Μήκος αμορτισέρ varadero

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Μήπως κάποιο καλό παιδί ξέρει το μήκος του μανησιου πίσω αμορτισέρ από varadero mk2? Θέλω να τσεκάρω αν αυτό που φοράει η μηχανή μου είναι μήπως πιο κοντό. Ευχαριστώ.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Εκ πρώτης και χωρίς να ξέρω θα σου κρατήσω παρέα μέχρι να εμφανιστεί κάποιος γνώστης.

Εγώ όμως επειδή είχα αυτό ακριβώς το ίδιο συναίσθημα έφερα πλακάκια στο μοχλικό που ανεβάζουν 3cm την ανάρτηση. Και έτσι ήρθα στην θέση μου.... :sneaky:
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Εκ πρώτης και χωρίς να ξέρω θα σου κρατήσω παρέα μέχρι να εμφανιστεί κάποιος γνώστης.

Εγώ όμως επειδή είχα αυτό ακριβώς το ίδιο συναίσθημα έφερα πλακάκια στο μοχλικό που ανεβάζουν 3cm την ανάρτηση. Και έτσι ήρθα στην θέση μου.... :sneaky:
Έτσι όμως Παντελή, σε περίπτωση που έχεις αμορτισέρ με σωστό μήκος, το πίσω θα έχει σηκωθεί πιο ψηλά σε σχέση με το μπροστά, ε;
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Εκ πρώτης και χωρίς να ξέρω θα σου κρατήσω παρέα μέχρι να εμφανιστεί κάποιος γνώστης.

Εγώ όμως επειδή είχα αυτό ακριβώς το ίδιο συναίσθημα έφερα πλακάκια στο μοχλικό που ανεβάζουν 3cm την ανάρτηση. Και έτσι ήρθα στην θέση μου.... :sneaky:
Πλακάκια ψηλωματος που βρήκες; Λογικά θα είναι μικρότερα από τα μαμά ε;
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πλακάκια ψηλωματος που βρήκες; Λογικά θα είναι μικρότερα από τα μαμά ε;
Βάζοντας μικρότερα ντογκ μπόουνς ψηλώνεις το μηχανάκι... ;)
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Πλακάκια ψηλωματος που βρήκες; Λογικά θα είναι μικρότερα από τα μαμά ε;
Από εδώ Παντελή... Δεν τα σίύκρινα με τα μαμά γιατί με είχε πιάσει η τ@υλα να τα βάλω πάνω. Αλλά νομίζω πως το ένα σκέλος ήταν πιο μακρύ. Τα μαμά νομίζω είναι ισόπλευρο τρίγωνο....
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Λοιπόν. Έβγαλα άκρη. Για το μανίσιο αμορτισέρ του mk2 ισχύουν οι διαστάσεις των παρακάτω φωτογραφιών. Του mk1 νομίζω ότι είναι κατά 1 εκ πιο μακρύ αλλά δεν παίρνω και όρκο.



 
Top Bottom