ΜΟΝΟ ΤΕΛΙΚΟ ΣΕ KTM990 ADV-ερωτηση

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Φιλος ψηνει να παρει ενα 990 με μονη εξατμιση,πιθανολογω η GPR που εβγαινε,αλλα λειπει το ταμπελακι της..
Συμφωνα με τα λεγομενα του πωλητη πριν φοραγε διπλες ακραπες..
Απ τη μερα που εβαλε τη μονη,εχει αναψει το F1,πιθανολογω λογω λαιμων,αναβει λογω αισθητηρων λαμδα.,αρα ειχε βαλει ακραπες χωρις τον χαρτη ισως
Τωρα τι κανουμε,διοτι με το f1 δεν πρεπει να παιζουμε?
Οι μαμα και οι ακραπες δεν υπαρχουν πια και ο δικος μου γουσταρει πολυ να το παρει,αλλα μην μπλεξει....
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ο Σπύρος Spyrious έχει αντίστοιχη μόντα στο 990.
Αν μπορεί ας διαφωτίσει...
 
Τελευταία επεξεργασία:

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Ο Σπύρος Spyrious έχει αντίστοιχη μόντα στο 990.
Αν μπορεί ας διαφωτίσει...
αναμενουμε απαντηση
εδω λεει οτι δουλευει με χαρτες και αυτος εχει αναμενο λαμπακι
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Μανωλη το λαμπακι μπορει να ειναι και απο αλλο λογο, οχι μονο απο τους αισθητηρες. πχ να εχουν κολλησει οι δευτερευουσες πεταλουδες στον ψεκασμο.
Το μηχανακι εχει μαμα λαιμους πανω και η διαφορα ειναι απο το Υ και μετα? γιατι δεν βρισκω λογο να εχουν ξηλωθει οι Λ για να μπει μονο τελικο
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Αυτό στις 7000 λες;
Η εξάτμιση αν είναι αυτό φαίνεται να θέλει επειγόντως επισκευή και ίσως γρήγορα να ξαναγίνει έτσι..
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Μανωλη το λαμπακι μπορει να ειναι και απο αλλο λογο, οχι μονο απο τους αισθητηρες. πχ να εχουν κολλησει οι δευτερευουσες πεταλουδες στον ψεκασμο.
Το μηχανακι εχει μαμα λαιμους πανω και η διαφορα ειναι απο το Υ και μετα? γιατι δεν βρισκω λογο να εχουν ξηλωθει οι Λ για να μπει μονο τελικο
Όχι είναι απ' λαιμούς το αφτερ,ο πωλητής λέει ότι άναψε μόλις έβαλε την εξάτμιση
Αυτό στις 7000 λες;
Η εξάτμιση αν είναι αυτό φαίνεται να θέλει επειγόντως επισκευή και ίσως γρήγορα να ξαναγίνει έτσι..
Ναι αυτό είναι..έχει γίνει και το σχετικό παζάρι που περιλαμβάνει και την επισκευή
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Όχι είναι απ' λαιμούς το αφτερ,ο πωλητής λέει ότι άναψε μόλις έβαλε την εξάτμιση

Ναι αυτό είναι..έχει γίνει και το σχετικό παζάρι που περιλαμβάνει και την επισκευή
Σχετικά με τις GPR, όταν το έψαχνα για το δικό μου, είχα διαβάσει πολλά κακά σχόλια για την ποιότητα τους.

Πάντως, μου φαίνονται πολλά τα λεφτά για το συγκεκριμένο, δεν βλέπω κάτι το εξαιρετικό που να δικαιολογεί αυτή τη τιμή....
 
Τελευταία επεξεργασία:

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Ακριβώς..
εγω του το λεω....αλλα..

Σχετικά με τις GPR, όταν το έψαχνα για το δικό μου, είχα διαβάσει πολλά κακά σχόλια για την ποιότητα τους.

Πάντως, μου φαίνονται πολλά τα λεφτά για το συγκεκριμένο, δεν βλέπω κάτι το εξαιρετικό που να δικαιολογεί αυτή τη τιμή....
μετρια ποιοτητα οντως...
αν θυμαμαι καλα,εβγαζε και η remus ,μονο τελικο
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Έχω την 2 σε 1 της mass.Μπορείς να βάλεις μπριζάκια (πχ rottweiler ) για να μην βγάζει σφάλμα για τους αισθ. λάμδα.Επίσης μπορέις μέσω tuneecu να τους απενεργοποιήσεις και πάλι δεν θα βγάζει σφάλμα.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Έχω την 2 σε 1 της mass.Μπορείς να βάλεις μπριζάκια (πχ rottweiler ) για να μην βγάζει σφάλμα για τους αισθ. λάμδα.Επίσης μπορέις μέσω tuneecu να τους απενεργοποιήσεις και πάλι δεν θα βγάζει σφάλμα.
ωραιος!!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Μανώλη ,ότι κ να σου πούμε απ'εδώ ,θα είναι υποθετικό.

Το καλύτερο (κ ορθό) είναι να μπριζωθεί ,ωστε να διαβαστεί ποιό? ή ποιά? είναι τα καταγεγραμμένα σφάλματα.

Αν είναι 1 το σφάλμα ,μπορεί να αναγνωσθεί κ χωρίς διαγνωστικό ,σαν κωδικός συχνότητας EFI LAMP στο καντράν
πχ 5 ανάματα αργής συχνότητας + 3 ανάματα γρήγορης συχνότητας = error code 53
Υπάρχει αντίστοιχος κατάλογος σφαλμάτων στο μανιουαλ

Πάντως ,αν το EFI ERROR αφορά τους ξεμπρίζωτους Λ ,είναι αστεία κ ανώδυνη η λύση.
2 φισάκια με κόστος 15 € -ή- μπρίζωμα στο TuneECU κ απενεργοποίηση Λsensors

Βασικά ,ΚαΤεμέ ,πρέπει να μπριζωθεί για να αναγνωστεί η γενική κατάσταση όσον αφορά ηλεκτρικά-ηλεκτρονικά-αισθητήρες
κ να ελεγθεί επι μέρους στα σημεία που είναι γνωστό ότι πάσχει συνήθως
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Μανώλη ,ότι κ να σου πούμε απ'εδώ ,θα είναι υποθετικό.

Το καλύτερο (κ ορθό) είναι να μπριζωθεί ,ωστε να διαβαστεί ποιό? ή ποιά? είναι τα καταγεγραμμένα σφάλματα.

Αν είναι 1 το σφάλμα ,μπορεί να αναγνωσθεί κ χωρίς διαγνωστικό ,σαν κωδικός συχνότητας EFI LAMP στο καντράν
πχ 5 ανάματα αργής συχνότητας + 3 ανάματα γρήγορης συχνότητας = error code 53
Υπάρχει αντίστοιχος κατάλογος σφαλμάτων στο μανιουαλ

Πάντως ,αν το EFI ERROR αφορά τους ξεμπρίζωτους Λ ,είναι αστεία κ ανώδυνη η λύση.
2 φισάκια με κόστος 15 € -ή- μπρίζωμα στο TuneECU κ απενεργοποίηση Λsensors

Βασικά ,ΚαΤεμέ ,πρέπει να μπριζωθεί για να αναγνωστεί η γενική κατάσταση όσον αφορά ηλεκτρικά-ηλεκτρονικά-αισθητήρες
κ να ελεγθεί επι μέρους στα σημεία που είναι γνωστό ότι πάσχει συνήθως
Ευχαριστώ Κώστα
 
Top Bottom