Μήπως τελικά τα μεγάλα ON-OFF είναι πιο ιδανικά για τις χωμάτινες βόλτες μας?

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Αυτό ακριβώς!!! :ok:
Μόνο ένα μηχανάκι.... "Transformer" θα τα κάνει όλα , αλλά δεν έχει βγει ακόμα :p!!!!
Πήρα ένα 600σαρακι και πήγα 200χιλιόμετρα μικτά χώμα άσφαλτο εδώ Χαλκιδική όταν κατέβηκα , από την λεκάνη και κάτω δεν ένιωθα τίποτε από τους κραδασμούς .. μπορεί στο χώμα να ένιωθα πιο 'αλαφρυς' με το μικρό αλλά με την χοντρή το κάνω όλο ποιο ξεκούραστα και με άλλο ρυθμό...είναι και πως θα μάθεις και προπάντων τι ψάχνεις??
2-3 ώρες ξεγκαβλωμα τσίτα σε κατσικοδρομους η να πας και λίγο παραεξω τουλάχιστον να δεις και κάνα βουνο στα διπλανά Βαλκάνια ..
Επιλογές προτεραιότητες και γούστα είναι αυτά,,,
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Τελικά υπάρχουν όρια για τα "μεγάλα" και για αυτούς που έχουν "χέρια" o_O:laugh:

 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Τελικά υπάρχουν όρια για τα "μεγάλα" και για αυτούς που έχουν "χέρια" o_O:laugh:
Καλά εδώ του φίλου μας, φαίνεται ότι του αρέσει αρκετά η ταλαιπωρία. Υπολογίζει τη μια ταλαιπωρία, μετά την άλλη με μαθηματική ακρίβεια
:ha
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να μπαίνετε χώμα με ότι έχετε και μην κολλάτε στα βιδεο ταλαιπωρίας.
Απλά να έχετε παρέα μαζί σας...

Τα μεγάλα είναι μεγάλο σχολείο στο χώμα και αυτό που είπε ο κεντιδιας παραπάνω είναι σωστό...αν εξαιρέσεις την φάση που θα πέσει και πρέπει να σηκωθεί, γενικά είναι πολύ ξεκούραστο σε σχέση με τα ελαφριά μονοκυλινδρα.

 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Αυτό που βλεπουμε
Παίρνει ο παγκόσμιος το 1500,το πάει τρένο,τους αφήνει όλους κάνα χιλιόμετρο πίσω.

Αυτό που ίσως δεν βλέπουμε
Οντως το πάει τρένο γιατί ξερει,αλλά έχει σκάσει σε κάτι βράχια, έχει πέσει 5-6 φορές και το έχει κάνει πάλι και νουργιο η εταιρεία.Κανει τρεις μέρες γυρίσματα με στάσεις ανά πέντε λεπτά,για να κρατήσουν τελικά μερικά στιγμιότυπα 15-20 λεπτών.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η "δουλειά" του Birch είναι αυτή. Τον υποτιμώ λίγο με αυτό που γράφω γιατί όπως λένε αν η δουλειά είναι η ενασχόληση που σου αρέσει δεν είναι "δουλειά" ακριβώς. Ο Mπιρτς, ο Ρίμαν κλπ ΠΡΕΠΕΙ να κάνουν συνεχώς κάτι αλλιώς θα "ξεχαστούν" στον χαμό των σόσιαλ. Κάτι σαν το publish or perish που ισχύει χρόνια στα Πανεπιστήμια άλλων χωρών.

Παναγιώτη σε πιάνω λίγο αδιάβαστο με τα βιογραφικά τους και το πως ζουν όλοι αυτοί, δεν είναι Νταν Μπιλτζέριαν ο πανίσχυρος μεγιστάνας του πόκερ κλπ, είναι απολύτως κανονικοί άνθρωποι με "φυσιολογικό" για την χώρα τους εισόδημα και έχουν φάει κάμποσο σκατό για να φτάσουν στο παγκόσμιο όνομα/μάρκα με αξία.


Αγόρι μανιακό, το πρόβλημα του κεντίδια είναι ότι πήρε κάποιο αρχαίο παπαρόλι χωρίς αντικραδασμικό και πιθανότατα με μαλακιά ανάρτηση (ο τόνος μπαίνει άνετα και στο γιώτα χωρίς να αλλάξει το νόημα). Δεν θυμάμαι αν μπήκε και εδώ ένα meme που έγραφε ότι ο Ken Rokzen πήρε μέρος στο φετινό Anaheim με μηχανάκι του 2016 και πήγε καλά, οπότε μην επενδύεις σε μηχανάκι, επένδυσε στον εαυτό σου. Και αυτό το τελευταίο το γράφω για εμένα γιατί δεν έχω ασχοληθεί όσο πρέπει, εσείς οι ψημένοι true adventurers που τρώτε κατηφόρα με χαλίκι σε γράσο με το κουτάλι δεν σας αφορά. Κατά την ταπεινότατη -με ελάχιστη γενικότερη αξία λόγω της προαναφερθείσας συνθήκης- γνώμη μου το "έλα μωρέ, πάρε το GS και τράβα στο κορφοβούνι" οδηγεί με μαθηματική ακρίβεια σε καταστάσεις τύπου ΠΗΓΕ Η ΕΜΑΚ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ VSTROM ΚΑΙ Κ1600GT ΑΠΟ ΣΗΜΕΙΟ 100ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ, ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΕΒΑΛΑΝ ΒΟΥΝΟ μα γιατί όχι, αφού τα μεγάλα πάνε παντού αν έχεις παρέα το λέει και η διαφήμιση ΚΑΙ οι ιδιοκτήτες. Και τώρα περιμένω τους αστερίσκους "ε ναι αλλά να ξέρεις, να ξέρει και η παρέα, να είναι τα λάστιχα έτσι, τα αμορτισέρ κοκορέτσι, ο εξοπλισμός, τα gpx αρχεία, τα όπλα για τα σκυλιά και τις αρκούδες, το δορυφορικό τηλέφωνο, που πας χωρίς ζβαν και μπομπότα στις βαλίτσες, που πας με βαλίτσες έπρεπε να έχεις μαλακές αποσκευές για χώμα, έπρεπε να είναι μαζί σου ο μαγκάιβερ και ο μπερ γκριλς...".
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Η "δουλειά" του Birch είναι αυτή. Τον υποτιμώ λίγο με αυτό που γράφω γιατί όπως λένε αν η δουλειά είναι η ενασχόληση που σου αρέσει δεν είναι "δουλειά" ακριβώς. Ο Mπιρτς, ο Ρίμαν κλπ ΠΡΕΠΕΙ να κάνουν συνεχώς κάτι αλλιώς θα "ξεχαστούν" στον χαμό των σόσιαλ. Κάτι σαν το publish or perish που ισχύει χρόνια στα Πανεπιστήμια άλλων χωρών.

Παναγιώτη σε πιάνω λίγο αδιάβαστο με τα βιογραφικά τους και το πως ζουν όλοι αυτοί, δεν είναι Νταν Μπιλτζέριαν ο πανίσχυρος μεγιστάνας του πόκερ κλπ, είναι απολύτως κανονικοί άνθρωποι με "φυσιολογικό" για την χώρα τους εισόδημα και έχουν φάει κάμποσο σκατό για να φτάσουν στο παγκόσμιο όνομα/μάρκα με αξία.


Αγόρι μανιακό, το πρόβλημα του κεντίδια είναι ότι πήρε κάποιο αρχαίο παπαρόλι χωρίς αντικραδασμικό και πιθανότατα με μαλακιά ανάρτηση (ο τόνος μπαίνει άνετα και στο γιώτα χωρίς να αλλάξει το νόημα). Δεν θυμάμαι αν μπήκε και εδώ ένα meme που έγραφε ότι ο Ken Rokzen πήρε μέρος στο φετινό Anaheim με μηχανάκι του 2016 και πήγε καλά, οπότε μην επενδύεις σε μηχανάκι, επένδυσε στον εαυτό σου. Και αυτό το τελευταίο το γράφω για εμένα γιατί δεν έχω ασχοληθεί όσο πρέπει, εσείς οι ψημένοι true adventurers που τρώτε κατηφόρα με χαλίκι σε γράσο με το κουτάλι δεν σας αφορά. Κατά την ταπεινότατη -με ελάχιστη γενικότερη αξία λόγω της προαναφερθείσας συνθήκης- γνώμη μου το "έλα μωρέ, πάρε το GS και τράβα στο κορφοβούνι" οδηγεί με μαθηματική ακρίβεια σε καταστάσεις τύπου ΠΗΓΕ Η ΕΜΑΚ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ VSTROM ΚΑΙ Κ1600GT ΑΠΟ ΣΗΜΕΙΟ 100ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ, ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΕΒΑΛΑΝ ΒΟΥΝΟ μα γιατί όχι, αφού τα μεγάλα πάνε παντού αν έχεις παρέα το λέει και η διαφήμιση ΚΑΙ οι ιδιοκτήτες. Και τώρα περιμένω τους αστερίσκους "ε ναι αλλά να ξέρεις, να ξέρει και η παρέα, να είναι τα λάστιχα έτσι, τα αμορτισέρ κοκορέτσι, ο εξοπλισμός, τα gpx αρχεία, τα όπλα για τα σκυλιά και τις αρκούδες, το δορυφορικό τηλέφωνο, που πας χωρίς ζβαν και μπομπότα στις βαλίτσες, που πας με βαλίτσες έπρεπε να έχεις μαλακές αποσκευές για χώμα, έπρεπε να είναι μαζί σου ο μαγκάιβερ και ο μπερ γκριλς...".
Εν κατακλείδι? Δεν καταλαβαίνω που θες να καταλήξεις?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εν κατακλείδι? Δεν καταλαβαίνω που θες να καταλήξεις?
Δεν έχει ξεπεράσει φοβίες ....βασικό για το χώμα και άλλη κατηγορία κουβέντας
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εν κατακλείδι?
Κάνε ότι αγαπάς.

