ΜΟΤΟ - περιοδικών ανάγνωσμα.

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κωδικός 2 λε περιπτέρ


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχουν βάλει λάθος πίνακα μετρήσεων στο XR. Είναι διεθνής συνωμοσία εναντίον των πενφέ.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Α εγώ δεν ξέρω τίποτα.
Για το μπρελόκ το πηρα :friend:
Κ εγω για το μπελοκ το πηρα...εχει ομως κ μια ιστοριουλα στο δισελιδο κομικς μουρλια...αραγε τυχαιο που πρωταγωνιστει...πενφε...χαχα..!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Φαντάσου, ενώ η τελευταία σελίδα ήταν λόγος να αγοράσω το περιοδικό κάποτε, πλέον θα την διαβάσω τελευταία, "στο φτερό", δεν το είχα δει.

Καλά τα λέει. Έχω λιώσει στο γέλιο με τα σοσιαλ αντιπροσώπων, τους οποίους είχε και ο Λάζαρος στο ψιλό, παίρνοντας υλικό για το δισέλιδο. Το αρνάκι μοιάζει αρκετά με ένα σκυλί, το μαγαζί μοιάζει αρκετά με κάποιο στα νότια.

Η αλήθεια είναι ότι αν δεν έχεις μηχανάκι συλλεκτικό μόνο για γνώστες, φτιαγμένο με τροχάκι και μεράκι, μπιλτ νοτ μποτ μπρρρρτ γκιτ γκιτ γκιτ, αυτό που πουλιέται όσο τρεις πενφέ στο καρ λόγω προστιθέμενης αξίας από προσωπική εργασία, να οδηγείς δεν μαθαίνεις. Μαζί τους είμαι 1000%, εξάλλου βλέπεις τοσα χρόνια στο δρόμο χιλιάδες τέτοια, μόνο όταν έχει σουβλάκι μπύρα μαζωξη και φωτό με την αφίσα.

Όχι ότι οι εκδρομές 100 μηχανάκια Κιάτο για φαγητό του επίσημου κλαμπ πενφέ βοηθάνε στο να μην πέφτει δούλεμα... Αλλά το Κιάτο είναι λίγο πιο μακριά από την Λούτσα, τυχαία λέω μια περιοχή και για τα μάτια του κόσμου είναι σωστά ντυμένοι.

Για την Αθήνα ειδικά θα περίμενα να βγει το όνειρο του Ζάχου Χατζηφωτίου επιτέλους, Αντί Βλάχος Σύστεμ, να αποφορτιστεί η πρωτεύουσα. Τα προβατάκια τα θέλουμε.
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Κωδικός 2 λε περιπτέρ


