Λιδορίκι, λίμνη Μόρνου, Χάνι Ρέρεση 19/07

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Καλα βρε Γιαννη....βγαζεις μπλοκακι κ σημειωνεις....καθε φορα που σταματας ;;;
Τι μνημη...κ λεπτομερεια στη περιγραφη....ειναι αυτη..;;;
Μερικά σκηνικά είναι βγαλμένα από ελληνικό B movie και τελικά δεν είναι τόσο ψεύτικα όσο φαίνονται στην οθόνη.
πχ και εγώ θαύμασα τις σερβιτόρες που ήταν όντως όμορφες κοπέλες και οι δύο, δεν έριξα τον καφέ από την λιγούρα.

Η κυριούλα πήγε να ταΐσει τα άλογα λες και είναι γατιά σε ταβέρνα. Έκοψε ΕΝΑ χορταράκι ανθισμένο από δίπλα από την άσφαλτο και καθόταν σε ύψωμα πάνω από τα άλογα (που είπαν από το καταφύγιο ότι είναι "άγρια" άρα δεν τα ταΐζει κανείς τακτικά να είναι συνηθισμένα) και απορούσε γιατί δεν πάει να το φάει από το χεράκι της. Το άλογο εν τω μεταξύ είχε πάθει ένα κατιτίς και κουνούσε το κεφάλι του πιο πολύ από σπιντμεταλά σε μος πιτ, κακό σημάδι για το πως έβλεπε την κυρία αλλά αυτή εκεί, επιμονή, ΕΛΑ ΦΑΕ. Οχι γιατί το άλογο θέλει φαγητό, αλλά για να νιώσει ωραία με την πάρτη της, τάισα το άλογο ΕΙΜΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΓΟΥΑΟΥ ατομο. Κατά τα λοιπά φυσιολάτρες, φιλόζωοι, επαφή με το περιβάλλον...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μερικά σκηνικά είναι βγαλμένα από ελληνικό B movie και τελικά δεν είναι τόσο ψεύτικα όσο φαίνονται στην οθόνη.
πχ και εγώ θαύμασα τις σερβιτόρες που ήταν όντως όμορφες κοπέλες και οι δύο, δεν έριξα τον καφέ από την λιγούρα.

Η κυριούλα πήγε να ταΐσει τα άλογα λες και είναι γατιά σε ταβέρνα. Έκοψε ΕΝΑ χορταράκι ανθισμένο από δίπλα από την άσφαλτο και καθόταν σε ύψωμα πάνω από τα άλογα (που είπαν από το καταφύγιο ότι είναι "άγρια" άρα δεν τα ταΐζει κανείς τακτικά να είναι συνηθισμένα) και απορούσε γιατί δεν πάει να το φάει από το χεράκι της. Το άλογο εν τω μεταξύ είχε πάθει ένα κατιτίς και κουνούσε το κεφάλι του πιο πολύ από σπιντμεταλά σε μος πιτ, κακό σημάδι για το πως έβλεπε την κυρία αλλά αυτή εκεί, επιμονή, ΕΛΑ ΦΑΕ. Οχι γιατί το άλογο θέλει φαγητό, αλλά για να νιώσει ωραία με την πάρτη της, τάισα το άλογο ΕΙΜΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΓΟΥΑΟΥ ατομο. Κατά τα λοιπά φυσιολάτρες, φιλόζωοι, επαφή με το περιβάλλον...
Πρέπει κάποια στιγμή Γιάννη να μαζέψουμε τα γραπτά σου σε μια ενότητα με τίτλο "Τα άπαντα του amyroukai " για να μας φτιάχνει η διάθεση διαβάζοντάς τα...!:yes:
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
.......................................Η θέα μετά το Μαλανδρίνο την πρώτη φορά που αντικρύζεις την λίμνη είναι πάντα εντυπωσιακή. Κάποια στιγμή πρέπει να πάω με φωτογραφική να το βγάλω αυτό, το κινητό δεν πιάνει τα χρώματα σωστά και δεν αποδίδει και τις εναλλαγές στις σκιές σωστά. Στάση στο φράγμα για φωτό, πάμε στο Χάνι, όλα καλά...................................
Αυτό με την φωτογραφία είναι μεγάλο θέμα. Είναι άπειρες οι φορές που έχω πει "ρε γμτ τι κρίμα να μην αποθανατίσω αυτό το σημείο, και αυτό, και αυτό, και το παρακάτω"
...και απλά συνεχίζεις τέρμα γκάζι, και φτάνεις σπίτι και έχεις τρεις φωτογραφίες και είναι όλες το μηχανάκι :laugh:

Το χρώμα επάνω στη λίμνη ήταν απλά μαγικό! Ένα απίστευτο μπλε τυρκουάζ που φυσικά το κινητό αδικεί παράφορα.
Έχω καταλήξει ότι φωτογραφία και η βόλτα για στρίψιμο είναι δυο πράγματα που δεν συνδυάζονται. Η φωτογραφία θέλει προετοιμασία και χρόνο εκεί! Πρέπει να πας για αυτό το λόγο, ιδανικά μόνος ή με ένα άτομο ακόμα που έρχεται προετοιμασμένος για άλλου είδους βόλτα.
Ίσως κάποια στιγμή να το βάλω στο πρόγραμμα και αυτό.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σχετικά...

Η Sony a6400 είναι η... καλύτερα συμβιβασμενη κάμερα για αυτά που θέλω, είναι πλέον μόνο 50 ευρώ ακριβότερη εδώ σε σχέση με έξω με τον κιτ φακό 18-135 αν τον θυμάμαι σωστά, ο οποίος λένε ότι είναι καλός, σε αντίθεση με τον κιτ 16-50 που έχει άσχημες κριτικές. Θελω έναν φωτεινό 35 μετά για μικρό μέγεθος και "γενική χρήση" και είναι οκ. Ίσως είναι η ώρα να περάσω από το φωτογραφείο που λέγαμε σε άλλα νήματα.
 

Sonic

Μέλος
Όνομα
konstantinos
Μοτό
Multistrada 1260s,2018
Καλησπερα πλεον και απο εμενα.Αντωνη επιτηδες δε τα αποθανατιζεις για να βρισκεις δικαιολογια να ξαναπας!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτό με την φωτογραφία είναι μεγάλο θέμα. Είναι άπειρες οι φορές που έχω πει "ρε γμτ τι κρίμα να μην αποθανατίσω αυτό το σημείο, και αυτό, και αυτό, και το παρακάτω"
...και απλά συνεχίζεις τέρμα γκάζι, και φτάνεις σπίτι και έχεις τρεις φωτογραφίες και είναι όλες το μηχανάκι :laugh:

Το χρώμα επάνω στη λίμνη ήταν απλά μαγικό! Ένα απίστευτο μπλε τυρκουάζ που φυσικά το κινητό αδικεί παράφορα.
Έχω καταλήξει ότι φωτογραφία και η βόλτα για στρίψιμο είναι δυο πράγματα που δεν συνδυάζονται. Η φωτογραφία θέλει προετοιμασία και χρόνο εκεί! Πρέπει να πας για αυτό το λόγο, ιδανικά μόνος ή με ένα άτομο ακόμα που έρχεται προετοιμασμένος για άλλου είδους βόλτα.
Ίσως κάποια στιγμή να το βάλω στο πρόγραμμα και αυτό.
Όλα γίνονται... Αν η μ.ο ταχύτητα είναι η σωστή.
Έτσι και αλλιώς η βόλτα είναι ωραία με ή χωρίς φωτογραφία και να είστε καλά να τριγυρνατε.
 
Top Bottom