Λίμνες,,,ποτάμια και μοτόρια!!

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Πολύ μοτο-βόλτα χθες :yew::friendship:
 

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST


Ποταμός Αχέροντας.

Η φωτογραφία δεν είναι κάτι σπουδαίο (για την ακρίβεια, είναι κακή), αλλά κρύβει τρου αντβέ ιστορία πίσω της. Είχα ανέβει Ήπειρο για λίγες μέρες (ναι, με αυτό το μηχανάκι και αυτά τα "μπαγκάζια") και, σε κάποιο βενζινάδικο, τύπος αποφάσισε να κάνει όπισθεν με το κουτί του, ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ. Εγώ είχα μπει για 2 λεπτά στο κατάστημα, να αγοράσω παραφλού. Το αστείο είναι ότι δεν το είχα αφήσει καν δίπλα στις αντλίες, αλλά το είχα μετακινήσει ακριβώς μπροστά από την είσοδο του καταστήματος, για να είναι πιο ασφαλές !!$^%*^&#%^@@$%^@#. Βγαίνω έξω, λοιπόν, και αντικρίζω το ΑΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΤΟ μέχρι τότε μηχανάκι μου πεσμένο στο έδαφος και έναν τύπο να προσπαθεί να το σηκώσει. Μετά τα πρώτα 3 εγκεφαλικά.... τέλος πάντων, τα υπόλοιπα δεν είναι της παρούσης, οπότε πάμε στα της ζημιάς. Το αυτοκίνητο είχε ακουμπήσει μόνο το μπροστινό λάστιχο, ομαλά, και λόγω κλίσης του τροχού πίεσε το μηχανάκι προς τα κάτω (και συνέχισε να πιέζει γιατί ο τύπος ήταν τυφλός), με αποτέλεσμα να διπλώνει προς τα έξω το σταντ σιγά σιγά και το μηχανάκι τελικά να ακουμπάει στο έδαφος. Χωρίς την παραμικρή ζημιά. Εκτός από το παντελώς αχρηστευμένο σταντ. Για τις επόμενες μέρες της εκδρομής μου, λοιπόν, πάρκαρα κάπως έτσι. Αν δεν είχε δέντρο, κολώνα ή τοίχο κοντά, δε σταματούσα. Fun times. :like:
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Λίμνη Κερκίνη. Βρέ λές να ακούσω τους Βόρειους και να βάλω χώματινα?




..όμορφη για Αγγλίδα :D

βαλε κανα μεσαιο τουλάχιστων ..που πας με τα σλικ ...για βαρκάδα? :)
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Λίμνη Κερκίνη. Βρέ λές να ακούσω τους Βόρειους και να βάλω χώματινα?




Να σε υπολογίσουμε για καμιά ομαδική παραγγελιά τακουνάκων?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ένας ακόμη καταρράκτης λιγο πιο κάτω απο αυτόν της Παλαιοκαρυάς-αλλά όχι στο ίδιο ποτάμι-τον οποίο ανακαλύψαμε τυχαία...
Δίπλα του υπάρχει και ενας παλιός νερόμυλος με μια πολυ μεγάλη έκταση για κατασκήνωση...:ok:


 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Top Bottom