Μέρκελ και βοιδόπ@@@σα που χρειάζεται

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
Τι τρελό στόρυ εχει ως εξης.
1992 καλοκαίρι,δίνω βόλτα το KR σε ένα ασχετο και το συλλέγω μετά απο 20 λεπτά σέ μορφή ανταλλακτικών.................μερική καταστροφή και ετσί...........
Φιλαράκι,γείτονας μου λέει ''ρε Μανο εγω τωρα έχω το ΝΕΟ ΜΑΧ(το παπι το Καβασακι)θέλεις να σου δώσω το παλιό μου το 6βολτο το Χοντα,να κανεις την δουλειά σου μέχρι να επισκευάσεις το KR?
Οκ,λεω φερτο.Το μερεμέτιασα και ωωωωωπ φωρτωνα και την Γιωργία για να κάνουμε τσάρκες στα αλσήλια της περιοχης και πέριξ.
Το εφτιαξα ολικά και με εβγαλε καμποσα χρόνια,παλλικαρίσια.

Κανα 4αρι χρόνια το ειχα πεταμένο αφου ειχα 2 μηχανάκια και η αδειά του ειχε πλυθεί -καταστραφει.
Μονο η πρωτη σελιδα με τα στοιχεία επιβιωσε.

Τα τελευταία 3 χρόνια το επισκευάζω.......κατι σαν το γιοφύρι της Αρτας ενα πραμα.
Αφου μου'φαγε κανα 500αρικο το εκανα αστερι,ομως επερεπε να φτιαξω την άδεια.

Σκεφτωμε,να πάω μονο με την πρώτη σελιδα του βιβλίου στην τροχαια?..........θα γελάνε!
Παω τροχαία εδω και μου λενε οκ,αφου έχασες την αδεια κανε υπε'υθυνη δηλωση και αυριο θα σου εχουμε ετοιμο αντιγραφο της δηλωσης να πάς στα κεντρικά της τροχαιας να βγαλεις καινούρια.

Δεν πέρασε ενα 2ωρο και ντριν το κινητο...................
-Ο κυριος ironMANos?
- O ιδιος
-Ξερετε εχουμε ενα πρόβλημα..........το μηχανακι σας ειναι κλεμμενο απο το 1984............ναι το 84 μου ειπε..............ελάτε αυριο απο εδω.

Παω την άλλη μερα και τρώω το παραμυθι.................
-Οκ καταλαβαινω,αλλα ομως εγω ειμαι ιδιοκτητης εδω και 22 χρόνια,εχετε σαν αστυνομια κανει ηδη 2 μεταβιβασεις απο το 84 και εδώ..............χωρια του οτι ξοδεψα 500 ευρω για ανακατασκευή.
-Ναι κυριε εχετε δικιο
-Δικιο εχω,αλλα θα χασω το μηχανακι?
-Οχι,το θεμα ειναι διαδικαστικο.Θα πρεπει να βρουμε τον κύριο Χ που εκανε την δηλωση και να του ζητησουνε να ανακαλεσει.
-Και εαν δεν ανακαλεσει,χανω το μηχανακι?
3 ειπαν οχι.........χρησηκτησια κλπ και μία ειπε ναι......κακο ψωφο..........bitch .
Περιμενω τηλεφωνο τους 2 βδομαδες.........δεν αντεξα προχθες παω στην ασφάλεια.
Περιττο να πώ οτι απο το πολλύ πηγαινε-ελα με μαθανε και οι σκοποί και δεν με ρωτούσαν που πάω και τι θέλω.

Η κοπελιά,μια ευγενέστατη 30αρα(κουκλι) μου ειεπ να παω αυριο στον διοικητη της.
Παω χθες και τι μου λεει.

-Πρεπει να πας να βρεις τον αγνωστο Χ που το 84 εμενε στην Νεα Ιωνια,μαζι με τον προηγουμενο ιδιοκτητη και να του ζητησεις να κανει ανακληση!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-Ειναι δικα μου δουλειά αυτό?

-Ναι βεβαια......
-Οκ εγω ειμαι ανεργος ,αλλα ο φιλος εχει ταξι......να χανει μεροκαμματο για το τιποτα?
-Αααααα ετσι πρεπει να γινει.
-Και γιατι δεν πατε εσεις..................ή καποιοι απο το τμημα Ιωνιας?
Μονο που δεν με προγγυξανε.................
Μου δωσανε την διευθυνση και απο βδομαδα θα παω να βρω τον αγνωστο Χ ..........εαν ζει.

Σκεφτηκα να μην κανω τιποτα......και τους το ειπα................και μου ειπανε οτι οκ,ομως εαν με τσεκαρουνε σε μπλοκο θα με τραβανε μεχρι να δουνε το τερματικο του υπουργειου συγκοινωνιων οτι το μηχανακι ανηκει σε εμενα......................
Πηγαινε απο βδομαδα και καθαρισε.....................αυτη ηταν η φιλικη συμβουλη τους.

Και τωρα ρωταω εγω............για ολα φταιει η Μερκελ?
Στην πατριδα της Μερκελ την δουλεια την κανει η Polizei στην αδούλωτη ομως Ελλαδα,την δουλεια την κανει ο μαλακας...................
Ευχαριστω για τον χρόνο σας και περαστικα μας!
 
Τελευταία επεξεργασία:

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
Mανο...θα σου φανει κακης ποιοτητας παυσιπονο...αλλα εχει και πολυ χειροτερα!!
Βρες τον κιαρατα να τελειωνεις!
Δευτέρα εχω ραντεβου Κυψέλη με μια μηχανόβια που θέλει λεει το Βαραντερο.................κοντα ειναι και αγνωστος Χ οποτε μαλλον θα παω.
 

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
Και πες τον βρίσκεις.. Αν δεν ανακαλέσει;
Σωστή η απορία σου Γιάννη,αλλα θα απαντηθεί μαζι με το δικό μου ''μα γιατί να πάω εγω''..............
Απ'ότι καταλαβα πάντως θέμα να μου πάρουν το μηχανάκι δεν υπάρχει..........ομως ο καθε ενας τους,μου ερμηνευε τα γεγονοτα βάση του δικού του σκεπτικού και οχι με το τι λέει ο όποιος νόμος...........
Ζαβαρακατρανέμια...............αλληλούια!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σωστή η απορία σου Γιάννη,αλλα θα απαντηθεί μαζι με το δικό μου ''μα γιατί να πάω εγω''..............
Απ'ότι καταλαβα πάντως θέμα να μου πάρουν το μηχανάκι δεν υπάρχει..........ομως ο καθε ενας τους,μου ερμηνευε τα γεγονοτα βάση του δικού του σκεπτικού και οχι με το τι λέει ο όποιος νόμος...........
Ζαβαρακατρανέμια...............αλληλούια!
ρωτα και έναν νομικο ρε φιλε, να ξερεις τα δικαιώματα σου.....γιατι μπορει να σε μπερδεψουν;)
 

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
ρωτα και έναν νομικο ρε φιλε, να ξερεις τα δικαιώματα σου.....γιατι μπορει να σε μπερδεψουν;)
Oι νομικοι Κωστη θελουν και euros και ως γνωστον ''λεφτα υπηρχανε''.........:cool:
 
Top Bottom