Λαμπάκι βενζίνης

GlockGR

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
Gerasimos
Μοτό
KTM 950 ADVENTURE
Καλησπέρα σε όλους!
Σήμερα έμεινα από βενζίνη με KTM 950 adventure, ο λόγος που έμεινα είναι γιατί μου είπε ένας φίλος μου πως υπάρχει λαμπάκι βενζίνης εμένα δε μου άναψε κάτι έχει καεί το δικό μου ή δεν υπάρχει;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Καλησπέρα σε όλους!
Σήμερα έμεινα από βενζίνη με KTM 950 adventure, ο λόγος που έμεινα είναι γιατί μου είπε ένας φίλος μου πως υπάρχει λαμπάκι βενζίνης εμένα δε μου άναψε κάτι έχει καεί το δικό μου ή δεν υπάρχει;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Υπάρχει λαμπάκι μάλλον δεν λειτουργεί σωστά ή καθολου ο σένσορας που βλεπει την χαμηλή στάθμη βενζινης, δες εδω KTM 950 ADV Low fuel sensor replacement
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλησπέρα σε όλους!
Σήμερα έμεινα από βενζίνη με KTM 950 adventure, ο λόγος που έμεινα είναι γιατί μου είπε ένας φίλος μου πως υπάρχει λαμπάκι βενζίνης εμένα δε μου άναψε κάτι έχει καεί το δικό μου ή δεν υπάρχει;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Επίσης στην μέσα πλευρά του αριστερού ρεζερβουάρ υπάρχει φίσα σύνδεσης.
Εάν για κάποιο λόγο ξεκούμπωσε ή δεν κούμπωσε ποτέ εάν βγάλατε το ρεζερβουάρ δεν θα έχεις οπτική ένδειξη (λαμπάκι)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
... Transalp user joined the chat...
Δεν ξέρω πόσο εξωτική τεχνολογία ακούγεται το λαμπάκι της βενζίνης γενικότερα. Αυτό το οποίο παρατήρησα στην τελευταία βόλτα γιατί βρέθηκα στο πουθενά χωρίς βενζινάδικο και σε ώρα που έτσι κι αλλιώς δεν είχα μεγάλες ελπίδες ο βενζινάς να κάθεται στο μαγαζί του στα χωριά, είναι το λαμπάκι του 950 έτσι κι αλλιώς δεν έχει πολύ μεγάλη αξιοπιστία Και εξαρτάται σε πολύ μεγάλο βαθμό από το εάν κινείται σε τερέν το οποίο είναι πάνω-κάτω επίπεδο ή αν κάνεις μεγάλες εναλλαγές κλίσεων και λόγω ανηφόρας κατηφόρας και λόγω στροφών. Επίσης έχει πολύ μεγάλη σημασία το πόσο μερακλής είναι ο βενζινάς και το αν γεμίζεις στο πλαϊνό ή στο διπλό.

Γενικότερα όμως επειδή δεν ξέρεις αν δουλεύει το λαμπάκι, αν έχει καεί, αν χάλασε το κύκλωμα, ο αισθητήρας, αν κλέβει η ένδειξη που είδες γραμμένη στην αντλία, έχοντας στο νου σου και ένα περιθώριο ασφαλείας, το "γεμίζω κάθε 250" είναι το ενδεδειγμένο και αν υπάρχει ένδειξη τόσο το καλύτερο.

Το εφταμισο το τρανσαλπ μπήκε να τρέμουμε από φόβο η το εξημισο να χαλαρώσουμε;
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Επίσης αν μηδενίζεις μερικούς σε κάθε γέμισμα ο,τι και να γίνει δεν μένεις γιατί ξέρεις :p
Είμαστε σίγουροι δηλαδή, ότι στο κτμ θα δουλεύει τουλάχιστον ΚΑΙ ο χιλιομετρητης;;;; :p
 
Top Bottom