Η αντίρρηση που έχω στο θέμα είναι ότι προσπαθούμε να βγάλουμε "παγκόσμια συνταγή" η οποία είναι πραγματικά αδύνατον να υπάρξει, όσο αδύνατον είναι να είμαστε όλοι μας ίδιοι για να ταιριάξουμε στις απαιτήσεις της συνταγής.

Αν ακολουθείς την συνταγή τυφλά χωρίς να την προσαρμόσεις στα δικά σου γενικότερα είμαι/θέλω επειδή έτσι είπε η εταιρεία και ο οποιοσδήποτε ψηφιακός συνομιλητής "το αποτέλεσμα θα είναι αστείο" είναι η πιο σοβαρή υποψηφιότητα για κατάληξη.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κάνε ότι αγαπάς.

Η αντίρρηση που έχω στο θέμα είναι ότι προσπαθούμε να βγάλουμε "παγκόσμια συνταγή" η οποία είναι πραγματικά αδύνατον να υπάρξει, όσο αδύνατον είναι να είμαστε όλοι μας ίδιοι για να ταιριάξουμε στις απαιτήσεις της συνταγής.

Αν ακολουθείς την συνταγή τυφλά χωρίς να την προσαρμόσεις στα δικά σου γενικότερα είμαι/θέλω επειδή έτσι είπε η εταιρεία και ο οποιοσδήποτε ψηφιακός συνομιλητής "το αποτέλεσμα θα είναι αστείο" είναι η πιο σοβαρή υποψηφιότητα για κατάληξη.
Βρε Γιάννη... Δεν μιλαμε για κάποια συνταγή, αλλά αν μπορούν να πάνε και τα μεγάλα στο χώμα
Το εχουμε κάνει από πολύ παλιά και χωρίς να βλέπουμε βιντεάκια.
Φυσικά δεν μπορούν ολοι, όπως συμβαίνει με όλα τα πράγματα στην ζωή
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Βρε Γιάννη... Δεν μιλαμε για κάποια συνταγή, αλλά αν μπορούν να πάνε και τα μεγάλα στο χώμα
Το εχουμε κάνει από πολύ παλιά και χωρίς να βλέπουμε βιντεάκια.
Φυσικά δεν μπορούν ολοι, όπως συμβαίνει με όλα τα πράγματα στην ζωή
Κωστή τα μεγάλα πάνε στο χώμα από τότε που πήρε ο Πέντερσεν το R80GS και έκανε ό,τι έκανε, από τότε που ο Jupiter έκανε τα travels του. Πόσα χρόνια; Πολλά.

Αυτό είναι εντελώς διαφορετικό από το "πάρτε GS και ελάτε Νιάλα, όλης της γης οι περιπετειώδεις".

Οι αστερίσκοι είναι άπειροι... και με την μαθηματική και την εμπειρική έννοια.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κωστή τα μεγάλα πάνε στο χώμα από τότε που πήρε ο Πέντερσεν το R80GS και έκανε ό,τι έκανε, από τότε που ο Jupiter έκανε τα travels του. Πόσα χρόνια; Πολλά.

