε αρκετά με των LC.

Έψαξα και βρήκα και εγώ τις κινέζικες επιλογές.
Φαίνεται να είναι δυο. Η μια έχει πλαστικά που είναι ακριβώς ίδια με της pre-LC και η άλλη έχει πλαστικά που φέρνουν στα της LC. Εσωτερικά φαίνονται τα ίδια (σε φακούς), αλλά φυσικά κανείς δεν ξέρει τι LED χρησιμοποιούν κλπ. Επίσης ακούω ότι είναι ομολογαρισμένα αλλά δεν ξέρω και που φαίνεται αυτό.
Οι τιμές διαφέρουν αρκετά με τις φτηνότερες να είναι γύρω στα 210 δολάρια με τα μεταφορικά μαζί. Αμφιβάλλω ότι με ΦΠΑ και δασμό φτάνουν τα 400.
Αν πράγματι κάποιος τα φέρνει Ελλάδα, σίγουρα βάζει το "καπελάκι" του. Όχι ότι είναι κακό αυτό. Όποιος θέλει ρισκάρει.
Βέβαια και ο Έλληνας δεν ξέρουμε τι εγγύηση δίνει (και πως τη δίνει), αφού αυτό αν χαλάσει, ΛΟΓΙΚΑ το αλλάζεις όλο μαζί - εκτός αν έχεις γνώσεις ηλεκτρονικού και μαζί και "χασάπη" γιατί φαίνεται κλειστό σύστημα.
Εγώ ψήνομαι κάποια στιγμή - αν μείνω με τη (δίτροχη όχι τη δίποδη) γριά μου αρκετά ακόμα χρόνια.

---
Όσο για το GS που είδα σήμερα, καλοτάξιδοι οι άνθρωποι, φαίνεται ότι γυρνούσαν από ταξίδι, μια και ήταν δικάβαλο, με φουλ εξοπλισμό και οι δυο (νομίζω BMW εξοπλισμό - η χαρά του Βαγιανέλη :D) και τριβάλιτσο.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Top Bottom