Λαστιχα ktm 990

b2bstam

Μέλος
Όνομα
matis
Μοτό
???
xt600e
καλησπερα. Αφου εχω διαβασει πολλα θεματα στο φορουμ περι λαστιχα θα ηθελα καποια βοηθεια !

το μηχανακι το κυκλοφορω για εξορμησεις (οχι καθημερνα) αρα εχουμε καποια χλμ δρομο και καποια χωμα+ (ταξιδι)
Στα μηχανακια μου εβαζα παντα (εκτος απο ελαχιστες φορες) το ιδιο ζευγαρι εταιριας..

Αφου διαβασα τις εμπειριες σας ,και ρωτησα και τι υπαρχει απο λαστιχο κατεληξα σε tkc 80 μπροστα και e07+ dakar(το ε07 δεν το εχει)
γνωριζοντας οτι το tkc 80 δεν κανει σε λασπη ( που να την βρεις καλοκαιριατικα?) και το e07 + dakar δεν μπορεις να το βγαλεις..
σκεφτομαι μηπως βαλω mt 21 μπροστα ( μπας και μασς βγαλει και κανουμε και λιγο λασπη με τις πρωτες βροχουλες)
και το φθινοπωρο αλλαξω ενα πισω πιο εντουραδικο!


μπερδεμενος?:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
’Ωπ σε ξέχασα Σταμάτη...:rolleyes:
Δες τι υπάρχει πρώτα διαθέσιμο στην αγορά και βλέπεις μετά.
Θα πρότεινα σχετικά με την κουβέντα που κάναμε και δεδομένου ότι θα κάνεις αρκετή άσφαλτο να πήγαινες σε λύση anakee adventure ή κάτι αντίστοιχο...;)
 

b2bstam

Μέλος
Όνομα
matis
Μοτό
???
xt600e
’Ωπ σε ξέχασα Σταμάτη...:rolleyes:
Δες τι υπάρχει πρώτα διαθέσιμο στην αγορά και βλέπεις μετά.
Θα πρότεινα σχετικά με την κουβέντα που κάναμε και δεδομένου ότι θα κάνεις αρκετή άσφαλτο να πήγαινες σε λύση anakee adventure ή κάτι αντίστοιχο...;)
Τα κοιτουσα και αυτα πριν λιγο καιρο αλλα κατεληξα να εχω λιγο τακουνι παραπανω!
Ευελπιστώ να ειναι αρκετο και το χωμα:) και σκεφτομουν μηπως γλιστρανε σε μεγαλυτερη πιεση στο χωμα τα anakee adventure.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τότε θα πρότεινα αρχίζοντας από το ποιο οικονομικό (αλλά δεν ξέρω εάν υπάρχουν βέβαια) Shinko E804 & E805, Mitas E07 (και το plus), Heidenau k60 scout, Pirelli STR.
Και τα MT-90 πάντως είναι αξιοπρεπέστατα.
 

b2bstam

Μέλος
Όνομα
matis
Μοτό
???
xt600e
Τότε θα πρότεινα αρχίζοντας από το ποιο οικονομικό (αλλά δεν ξέρω εάν υπάρχουν βέβαια) Shinko E804 & E805, Mitas E07 (και το plus), Heidenau k60 scout, Pirelli STR.
Και τα MT-90 πάντως είναι αξιοπρεπέστατα.
Ωραια αυριο θα κοιταξω για Shinko E804 & E805 τα υπολοιπα εκτος ( μιτας Ε07) μου φαινονται παρομοια με anakee adventure.
ευχαριστω για τον χρονο σου.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αν θέλεις λαστιχο για πιο επιθετική οδήγηση ψάξε για mitas 09 (ούτε και αυτό ξεζανταρει με λεβιέδες) σε συνδυασμό με το κλασσικό TKC80 μπροστά.
Επίσης, τα 09 έχουν καλό κράτημα στη στεγνή άσφαλτο αλλά χαμηλή αντοχη.

Παρεμπιπτόντως ένα καλό που έχουν οι εκδόσεις dakar των mitas είναι ότι μπορείς να ρίξεις πιέσεις αρκετά δεδομένου ότι τα πλαϊνά τους είναι πολύ σκληρα. Βέβαια αν σε πιάσει λαστιχο μόνο βουλκανιζατερ σε σώζει όπου και αν είσαι και δεματικα μέχρι εκεί.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Ωραια αυριο θα κοιταξω για Shinko E804 & E805 τα υπολοιπα εκτος ( μιτας Ε07) μου φαινονται παρομοια με anakee adventure.
ευχαριστω για τον χρονο σου.
κι εγώ για shinko θα κοιτάξω, μετά το Πάσχα όμως.... πάμε παρέα να τα βάλουμε Λάρισα ;)
 
Top Bottom