Λιμανάκια ατύχημα - Προσοχή εκεί έξω!

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
apos.zeitou

Βρε Αποστολη φιλικά και χωρίς διάθεση αντιπαραθεσης, νομίζω πως χάνεις το δάσος.
Δεν είπε κανείς ότι η επικίνδυνη οδήγηση είναι κατακριτέα μόνο στα λιμανάκια ή στο ριμπας ή όπου αλλού συχναζουν κάγκουρες με μικρό πουλί.
Θα τους βρεις και στην Επίδαυρο, και στην Εθνικη, και στην πόλη και στα χωριά και παντού.
Είναι θέμα παιδείας το πως αντιλαμβάνεσαι στον δρόμο τον συμπολίτη σου, όταν λοιπόν τον γράφεις στ'@ρχίδια σου με το να μπαίνεις δίχως αύριο σε μια τυφλή, επικίνδυνη στροφή παίρνοντας παραμάζωμα ένα τυχαίο αμάξι και μια τυχαία μοτοσυκλέτα που έτυχε να βρίσκεται εκείνη τη στιγμή στο διάβα σου, ε είσαι δολοφόνος ρε φίλε, πως να το κάνουμε?
Δεν πα' να είσαι και ο Ari Vatanen.

Μην τρως φρίκες με τα λιμανάκια και γενικά με την όλη φάση που παίζει εκεί, επειδή συχνάζεις και εσύ, όλοι κάνουμε λάθη.
Αντικειμενικά αυτά τα μέρη μαζεύουν όλη τη σαβούρα της νυχτερινής κάφρικης οδηγικής ζωής, wanabe οδηγοί αγώνων που προσπαθούν να αποδείξουν τον χαμένο αντρισμο τους, που? Σε ένα άλλο εγκεφαλικά καμμένο κοινό το οποίο παρακολουθεί με δέος, λες και βλέπει motogp ή υπερειδικές στο WRC.

Και εντάξει, χάρισμά τους το όλο σκηνικό, αξίζουν ο ένας τον άλλον.
Μια οικογένεια που βρίσκεται εκείνη την ώρα στο αντίθετο ρεύμα, τι φταίει?
Τι θα της πεις αν εμπλακεί αυτή η οικογένεια σε ατύχημα?
Ξέρετε συγνώμη, αλλά το αυτοκίνητο που έχασε τον έλεγχο και έπεσε πάνω σας σκοτώνοντας την σύζηγο στο διπλανό κάθισμα, ήταν μαμά και ο οδηγός ήταν κουλομαρία. Δε θα ξανασυμβεί.

Επαναλαμβάνω, φιλικά και χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Συγνωμη αλλα επαναλαμβανω οτι χαρακτηριζονται στεκια που μεχρι προ κορονοιου εποχη δεν πανταγε ψυχη απο την σαβουρα και επιπλεον χαρακτηριζονται διαφορα αλλα στεκια που ειναι για φιλικα πατημα και οι μαζα χαλαει των λιγων το κεφι και δεν λεω για τα λιμανακια προς θεου που ειναι ενας δρομος που γλυστραει φουλ και αστρωτος χρονια τωρα... Αλλα οπως ειναι ανεγκεφαλοι αυτοι ειναι και σε πολλους καθημερινους δρομους.... Απλα τους μονους που κοινηγανε ειναι σαυτα τα στεκια δεν εχω δει στον ρωσσο να κατσει ενα περιπολικο και να γραφει οτι κινητε, και εκει οικογενειες υπαρχουν...... Θελω να καταληξω οτι με το παραπανω σκηνικο ολες βραδινες βολτες ειναι απαγορευτικες πχ βλεπε περιφεριακη αιγαλεου..... Και ολα αυτα ξεκινησαν απο τον καθηστεριμενο που πειρε το αμαξι του μπαμπα.... Εκει θελω να καταληξω οτι μπορει 2 βδομαδες και βαλε να μην μπορεις να πατησεις σε τετοια μερη αλλα την κυριακη μπορει να γινου 10 θανατηφορα σε αραχωβα τριπολη αθηνων πατρων κλπ '' υπο αδιευκρινιστες συνθηκες'' ο ιδιος ανεγκεφαλος θα ειναι που εφτιαξε ξανα το αμαξι του μπαμπα και βγηκε να το παιξει γρηγορος..... Αλλα και παλι δεν ξερω αν μπορω να το εξηγησω σωστα πως το εχω στο κεφαλι μου

#xrv_world_explorer
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
εγω ειδικα που δεν εχω ανοιξει το γκαζι πανω απο τα 140 ποτε μου.....
Ζητώ συγγνώμη για το σπαμ αλλά προκαλείς, δηλαδή το XRV πάει και παραπάνω;


Για το άλλο, σόρι, είσαι 1000% λάθος αλλά και δεν μπορείς να εξηγήσεις τι θες να πεις (γιατί αυτό που λες δεν έχει λογική για να το εκφράσεις σωστά) και δεν θες να καταλάβεις τι σου λένε. Έχεις απλά κολλήσει στον "κουλό" που ΟΛΟΙ είμαστε σε τελική ανάλυση και στον "μαμά" από πλευράς φτιαξίματος και ονόματος στην άδεια και επειδή πας στα στέκια κάνεις λες και σου βρίζουν τους γονείς σου. Κάνε μιά προσπάθεια να δεις έξω από το κουτί σου. Θέλει κόπο, αλλά έχει αξία.


Ο λόγος που πλέον αποφεύγω Επίδαυρο, Ρώσο κλπ στέκια είναι ακριβώς αυτός. Δεν φταίω σε τίποτα να φάω πύρκαυλο στο κεφάλι από το πουθενά, έχω δει πτώματα, σπασμένα μηχανάκια και παρέες θλιμμένες (λες και δεν ήξεραν...) και δεν θέλω πλέον τίποτα κοινό. Ακριβώς για αυτό το της αβεβαιότητας του τι έχεις μπροστά σου και με πόσα θα το βρεις ανοίγω το γκάζι σπάνια, θα μου πεις με αυτή την λογική έπρεπε να πάρεις ένα 300άρι μηχανάκι και όχι αυτό που πήρες, μεγάλη συζήτηση.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
5000000 κοσμο εχει η αθηνα,παντα θα υπαρχουν στεκια των 200 ατομων
Δεν θα εκλειψει,οποτε το αποφευγεις
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Κάποτε Αλεποχώρι ένας μ ένα κίτρινο αμαξάκι παραλίγο
να μου κλείσει το σπίτι.
Για πολύ κακή του τύχει τον πέτυχα παραλία
να κάνει το μάγκα και να λέει διάφορα.
1.60 με τα χέρια ανάταση, γυαλί ηλίου μαλλιά ηλεκτροπληξία κλπ
Μετά τη συζήτηση μας ίσως έπεσε στο 1.53 δεν ξέρω αλλά τι να το κάνεις?
Άμα γίνει δεν έχει undo
Όσα λεφτά και να του πάρεις, όσο ξύλο και να του ρίξεις ακόμα κι αν τον κάνεις κομματάκια
με κονσερβοκούτι....
Οι άνθρωποι σου δεν έρχονται πίσω

Για αυτό αυτά πρέπει να τα γ..... μικρά !
γτσπτκ τους
 
Τελευταία επεξεργασία:

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Εντομεταξυ το εχετε καταλαβει οτι ολοι μου λετε οτι ειμαι λαθος ενω παραλληλα σας εξηγω κατι εντελως διαφορετικο απο αυτο που εχετε στο μυαλο σας..... Πως γινετε να θες να συζητησεις με τον αλλον χωρις να εχεις καταλαβει τι εννοει δεν μπορω να καταλαβω...... Καλα το ληγω εδω γιατι δυστηχως ακρη στο τι λεω δεν θα βρουμε..... Αλλα λεω εγω αλλα μου προσαπτεται.... Kisses και ολα καλα

#xrv_world_explorer
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Να στο θέσω διαφορετικά μήπως τυχόν καταλάβω τι εννοείς...
Θεωρείς ότι όλα αυτά που γίνονται στα λιμανάκια,στο Ρώσο στην ταδε Εθνική οδό που πλακώνονται και τρέχουν σαν τους τρελούς βάζοντας σε κίνδυνο όλους τους υπόλοιπους χωρίς κανένα λόγο είναι κάτι τελείως φυσιολογικό...
Σωστά...?
Και θα έπρεπε όλοι αυτοί που τους αρέσει αυτό το σπορ να έχουνε μόνο "στημένα" αυτοκίνητα διότι διαφορετικά μπορεί να προκαλέσουν ατύχημα...
Σωστά...?
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Οχι θεωρω πολυ απλα οτι μαζι με ολα αυτα τα χαζοστεκια..... Την πληρωνουν ολοι μα ολοι υπολοιποι μαζι τωρα δεν θα αρχισω να αναφερω εδω ονομαστηκα μερη..... Αλλα με ολη την ιστορια που εγινε αποκλειστηκαν και αλλα μερη, εκει θελω να καταληξω..... Ολα καλα!!!!