Αυτό είναι εντελώς διαφορετικό από το "πάρτε GS και ελάτε Νιάλα, όλης της γης οι περιπετειώδεις".

Οι αστερίσκοι είναι άπειροι... και με την μαθηματική και την εμπειρική έννοια.
Στην νιαλα πας και με το xr...
Το έχουμε αναλυσει πολλές φορές, ότι είναι θέμα αναβάτη και όχι μηχανής.
Στο φετινό τροφυ πέρασε από το Μαυροβούνι ο Λεωνίδας με την μπετονιερα από δύσκολο εντουραδικο μονοπάτι, εκεί που άλλοι με ελαφριά μονοκυλινδρα ξάπλωσαν.
Χρόνια συμβαίνει αυτό και θα συνεχίσει να συμβαίνει, γιατί ο αναβάτης τα κάνει όλα.
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Κάνε ότι αγαπάς.

Η αντίρρηση που έχω στο θέμα είναι ότι προσπαθούμε να βγάλουμε "παγκόσμια συνταγή" η οποία είναι πραγματικά αδύνατον να υπάρξει, όσο αδύνατον είναι να είμαστε όλοι μας ίδιοι για να ταιριάξουμε στις απαιτήσεις της συνταγής.

Αν ακολουθείς την συνταγή τυφλά χωρίς να την προσαρμόσεις στα δικά σου γενικότερα είμαι/θέλω επειδή έτσι είπε η εταιρεία και ο οποιοσδήποτε ψηφιακός συνομιλητής "το αποτέλεσμα θα είναι αστείο" είναι η πιο σοβαρή υποψηφιότητα για κατάληξη.
Ποιος έγραψε για τυφλή συνταγή φίλος, τις εταιρίες κατά με τις γραφω, καλό είναι να υπάρχουν και με το ανταγωνισμό τους να μας φτιάχνουν καλύτερα μηχανάκια ....βλέπω ανθρώπους που κολλάνε με εταιρίες σαν να είναι του μπαμπά τους ... από τις εμπειρίες μας μιλάμε ..
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Κωστή τα μεγάλα πάνε στο χώμα από τότε που πήρε ο Πέντερσεν το R80GS και έκανε ό,τι έκανε, από τότε που ο Jupiter έκανε τα travels του. Πόσα χρόνια; Πολλά.

Αυτό είναι εντελώς διαφορετικό από το "πάρτε GS και ελάτε Νιάλα, όλης της γης οι περιπετειώδεις".

Οι αστερίσκοι είναι άπειροι... και με την μαθηματική και την εμπειρική έννοια.
Κι όμως να δεις πως πάνε και τα μεγάλα Νιαλα. Κι από όχι απο χερατους και επαγγελματίες
Υπάρχει κόλλημα πιστεύω ..
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Στην νιαλα πας και με το xr...
Κι όμως να δεις πως πάνε και τα μεγάλα Νιαλα. Κι από όχι χερατους και επαγγελματίες
Υπάρχει κόλλημα πιστεύω ..
Να βάλουμε λίγο τον πήχυ; Εγώ είμαι άσχετος με το χώμα και δεν έχω και χρόνο (αστερίσκοι πολλοί) να χωρέσω ακόμα μιά δραστηριότητα που θεωρητικά μου αρέσει, τον ψάχνω και ελπίζω να τον βρω. ΕΓΩ δεν πάω το XR Νιάλα, άσφαλτο πάμε όπου θες όσο θες. Ο Λεωνίδας δεν είναι ο τυχαίος τύπος που πέρασε έξω από τον ντίλερ και είδε μιά μπετονιέρα και είπε "ω καλό, φέρε", είναι μάλλον "χεράτος" οπότε τι συζητάμε.

Το ότι έρχεται ο μανιακός και ο κεντίδιας και λένε ότι τα "μεγάλα πάνε Νιάλα" έτσι απλά από τον οποιονδήποτε... Το ακούω με ενδιαφέρον.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Παλιό ανέκδοτο αλλά με μερικές τροποποιήσεις ταιριάζει στη περίπτωση !!! :wacky:

Ήταν ένας ορειβάτης και ανέβαινε σε ένα βουνό ψάχνοντας το νόημα της ζωής.
Βρίσκει λοιπόν στα πρώτα 1000 μέτρα ένα γέρο και τον ρωτά:
– Ποιο είναι το νόημα της ζωής;
– Δε ξέρω, θα πας 2000 μέτρα πιο πάνω και θα ρωτήσεις τον γέρο που είναι εκεί.
Πάει λίγο πιο πάνω και ξαναρωτά:
– Ποιο είναι το νόημα της ζωής;
– Πήγαινε στο γέρο που θα βρεις 1000 μέτρα πιο πάνω και θα σου το πει στα σίγουρα.
Πάει λοιπόν και ρωτάει το μισοπεθαμένο γέρο:
– Ποιο είναι το νόημα της ζωής;
– Το βουνό παιδί μου.
– Και γιατί να είναι το βουνό και να μην είναι το ποτάμι ;
Και απαντάει ο γέρος προβληματισμένος:
– Βρε, λες να είναι το ποτάμι;!;!;!


-και γιατί να είναι τα μικρά και να μην είναι τα μεγάλα on off;
-Βρε ,λες να είναι τα μεγάλα on off ;!;!;! :roflmao::roflmao::roflmao:
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Η "δουλειά" του Birch είναι αυτή. Τον υποτιμώ λίγο με αυτό που γράφω γιατί όπως λένε αν η δουλειά είναι η ενασχόληση που σου αρέσει δεν είναι "δουλειά" ακριβώς. Ο Mπιρτς, ο Ρίμαν κλπ ΠΡΕΠΕΙ να κάνουν συνεχώς κάτι αλλιώς θα "ξεχαστούν" στον χαμό των σόσιαλ. Κάτι σαν το publish or perish που ισχύει χρόνια στα Πανεπιστήμια άλλων χωρών.

Παναγιώτη σε πιάνω λίγο αδιάβαστο με τα βιογραφικά τους και το πως ζουν όλοι αυτοί, δεν είναι Νταν Μπιλτζέριαν ο πανίσχυρος μεγιστάνας του πόκερ κλπ, είναι απολύτως κανονικοί άνθρωποι με "φυσιολογικό" για την χώρα τους εισόδημα και έχουν φάει κάμποσο σκατό για να φτάσουν στο παγκόσμιο όνομα/μάρκα με αξία.


Αγόρι μανιακό, το πρόβλημα του κεντίδια είναι ότι πήρε κάποιο αρχαίο παπαρόλι χωρίς αντικραδασμικό και πιθανότατα με μαλακιά ανάρτηση (ο τόνος μπαίνει άνετα και στο γιώτα χωρίς να αλλάξει το νόημα). Δεν θυμάμαι αν μπήκε και εδώ ένα meme που έγραφε ότι ο Ken Rokzen πήρε μέρος στο φετινό Anaheim με μηχανάκι του 2016 και πήγε καλά, οπότε μην επενδύεις σε μηχανάκι, επένδυσε στον εαυτό σου. Και αυτό το τελευταίο το γράφω για εμένα γιατί δεν έχω ασχοληθεί όσο πρέπει, εσείς οι ψημένοι true adventurers που τρώτε κατηφόρα με χαλίκι σε γράσο με το κουτάλι δεν σας αφορά. Κατά την ταπεινότατη -με ελάχιστη γενικότερη αξία λόγω της προαναφερθείσας συνθήκης- γνώμη μου το "έλα μωρέ, πάρε το GS και τράβα στο κορφοβούνι" οδηγεί με μαθηματική ακρίβεια σε καταστάσεις τύπου ΠΗΓΕ Η ΕΜΑΚ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ VSTROM ΚΑΙ Κ1600GT ΑΠΟ ΣΗΜΕΙΟ 100ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ, ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΕΒΑΛΑΝ ΒΟΥΝΟ μα γιατί όχι, αφού τα μεγάλα πάνε παντού αν έχεις παρέα το λέει και η διαφήμιση ΚΑΙ οι ιδιοκτήτες. Και τώρα περιμένω τους αστερίσκους "ε ναι αλλά να ξέρεις, να ξέρει και η παρέα, να είναι τα λάστιχα έτσι, τα αμορτισέρ κοκορέτσι, ο εξοπλισμός, τα gpx αρχεία, τα όπλα για τα σκυλιά και τις αρκούδες, το δορυφορικό τηλέφωνο, που πας χωρίς ζβαν και μπομπότα στις βαλίτσες, που πας με βαλίτσες έπρεπε να έχεις μαλακές αποσκευές για χώμα, έπρεπε να είναι μαζί σου ο μαγκάιβερ και ο μπερ γκριλς...".
Αν αναφέρεσαι σε εμενα δεν καταλαβαίνω που με πιάνεις αδιάβατο.
 
Top Bottom