Μία Αγγλίδα από την Ιταλία!!

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Εσύ να δούμε τι έκπληξη μας ετοιμάζεις...
Η μεγαλύτερη έκπληξη νομίζω θα είναι να μην ετοιμάσω καμία έκπληξη. Με βλέπω να καταλήγω στους 4 τροχούς καθότι όσο περνάνε τα χρόνια και όσα περισσότερα τεστ κάνω τόσο πιο αναποφάσιστος γίνομαι...έχω ξεπεράσει και τον todor
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Παιδιά...προσπαθώ να συνδέσω το ap Ducati Link και δεν μπορώ να τα καταφέρω....,φτάνω μέχρι το βήμα 5 και μετά τίποτε.Το τηλέφωνο αναγνωρίζεται κανονικά στην μηχανή με σύνδεση bluetooth και έχω κανονικά τις κλήσεις μου στην οθόνη της μηχανής, αλλά με το aplication της Ducati δεν τα έχω καταφέρει.
Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!!
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Περιμένοντας απο Ιταλία την νέα δισκόπλακα, και καθώς η Ιταλίδα είναι παρκαρισμένη προς το παρών..
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Θα αλλάξεις μόνο την μία;
Το σκέφτηκα πολύ το θέμα αλλά ήταν και οι δύο σε άριστη κατάσταση...σχεδόν καινούργιες, και άρα δεν υπάρχει λόγος να αλλαχθεί και η άλλη....φυσικά θα αλλαχθούν τακάκια και στις δύο όμως.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Εκτός απο την αναγκαστική αγορά της δισκόπλακας που έρχεται σε λίγες ημέρες, έχουν παραγγελθεί από εξωτερικό και περιμένω ως δωράκι μου στην Ιταλίδα και τα ακόλουθα!!






fort wayne museum of art
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εκτός απο την αναγκαστική αγορά της δισκόπλακας που έρχεται σε λίγες ημέρες, έχουν παραγγελθεί από εξωτερικό και περιμένω ως δωράκι μου στην Ιταλίδα και τα ακόλουθα!!






fort wayne museum of art
Πολύ ωραία, απλά αν είναι κινέζικα στον ήλιο ξεθωριαζουν.
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Πολύ ωραία, απλά αν είναι κινέζικα στον ήλιο ξεθωριαζουν.
Tα δύο από τα 5 είναι...εξαρτάται όμως και απο την ποιότητα, γιατί στο παρελθόν σε άλλη μηχανή που της είχα φορέσει αρκετά απο Κίνα, και με καλή ποιότητα δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Είχα και γω στο παρελθόν άσχημη εμπειρία με ζωντανό. Εμένα μου πετάχτηκε αγριοκάτσικο κάπου στην ορεινή Ναυπακτία και δεν πρόλαβα να κάνω και πολλά παρότι δεν είχα πάνω από 80 km/h καθώς μόλις είχα βγει από στροφή.
Ήμουν τότε με ένα ZZR 1100 που ο όγκος και το βάρος της με έσωσαν από τα χειρότερα γιατί είχε και γκρεμια εκεί που ήμουν. Τα κέρατα του ζωντανού ευτυχώς πέρασαν ξυστά από το ποδι μου, δεν έπεσα αλλά έγινε πολύ μεγάλη ζημιά στη μοτό με σπασμένα το αριστερό πλαϊνό Φέρινγκ, το μπροστινό φτερό και λίγο η μούρη. Εννοείται πως πονούσα για καιρό στο πόδι αλλά δεν είχα σπάσει κανένα κόκκαλο.
Είχα γυρίσει οδηγώντας τη αφού είχα στερεώσει ότι απέμεινε στα πλαστικά με μονωτική ταινία. Το κατσίκι δεν θυμάμαι τι απέγινε και η παρέα ακόμα μου το κοπανάει που δεν το φόρτωσα...

Εύχομαι να περάσει γρήγορα ο πόνος στο πόδι και αφού έρθουν τα ανταλλακτικά να ξαναχαίρεσαι την κούκλα σου χωρίς ατυχίες και αναποδιες.
Κρίμα και για το ζωντανό, εύχομαι να συνέλθει και αυτό.
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Είχα και γω στο παρελθόν άσχημη εμπειρία με ζωντανό. Εμένα μου πετάχτηκε αγριοκάτσικο κάπου στην ορεινή Ναυπακτία και δεν πρόλαβα να κάνω και πολλά παρότι δεν είχα πάνω από 80 km/h καθώς μόλις είχα βγει από στροφή.
Ήμουν τότε με ένα ZZR 1100 που ο όγκος και το βάρος της με έσωσαν από τα χειρότερα γιατί είχε και γκρεμια εκεί που ήμουν. Τα κέρατα του ζωντανού ευτυχώς πέρασαν ξυστά από το ποδι μου, δεν έπεσα αλλά έγινε πολύ μεγάλη ζημιά στη μοτό με σπασμένα το αριστερό πλαϊνό Φέρινγκ, το μπροστινό φτερό και λίγο η μούρη. Εννοείται πως πονούσα για καιρό στο πόδι αλλά δεν είχα σπάσει κανένα κόκκαλο.
Είχα γυρίσει οδηγώντας τη αφού είχα στερεώσει ότι απέμεινε στα πλαστικά με μονωτική ταινία. Το κατσίκι δεν θυμάμαι τι απέγινε και η παρέα ακόμα μου το κοπανάει που δεν το φόρτωσα...

Εύχομαι να περάσει γρήγορα ο πόνος στο πόδι και αφού έρθουν τα ανταλλακτικά να ξαναχαίρεσαι την κούκλα σου χωρίς ατυχίες και αναποδιες.
Κρίμα και για το ζωντανό, εύχομαι να συνέλθει και αυτό.
Ετσι είναι...δεν έχει σημασία η ταχύτητα...άλλες φορές είναι καλύτερο να σου συμβεί με πολλά και άλλες με λίγα...είναι θέμα στιγμής, τύχης η ατυχίας και φυσικά οδηγικής εμπειρίας...Επαθες μεγάλη ζημιά, αλλά τουλάχιστον απέφυγες τα πολύ χειρότερα στην υγεία σου....

Σε ευχαριστώ πολύ....
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Παρέλαβα σήμερα την νέα δισκόπλακα μέσω Fedex.....155 € συνολικά απο Ιταλία, αφού την βρήκα εκεί με έκπτωση 40% και με Promo Code -5% γιά μελλοντική αγορά απο εκεί...Γιά την ίδια στην εδω αντιπροσωπεία μου ζητούσαν 278 €!!!!

 
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Παρέλαβα σήμερα την νέα δισκόπλακα μέσω Fedex.....155 € συνολικά απο Ιταλία, αφού την βρήκα εκεί με έκπτωση 40% και με Promo Code -5% γιά μελλοντική αγορά απο εκεί...Γιά την ίδια στην εδω αντιπροσωπεία μου ζητούσαν 278 €!!!!

Με άλλα 32€ επιπλέον, επαιρνες δύο από εκεί, αντί για μια εδώ!!!
Μια χαρά αγορά έκανες :ok:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Ακριβώς έτσι!!...και μετά λένε γιατί δεν αγοράζουμε απο εδω....
 
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
:ok:
Ακριβώς έτσι!!...και μετά λένε γιατί δεν αγοράζουμε απο εδω....
Αυτό!!!


(Μόλις διόρθωσα στο ποστ μου, ένα "μαργαριτάρι" που έγραψα!!! Μου έβγαλε το μάτι τώρα που το ξαναδιάβασα!!!!! )
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Και απο σήμερα....η παλιά σκυλό-δισκόπλακα, θα εκτελεί χρέη ρολογιού...έτσι γιά την θυμάμαι!!

Respect...!!!:hlb:
 
Top Bottom