ΜΠΑΡΟΣ μονοήμερη την 19η Ιουνίου.

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Το σωστό το αραγμα θα ήταν να κάτσουμε σπίτι και να βλέπουμε netflix :p
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το σωστό το αραγμα θα ήταν να κάτσουμε σπίτι και να βλέπουμε netflix :p
Στο επόμενο λοκντάουν. Οι υπουργοί τομπαιζουνασταματητα στην ιδέα.

Τώρα έξω.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Επίσης μια απορία την έχω


Το 1290 δεν έχει μαγικό κουμπί, αυτό που το πατώ και την ταχύτητα μου σταθερή κρατώ, το Κρουζ κοντρόλ που λένε εδώ στο χωριό;
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Επίσης μια απορία την έχω


Το 1290 δεν έχει μαγικό κουμπί, αυτό που το πατώ και την ταχύτητα μου σταθερή κρατώ, το Κρουζ κοντρόλ που λένε εδώ στο χωριό;
Έχει.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Το χρησιμοποίησες;


*Ο λόγος που ρωτάω, είχαμε μεγάλες αυξομειώσεις ταχύτητας στην ΕΟ
Το χρησιμοποίησα ελάχιστα, μόνο όταν κουραζόταν το χέρι μου, η αλήθεια είναι ότι δε με βολεύει ιδιαίτερα.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Να κάνω κ εγώ μια ερώτηση

Κύριε αμηρου..μετρησες κατανάλωση εθνική με 150 160 κοντέρ?
Δεν περνάει τα 130

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

arisxj

Μέλος
Όνομα
aris
Μοτό
yamaha tdm900
Δεν περνάει τα 130

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλά,ναι...και εγω για πραγματικά 130 λέω...γιατί έχω μεγάλη απόκλιση στο κονδερ
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ίσως η καλύτερη μοτοσυκλετιστική διαδρομή επί ελληνικού εδάφους.

Ξεκινάει με κλειστό και στενό στροφιλίκι το οποίο ακροβατεί στην άκρη του γκρεμού και καταλήγει σε μεγάλο υψόμετρο όπου η βλάστηση σταματάει και το τοπίο γίνεται αλπικό, φτάνοντας στον υψηλότερο ασφαλτοστρωμένο δρόμο, στον αυχένα του Μπάρου, μεταξύ του όρους Λάκμος (ή Περιστέρι) και της οροσειράς των Τζουμέρκων.

Δε νοείται μοτοσικλετιστής που σέβεται τον εαυτό του να μην έχει στρίψει σε αυτό το κομμάτι!

 

christetr

Ο ηλίθιος είναι αήττητος!!!!
Περιοχή
ATHENS MAROUSI
Όνομα
Chris
Μοτό
TDM 900 2003 - Lambretta Li 150 s2 1961
R 1200 GS 2009
Ίσως η καλύτερη μοτοσυκλετιστική διαδρομή επί ελληνικού εδάφους.

Ξεκινάει με κλειστό και στενό στροφιλίκι το οποίο ακροβατεί στην άκρη του γκρεμού και καταλήγει σε μεγάλο υψόμετρο όπου η βλάστηση σταματάει και το τοπίο γίνεται αλπικό, φτάνοντας στον υψηλότερο ασφαλτοστρωμένο δρόμο, στον αυχένα του Μπάρου, μεταξύ του όρους Λάκμος (ή Περιστέρι) και της οροσειράς των Τζουμέρκων.

Δε νοείται μοτοσικλετιστής που σέβεται τον εαυτό του να μην έχει στρίψει σε αυτό το κομμάτι!

Από τα καλύτερα περάσματα, και το περάσαμε με τον ιδανικότερο καιρό !! Να σαι καλά Γιάννη με την ιδέα σου για όλη την βόλτα , μπράβο και σε μας που σε ακολουθήσαμε!!
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Μισό μετρο μέσα στη λωρίδα σου κατέβαινε ο GSακιας από τον Μπαρο στη στροφή χωρίς ορατότητα. Με αιφνιδίασε και αναπήδησα στην πολυθρόνα μου. Αν ανέβαινε κανένας ογλήγορος τζιπάκιας της ιδίας φιλοσοφίας καταπατώντας την διαχωριστική στη στροφη χωρίς ορατότητα, θα τον έπαιρνε αγκαλιά πίσω μέχρι το διάσελο.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ωραίος τύπος, γρήγορος χωρίς να ενοχλήσει, αυτός με το 9Χ0 που διασταυρωθηκαμε.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
ηντα ακριβως ειναι αυτο το 9Χ0? Ειναι κατι που ισως επρεπε να το ξερω και μου διαφευγει? :thinking::thinking:
Μόνο Απρίλια ξέρεις, φτάνει.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μισό μετρο μέσα στη λωρίδα σου κατέβαινε ο GSακιας από τον Μπαρο στη στροφή χωρίς ορατότητα. Με αιφνιδίασε και αναπήδησα στην πολυθρόνα μου. Αν ανέβαινε κανένας ογλήγορος τζιπάκιας της ιδίας φιλοσοφίας καταπατώντας την διαχωριστική στη στροφη χωρίς ορατότητα, θα τον έπαιρνε αγκαλιά πίσω μέχρι το διάσελο.
Ναι έχεις δίκιο, βασικά τον είχα δει πριν να συναντηθούμε στην στροφή, γι αυτό και κόρναρα και κλείστηκα μέσα στην στροφή.
Τον βλέπω στο 38:42 του βίντεο.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ναι έχεις δίκιο, βασικά τον είχα δει πριν να συναντηθούμε στην στροφή, γι αυτό και κόρναρα και κλείστηκα μέσα στην στροφή.
Τον βλέπω στο 38:42 του βίντεο.
Βρε τον Σωτήρη...
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Ααααα ώστε Σωτήριος το όνομα του γερμανολαγνου περιφερόμενου εκδορέα εποχούμενων αναξιοπαθούντων δικυκλιστών
 
Top Bottom