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αναγνωστης απο το πρωτο τευχος. Παντα υπηρχαν κειμενα που δεν διαβαζοταν η δεν εδιναν την πραγματικη εικονα του θεματος. Πολλες φορες υπηρξαν θεματα που αρχιζα και τα παραταγα στην πρωτη παραγραφο.
Ομως το ΜΟΤΟ της τελευταίας δεκαετίας ενω εχει πραγματι ανεβασει επιπεδο και ανηκει στην ελιτ των 4-5 περιοδικών του χωρου στην Ευρώπη σε οτι αφορα την υλη την πρωτοτυπία και την συμμετοχή σε εκδηλωσεις που δεν υπάρχουν σημερα σε πολλες χωρες, εν τούτοις υπαρχει ο Φελουκας του οποιου τα αρθρα ,τεστ, παρουσιάσεις και γενικα τα γραπτα του αδυνατω να παρακολουθήσω.
Τα γράμματα χοροπηδάνε μπροστα μου ολοκληρες παραγραφοι ειναι εντελως δυσνόητες στην μορφη απλου κειμένου κατι που με αναγκαζει να διαβαζω 2 και 3 φορες κατι για να καταλαβω την διατυπωση του.
Τα πρωτα του χρονια ως συντακτη αυτο το προσπερναγα γρηγορα μετα αρχισε να με προβληματιζει και σημερα με εκνευριζει σε βαθμο που οταν ξεκιναω να διαβαζω κατι και βλεπω π.χ. Μεντης λεω ωραια ας ευχαριστηθω το τεστ η την παρουσιαση.
Οταν βλεπω Φελουκας αρχιζουν τα παραπανω.
Συμβαίνει και σε αλλους εδω μεσα οταν διαβαζουν τον συγκεκριμενο. Ρωταω απο περιεργεια γιατι θελω να διαπιστωσω αν πραγματι υπαρχει θεμα ειτε το εχω εγω (προκαταληψη) ειτε ο Φελουκας ως γράφων.
υγ .Το σχολιο μου δεν εχει να κανει με τυχον αμφισβήτηση του δημοσιογραφου ως συντακτη του περιοδικου οδηγου,συντακτη κτλ αλλα ως προβλημα στην μεταφορα οσων θελει να εκφρασει στο χαρτι.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Αναγνωστης απο το πρωτο τευχος. Παντα υπηρχαν κειμενα που δεν διαβαζοταν η δεν εδιναν την πραγματικη εικονα του θεματος. Πολλες φορες υπηρξαν θεματα που αρχιζα και τα παραταγα στην πρωτη παραγραφο.
Ομως το ΜΟΤΟ της τελευταίας δεκαετίας ενω εχει πραγματι ανεβασει επιπεδο και ανηκει στην ελιτ των 4-5 περιοδικών του χωρου στην Ευρώπη σε οτι αφορα την υλη την πρωτοτυπία και την συμμετοχή σε εκδηλωσεις που δεν υπάρχουν σημερα σε πολλες χωρες, εν τούτοις υπαρχει ο Φελουκας του οποιου τα αρθρα ,τεστ, παρουσιάσεις και γενικα τα γραπτα του αδυνατω να παρακολουθήσω.
Τα γράμματα χοροπηδάνε μπροστα μου ολοκληρες παραγραφοι ειναι εντελως δυσνόητες στην μορφη απλου κειμένου κατι που με αναγκαζει να διαβαζω 2 και 3 φορες κατι για να καταλαβω την διατυπωση του.
Τα πρωτα του χρονια ως συντακτη αυτο το προσπερναγα γρηγορα μετα αρχισε να με προβληματιζει και σημερα με εκνευριζει σε βαθμο που οταν ξεκιναω να διαβαζω κατι και βλεπω π.χ. Μεντης λεω ωραια ας ευχαριστηθω το τεστ η την παρουσιαση.
Οταν βλεπω Φελουκας αρχιζουν τα παραπανω.
Συμβαίνει και σε αλλους εδω μεσα οταν διαβαζουν τον συγκεκριμενο. Ρωταω απο περιεργεια γιατι θελω να διαπιστωσω αν πραγματι υπαρχει θεμα ειτε το εχω εγω (προκαταληψη) ειτε ο Φελουκας ως γράφων.
υγ .Το σχολιο μου δεν εχει να κανει με τυχον αμφισβήτηση του δημοσιογραφου ως συντακτη του περιοδικου οδηγου,συντακτη κτλ αλλα ως προβλημα στην μεταφορα οσων θελει να εκφρασει στο χαρτι.
Εχεις ενα δικιο...αν κ κανει προσπαθειες να αλλαξει το περιοδικο κ να το κρατησει ζωντανο σε αυτη τη δυσκολη περιοδο σαν εκδοτης πλεον...ειναι λιγο δυσνοητα τα γραπτα του...οταν θελει να τονισει κατι...ξεκιναει απο αλλου...μετα σε παει σε κατι αλλο...μεχρι να καταληξει εκει που θελει...
Πιστευω οτι λειπει ο Βασιλης Καραχαλιος...που εδινε το εναυσμα επι σειρα ετων...κ εφυγε ξαφνικα χωρις να ειπωθει ο λογος...!!!
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Αναγνωστης απο το πρωτο τευχος. Παντα υπηρχαν κειμενα που δεν διαβαζοταν η δεν εδιναν την πραγματικη εικονα του θεματος. Πολλες φορες υπηρξαν θεματα που αρχιζα και τα παραταγα στην πρωτη παραγραφο.
Ομως το ΜΟΤΟ της τελευταίας δεκαετίας ενω εχει πραγματι ανεβασει επιπεδο και ανηκει στην ελιτ των 4-5 περιοδικών του χωρου στην Ευρώπη σε οτι αφορα την υλη την πρωτοτυπία και την συμμετοχή σε εκδηλωσεις που δεν υπάρχουν σημερα σε πολλες χωρες, εν τούτοις υπαρχει ο Φελουκας του οποιου τα αρθρα ,τεστ, παρουσιάσεις και γενικα τα γραπτα του αδυνατω να παρακολουθήσω.
Τα γράμματα χοροπηδάνε μπροστα μου ολοκληρες παραγραφοι ειναι εντελως δυσνόητες στην μορφη απλου κειμένου κατι που με αναγκαζει να διαβαζω 2 και 3 φορες κατι για να καταλαβω την διατυπωση του.
Τα πρωτα του χρονια ως συντακτη αυτο το προσπερναγα γρηγορα μετα αρχισε να με προβληματιζει και σημερα με εκνευριζει σε βαθμο που οταν ξεκιναω να διαβαζω κατι και βλεπω π.χ. Μεντης λεω ωραια ας ευχαριστηθω το τεστ η την παρουσιαση.
Οταν βλεπω Φελουκας αρχιζουν τα παραπανω.
Συμβαίνει και σε αλλους εδω μεσα οταν διαβαζουν τον συγκεκριμενο. Ρωταω απο περιεργεια γιατι θελω να διαπιστωσω αν πραγματι υπαρχει θεμα ειτε το εχω εγω (προκαταληψη) ειτε ο Φελουκας ως γράφων.
υγ .Το σχολιο μου δεν εχει να κανει με τυχον αμφισβήτηση του δημοσιογραφου ως συντακτη του περιοδικου οδηγου,συντακτη κτλ αλλα ως προβλημα στην μεταφορα οσων θελει να εκφρασει στο χαρτι.
Δεν είναι ιδέα σου,είναι δύσκολος .
Ακόμα και σε κάποιες βίντεο παρουσιάσεις το βλέπεις αυτό.
Το παλεύει όμως.
Αρκετές φορές με έχει μπερδέψει κι εμένα σε βαθμό να του στείλω μεσιτζερ για να καταλάβω/ρωτήσω.
Απαντάει όμως άμεσα ,μιλάμε για ταχύτητα του φωτός .
Είναι αναπόφευκτο μερικές φορές , είτε το διαβάσεις μια είτε δύο φορές.
Επίσης έχει κάτι μυστήριες συμπάθειες ,νταξ το καταλαβαίνω γιατί κάποιοι τον βοηθάνε για να βγουν κάποια τεστ ,αλλά στην πραγματική ζωή είναι για κλωτσες
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αναγνωστης απο το πρωτο τευχος. Παντα υπηρχαν κειμενα που δεν διαβαζοταν η δεν εδιναν την πραγματικη εικονα του θεματος. Πολλες φορες υπηρξαν θεματα που αρχιζα και τα παραταγα στην πρωτη παραγραφο.
Ομως το ΜΟΤΟ της τελευταίας δεκαετίας ενω εχει πραγματι ανεβασει επιπεδο και ανηκει στην ελιτ των 4-5 περιοδικών του χωρου στην Ευρώπη σε οτι αφορα την υλη την πρωτοτυπία και την συμμετοχή σε εκδηλωσεις που δεν υπάρχουν σημερα σε πολλες χωρες, εν τούτοις υπαρχει ο Φελουκας του οποιου τα αρθρα ,τεστ, παρουσιάσεις και γενικα τα γραπτα του αδυνατω να παρακολουθήσω.
Τα γράμματα χοροπηδάνε μπροστα μου ολοκληρες παραγραφοι ειναι εντελως δυσνόητες στην μορφη απλου κειμένου κατι που με αναγκαζει να διαβαζω 2 και 3 φορες κατι για να καταλαβω την διατυπωση του.
Τα πρωτα του χρονια ως συντακτη αυτο το προσπερναγα γρηγορα μετα αρχισε να με προβληματιζει και σημερα με εκνευριζει σε βαθμο που οταν ξεκιναω να διαβαζω κατι και βλεπω π.χ. Μεντης λεω ωραια ας ευχαριστηθω το τεστ η την παρουσιαση.
Οταν βλεπω Φελουκας αρχιζουν τα παραπανω.
Συμβαίνει και σε αλλους εδω μεσα οταν διαβαζουν τον συγκεκριμενο. Ρωταω απο περιεργεια γιατι θελω να διαπιστωσω αν πραγματι υπαρχει θεμα ειτε το εχω εγω (προκαταληψη) ειτε ο Φελουκας ως γράφων.
υγ .Το σχολιο μου δεν εχει να κανει με τυχον αμφισβήτηση του δημοσιογραφου ως συντακτη του περιοδικου οδηγου,συντακτη κτλ αλλα ως προβλημα στην μεταφορα οσων θελει να εκφρασει στο χαρτι.
Ο Φελούκας κάνει περίεργους συνειρμούς ναι, αλλά δεν είναι χαοτικοί. Είναι αλήθεια ότι πλατειάζει περισσότερο από ότι έχει σχέση με το μηχανάκι, μερικές φορές είναι σαν να προσπαθεί να γεμίσει λέξεις για εντυπωσιασμό, δεν λειτουργεί υπέρ του κειμένου. Το καλό με τον Φελούκα είναι ότι.... έχει φυσιολογικές διαστάσεις ανθρώπου οπότε η γνώμη του μετράει λίγο περισσότερο από των χόμπιτ του περιοδικού, όσο χεράδες και να είναι. Το ενοχλητικό είναι ο αυτοθαυμασμός του που έχει καταντήσει λίγο ναρκισσιστική διαταραχή, αν γράφετε σε φόρουμ είστε άσχετοι, αν διαβάζετε άλλα περιοδικά είστε άσχετοι, αν διαβάζετε το δικό μας αλλά μένετε στις φωτογραφίες είστε άσχετοι (WTF κιόλας, ποιός αγοράζει περιοδικό απλά για τις φωτό και τις λεζάντες, ούτε 14χρονο με πλέιμπόι του πάλαι ποτέ δηλαδή), αν κάνετε τεστ ράιντ είστε μυρωδιές, γενικά αν δεν είστε εμείς σκάστε και ακούστε, μεγάλε chill pill και μακριά από καφέδες για λίγο καιρό. Δεν έχεις απολύτως άδικο, αλλά ούτε και δίκιο. Η δουλειά που κάνουν είναι όντως πολύ πολύ καλή, αυτό ναι, έχουν περάσει από περίεργες βαρετές περιόδους και αυτοί όμως στην ιστορία τους, ΟΚ όσο την έχω ζήσει κιόλας, δεν τους διάβαζα από την αρχή.

Σαν έντυπο γενικότερα, το αγαπημένο μου ήταν το Power Bikes, (βραχύβιο δυστυχώς) αλλά το στυλ μου άρεσε. Όσο πρέπει mix από καφρίλα και πληροφορία, ήταν σαν να συζητάς με ενθουσιασμένο φίλο σου. Έχω κρατήσει λίγα αυτοκόλλητα ακόμα, τι βλάκας τότε στην έκθεση που είχα πάρει μιά χούφτα μου είπε ο Baz να πάρω και άλλα και ντράπηκα, δεν μου φτάνουν για τα κράνη ρε γμτ και απλά τα κρατάω... δεν ξέρω για ποιό λόγο αφού δεν τα κολλάω κάπου. Καλαντζό, Argi, Baz, με τα κείμενα των τελευταίων να μου αρέσουν περισσότερο, πλέον είναι KTM/Husqy team.

Τα περιοδικά είναι περίεργη φάση, σου αρέσουν ή όχι. Τα κείμενα Πατεράκη και Μέντη είναι όντως ωραία, το εγκώμιο του Μέντη το είχε γράψει και ο Λάζαρος.

Οι tribute bands είναι περίεργη φάση ρε γμτ και ο Dio είχε τόσο ιδιαίτερη φωνή που δεν την μιμείται κανείς ικανοποιητικά, πρέπει να αλλάξει το στυλ του τραγουδιού για να το κάνει δικό του. Όπως καλή ώρα βλέπω coverάδες να παίζουν σόλο από μεγάλους κιθαρίστες και προσπαθούν φιλότιμα, αλλά.... Πχ τώρα που το άνοιξα παίζει το temple of the king, falling off the edge of the world, θα ήταν ωραία τραγούδια αν δεν τα είχαμε ακούσει από τον Dio πολύ πολύ αλλιώς και στα live του, ευτυχώς και ζωντανά. Αυτός ο τραγουδιστής για cover από Warlord θα ταίριαζε περισσότερο. Και ναι, Vivian Campbell δεν κατάφερε να μιμηθεί κανείς πετυχημένα. αυτό αφορούσε άλλο σημείο του "συμβαίνει τώρα" και εδώ δεν έχει σχέση οπότε "διαγράφεται".
 
Τελευταία επεξεργασία:

barbadinos

Μέλος
Περιοχή
Αγ.Ανάργυροι
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Vstrom χίλια
Το ενοχλητικό είναι ο αυτοθαυμασμός του που έχει καταντήσει λίγο ναρκισσιστική διαταραχή, αν γράφετε σε φόρουμ είστε άσχετοι, αν διαβάζετε άλλα περιοδικά είστε άσχετοι, αν διαβάζετε το δικό μας αλλά μένετε στις φωτογραφίες είστε άσχετοι (WTF κιόλας, ποιός αγοράζει περιοδικό απλά για τις φωτό και τις λεζάντες, ούτε 14χρονο με πλέιμπόι του πάλαι ποτέ δηλαδή), αν κάνετε τεστ ράιντ είστε μυρωδιές, γενικά αν δεν είστε εμείς σκάστε και ακούστε, μεγάλε chill pill και μακριά από καφέδες για λίγο καιρό. Δεν έχεις απολύτως άδικο, αλλά ούτε και δίκιο. Η δουλειά που κάνουν είναι όντως πολύ πολύ καλή, αυτό ναι, έχουν περάσει από περίεργες βαρετές περιόδους και αυτοί όμως στην ιστορία τους,
Σαν έντυπο γενικότερα, το αγαπημένο μου ήταν το Powerbikes, (βραχύβιο δυστυχώς) αλλά το στυλ μου άρεσε. Όσο πρέπει mix από καφρίλα και πληροφορία, ήταν σαν να συζητάς με ενθουσιασμένο φίλο σου.
Αυτά είχα στο μυαλό μου και σκεφτόμουν να πω....
Ευτυχώς όμως είσαι πολύ γρήγορος στο γραπτό λόγο και τέρμα κατανοητός...
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Ο Φελούκας κάνει περίεργους συνειρμούς ναι, αλλά δεν είναι χαοτικοί. Είναι αλήθεια ότι πλατειάζει περισσότερο από ότι έχει σχέση με το μηχανάκι, μερικές φορές είναι σαν να προσπαθεί να γεμίσει λέξεις για εντυπωσιασμό, δεν λειτουργεί υπέρ του κειμένου. Το καλό με τον Φελούκα είναι ότι.... έχει φυσιολογικές διαστάσεις ανθρώπου οπότε η γνώμη του μετράει λίγο περισσότερο από των χόμπιτ του περιοδικού, όσο χεράδες και να είναι. Το ενοχλητικό είναι ο αυτοθαυμασμός του που έχει καταντήσει λίγο ναρκισσιστική διαταραχή, αν γράφετε σε φόρουμ είστε άσχετοι, αν διαβάζετε άλλα περιοδικά είστε άσχετοι, αν διαβάζετε το δικό μας αλλά μένετε στις φωτογραφίες είστε άσχετοι (WTF κιόλας, ποιός αγοράζει περιοδικό απλά για τις φωτό και τις λεζάντες, ούτε 14χρονο με πλέιμπόι του πάλαι ποτέ δηλαδή), αν κάνετε τεστ ράιντ είστε μυρωδιές, γενικά αν δεν είστε εμείς σκάστε και ακούστε, μεγάλε chill pill και μακριά από καφέδες για λίγο καιρό. Δεν έχεις απολύτως άδικο, αλλά ούτε και δίκιο. Η δουλειά που κάνουν είναι όντως πολύ πολύ καλή, αυτό ναι, έχουν περάσει από περίεργες βαρετές περιόδους και αυτοί όμως στην ιστορία τους, ΟΚ όσο την έχω ζήσει κιόλας, δεν τους διάβαζα από την αρχή.

Σαν έντυπο γενικότερα, το αγαπημένο μου ήταν το Power Bikes, (βραχύβιο δυστυχώς) αλλά το στυλ μου άρεσε. Όσο πρέπει mix από καφρίλα και πληροφορία, ήταν σαν να συζητάς με ενθουσιασμένο φίλο σου. Έχω κρατήσει λίγα αυτοκόλλητα ακόμα, τι βλάκας τότε στην έκθεση που είχα πάρει μιά χούφτα μου είπε ο Baz να πάρω και άλλα και ντράπηκα, δεν μου φτάνουν για τα κράνη ρε γμτ και απλά τα κρατάω... δεν ξέρω για ποιό λόγο αφού δεν τα κολλάω κάπου. Καλαντζό, Argi, Baz, με τα κείμενα των τελευταίων να μου αρέσουν περισσότερο, πλέον είναι KTM/Husqy team.

Τα περιοδικά είναι περίεργη φάση, σου αρέσουν ή όχι. Τα κείμενα Πατεράκη και Μέντη είναι όντως ωραία, το εγκώμιο του Μέντη το είχε γράψει και ο Λάζαρος.

Οι tribute bands είναι περίεργη φάση ρε γμτ και ο Dio είχε τόσο ιδιαίτερη φωνή που δεν την μιμείται κανείς ικανοποιητικά, πρέπει να αλλάξει το στυλ του τραγουδιού για να το κάνει δικό του. Όπως καλή ώρα βλέπω coverάδες να παίζουν σόλο από μεγάλους κιθαρίστες και προσπαθούν φιλότιμα, αλλά.... Πχ τώρα που το άνοιξα παίζει το temple of the king, falling off the edge of the world, θα ήταν ωραία τραγούδια αν δεν τα είχαμε ακούσει από τον Dio πολύ πολύ αλλιώς και στα live του, ευτυχώς και ζωντανά. Αυτός ο τραγουδιστής για cover από Warlord θα ταίριαζε περισσότερο. Και ναι, Vivian Campbell δεν κατάφερε να μιμηθεί κανείς πετυχημένα.
Ο ναρκισσισμος υπαρχει οντως στον Φελουκα. Αυτο δεν το θεωρω ουτε θετικο ουτε αρνητικο. Εκτίμηση μου ειναι οτι αυτο επηρεάζει τον γραπτο του λογο και αυτο ειναι που τουλαχιστον εμενα με ενοχλει. Θελω να διαβασω αυτο που θελει να πει και να το κατανοησω ομως αδυνατω.
Ο ναρκισσισμος επισης εχει επηρεάσει πολλους να μην πω ολους οσους έφτασαν την δουλεια τους ψηλα. Αν διαβάσεις κειμενα του γκουρου ΔΠ θα το διαπιστώσεις ευκολα οσο και την ειρωνικη γραφη του που εφτανε και φτανει στο οριο της προσβολης καποιες στιγμες. Ακομα και ο ΚΚ στο απόγειο του ειχε τασεις.
