Λάστιχα xt660z Tenere, ποιά;

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Το πήρα έχοντας πάνω του Dunlop TrailMax, σχετικά φρέσκα, Μάιος '16, το πίσω δεν το βλέπω να φτουράει για πολλά χλμ ακόμα, έχουν αποκτήσει και κάτι ραγάδες στα πλάι οπότε με την πρώτη ευκαιρία πάω για αλλαγή σε κάνα 2μηνο.
Το μόνο χώμα που πατάω είναι κάτι πολύ βατή χωματόδρομος τύπου κοντινή από την άσφαλτο "κρυφή" παραλία ή κάποιον επίσης γελοία εύκολο χωματόδρομο οπότε το θέμα τακούνι δεν με πολύ νοιάζει.
Περισσότερα χλμ θα κάνω σε εθνική οδό αναλογικά με χώμα, επίσης είναι το μόνο και καθημερινό μου όχημα οπότε κυκλοφορω Αθήνα φούλ.
Σε Mitas/Sava που βλέπω κάτι πολύ προσιτές τιμές αξίζει άραγε;
Πχ το MC24 που είναι αρκετά ασφάλτινο;

Όλες οι γνώμες καλοδεχούμενες, μετά από 10 χρόνια σε sm '17άρια λάστιχα τα εχω ξεχάσει τα άλλα λάστιχα..:rolleyes:
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Για την χρήση που περιγράφεις ότι θα κάνεις και αφού θα έχει εθνική το πρόγραμμα μία καλή επιλογη είναι τα απλά tourance που αντέχουν πολλαααα χιλιόμετρα με το ρίσκο βέβαια να σου βγάλει τα κουσουρια που έχουν πάθει αρκετοι,θα σε πάνε εύκολα σε κάποια κρυφή παραλία όπως και πολλά άλλα λάστιχα.
Θα κοιτούσα και τα heideau k76..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Το λοιπόν, μόλις μπαίνουν τα Mitas E08, κατέληξα σε αυτά χωρίς να βρω πολλές πληροφορίες είναι η αλήθεια, μόνο από εδώ στο φόρουμ έμαθα από πρώτο χέρι μερικά (χρήσιμα) πράγματα!
145€ με τοποθέτηση, Αθήνα σε κατάστημα στην Θησέως.
Θα γράψω εντυπώσεις τις επόμενες μέρες και μήνες.
Ελπίζω να έκανα καλή επιλογή..!
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Το λοιπόν, μόλις μπαίνουν τα Mitas E08, κατέληξα σε αυτά χωρίς να βρω πολλές πληροφορίες είναι η αλήθεια, μόνο από εδώ στο φόρουμ έμαθα από πρώτο χέρι μερικά (χρήσιμα) πράγματα!
145€ με τοποθέτηση, Αθήνα σε κατάστημα στην Θησέως.
Θα γράψω εντυπώσεις τις επόμενες μέρες και μήνες.
Ελπίζω να έκανα καλή επιλογή..!
Έκανες, τα ίδια φοράω και εγώ. Πολύ καλό ελαστικό, ειδικότερα αν σκεφτεί κανείς πόσο κοστίζουν. Το ίδιο ισχύει βέβαια για τα περισσότερα μοντέλα της Mitas, αν όχι όλα.
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Στέφανε εσύ με βοήθησες πάρα πολύ στην επιλογή τους!





Αρκετά πιο ασφάλτινα σε σχέση με τα Dunlop TrailMax που είχε πριν, αλλά αυτό ήταν και το ζητούμενο.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Με το καλό να μας μεταφέρεις και εσύ τις εντυπώσεις σου με τον καιρό.

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 

Kas91

Μέλος
Όνομα
Σιμος
Μοτό
Honda Innova 125
Καλησπέρα,

Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα,
Βρίσκομαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση, το μηχανάκι φοράει trail wing και ήρθε η ώρα για αλλαγή.
Είναι το καθημερινό μου μέσο μεταφοράς οπότε το 80% των χιλιομέτρων γίνεται εντός πόλεως.
Ακούω προτάσεις..


Ευχαριστώ πολύ!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Τα Mitas Ε08, μια χαρά για μεγάλες αποστάσεις και για μπόλικη εθνική, δεν θα ζεσταθούν ποτέ σε μικρές αποστάσεις τύπου 2-3χλμ ( ας πούμε σπίτι δουλειά ), σε χώμα πέρα από κάτι πολύ βατούς χωματόδρομους δεν έχω πάει, θα περνούσε άνετα και ένα sm.
Μου έχει τετραγωνίσει το πίσω μετά από 3μιση χρόνια και 12000χλμ περίπου εκ των οποίων τα πιο πολλά, το 90% μέσα στο κέντρο της Αθήνας, 2-3 εθνικές φορτωμένος και ένα νησάκι.
Το επόμενο ζευγάρι που θα βάλω θα είναι κάτι που θα ζεσταίνεται πιο γρήγορα και ας φθείρεται πιο γρήγορα μιας και κινούμαι σε μικρές αποστάσεις τώρα και δεν μου αρέσει η σκληρή του γόμα.
Ικανοποιημένος σε γενικές γραμμές από τα Ε08 σαν φθηνό ασφάλτινο λάστιχο, το επέλεξα σε εποχή που είχα σαν πλάνο να κάνουμε αρκετά χλμ σε εθνική.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom