Μαίναλο (χωμάτινη) Κυριακή 15/3

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αντισηπτικό να πάρουτε...
Αν δεν έχετε έχω εγώ καινούργιο μπουκάλι.
Ανταλλάζω με 1190/1290 Adventure.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Αντισηπτικό να πάρουτε...
Αν δεν έχετε έχω εγώ καινούργιο μπουκάλι.
Ανταλλάζω με 1190/1290 Adventure.
Δεν πιάνει τίποτα εκεί πάνω!!!
Απλά δεν πρέπει θα πέσουν φιλάκια μεταξύ μας :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Παίζει να είμαι ο 6!!!
Θα το ζεστάνω στο μυαλό μου!

Αν και πάλι εγώ και ο sailor Κώστας, θα παλεύουμε με τα κιλά και τους κυλίνδρους μας o_O
Όλοι μόνο κυλιντρα!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Παίζει να είμαι ο 6!!!
Θα το ζεστάνω στο μυαλό μου!

Αν και πάλι εγώ και ο sailor Κώστας, θα παλεύουμε με τα κιλά και τους κυλίνδρους μας o_O
Όλοι μόνο κυλιντρα!!!
Είχες το καλό το μονοδρομο... Που περνούσες αέρα παντού.
Κάτσε να παιδεύεσαι με την γκουμουτσα τώρα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Είχες το καλό το μονοδρομο... Που περνούσες αέρα παντού.
Κάτσε να παιδεύεσαι με την γκουμουτσα τώρα.
Μη δεις άνθρωπο να ζει τη ζωή με πάθος.... εκεί! να τον στείλεις για τη σύνταξη..
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Με αφορμή την κατάσταση με τον COVID-19 και τις διάφορες ακυρώσεις εκδηλώσεων που λαμβάνουν χώρα να πούμε 2 πράγματα..

Η εκδρομή μας όχι μόνο δεν αναβάλλεται αλλά συστήνεται και απο τον γιατρό σας να έρθετε μαζί στο βουνό να αναπνεύσετε καθαρό αερα χωρίς κορονοϊο!! Στην Ινδία κάνουν μπάνιο με σκ@τα αγελάδας εμείς θα κάνουμε με αγιασμένη λάσπη.. Απλά θα δώσω κάποιες οδηγίες για την προστασία όλων..

-Χειραψίες επιτρέπονται μόνο με γάντι μηχανής και φορώντας κράνος-balaclava και εκφράσεις ΄΄έλα μωρή τρέλα΄΄ ουρλιάζοντας απαγορεύονται γιατί διασπείρονται μικρόβια.
-Ενθαρρύνεται άμα κάποιος κάνει κάτι ωραίο και θέλουμε να του φωνάξουμε ΄΄έλα βρε κ@ργιολη να του το φωνάξουμε απο απόσταση 5 μέτρων και πάνω..
-Ενθαρρύνεται η προσέλευση στην εκδρομή με μοτοσυκλέτες Honda που δεν τις πλησιάζει ούτε μικρόβιο(έχει κι αυτό γούστο)
-Αν έχετε συμπτώματα εφόσον δεν έχει βγει εμβόλιο ακόμα παραχωρείται δωρεάν KTM για test ride που προσθέτει 5 χρόνια ζωής minimum ανεξαρτήτου πάθησης.
-Αν είναι να μας βρεί κάπου ο ιός ας μας βρεί στο βουνό να είναι και βουνίσιος λεβέντης να του ξηγηθούμε και κέρασμα
-Κινέζοι στην βόλτα απαγορεύονται. BMW που δηλώνουν Γερμανοί και κατασκευάζονται στη Κίνα αποκλείονται. Λυπάμαι οι αιτήσεις για άσυλο αναστάλθησαν.
-Αν έχετε γκόμενα Ιταλίδα ή πήγατε Ιταλία προσφατα να τσιμπήσετε κάνα φτηνό μεταχειρισμένο να κάτσετε σπίτια σας. Τουλάχιστον ελπίζω να άξιζε το γκομενάκι. Απο άλλα φοβάσαι σε αυτή τη ζωή και απο άλλα τη βρίσκεις. Σκέψου να χες πάει με την παράνομη Μιλάνο για σαβ/κο και να σε κράτησαν εκεί καραντίνα. Αν δε πας απο τον κορονοϊο θα πας απο τσόκαρο.
-Αγιασμός θα γίνεται δεκτός μόνο σε μορφή 10W60 Full Synth να ψεκαστούμε εμείς και τα μηχανάκια.

Όποια άλλη οδηγία θα σας έρθει σε μήνυμα στο κινητό όχι με ειδοποίηση κάποια μορφή σειρήνας αλλά με ουρλιαχτό απο δίχρονο CR500 να στουκάρετε απο την ταραχή σας στο κομοδίνο της ξερή σας τη κεφάλα μπας και βάλετε μυαλό και πάρετε ΚΤΜ (όσοι δεν έχετε).

Εκ της επιτροπής διαχειρισης κρίσεων μοτοσυκλέτας.,.:hungry::hungry:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Οποιος μεινει στις λασπες θα περιμενει να βρεθουν και σκ@τ@ αγελαδας για να ερθει βοηθεια?
:fun
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Με αφορμή την κατάσταση με τον COVID-19 και τις διάφορες ακυρώσεις εκδηλώσεων που λαμβάνουν χώρα να πούμε 2 πράγματα..

Η εκδρομή μας όχι μόνο δεν αναβάλλεται αλλά συστήνεται και απο τον γιατρό σας να έρθετε μαζί στο βουνό να αναπνεύσετε καθαρό αερα χωρίς κορονοϊο!! Στην Ινδία κάνουν μπάνιο με σκ@τα αγελάδας εμείς θα κάνουμε με αγιασμένη λάσπη.. Απλά θα δώσω κάποιες οδηγίες για την προστασία όλων..

-Χειραψίες επιτρέπονται μόνο με γάντι μηχανής και φορώντας κράνος-balaclava και εκφράσεις ΄΄έλα μωρή τρέλα΄΄ ουρλιάζοντας απαγορεύονται γιατί διασπείρονται μικρόβια.
-Ενθαρρύνεται άμα κάποιος κάνει κάτι ωραίο και θέλουμε να του φωνάξουμε ΄΄έλα βρε κ@ργιολη να του το φωνάξουμε απο απόσταση 5 μέτρων και πάνω..
-Ενθαρρύνεται η προσέλευση στην εκδρομή με μοτοσυκλέτες Honda που δεν τις πλησιάζει ούτε μικρόβιο(έχει κι αυτό γούστο)
-Αν έχετε συμπτώματα εφόσον δεν έχει βγει εμβόλιο ακόμα παραχωρείται δωρεάν KTM για test ride που προσθέτει 5 χρόνια ζωής minimum ανεξαρτήτου πάθησης.
-Αν είναι να μας βρεί κάπου ο ιός ας μας βρεί στο βουνό να είναι και βουνίσιος λεβέντης να του ξηγηθούμε και κέρασμα
-Κινέζοι στην βόλτα απαγορεύονται. BMW που δηλώνουν Γερμανοί και κατασκευάζονται στη Κίνα αποκλείονται. Λυπάμαι οι αιτήσεις για άσυλο αναστάλθησαν.
-Αν έχετε γκόμενα Ιταλίδα ή πήγατε Ιταλία προσφατα να τσιμπήσετε κάνα φτηνό μεταχειρισμένο να κάτσετε σπίτια σας. Τουλάχιστον ελπίζω να άξιζε το γκομενάκι. Απο άλλα φοβάσαι σε αυτή τη ζωή και απο άλλα τη βρίσκεις. Σκέψου να χες πάει με την παράνομη Μιλάνο για σαβ/κο και να σε κράτησαν εκεί καραντίνα. Αν δε πας απο τον κορονοϊο θα πας απο τσόκαρο.
-Αγιασμός θα γίνεται δεκτός μόνο σε μορφή 10W60 Full Synth να ψεκαστούμε εμείς και τα μηχανάκια.

Όποια άλλη οδηγία θα σας έρθει σε μήνυμα στο κινητό όχι με ειδοποίηση κάποια μορφή σειρήνας αλλά με ουρλιαχτό απο δίχρονο CR500 να στουκάρετε απο την ταραχή σας στο κομοδίνο της ξερή σας τη κεφάλα μπας και βάλετε μυαλό και πάρετε ΚΤΜ (όσοι δεν έχετε).

Εκ της επιτροπής διαχειρισης κρίσεων μοτοσυκλέτας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Καλα ολα τα αλλα, τα Καθε Τριτη Μαστορα ομως , προσθετουν 5 χρονια ζωης μονο αν εισαι ο μαστορας...
Σπάνια ΔΕΝ είσαι μάστορας όταν έχεις ktm!!!

Τουλάχιστον ακούσματα μαστορικα!
Μην περιμένετε και πολύ λάσπη πάντως.
Αύριο έχει ζωντανή μετάδοση από Ζήρεια!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αντικειμενικά πάντως και πέρα από την πλάκα που κάνουμε πιστεύω πως η δραστηριότητα να Καβάλας τη μηχανή και αυτό που κάνουμε είναι ποκυ πιο ασφαλές στη παρούσα φάση από το να πας ένα super market σε σχέση με τον covid 19. Θα είμαστε πάνω στο βουνό στον καθαρό αέρα, δεν θα κάτσουμε μέσα σε καμία ταβέρνα καφετέρια. Αν φάμε κάτι ή πιούμε το καφέ μας θα είμαστε έξω, καλά ντυμένοι θα είμαστε έτσι κι αλλιώς και άμα κάποιος έχει κάποιοι ενδεχόμενο σύμπτωμα αδιαθεσίας πιστεύω δεν θα έρθει και θα κάτσει να ξεκουραστεί και να δει τι είναι. Είμαστε προβληματισμενοι και υπεύθυνοι όχι όμως και φοβικοι χωρίς λόγο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αντικειμενικά πάντως και πέρα από την πλάκα που κάνουμε πιστεύω πως η δραστηριότητα να Καβάλας τη μηχανή και αυτό που κάνουμε είναι ποκυ πιο ασφαλές στη παρούσα φάση από το να πας ένα super market σε σχέση με τον covid 19. Θα είμαστε πάνω στο βουνό στον καθαρό αέρα, δεν θα κάτσουμε μέσα σε καμία ταβέρνα καφετέρια. Αν φάμε κάτι ή πιούμε το καφέ μας θα είμαστε έξω, καλά ντυμένοι θα είμαστε έτσι κι αλλιώς και άμα κάποιος έχει κάποιοι ενδεχόμενο σύμπτωμα αδιαθεσίας πιστεύω δεν θα έρθει και θα κάτσει να ξεκουραστεί και να δει τι είναι. Είμαστε προβληματισμενοι και υπεύθυνοι όχι όμως και φοβικοι χωρίς λόγο.
Ώριμες σκέψεις και λόγια από κάποιον που νομίζεις ότι καβαλάει BMW.... Και μπράβο σου!
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
ωραίο το κείμενο Βαγγο πριν λιγο καιρο θα συμφωνούσα με τα μπούνια που λενε οχι οτι διαφωνώ κάθετα τώρα.
Μην ξεχνάμε οτι εμείς δεν χρειάζεται να φοβόμαστε για εμάς κ είμαστε παλικάρια κ υγιείς κ δεν θα πεθάνουμε γιατί αν ηταν να πεθάνουμε απο γρίπη δεν θα είχαμε Ίσως κ τις σωματικές αντοχές για βουνό λάσπη πίεση γερες αναπνοές ταχυκαρδίες απο τα ζόρια να σπρώξουμε να κρατήσουμε τα άλογα κτλπ κτλπ.
Όλοι έχουμε δικούς μας αγαπημένους που μπορεί να εχουν επιπτώσεις απο τις δικές τους κ στην παρούσα απο δικη μας επιλογή στο να βρεθούμε καπου έξω κ γιατι οχι να γίνουμε φορείς.
Το σωστό για καποιους, θα ήταν να μην γίνουν οι βόλτες αλλα κ εγώ που το λέω ιίσως κ να παραβρεθώ,το λέω αυτα πιο πολύ για κάποιον που έχει άνθρωπο με πρόβλημα η κυοφορεί.
Μην παρεξηγηθώ μαζί σας είμαι αλλα το σωστό είναι υποκειμενικό σε κάποιες περιπτώσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Λεωνίδα συμφωνώ μαζί σου, έχω τους γονείς και πεθερικά σαν ευπαθείς ομάδες και έχω επιλέξει να μη βρεθώ από κοντά για όσο χρειαστεί, το ίδιο και τ'αδερφια μου.
Επίσης αποφεύγω σαν ο διάολος το λιβάνι τα μέρη με πολυκοσμία, όχι μόνο τώρα λόγω κορονοιου, αλλά ανέκαθεν.
Σχετικά με τη βόλτα της Κυριακής, δε θα επισκεφτούμε κάποιον κλειστό χώρο, όπως είπε και ο Βαγγέλης, όλη η βόλτα θα είναι οδήγηση και ένας καφές και αυτός υποθέτω όχι σε μαγαζί.

Νομίζω πως οι πιθανότητες κινδύνου στη συγκεκριμένη βόλτα είναι αρκετά μικρές.
Ασφαλώς και όποιος έχει ενδοιασμούς η αμφιβολία καλύτερα θα είναι να μη λάβει μέρος το οποίο εννοείται ότι είναι απόλυτα σεβαστό.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Λεωνίδα συμφωνώ μαζί σου, έχω τους γονείς και πεθερικά σαν ευπαθείς ομάδες και έχω επιλέξει να μη βρεθώ από κοντά για όσο χρειαστεί, το ίδιο και τ'αδερφια μου.
Επίσης αποφεύγω σαν ο διάολος το λιβάνι τα μέρη με πολυκοσμία, όχι μόνο τώρα λόγω κορονοιου, αλλά ανέκαθεν.
Σχετικά με τη βόλτα της Κυριακής, δε θα επισκεφτούμε κάποιον κλειστό χώρο, όπως είπε και ο Βαγγέλης, όλη η βόλτα θα είναι οδήγηση και ένας καφές και αυτός υποθέτω όχι σε μαγαζί.

Νομίζω πως οι πιθανότητες κινδύνου στη συγκεκριμένη βόλτα είναι αρκετά μικρές.
Ασφαλώς και όποιος έχει ενδοιασμούς η αμφιβολία καλύτερα θα είναι να μη λάβει μέρος το οποίο εννοείται ότι είναι απόλυτα σεβαστό.
το ιδιο λεμε καπετάνιο μου σχεδον
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Να ξερετε ο καιρος αλλαζει την Κυριακή εδω. Μεχρι τοτε λιακαδα και ζεστη αλλα την Κυριακη βροχες και χαμηλες θερμοκρασιες.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Νομίζω ο Γιάννης είπε ακριβώς αυτό που σκέφτομαι. Θα συναντηθούμε το πρωί στο Χαϊδάρι σε έναν ανοιχτό χώρο. Θα πιούμε ένα γρήγορο καφέ στο Λεβιδι στην πλατεία σε έναν ανοιχτό χώρο. Θα είμαστε πάνω στη μοτοσυκλέτα μας τη περισσότερη μέρα και όταν είμαστε κάτω απ τις μηχανές θα είμαστε σε ανοιχτό χώρο και θα φροντίσουμε σαν υπεύθυνοι άνθρωποι να κρατήσουμε ασφαλείς αποστάσεις ο ένας απ τον άλλον χωρίς χειραψίες κλπ. Δεν θα καθίσουμε σε κάποια ταβέρνα. Αν θέλουμε κάτι να φάμε θα το φάμε στο βουνό η στο χέρι σε κάποιο φούρνο έξω π.χ.

Αυτή τη στιγμή η κατάσταση στη χώρα μας δεν είναι σαν την Ιταλία και όλοι πιστεύω να πράττουμε έτσι ώστε να μην γίνουμε. Έχουμε παππούδες, γιαγιάδες κλπ και αυτό το διάστημα πιο πολύ αγχωνομαστε γι αυτούς. Δεν θα κάνουμε κάτι να τους βάλουμε σε κίνδυνο.

Η βόλτα αυτή θα είναι σαφώς ελάχιστου κινδύνου σε σχέση με τις καθημερινές μας δραστηριότητες στην εργασία μας στα super market, στις δημόσιες υπηρεσίες κλπ. Αν στο άμεσο μέλλον η εξάπλωση του ιού φτάσει σε σημείο τέτοιο που η κυβέρνηση λάβει μέτρα αντίστοιχα με την Ιταλία τότε θα αναγκαστούμε προφανώς να απέχουμε και από την δουλειά μας και από τα κοινά.

Νομίζω οι χιλιάδες κόσμου που κατακλύζουν αυτές τις μέρες τις καφετέριες λες και είναι διακοπές που έκλεισαν τα σχολεία δείχνουν ανευθυνότητα. Εμείς δείχνουμε υπευθυνότητα και αν η δραστηριότητα μας περιελάμβανε συναθροισεις σε κλειστούς χώρους και διαμορφώνει συνθήκες μετάδοσης του ιού θα είχε εγκαταλειφθει.

Νιμιζω ομως πως η δραστηριότητα μας είναι ασφαλής, από τις πιο ασφαλείς που μπορούν να υπάρχουν αυτή τη στιγμή. Θα πάρουμε τα βουνά όπως τα παίρνει κάποιος για να σωθεί και να απομακρυνθεί απ τον κίνδυνο. Και αυτή τη στιγμή όσο πιο μακρυά από την Αθήνα και τους αστικούς χώρους τόσο το καλύτερο.
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom