ΜΠΑΡΟΣ μονοήμερη την 19η Ιουνίου.

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Όπως είπαμε, 19 ώρες, σχεδόν χιλιάρικο. Και αν εξαιρέσεις ότι χρειαζόμασταν ένα καφέ κάπου μετά το Ρίο (και δεν σταματήσαμε να τον πιούμε ανοήτως) και ότι η επιστροφή ήταν τόσο βαρετή που θα άκουγα ακόμα και ποντκαστ του Ματιά με καλεσμένο Πορτοκαλοστίφτε για να περάσει η ώρα, ήταν μια ξεκούραστη ημέρα, χωρίς πονάκια, πιασίματα κλπ. Πενφέ ρουλζ, σε σημείο που θέλω να κάνω φάιν τιούνινγκ, έχω βρει τα πιθανά ανταλλακτικά και λυπάμαι τα λεφτά γιατί η προσδοκώμενη ωφέλεια θα είναι μικρή.
να, αυτά γράφεις και με πιάνουν τα υπαρξιακά μου και ετοιμάζομαι να ξεκινήσω αυτομαστίγωμα που έδωσα το Πενφέ. Γαμώ το κέρατό μου δηλαδή και τα υπαρξιακά μου.

Μια βασανισμένη μηχανόβια ψυχή

:):D:p
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
να, αυτά γράφεις και με πιάνουν τα υπαρξιακά μου και ετοιμάζομαι να ξεκινήσω αυτομαστίγωμα που έδωσα το Πενφέ. Γαμώ το κέρατό μου δηλαδή και τα υπαρξιακά μου.

Μια βασανισμένη μηχανόβια ψυχή

:):D:p
Επίσης θα δοκίμαζα κάτι ακόμα σε "πενηντάρης εξπρές" για τέτοιες εκδρομές. Σίγουρα όχι αερόψυκτο τσιές.

Δεν ξέρω τι έχεις κατά νου για επόμενο, ποτέ δεν είναι κακή η δοκιμή, να μειώνονται οι εκκρεμότητες στο μπάκετ λιστ.
 

christetr

Ο ηλίθιος είναι αήττητος!!!!
Περιοχή
ATHENS MAROUSI
Όνομα
Chris
Μοτό
TDM 900 2003 - Lambretta Li 150 s2 1961
R 1200 GS 2009
Καλησπέρα κι από μένα! Η αποτίμηση ! Θαύμασα την βόλτα του Γιάννη από το πρώτο της ανάγνωσμα , καταδρομική μεν , αλλά ο νούμερο ένα προορισμός με μοτοσυκλέτα ever! 950 Χλμ. σε 14 ώρες! Μπριζώθηκα...!!
Ήταν απόφαση τελευταίας στιγμής η βόλτα αυτή! Τα μέρη εκεί γνωστά αλλά ήθελα φρεσκάρισμα... Διαδρομές με χρώματα κι αρώματα ,καταπράσινη , στριφτερή και πανέμορφη όλη η γύρω περιοχή.
Ο καιρός παρά τις αρνητικές προβλέψεις συμμάχισε με τις διαθέσεις μας, και ήταν πολύ καλός.
Το παρεάκι άγνωστο έως και πριν το Χωριάτικο (σημείο εκκίνησης) σύντομα είδα τις χαμογελαστές τους φατσούλες και κατάλαβα ότι είναι αξία ανεκτίμητη η καλή μας διάθεση , και η θετική αύρα , αυτό εισέπραξα κι από τους τέσσερις ( κι ο Θάνος μέσα ).
Χιλιομετροφάγοι και στριφτεροί μέχρι εκεί που δεν πάει!! Παιδιά Aldemaran , amyroukai , arisxj και thenos χάρηκα που σας γνώρισα και συνταξίδεψα μαζί σας , είστε φοβερό παρεάκι, οδηγήσαμε , στρίψαμε , γελάσαμε, ήπιαμε το καφεδοτσιπουράκι μας, περάσαμε όμορφα , αυτό μετράει !! Χαίρομε για την απόφαση που πήρα και δεν έχασα αυτή την όμορφη μονοήμερη καταδρομική και ότι σας γνώρισα. Ελπίζω να ξαναγίνει σύντομα !!
Θάνο σε ευχαριστούμε για το κέρασμα , να είσαι πάντα καλά και πάντα χαμογελαστός !!
Να είμαστε καλά να συναντιόμαστε !


 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
να, αυτά γράφεις και με πιάνουν τα υπαρξιακά μου και ετοιμάζομαι να ξεκινήσω αυτομαστίγωμα που έδωσα το Πενφέ. Γαμώ το κέρατό μου δηλαδή και τα υπαρξιακά μου.

Μια βασανισμένη μηχανόβια ψυχή

:):D:p
Ψψψψιτ, άστα σάπια! Για να δώσεις εσύ το XR ετοιμάζεσαι να μας αφήσεις με το στόμα ανοιχτό. Πρόσεξε μόνο μη βάλεις εμένα σε περιπέτειες...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Multi V4 είναι ένας καλός αντικαταστάτης XR στα χαρτιά, θέλει road test για σιγουριά. Και μεγάλη συζήτηση σχετικά με κόστη ιδιοκτησίας γιατί μάλλον τα σέρβις κάνουν την πενφέ να φαίνεται φτηνή.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Ψψψψιτ, άστα σάπια! Για να δώσεις εσύ το XR ετοιμάζεσαι να μας αφήσεις με το στόμα ανοιχτό. Πρόσεξε μόνο μη βάλεις εμένα σε περιπέτειες...
Έχει γίνει ήδη η επιλογή και θα έρθει από UK σε 2-3 βδομάδες. Δεν είναι κάτι πολύ εξεζητημένο και σίγουρα δεν είναι και ένα από αυτά που σκόπευα να πάρω. Βρέθηκε μπροστά μου και είπα να βγάλω μια εκκρεμότητα από την λίστα που λέει και ο amyroukai

A! Kάποιοι λένε όμως ότι είναι τερατώδες...

Multi V4 είναι ένας καλός αντικαταστάτης XR στα χαρτιά, θέλει road test για σιγουριά. Και μεγάλη συζήτηση σχετικά με κόστη ιδιοκτησίας γιατί μάλλον τα σέρβις κάνουν την πενφέ να φαίνεται φτηνή.
Σίγουρα θα ήταν μια σοβαρή υποψηφιότητα, αν άντεχα να δώσω τόσα χρήματα για 2 ρόδες.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Έχει γίνει ήδη η επιλογή και θα έρθει από UK σε 2-3 βδομάδες. Δεν είναι κάτι πολύ εξεζητημένο και σίγουρα δεν είναι και ένα από αυτά που σκόπευα να πάρω. Βρέθηκε μπροστά μου και είπα να βγάλω μια εκκρεμότητα από την λίστα που λέει και ο amyroukai

A! Kάποιοι λένε όμως ότι είναι τερατώδες...
Φιουι... τι σκαπούλαρα μάλλον, σε V4 αληθινής Ιταλίδας πήγαινε το μυαλό μου και θα με έβαζες να στριφογυρίζω στο κρεββάτι μου αν και δύσκολο να αποχωριστώ το διαολάκι μου (καθώς νιώθω ότι τα ταιριάξαμε πολύ καλά). Περιμένω να δω πως θα περάσω μαζί του σε ένα μεγάλο ταξίδι στην Ευρώπη, ως σιδερόκωλος νομίζω δε θα έχω θέμα. Αν ερχόταν και η ντίζα...

Ότι και να 'ναι -αυτό που περιμένεις- αφού σβήνει ένα τεμάχιο από τη λίστα εύχομαι να το χαρείς όσο θέλεις και όσο πρέπει.
 

