Λάστιχα

Fantomas7

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Νίκος
Μοτό
V-στρώμα 650 08
DR 650SE 1997
Καλησπέρα, μήπως έχει κάποιος τακουνατα μεταχειρισμένα,(τύπου anakee wild κτλ.) θέλω να κάνω δοκιμή στο στρωματακι μου,η διάσταση είναι 110/80/19+150/70/17.τιμε λογικε...
 

sek

Κουλό μέλος
Περιοχή
Θεσ/νίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS SE
Έχω TKC80 στις διαστάσεις σου, είναι παλιό DOT, δεν θυμάμαι από πότε αλλά είναι καλοδιατηρημένα. Έχουν κάνει γύρω στα 2500χλμ, έχουν πέλμα αλλά δεν ξέρω αν είναι κατάλληλα για άσφαλτο, στο χώμα θα είναι οκ νομίζω...
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Έχω Pirelli Scorpio παλιό dot, τιμή λογική μηδέν ευρώ αρκεί να είσαι Αθήνα να παραλαβεις
Κάνε ένα ψαλίδι ρε φίλε.. Βάλε μέσα και μια πάστα σοκολατίνα για τη λιγούρα!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Οδοντίατρος να δίνει πάστα σοκολατίνα.......μονο εσείς ρε μπαγάσηδες κάνετε τέτοια επιθετικά μάρκετινγκ....
 

gior-gos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
v85tt
Έχω metzeler karoo σαν αυτά που ενίοτε τα φόραγα στο gs 1150 adv, δεν ξέρω αν κάνουν για το στρώμα. Είναι παμπάλαια, στην άσφαλτο γλιστράνε, αλλά άμα τα θες για δοκιμή στο χώμα νομίζω βγάζουν 1 - 2 βόλτες ακόμα. Αν τα θέλεις και είσαι Αθήνα περνά να στα δώσω.
 

Fantomas7

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Νίκος
Μοτό
V-στρώμα 650 08
DR 650SE 1997
Καλημέρα κοπέλια, ευχαριστώ για τις προσφορές,:friendship:ήδη είμαι σε διαδικασία με ένα κοπέλι ώστε να γίνει η αποστολή και να δοκιμάσω την <<κατσικίσια>> πλευρά του στρώματος!!!:drt:
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Καλημέρα κοπέλια, ευχαριστώ για τις προσφορές,:friendship:ήδη είμαι σε διαδικασία με ένα κοπέλι ώστε να γίνει η αποστολή και να δοκιμάσω την <<κατσικίσια>> πλευρά του στρώματος!!!:drt:
Θα εκπλαγείς ευχάριστα, φτάνει να μένεις στην "ασφαλή" πλευρά του χαρακτήρα του στρώματος, αφού με τα πιο χωμάτινα λάστιχα του δίνουμε απλα ένα +10% στο χώμα, άντε με το ζόρι να το κάνω 60/40. Θέλουμε μεγαλύτερες διαδρομές αναρτήσεων, το κυριότερο. Θα βρείς εύκολα απο κάτω, για αυτό καλό θα είναι να έχεις ενα καλό skid plate .... εδώ δες: - Dr. Big Shop (dr-big-shop.de) τι έχει φτιάξει ο άνθρωπος απο αναβαθμίσεις.
 

Fantomas7

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Νίκος
Μοτό
V-στρώμα 650 08
DR 650SE 1997
Θα εκπλαγείς ευχάριστα, φτάνει να μένεις στην "ασφαλή" πλευρά του χαρακτήρα του στρώματος, αφού με τα πιο χωμάτινα λάστιχα του δίνουμε απλα ένα +10% στο χώμα, άντε με το ζόρι να το κάνω 60/40. Θέλουμε μεγαλύτερες διαδρομές αναρτήσεων, το κυριότερο. Θα βρείς εύκολα απο κάτω, για αυτό καλό θα είναι να έχεις ενα καλό skid plate .... εδώ δες: - Dr. Big Shop (dr-big-shop.de) τι έχει φτιάξει ο άνθρωπος απο αναβαθμίσεις.
Καλημέρα, κοίταξε δεν εχω σκοπο να γινω ταρζαν του βουνού με το στρωματακι,θελω μόνο να του και μου κανω την ζωη πιο εύκολη σε περάσματα που τωρα δεν μπορω καν να περασω ή περνάω με την ψυχη στο στομα, με τα 100% ασφαλτινα που φοράω, ψάχνω την διασκέδαση που μπορεί να προσφέρει σε χωματόδρομους οχι να πιάσω τα μονοπάτια.(εκτός αν είναι πολύ βατά)
εδω ο φίλος πάντως το λεει η καρδούλα του και με τις μαμα αναρτήσεις όπως λεει στα σχολια...:eek:o_O
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλημέρα κοπέλια, κάναμε δουλειά, ευχαριστώ τον φίλο Νίκο sek για την προσφορά του...ώρα για δοκιμή στο χώμα με άλλες προοπτικές.
Μην φοβηθείς να κατεβάσεις πολύ τις πιέσεις.
Καλοβολτοι..
 
Reactions: STF

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Χαμηλές πιέσεις, ζάντα χυτή, βαρύ μηχανάκι, οδική στον χωματόδρομο δεν βλέπω να έρχεται.
Βαρύ μηχανάκι με ψηλές πιέσεις, δεν θα έχει ελενχο και μεγαλύτερα προβλήματα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Βαρύ μηχανάκι με ψηλές πιέσεις, δεν θα έχει ελενχο και μεγαλύτερα προβλήματα.
Πες τα στον Μπρετ τκακς. Και στον Χελιώτη.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πες τα στον Μπρετ τκακς. Και στον Χελιώτη.
Εγώ τα λέω μετά από αρκετά δεκάδες χιλιάδες χλμ με το gs.
Τώρα αν το κοπέλι καταφέρνει και το κουμαντάρει με ασφάλτινες πιέσεις... Πάσο.
Ας κάνει δοκιμή να μας πει.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
1.5 μήπως είναι λίγο; 1.6 και 1.8 έβαζα στο GS...
Εγώ βάζω 1.5 μπρος πίσω και αν έχει λάσπη 1.3 στο μπροστά.
Και τα συγκεκριμένα tkc δουλεύουν καλά με χαμηλές πιέσεις.
 
Reactions: sek
Top Bottom