υγ Οπως γραφει και ο φιλος παραπανω η αληθεια ειναι οτι εναν Καραχαλιο προσωπικα τον ηθελα πιο ενεργο σημερα στο κατα τα αλλα πολυ καλο ΜΟΤΟ.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το κείμενο του Καραχάλιου στο μέγκα τεστ 2017 που συμμετείχε, σου άρεσε; Ήταν διαφορετικό από του συνήθη υπόπτου Πατεράκη ή του Σουργουτσίδη, καλύτερο όμως όχι. Δεν ξέρω δηλαδή τι σου λείπει ακριβώς. Έχω μόνο το τεύχος του τεστ μπροστά μου, το στόρι πρέπει να είναι στο μικρό χαμούλη αποθηκευμένο, αλλά δεν θυμάμαι να είπα "γουάου" με στιλ Γιάνη όταν το διάβασα. Θα κοιτάξω να το ανασύρω για φρεσκάρισμα. Του Φελούκα ας πούμε τα στόρι έχουν βιαστικό κλείσιμο σαν να ξέμεινε από χώρο, βαρετά σαν σύνολο δεν είναι.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Όντως ο Φελούκας κάποιες φορές γίνεται λίγο κουραστικός με τον αυτοθαυμασμό του περιοδικού (και λιγότερο με του εαυτού του - αν και κάποιες φορές τα γραπτά του το εκφράζουν και αυτό), ίσως να του βγαίνει σαν πίστωση της προσπάθειας του/τους που έκαναν στο να γυρίσει σελίδα το ΜΟΤΟ. Για μένα, που το διαβάζω πολλά χρόνια και που έπιασα τον εαυτό μου να το παίρνεί κάποια περίοδο από συνήθεια, η διαφορά την ποιότητα υπό την εποπτεία του είναι αισθητή.
Συνεχίζω βέβαια να στραβομουτσουνιάζω με διάφορα (όπως πχ την μόνιμη χαζομάρα τους να βάζουν τις τιμές των BMW παραπλανητικά τύπου "από...." όπως στους τιμοκαταλόγους της αντιπροσωπίας, προφανώς λόγο υπόδειξης) ή τις αδικαιολόγητες (κάποιες φορές) επιλογες στα συγκριτικά. Δεν νοείται π.χ. το τέστ των naked στο τρέχον τεύχος χωρίς το Tuono V4 και δεν υπάρχει και εξήγηση για την απουσία του (πχ ότι δεν υπήρξε διαθέσιμο στις ημερομηνίες του τεστ).
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το "από..." γίνεται παντού. Μικρό το κακό όταν αναφέρεται και η τιμή της μηχανής του τεστ στο περιοδικό και λόγω του ότι ο ιστότοπος της πενφέ είναι πολύ αναλυτικός σε τιμές.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν μπορώ να καταλάβω, είναι καλύτερο να μην βλέπουν το μηχανάκι στο περιοδικό η να φαίνεται και ας μην είναι "πρώτο".
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Να ξέρετε ότι πολλές φορές δεν δίνουν μηχανές για τεστ, λόγω προσωπικών αντιπαθειων και σχέσεων.
στο ΜΟΤΟ που ειναι και το μονο εντυπο (ενταξει υπαρχει και το μοτοΤριτη) σημερα δεν συμβαινει αυτο οπως παλια. Μια φορα τελευταια εγινε και αυτο γιατι ηταν αδυνατη η παραχωρηση της μοτοσυκλετας για αλλους λογους. Εχει ειπωθει αυτο που γραφω απο τα παιδια της συντακτικης ομαδας.
Σε πολλα ηλεκτρονικα εντυπα ναι συμβαινει αυτο οπως και σε καποιους παρουσιαστες του διαδικτυου ΘΝ για παραδειγμα με μεγαλη ευρωπαικη εταιρια.
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Το κείμενο του Καραχάλιου στο μέγκα τεστ 2017 που συμμετείχε, σου άρεσε; Ήταν διαφορετικό από του συνήθη υπόπτου Πατεράκη ή του Σουργουτσίδη, καλύτερο όμως όχι. Δεν ξέρω δηλαδή τι σου λείπει ακριβώς. Έχω μόνο το τεύχος του τεστ μπροστά μου, το στόρι πρέπει να είναι στο μικρό χαμούλη αποθηκευμένο, αλλά δεν θυμάμαι να είπα "γουάου" με στιλ Γιάνη όταν το διάβασα. Θα κοιτάξω να το ανασύρω για φρεσκάρισμα. Του Φελούκα ας πούμε τα στόρι έχουν βιαστικό κλείσιμο σαν να ξέμεινε από χώρο, βαρετά σαν σύνολο δεν είναι.
Αν απευθυνεσαι σε εμενα Γιαννη ναι μου ηταν πιο ευπεπτο και πιο μεσα σε αυτο που περιεγραφε. Τον γραπτο λογο δεν ειμαι σε θεση να τον κρινω στο 100% ισω καποιος φιλολογος -θεωρητικος θα ηταν σε θεση να δωσει απαντησεις.
Οπως ειπα και παραπανω δεν ειναι θεμα αν μου αρεσει το γραπτο ως γραπτο αλλα κατα ποσο αποτυπωνει αυτο που εχει στο μυαλο του και αυτο που περιγραφει αλλα και κατα ποσο γινεται κατανοητο.
Ο Φελουκας οχι δεν μου δινει αυτο που δινουν οι υπολοιποι. Ισως το προβλημα να ειναι σε εμενα για αυτο εκανα το αρχικο ποστ ως ερωτημα.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
στο ΜΟΤΟ που ειναι και το μονο εντυπο (ενταξει υπαρχει και το μοτοΤριτη) σημερα δεν συμβαινει αυτο οπως παλια. Μια φορα τελευταια εγινε και αυτο γιατι ηταν αδυνατη η παραχωρηση της μοτοσυκλετας για αλλους λογους. Εχει ειπωθει αυτο που γραφω απο τα παιδια της συντακτικης ομαδας.
Σε πολλα ηλεκτρονικα εντυπα ναι συμβαινει αυτο οπως και σε καποιους παρουσιαστες του διαδικτυου ΘΝ για παραδειγμα με μεγαλη ευρωπαικη εταιρια.
Μήπως εννοείς ΘΜ; αν και ο ΘΜ από ό,τι είδα ειχε ευρωπαικα. Αλλά στην Ελλάδα είμαστε τι περιμένετε. Στο εξωτερικό σε παίρνουν οι αντιπρόσωποι ίσως όχι όλοι αλλά σίγουρα καποιοι τηλέφωνο για να πας να κανεις test ride κι εδώ...εγω βεβαια δεν ειχα ιδιαίτερες δυσκολίες αλλά από την άλλη δεν είμαι και αντιπροσωπευτικό δείγμα αγοραστή...
 
Top Bottom