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
Φιουι... τι σκαπούλαρα μάλλον, σε V4 αληθινής Ιταλίδας πήγαινε το μυαλό μου και θα με έβαζες να στριφογυρίζω στο κρεββάτι μου αν και δύσκολο να αποχωριστώ το διαολάκι μου (καθώς νιώθω ότι τα ταιριάξαμε πολύ καλά). Περιμένω να δω πως θα περάσω μαζί του σε ένα μεγάλο ταξίδι στην Ευρώπη, ως σιδερόκωλος νομίζω δε θα έχω θέμα. Αν ερχόταν και η ντίζα...

Ότι και να 'ναι -αυτό που περιμένεις- αφού σβήνει ένα τεμάχιο από τη λίστα εύχομαι να το χαρείς όσο θέλεις και όσο πρέπει.
Τί έχετε καί λίστα;Ουάααου ...εγώ μια χαρά είμαι,τα θυμάμαι όλα απέξω!!! :ha
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλησπέρα κι από μένα! Η αποτίμηση ! Θαύμασα την βόλτα του Γιάννη από το πρώτο της ανάγνωσμα , καταδρομική μεν , αλλά ο νούμερο ένα προορισμός με μοτοσυκλέτα ever! 950 Χλμ. σε 14 ώρες! Μπριζώθηκα...!!
Ήταν απόφαση τελευταίας στιγμής η βόλτα αυτή! Τα μέρη εκεί γνωστά αλλά ήθελα φρεσκάρισμα... Διαδρομές με χρώματα κι αρώματα ,καταπράσινη , στριφτερή και πανέμορφη όλη η γύρω περιοχή.
Ο καιρός παρά τις αρνητικές προβλέψεις συμμάχισε με τις διαθέσεις μας, και ήταν πολύ καλός.
Το παρεάκι άγνωστο έως και πριν το Χωριάτικο (σημείο εκκίνησης) σύντομα είδα τις χαμογελαστές τους φατσούλες και κατάλαβα ότι είναι αξία ανεκτίμητη η καλή μας διάθεση , και η θετική αύρα , αυτό εισέπραξα κι από τους τέσσερις ( κι ο Θάνος μέσα ).
Χιλιομετροφάγοι και στριφτεροί μέχρι εκεί που δεν πάει!! Παιδιά Aldemaran , amyroukai , arisxj και thenos χάρηκα που σας γνώρισα και συνταξίδεψα μαζί σας , είστε φοβερό παρεάκι, οδηγήσαμε , στρίψαμε , γελάσαμε, ήπιαμε το καφεδοτσιπουράκι μας, περάσαμε όμορφα , αυτό μετράει !! Χαίρομε για την απόφαση που πήρα και δεν έχασα αυτή την όμορφη μονοήμερη καταδρομική και ότι σας γνώρισα. Ελπίζω να ξαναγίνει σύντομα !!
Θάνο σε ευχαριστούμε για το κέρασμα , να είσαι πάντα καλά και πάντα χαμογελαστός !!
Να είμαστε καλά να συναντιόμαστε !
Χάρηκα πολύ και εγώ Χρήστο, είσαι ωραία παρέα και καλός οδηγός, άντε και στην επόμενη το ένα τσίπουρο να γίνει δύο :D
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Εκει που βλέπω τον Αμυρου παρκαρισμένο, φαίνεται και η ταμπέλα με το τηλ από το ταξι.....αμα χρειαστεί τπτ δλδς....:p:p
Κ@φαλιτσα δηλαδή ο Ελατιωτης....
Μαζεύει όλους τους ΚΤΜαδες... για καφέ και τσιπούρα.. ..
Έχει βάλει και κάρτες επαγγελματικές σε όλο το νομό.. σου λέει όλο και κάποιο περτικαλι θα μείνει..χαχα .!!!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
 

kranomitros

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναι
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KTM 890 Adventure R
Μπραβο αγόρια σας θαυμάζω για τα χιλιόμετρα αλλά εγω θα αραζα στο "χωριό " για το βράδυ για τσίπουρο-κρασί και κουβέντα...

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom