Μήπως τελικά τα μεγάλα ON-OFF είναι πιο ιδανικά για τις χωμάτινες βόλτες μας?

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Ε τι να κάνω. Βλέπουμε 5 χρόνια ρεπορτάζ ότι η ktm θα βγάλει 390 και 490 ελαφριά γνήσια adventure και δεν τα βλέπουμε. Έβγαλαν άλλοι θα ασχοληθούμε με αυτούς. Δεν έχει να κάνει με εμμονή για τους Κινέζους έχει κα κάνει πως αυτοί βγάζουν μοντέλα και είναι στην επικαιρότητα. Και ειδικά η KOVE βγάζει 2 μοντέλα σχεδιασμένα για χωμάτινο ταξιδι. Για μας δουλευουν. Με τι να ασχοληθούμε με το καινούργιο hornet? Ωραίο είναι.

Όσο για τα 250cc κατέθεσα την εμπειρία μου επειδή είχα για χρόνια. Έχουν μειωμένη ροπή και αν είσαι λίγο πιο ανήσυχος οδηγός θα σε αναγκάζει να τα δουλεύεις στο οριο. Προσωπικό γούστο ειναι. Επειδή δεν κάνω μονοπάτια χρόνια δεν με πειράζει να έχω 15 κιλά παραπάνω για την αυξημένη ροπή ενός 600. Δεν είπα δεν αποδέχομαι πως κάποιος όπως εσύ γουστάρεις το 250 και τα ωφέλη του,είπα πως για χωμάτινο ταξίδι σε μένα ταιριάζει καλύτερα κάτι με περισσότερη ροπή.
Και αν είχαν και χιούμορ θα το έλεγαν KOVED !
 

Adventurous

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
GSXR Κ8 1000
Αυτά συμβαίνουν όταν είναι χειμώνας, κάνει κρύο και δεν πάτε βόλτες.
Πέστα καλέ κυρία γιατί εδώ μέσα γίνονται Σόδομα και Γόμορρα!

Εγώ πάντως σήμερα την πήγα την βόλτα μου και ας προσπαθώ ακόμα να ζεστάνω ότι μέρος του σώματος υπάρχει


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Japanofilos

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Kawasaki klx 250s 2010
Kawasaki ninja 650 2019

Εδώ είσαι παλλικαρι μου. Λίγους μήνες υπομονή θα κάνεις. Θα έχεις 95 άλογα για όλα σου τα γούστα, θα έχεις δυνατότητα να ταξιδεύεις άνετα και 140-150 να φεύγουν τα χιλιόμετρα,θα έχεις μια αρκετά άνετη σέλα και ανεμοκαλυψη και με 183 κιλά γεμάτο και 240mm αναρτήσεις θα έχεις και ένα όπλο για το χώμα.

Θα είσαι ευτυχισμένος και η ζωή μετά θα είναι γλυκιά..:)
Μας πετσοκοψες.....
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Όποιος θέλει κόντρα στο gt7 εδώ είμαστε.:D
Το ξεκίνησα πρόσφατα, δεν μπορώ να πω ότι έχω τρελαθεί με τις αλλαγές στο σύστημα του παιχνιδιού, η αντιγραφή ea sports είχε νόημα;


Για το ride έχουμε άποψη;
 

Adventurous

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
GSXR Κ8 1000
Το ξεκίνησα πρόσφατα, δεν μπορώ να πω ότι έχω τρελαθεί με τις αλλαγές στο σύστημα του παιχνιδιού, η αντιγραφή ea sports είχε νόημα;


Για το ride έχουμε άποψη;
Οοοοχι κύριε δεν θα μας αλλάζεται θέμα εσείς εδώ μέσα;;Τι το κάναμε εδώ αμερικαν μπαρ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Οοοοχι κύριε δεν θα μας αλλάζεται θέμα εσείς εδώ μέσα;;Τι το κάναμε εδώ αμερικαν μπαρ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άσε γιατί προκειμένου να βάλει ο κάθε ένας το γκολ που νομίζει ότι δικαιούται έχει πάει το τέρμα πιο μεγάλη βόλτα και από το φέρετρο της Ελισάβετ.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το ξεκίνησα πρόσφατα, δεν μπορώ να πω ότι έχω τρελαθεί με τις αλλαγές στο σύστημα του παιχνιδιού, η αντιγραφή ea sports είχε νόημα;


Για το ride έχουμε άποψη;
Εγώ είμαι παιδί του gt. Οκ έκαναν επιστροφή σε πιο παραδοσιακή μορφή του παιχνιδιού. Αλλά από gameplay είναι κορυφαίο.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έχει πάλι ένα μεγάλο και ένα μικρό όμως.

Που το "μικρό" δεν είναι τόσο μικρό που να θεωρείται μικρό, άλλη συζήτηση πάλι.
Νομίζω το 690 ADV είναι ένα μηχανάκι που ΕΓΩ το θεωρώ κατάλληλο για τις βόλτες μας.
Ανεμοκαλυψη / Αυτονομία / Φόρτωμα αν θελήσεις / Ροπή εκεί που τη θες / Fun to ride / εξαιρετικές αναρτήσεις / Λυμένα τα προβλήματά (καλά,εκτός από τις πιανόλες)
Το βρήκα μόνος μου....σιγά μην περίμενα εσάς μουχαχαχαχα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E

Αφήνω αυτό το βίντεο εδώ του φίλου Δημήτρη motodocker απο την τελευταία βόλτα που πήγε με την πάρεα του και τους φορτώθηκα και εγώ ...
To "moto" του Δημήτρη είναι "Δεν έχει σημασία με τι μηχανή ..αλλά με τη μηχανή!"
καλά το θέμα με τα μικρά-μεσαία-μεγάλα αλλά εμένα με τρώει κάτι άλλο τώρα:
ποιος έχει gpx ή κάποιο χάρτη της διαδρομής του βίντεο? θέλω την Κυριακή να εξερευνήσω
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Καλό αλλά πιο πολύ αρκέιντ παρά σιμιουλέισον
Το τελευταίο καλό "sim" που έπαιξα ήταν αυτό με τις πίστες του granturismo και μηχανές στο ps2. Κρίμα που δεν είχε συνέχεια.

Δεν το "νιώθω" το αληθινό στο μηχανάκι στο ps και 7000 για riding rig είναι πολλά, μήπως αποκτήσει αίσθηση
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Παρακαλείται ο κύριος Aldebaran να αλλάξει τον τίτλο του θέματος ως εξής...
"Μήπως τελικά το PS είναι πιο ιδανικό όταν δεν πάμε τις χωμάτινες βόλτες μας...?" :roflmao:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Παρακαλείται ο κύριος Aldebaran να αλλάξει τον τίτλο του θέματος ως εξής...
"Μήπως τελικά το PS είναι πιο ιδανικό όταν δεν πάμε τις χωμάτινες βόλτες μας...?" :roflmao:
Δεν ξέρω φιλαράκι, έχω έχω xbox :p
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δεν ξέρω φιλαράκι, έχω έχω xbox :p
Εντάξει διορθώνω...
"Μήπως τελικά το PS είναι πιο ιδανικό από το XBOX όταν δεν πάμε τις χωμάτινες βόλτες μας...?" :roflmao:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εντάξει διορθώνω...
"Μήπως τελικά το PS είναι πιο ιδανικό από το XBOX όταν δεν πάμε τις χωμάτινες βόλτες μας...?" :roflmao:
Οι κατηφόρες σαφώς πιο εύκολες
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Χωρίς ατυχήματα και ζημιές!!!
Ένα.... resume game, και καθάρισες!!! :laugh:
Άσε με, σήμερα πολύ κακή συγκομιδή πόντων

Βουντού του Βαγγέλη γιατί δεν έχει κινέζικα αυτοκίνητα (ακόμα)
 
Top Bottom