#xrv_world_explorer
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Οχι θεωρω πολυ απλα οτι μαζι με ολα αυτα τα χαζοστεκια..... Την πληρωνουν ολοι μα ολοι υπολοιποι μαζι τωρα δεν θα αρχισω να αναφερω εδω ονομαστηκα μερη..... Αλλα με ολη την ιστορια που εγινε αποκλειστηκαν και αλλα μερη, εκει θελω να καταληξω..... Ολα καλα!!!!

#xrv_world_explorer
Βρε ολα καλά...
Αλλά όλα τα μέρη που λες ότι την έχουνε πληρώσει τώρα εξαιτίας αυτού του συμβάντος είχανε τις προϋποθέσεις για αυτού του είδους τις δραστηριότητες...?
Δεν μαζευόταν εκεί κόσμος δηλαδή για να δει τους "γρήγορους"?
Ή απλά έχει τύχει ως τώρα να μην έχει συμβεί κάποιο σοβαρό ατύχημα στα μέρη που έχουν αποκλειστεί...?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Για δημόσιο δρόμο μιλάμε πάντα...
Σωστά...?
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Οχι θεωρω πολυ απλα οτι μαζι με ολα αυτα τα χαζοστεκια..... Την πληρωνουν ολοι μα ολοι υπολοιποι μαζι τωρα δεν θα αρχισω να αναφερω εδω ονομαστηκα μερη..... Αλλα με ολη την ιστορια που εγινε αποκλειστηκαν και αλλα μερη, εκει θελω να καταληξω..... Ολα καλα!!!!

#xrv_world_explorer
Ποιοι είναι οι υπόλοιποι? Οι θεατές?
Μα οι θεατές είναι ένας βασικός λόγος που συμβαίνουν αυτά στα "χαζόστέκια"...
Έρχονται οι "γρήγοροι" είτε με φτιαγμένα είτε με μαμά, και προσπαθούν να δείξουν τις ικανότητες τους. Και φυσικά το πώς γίνεται η μετακίνηση όλων αυτών από και προς το "χαζοστεκι"...ούτε θυμάμαι πόσες φορές έχω πάει να μαζέψω συντρίμμια από την Βουλιαγμένης στα lidl της Γλυφάδας, στην βουτα, κλπ...
Μέσα στην κίνηση 300αριζουν κι όποιον πάρει ο χάρος...

Για ποια άλλα στέκια μιλάμε? Για το ολυμπιακό χωριό? Για τον Σχιστό? Είναι αυτά δλδ μέρη κατάλληλα για πατήματα? Για να μην συζητήσουμε τι είδους κόντρες γίνονται εκεί, με τι τέρατα και με τι χιλιόμετρα και με τι στοιχήματα.

Σίγουρα έχουν γίνει κι εκεί στραβες και απλά δεν μαθεύτηκε, μην γελιομαστε.



Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ηδη μου ανεφερες μερη που οντως ειναι χαζοστεκια.... Οποτε τι να κατσω να συζητησω..... Καλη καρδια..... Και προσοχη σε ολους

#xrv_world_explorer
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Ηδη μου ανεφερες μερη που οντως ειναι χαζοστεκια.... Οποτε τι να κατσω να συζητησω..... Καλη καρδια..... Και προσοχη σε ολους

#xrv_world_explorer
Μιλάμε για οποιοδήποτε στέκι σε δημόσιο δρόμο. Είναι απλό και ξεκάθαρο νομίζω.
Από ότι βλέπω προσπαθείς να δικαιολογήσεις κάποιες καταστάσεις οι οποίες συμβαίνουν σε δημόσιους δρόμους, στις οποίες πηγαίνει κόσμος που πριν και μετά οδηγεί επικίνδυνα σε άλλους δρόμους όπου υπάρχει κίνηση κλπ, κλπ.
Δεν έχουμε καταλάβει εν τέλει τι ακριβώς προσπαθείς να δικαιολογήσεις? Την επικίνδυνη οδήγηση? Την έκθεση άλλων οδηγών και πεζών-θεατων σε κίνδυνο? Την αντικοινωνική συμπεριφορά?

Ναι, και οι εξατμίσεις που ανέφερες είναι αντικοινωνική συμπεριφορά όταν περνάνε μέσα από γειτονιές και κοφτιαζουν στις 3 τη νύχτα. Και καλά κάνουν και τους ελέγχουν και αυτούς.

Εφόσον τα δέχεσαι όλα αυτά ως κάτι φυσιολογικό, πράγματι δεν νομίζω ότι υπάρχει κοινός τόπος για συζητηση

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Δεν νομιζω να χωραει κ πολυ συζητηση αυτο το θεμα. Εδω μεσα ,ειμαστε ολοι λατρεις οποιουδηποτε μηχανοκινητου αθλητισμου . Παρανομουμε σιγουρα ολοι , δε χωραει αμφιβολια , αλλα μην ψαχνουμε και δικαιολογιες. Απο τη στιγμη που δεν ειναι χωρος με προδιαγραφες ,οταν η στραβη θα συμβει , θα ειναι και χοντρη. Σαν να κανεις σκοποβολη στις ταρατσες..καποια στιγμη ολο κ καποιον θα πετυχεις. Αλλο αν μας αρεσει η σκοποβολη και κ@υλωνουμε να το κανουμε κ κρυφα-παρανομα.
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450

Αντιγραφή bike gangs του Miami..... στην Τσιμισκή!
Αυτό που μου κάνει εντύπωση δεν είναι η πράξη αυτή καθεαυτή, η οποία γινοτάν, γίνεται και θα γίνεται, αλλά το φόρα παρτίδα της υπόθεσης, από τον διοργανωτή μέχρι το σημείο συνάντησης / γνωστή επιχείρηση... Για ποια στέκια και ξεστέκια μιλάμε τωρα εδω μέσα..?
Για να συμβαίνει αυτό τόσο απροκάλυπτα σημαίνει τόσο πως έχει την υποστήρηξη του κόσμου, όσο και την αδιαφορία της πολιτείας.. Δεν υπάρχει σωτηρία καμία
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Οπότε καταλήγουμε στο ότι: Αυτό που κάνεις εσύ και η παρέα σου είναι κουλ γιατί έχετε φτιαγμένα αυτοκίνητα και είστε μετενσάρκωση του Σένα

Οτιδήποτε κάνουν άλλοι είναι κακό και χαλάει την φάση σας.

Εξαιρετικά λογικό, χαίρομαι που το ξεκαθαρίσαμε.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED

Αντιγραφή bike gangs του Miami..... στην Τσιμισκή!
Αυτό που μου κάνει εντύπωση δεν είναι η πράξη αυτή καθεαυτή, η οποία γινοτάν, γίνεται και θα γίνεται, αλλά το φόρα παρτίδα της υπόθεσης, από τον διοργανωτή μέχρι το σημείο συνάντησης / γνωστή επιχείρηση... Για ποια στέκια και ξεστέκια μιλάμε τωρα εδω μέσα..?
Για να συμβαίνει αυτό τόσο απροκάλυπτα σημαίνει τόσο πως έχει την υποστήρηξη του κόσμου, όσο και την αδιαφορία της πολιτείας.. Δεν υπάρχει σωτηρία καμία
ωραιο γκομενακι το ξανθο!!
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Τέρμα άχρηστοι , οτιδήποτε δεν γίνετε σε πίστα η κλειστή διαδρομή εμπεριέχει κίνδυνο για τους απέναντι .

Τώρα για το βιντεάκι τι να πω , ζωα μόνο ,ραντεβού για μαλακιες στο κέντρο ,πιο χαζοί από τα βλήτα .
και εμείς έχουμε σουζαρει και έχουμε κάνει βλακίες αλλά το ραντεβού για γιου τιουμπ , να δείξουμε τι είμαστε είναι από άλλο ανέκδοτο .

Οσο για τις κόντρες στα λιμανάκια , οποίος έχει τα παπάρια , μπαίνει σε έναν αγώνα και συνήθως βγαίνει τελευταίος ,γιατί μέχρι εκεί φτάνουν .
Για τα πατήματα , θα έπρεπε τόσα χρόνια να είναι ανοιχτό το ελληνικό 24/7, να πληρώνεις 5€ για είσοδο , να κανείς 2-3 400αρια και να βγαίνεις αρχηγός .

Τα υπόλοιπα είναι απαρχαιωμενη λογική και κατάλοιπα τις κακιάς μας νεοτροπιας τον 80ις.
 
Top Bottom