Λαμπες Led

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Να ρωτησω κατι ρε παιδια Αυτες οι λαμπες αντεχουν κραδασμους σε χωματινη ας πουμε χρηση;
Εγώ που τις έχω στο 690 δεν έχω θα κανένα με νερά και κοπανηματα .

Στάλθηκε από το DUB-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ioannis G.

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
Honda Nx 650 dominator 98
Παλικάρια να ρωτήσω. Έχω θέμα με την πίσω λάμπα από τους κραδασμούς καίγεται η σπάει στον κορμό. Ξέρουμε κάτι σε led αλλά όχι κινεζια (και αν είναι να αντέχει)
Ευχαριστώ ταμάλα.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Δε θελω να σε απογοητευσω αλλα ολες οι λαμπες LED κινεζικες ειναι, ακομη και οι ακριβες. Απλα εχουν καλυτερο quality control.

Παρε απο εδω οποια θες, σου προτεινω ομως να παρεις κοκκινο χρωμα γιατι το ασπρο LED ακομη και πισω απο κοκκινο κρυσταλλο ασπροροζιζει...
Διπολικές
 

Ioannis G.

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
Honda Nx 650 dominator 98
Δε θελω να σε απογοητευσω αλλα ολες οι λαμπες LED κινεζικες ειναι, ακομη και οι ακριβες. Απλα εχουν καλυτερο quality control.

Παρε απο εδω οποια θες, σου προτεινω ομως να παρεις κοκκινο χρωμα γιατι το ασπρο LED ακομη και πισω απο κοκκινο κρυσταλλο ασπροροζιζει...
Διπολικές
Κόκκινη σίγουρα γιατί δε βρίσκω κρύσταλλο! Κινεζια τουλάχιστον να αντέχει χθες το βράδυ με κορνάρει ένα ΧΤ και μου πε ότι δεν έχω φως.. Ευχαριστώ.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Κόκκινη σίγουρα γιατί δε βρίσκω κρύσταλλο! Κινεζια τουλάχιστον να αντέχει χθες το βράδυ με κορνάρει ένα ΧΤ και μου πε ότι δεν έχω φως.. Ευχαριστώ.
Σε αυτη την περιπτωση θα προτεινα να μην αλλαξεις απλα τη λαμπα, αλλα να ξηλωσεις ολο το παλιο φαναρι και στη θεση του να βαλεις ενα generic φαναρι led παρομοιο με αυτο> Φανάρι Στοπ WD 003-01 Led Shark (Στο ebay τα βρισκεις και πολυ φθηνοτερα και εχει και περισσοτερες επιλογες)

Εγω αυτο εχω κανει και στο ΧΤΖ που ειχαν καει τελειως τα ντουΓιΑ του αλλα και στο 1150GS που ειχαν θεμα καθως απο τους κραδασμους εκαιγε ο λαμπτηρας σιγα σιγα τη βαση/ντουι και τελικα αχρειστευοταν το φαναρι.
 
Reactions: STF

Ioannis G.

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
Honda Nx 650 dominator 98
Σε αυτη την περιπτωση θα προτεινα να μην αλλαξεις απλα τη λαμπα, αλλα να ξηλωσεις ολο το παλιο φαναρι και στη θεση του να βαλεις ενα generic φαναρι led παρομοιο με αυτο> Φανάρι Στοπ WD 003-01 Led Shark (Στο ebay τα βρισκεις και πολυ φθηνοτερα και εχει και περισσοτερες επιλογες)

Εγω αυτο εχω κανει και στο ΧΤΖ που ειχαν καει τελειως τα ντουΓιΑ του αλλα και στο 1150GS που ειχαν θεμα καθως απο τους κραδασμους εκαιγε ο λαμπτηρας σιγα σιγα τη βαση/ντουι και τελικα αχρειστευοταν το φαναρι.
Ναι κάτι τέτοιο σκέφτομουν και αποτι φαίνεται αυτό θα κάνω. Ευχαριστώ.
 

Ioannis G.

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
Honda Nx 650 dominator 98
Απορία. Αν συνδέσουμε παράλληλα ένα led (όπως αυτό που έδειξε ο φίλος από πάνω) με το κανονικό φανάρι, υπάρχει πρόβλημα; led το ένα, κανονικό το άλλο.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αυτο καταλαβα. Κανενα προβλημα. Αυτα τα φαναρια τραβανε ελάχιστο ρευμα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Ioannis G.

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
Honda Nx 650 dominator 98
Θέλω να βάλω το led ακριβώς κάτω από το κανονικό και να ανάβουν μαζί. Έχει και στοπ. Να μη ξανασυμβεί να μην έχω φως πίσω.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Θέλω να βάλω το led ακριβώς κάτω από το κανονικό και να ανάβουν μαζί. Έχει και στοπ. Να μη ξανασυμβεί να μην έχω φως πίσω.
Εύκολα γίνεται.
Ακόλουθα την καλωδίωση που πάει στο ντουϊ της πίσω λάμπας.
Προσοχή όμως γιατί τα led χρειάζονται και σωστή πολικότητα για να δουλέψουν...
Εάν συνδεθεί ανάποδα απλά δεν θα δουλέψει...;)
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Για πείτε οι ιδιοκτητες λαμπών καμια γνώμη / πρόταση για αναβάθμηση ....

Εχω δει κάποιες novsight canbus απο κοντα ,και μου φανηκαν πΧιοτικες , αλλα δεν προσεξα ποιο ηταν το μοντελο .
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom