Μαίναλο 26/3 (οριστικό)

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Ρε σεις περάσατε ωραία , πάμε παρακάτω.
Natassa
Άμα είμαστε καλά στο advTrONy θα κυκλωσουμε το Μαίναλο ένθεν κι ένθεν κι εκεί να δεις φωτό και κακό.
Υ.Γ ΖΉΛΕΨΑΝ και τα μπαράκια μου την βόλτα σας.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ουφ. Προσόρμισα εις την βάση μου και πρυμνοδέτησα επιτυχώς
Ψήλωσες καθόλου σοφράνο για να φουντάρεις ή δεν χρειάστηκε;
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ωραία βόλτα. Οριακά καλύτερη η Κυριακή με πρωινή αποτύπωση, μνημόσυνο, καφέ φαγητό και ποτάκι το βράδι, ήταν δύσκολη η επιλογή αλλά ήταν δίκαιο και έγινε πράξη, σνιφ :p

Καλή αρχή σεζόν!
 

mpachnis

Μέλος
Όνομα
Μηνάς
Μοτό
Yamaha, Tracer 9 GT
Έπειτα από το ..."ακαδημαϊκό" στήσιμο της μισής ώρας ήρθανε τα παλικάρια στο ραντεβού στο Λεβίδι. Είχανε και κάτι "οικόσιτα" μαζί...παπιά ήταν; σκούτερ ήταν; τι να πω; δε θυμάμαι, δεν ασχολήθηκα και πολύ. :friend:Κουρασμένα όπως ήταν τα αφήσαμε εκεί να φάνε καμιά γουρνοπούλα να στανιάρουν!! :yew:






Και αφού χαθήκαμε μεταξύ μας στην ευθεία!!! :ha ... άλλοι για Πιάνα τράβηξαν και άλλοι για ΛΙμποβίσι για καφέ και σπίτι Κολοκοτρωναίων! :like:










Κώστα, Νίκο, Μιχάλη, Γιώργο, Θωμά και οι υπόλοιποι που δεν θυμάμαι ή έμαθα ονόματα χάρηκα για τη γνωριμία. Και εις άλλα με υγεία πάντα!
Για αρχή όταν θες να χαρακτηρίσεις/προσβάλεις κάποιον να το λες μπροστά του όχι πίσω από το πληκτρολόγιο, ειδικά όταν τα παιδιά δεν είναι μέλοι του φόρουμ αλλά ήταν καλεσμένοι μου και ούτε εμένα με γνωρίζεις. Ποιο είναι το πρόβλημά σου που ήρθαν με σκούτερ δηλαδή, σου χάλασαν την εικόνα ή κάτι άλλο? Επίσης σου είπε κανείς να ασχοληθείς μαζί μας και δεν το ξέρω?
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Λοιπόν.... Επειδή βλέπω ότι έχει δημιουργηθεί ένα κλίμα αρνητικό, κάτι το οποίο σε καμία περίπτωση δεν φανταζόμουν αλλά ούτε αποσκοπούσα και επειδή, όπως λέτε όλοι, δε γνωριζόμαστε ούτε έχουμε βρεθεί σε άλλη βόλτα- εκδήλωση...

Κάθε ένας από εμάς έχει τον δικό του τρόπο να κάνει χιούμορ ή να περιγράφει μια κατάσταση με πιο ανάλαφρη διάθεση ο οποίος φυσικά δεν είναι απαραίτητο να γίνεται αντιληπτός ή δεκτός από όλους. Αυτό όμως δε σημαίνει όμως ότι ο απώτερος σκοπός είναι η προσβολή των άλλων. Κακό χιούμορ; Ναι, το δίχως άλλο. Θα το δεχτώ αυτό. Κακεντρέχεια; ΟΧΙ! σε καμία περίπτωση δεν υπήρξε κάτι τέτοιο ούτε το εξέφρασα άλλωστε και στις δύο -τρεις προσωπικές συνομιλίες που είχα με κάποια μέλη.

Περισσότερο από όλα με ενοχλεί το γεγονός ότι, λόγω ενός άτοπου χαρακτηρισμού, δημιουργώ μια εντύπωση για εμένα ουσιαστικά όμως χωρίς να έχουμε περάσει ικανό χρόνο μαζί ώστε να κρίνει ο καθένας εάν αυτή ισχύει ή όχι. Ίσως πίστευα ότι το χιούμορ μου θα γίνει διακριτό από όλους αλλά έπεσα έξω. Σκοτώστε με βρε παιδιά!! Εάν νομίζετε ότι δεν νοιώθω άσχημα για όλη αυτήν την κατάσταση ή ότι ξύπνησα μια Κυριακή πρωί με σκοπό να χαλάσω τη μέρα μου ή την ημέρα των υπολοίπων τότε κάνετε λάθος.......

Ζήτησα δημοσίως συγγνώμη γιατί, προσπαθώντας να τονίσω κάτι καλό κατά την άποψή μου, μείωσα άθελά μου την υπόλοιπη ομάδα. Έσβησα τη συγκεκριμένη φράση για να μη δημιουργηθούν περεταίρω παρεξηγήσεις. Εάν οι διαχειριστές το κρίνουν φρόνιμο ας σβήσουν όλη την ανάρτηση.....

Σε κάθε περίπτωση αποδέχομαι το λάθος μου, επαναλαμβάνω τη συγγνώμη μου και δε θα ήθελα να υπάρχει κλίμα ψυχρότητας μεταξύ ανθρώπων που έχουν ένα κοινό χόμπυ και ενδεχομένως συναντηθούν αύριο, μεθαύριο σε κάποια εκδήλωση.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Οκ. Από τη δική μου πλευρά, πάμε παρακάτω. Καλό είναι τα τίθονται όρια - εφόσον υπάρχουν - και καλό είναι να ζητάμε συγγνώμη, όταν κάνουμε λάθη - γιατί όλοι κάνουμε.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
ολα καλα , ολα ωραια...
καταπληκτικα και πανω....
και εφαγα και ηπια και γελασα και μια χαρα περασα....
σας ευχαριστω ολους....

φωτο ως γνωστο δεν μπορω να εχω ...
γιατι ελειπε η κυρα-Αλεξανδρα Alexandra ...






αμπεμπαμπλομ Aldebaran ακουει ???
εχω ακομη το τηλεφωνο που λατρευεις...
NOKIA μωρη τρελλααααα !!!!:p

 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Έσκασα και εγώ αδήλωτος τελευταία στιγμή και με 3 ωρες υπνου αλλα χαλάλι, η βόλτα ήταν απολαυστική. Φωτογραφίες δεν έχω αλλα πάρτε μια σέλφι της βαλίτσας μου με μερικους απο την παρέα :cool:

 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το τηλέφωνο έκανε επιλογάρα στην εστίαση όντως, βαλίτσα και αναβάτες "μποκέ" στο βάθος, μπράβο στον προγραμματιστή της κάμερας.

Γελάω γιατί "Kappa" η βαλίτσα και Καφασάκι, ΚΤΜ, Καφασάκι πρώτο πλάνο, the KKK took my focus away, away from me.
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Έσκασα και εγώ αδήλωτος τελευταία στιγμή και με 3 ωρες υπνου αλλα χαλάλι, η βόλτα ήταν απολαυστική. Φωτογραφίες δεν έχω αλλα πάρτε μια σέλφι της βαλίτσας μου με μερικους απο την παρέα :cool:

Ποιος καβαλάει τη Βερσαρα;;;
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μπράβο σας παιδιά, ωραία η βόλτα σας σε αγαπημένα μέρη..! Και ζηλευτή η παρέα!

Σε μεγάλες παρέες μπορεί να γίνει μια μικροπαρεξήγηση, ο Γιάννης απο πάνω ζήτησε συγνώμη δεν τον ξέρω τον άνθρωπο αλλά η μάστιγα της εποχής μας είναι να γίνεται ένα λαθος ή λαθάκι και να επιμένουμε στο λάθος μας και να μην το λήγουμε με μια συγνώμη. Τώρα λοιπόν που έληξε περιμένουμε τις εντυπώσεις σας μαζί και με άλλες φωτό να σας χαρούμε!
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Το τηλέφωνο έκανε επιλογάρα στην εστίαση όντως, βαλίτσα και αναβάτες "μποκέ" στο βάθος, μπράβο στον προγραμματιστή της κάμερας.
Τα πάντα εν σοφία εποίησε ο κινέζος/κορεάτης/whatevah..
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
και να μην το λήγουμε με μια συγνώμη
σιγα μην το ληξουμε ετσι απλα...
κανονιζω βολτα....
πανω απο 30 συμμετοχες δηλωμενες...
οποτε σιγουρα 70-80 με τις αδηλωτες....

καφεδες κερναει ο jojo72
ταβερνα κερναει ο jojo72
βενζινες πληρωνει ο jojo72

θα παμε ομως απο παλια εθνικη ...
γιατι με τα διοδια βγαινει υψηλα το κοστος για τον jojo72 ....


jojo72 Γιαννη :friend::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 
Τελευταία επεξεργασία:

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
σας χαιρετήσαμε με αντίθετη φορα κοντα στην Βυτίνα
Αααααααα και μου φάνηκε καθώς ανεβαίναμε προς Βυτίνα ότι διέκρινα στο βάθος στοιχεία ταχυκίνητης ταξιαρχίας νεφών να οργανώνονται αμυντικώς άνωθεν της Αλωνίσταινας δημιουργώντας φωλεάς αντιστάσεως και μας περίμεναν, αλλά χάθηκαν ξαφνικά και νόμιζα ότι ήταν η ιδέα μου, τελικά δεν κυνήγαγαν εμάς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
(Πόσο πολύ έχω πεθυμησει μια βόλτα στη Πελοπόννησο ;))
Καλοκαιράκι στην Κανδήλα, ίσα που δρόσισε γιατί είχαμε σκάσει - ποια χιονια μας λέγατε - παραμυθάδες μηχανόβιοι :p
 
Top Bottom