Λαυρεωτική 23/1/22

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ραντεβού 9 στο Τζάμπο στην Βάρης Κορωπίου

Τοποθετημένη πινέζα



Την Κυριακή δεν θα βρέχει αλλά θα έχει κρύο. Το Σάββατο θα ρίξει βροχή οπότε την Κυριακή θα έχει ωραίο τερέν για χωματο-βόλτα.

Αν ρίξει χιόνι στον Υμηττό Σάββατο βράδυ θα κάνουμε ένα πέρασμα να δούμε λίγο χιονάκι.

Δεν βάζω σημείο ραντεβού ακόμα γιατί περιμένω να δω τι θα γίνει με το χιόνι. Αν δεν πέσει χιόνι ίσως να κάψουμε τον Υμηττό και να πάμε κατευθείαν προς Καλύβια.

Επίπεδο δυσκολίας της διαδρομής το φτιάχνουμε επί τόπου ανάλογα τις συμμετοχές. Πάντως με βαρύ δικυλινδρο πάνω από 800cc δεν θα το πρότεινα ειδικά αν έχει ρίξει χιόνι και το έχει παγώσει.

Θα μπούμε και σε μονοπάτια εύκολα ή πιο δύσκολα ανάλογα τις μοτοσυκλέτες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Άλλη μια βολταρα δια χειρός Kordix προμηνύεται... αν ήμουν Ελλάδα δεν έπαιζε να την χάσω.

Καλά λασπωματα αγορίνες!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Δεν βλεπω χιονια και βροχες παντως το Σαββατο. Αλλαξε η προγνωση απο χθες.
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
για να μαζευόμαστε σιγά σιγά, μέσα και ψήνω και την παρέα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ είμαι μαζεμένο και μπουσταρισμενος με Τρίτη δόση νεφελιμ
Θα σας κάνω μάθημα γιόγκα με τον Γκάντι... Σας θέλω καθαρές.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Άμα έρθω με τη κουβέρτα του σκουτερ θα με κοροιδεύετε πολυ?
Στο Λαυριο θα εχει και μπανιο στην Πουντα Ζεζα. Ποια κουβερτα?
:thinking:
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Εγώ είμαι μαζεμένο και μπουσταρισμενος με Τρίτη δόση νεφελιμ
Θα σας κάνω μάθημα γιόγκα με τον Γκάντι... Σας θέλω καθαρές.
άστο ρε Κωστή, έχει πολλά βενζινάδικα στη πορεία
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Δεν έχει χιόνι ργτ.

Αλλά την βόλτα θα την πάμε και το πολύ πολύ ρίχνουμε και καμμιά βουτιά να δροσιστούμε. Μη ξεχάσετε να πάρετε μαγιό και πετσέτα.

Με κάθε επιφύλαξη γιατί έκανα σήμερα την 3η δόση και ελπίζω την Κυριακή να είμαι ετοιμοπόλεμος.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Καλημέρα σας, ο καιρός φαίνεται πως θα είναι καλός την Κυριακή απλά θα έχει ψύχρα δηλαδή 6-7 βαθμούς το οποίο στο χώμα δεν είναι πρόβλημα ίσα ίσα που είναι σύμμαχος. Απλά πάρτε ζεστά ρούχα και πιο χοντρά γάντια για την επιστροφή αν τυχόν βγούμε άσφαλτο.

Θα ανηφορίσουμε από Αργυρούπολη προς τα πάνω (διαδικαστικό κομμάτι), θα διασχίσουμε τον Υμηττό από την μεριά της Κρωπίας (έχει ενδιαφέρον) και θα βγούμε προς Λαγονήσι και μετά έχει πολύ παιχνίδι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
..............
* Aν θέλετε να κάψουμε τον Υμηττό πείτε το να ξεκινήσουμε από άλλο σημείο.
Ας πουν αυτοι που θα ερθουν, αλλα αυτό ακουστηκε καπως

:hh::ha

Κριμα που δεν μπορω Κυριακες
Θα εβλεπα και δρομους να κατεβαινω καθημερινα Λαυριο για δουλεια με το XR, ευθεια και χωρις διοδια.
Θα μου στοιχισει πανω απο 6000 ευρω αυτό με τα διοδια, μεχρι την συνταξη!! :muted:
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Καλημερα

Εγω all going well ειμαι μεσα. Δεν εχω θεμα απο που θα μπουμε το ιδιο μου κανει γιατι μενω κοντα.
Αναλογα τα μηχανακια που θα μαζευτουν και αν εχουν ορεξη για σπαστιρι Υμμητου αποφασιζουμε
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Καλημερα

Εγω all going well ειμαι μεσα. Δεν εχω θεμα απο που θα μπουμε το ιδιο μου κανει γιατι μενω κοντα.
Αναλογα τα μηχανακια που θα μαζευτουν και αν εχουν ορεξη για σπαστιρι Υμμητου αποφασιζουμε

Οκ.

Θα βγούμε Λαγονήσι πιο εντουραδικα με τα μικρά από ένα κομμάτι που έχει ενδιαφέρον.
Τα πιο βαριά θα μας περιμένουν σε ένα φούρνο λίγο παρακάτω.
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Απλα να προτεινω οτι αν ειναι να πιουμε καφεδες κτλ κτλ το πρωι ας το κανουμε κατα της 8.30 να εχουμε ξεκινησει μεχρι της 9 και
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Απλα να προτεινω οτι αν ειναι να πιουμε καφεδες κτλ κτλ το πρωι ας το κανουμε κατα της 8.30 να εχουμε ξεκινησει μεχρι της 9 και
Σωστό 9 ξεκινάνε οπότε κάντε τα κουμάντα σας.

Ξεκινάμε 9 από Τζάμπο στην Βάρης Κορωπίου (αφήνουμε τον Υμηττό στον πήγαινε αλλά όχι στην επιστροφή).
 
Τελευταία επεξεργασία:

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Οκ.

Θα βγούμε Λαγονήσι πιο εντουραδικα με τα μικρά από ένα κομμάτι που έχει ενδιαφέρον.
Τα πιο βαριά θα μας περιμένουν σε ένα φούρνο λίγο παρακάτω.
Πόσο πιο εντουραδικα; Περνάνε τα ΤΑ αν έρθω την Κυριακή; Γιατί έχω αρχίσει να ψιλοβαριέμαι τις φλαταδουρες.
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom