ΜΕ ΕΡΙΞΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο VLAD....

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Καλησπέρα..Η transalpine ρε μάγκες είναι ο 67c..Κ το transfarager ο 7c..Κ πως είναι καλύτερα για οδήγηση όπως τα βλέπουμε στο Google maps..Από πάνω προς τα κάτω η το αντίστροφο?
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Καλησπέρα..Η transalpine ρε μάγκες είναι ο 67c..Κ το transfarager ο 7c..Κ πως είναι καλύτερα για οδήγηση όπως τα βλέπουμε στο Google maps..Από πάνω προς τα κάτω η το αντίστροφο?
Την πρώτη φορά το έκανα, ανέβηκα τρανσαλπινα από νότο και κατέβηκα τρασφαγκαρασαν από βορρά. Την επόμενη θα το κάνω ανάποδα.
Από όπου και να το κάνεις είναι πανέμορφα, βέβαια ο καθένας θα σου πει τα δικά του και άκρη δεν νομίζω να βγάλεις. Σε τέτοια ερωτήματα περισσότερο μπέρδεμα σου προκαλούν παρά σε βοηθούν στην απόφαση.
Ότι και να κάνεις απολαύσε το.

Για ποια εποχή αναφέρεσαι ?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Την πρώτη φορά το έκανα, ανέβηκα τρανσαλπινα από νότο και κατέβηκα τρασφαγκαρασαν από βορρά. Την επόμενη θα το κάνω ανάποδα.
Από όπου και να το κάνεις είναι πανέμορφα, βέβαια ο καθένας θα σου πει τα δικά του και άκρη δεν νομίζω να βγάλεις. Σε τέτοια ερωτήματα περισσότερο μπέρδεμα σου προκαλούν παρά σε βοηθούν στην απόφαση.
Ότι και να κάνεις απολαύσε το.

Για ποια εποχή αναφέρεσαι ?
Αυτό.... Το ίδιο όμορφα είναι από όπου και να ανέβεις.
Πολλοί υποστηρίζουν ότι ανεβαίνουμε την transalpina από Sibiu και το transfagarasan από arefu
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Την πρώτη φορά το έκανα, ανέβηκα τρανσαλπινα από νότο και κατέβηκα τρασφαγκαρασαν από βορρά. Την επόμενη θα το κάνω ανάποδα.
Από όπου και να το κάνεις είναι πανέμορφα, βέβαια ο καθένας θα σου πει τα δικά του και άκρη δεν νομίζω να βγάλεις. Σε τέτοια ερωτήματα περισσότερο μπέρδεμα σου προκαλούν παρά σε βοηθούν στην απόφαση.
Ότι και να κάνεις απολαύσε το.

Για ποια εποχή αναφέρεσαι ?
Σκέφτομαι για τέλη Σεπτεμβρίου..Με χειμερινό εξοπλισμό..Κ από τα δύο ποιο είναι πιο εντυπωσιακό?
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Σκέφτομαι για τέλη Σεπτεμβρίου..Με χειμερινό εξοπλισμό..Κ από τα δύο ποιο είναι πιο εντυπωσιακό?
Δύσκολη εποχή είναι εκτός και είσαι τυχερός (το εύχομαι) και κάνει καλό καιρό. Κρύο όμως θα μαζέψεις αρκετό να ξέρεις.
Όσο για την διαδρομή δεν θα σου πω γιατί είναι ξεκάθαρα υποκειμενική απάντηση και δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, προτείνοντας σου και να μην σου αρέσει.
Αλλά θα επιμείνω σε αυτό που ξαναέγραψα, μην ψάχνεις πολλά γιατί θα σε μπερδέψουν, ΟΠΟΙΑ διαδρομή και να πάρεις θα σε αποζημιώσει σίγουρα είναι πανέμορφες και οι 2 τους!!!
Με το καλό να πας
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Συμφωνώ πάρε ζεστά ρούχα και ΚΑΛΑ αδιάβροχα στην Ρουμανία. Και τις 2 φορές που χω πάει μουλιάσαμε από τη βροχή.

Πριν μια βδομάδα γυρίσαμε από ορεινή Σερβία δηλαδή από τα εθνικά πάρκα της χώρας. Στην τελευταία διανυκτέρευση στο Κοπαόνικ είχε 2 βαθμούς το βράδυ, στα βουνά Τάρα το απόγευμα που φτάσαμε είχε 7 βαθμούς και έβρεχε. Ειμασταν με καλοκαιρινό μπουφάν και ευτυχώς είχαμε εσωτερικά μπουφάν τύπου Φλις αλλά βάλαμε ότι μακριμανικο είχε ο καθένας καθώς και τα αδιάβροχα.

Μέσα Σεπτέμβρη στην Ρουμανία θα είναι κατά πάσα πιθανότατα δύσκολος ο καιρός.
 

mariosktm

Μέλος
Όνομα
μαριος
Μοτό
Ktm adventure
Επειδή ακούω για ουρές πολλών ωρών στα στον Προμαχώνα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος αν είναι καλύτερα να πας από κάτω Νευροκόπι και να περάσεις σύνορα....έχει πάει κανείς τώρα πρόσφατα?
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Επειδή ακούω για ουρές πολλών ωρών στα στον Προμαχώνα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος αν είναι καλύτερα να πας από κάτω Νευροκόπι και να περάσεις σύνορα....έχει πάει κανείς τώρα πρόσφατα?
Δεν υπάρχει λόγος όση ουρά και να έχει, όταν είσαι με την μηχανή να περιμένεις. Πηγαίνεις σιγά σιγά μπροστά και θα σε αφήσουν να περάσεις
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Επειδή ακούω για ουρές πολλών ωρών στα στον Προμαχώνα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος αν είναι καλύτερα να πας από κάτω Νευροκόπι και να περάσεις σύνορα....έχει πάει κανείς τώρα πρόσφατα?
Περνάς κ φτάνεις ένα δυο αμάξια πιο πίσω . Μετά αν θες να είσαι καλός κανεις νεύμα να σε αφήσει να περάσεις . Αλλιώς χώνεσαι αμέσως στο πρώτο αμάξι. Αυτό κάναμε πριν κάτι μέρες. Μια κόρνα φάγαμε στη Ρουμανία αλλά σιγά τα αυγά.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ότι λένε οι από πανω
Αύγουστο που είχε μεγάλες ουρές, σε 2 σύνορα μου έκανε νόημα ο φύλακας από μακριά να περάσω μπροστά.
Όχι ότι περίμενα βέβαια.
 

mariosktm

Μέλος
Όνομα
μαριος
Μοτό
Ktm adventure
Όλα καλά με τα σύνορα τελικά...χαλαρός έλεγχος!τα πρωινά έχει ψυχρά,μεσημέρια αρκετή ζέστη και βραδάκι ψυχρά πάλι!!σημερινή φωτό από λίμνη ντοσπατ!!


Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mariosktm

Μέλος
Όνομα
μαριος
Μοτό
Ktm adventure
Σήμερα η διαδρομή από bicaz μέχρι praid δηλαδή ο δρόμος 12c και 13b ήταν πολύ ωραία φουλ στο πράσινο με ωραία άσφαλτο σχετικά!περνάει από το φαράγγι κοντά στο bicaz και από την lacu rosu λίμνη!


Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom