Μαθήματα off road

EvangeloSKG

Μέλος
Περιοχή
Μαρούσι
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW R1200GS, 2004 (K25)
Καλημέρα στην ομάδα. Ως καινούριος έψαχνα λίγο τα διάφορα θέματα στο φόρουμ κι έπεσα σ'αυτό: Δεν έχω εμπειρία στο χώμα (προέρχομαι από street/Supersport/scooter), αλλά μ'ενδιαφέρει πολύ να κάνω χωμάτινες διαδρομές με το GS μου. Υπάρχει περίπτωση να οργανωθεί κάτι προς Βόρεια Ελλάδα;
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Καλημέρα στην ομάδα. Ως καινούριος έψαχνα λίγο τα διάφορα θέματα στο φόρουμ κι έπεσα σ'αυτό: Δεν έχω εμπειρία στο χώμα (προέρχομαι από street/Supersport/scooter), αλλά μ'ενδιαφέρει πολύ να κάνω χωμάτινες διαδρομές με το GS μου. Υπάρχει περίπτωση να οργανωθεί κάτι προς Βόρεια Ελλάδα;
Αυτό θα γίνει μόνο αν συπληρωθεί μια 40δα ενδιαφερομένων για να γίνουν 2 μονοήμερα σε ένα ΣΚ (20 περίπου το Σάββατο κι άλλοι τόσοι την Κυριακή). Αυτό βέβαια διότι όλοι όσοι ασχολούνται με το θέμα, έχουν έδρα Αθήνα (αυτοί που ξέρω τουλάχιστον...).
Αν όμως ψάξεις, ή ρωτήσεις κατ' ιδίαν όσους κάνουν μαθήματα, μπορεί να έχουν ήδη στα σκαριά κάτι.
 

EvangeloSKG

Μέλος
Περιοχή
Μαρούσι
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW R1200GS, 2004 (K25)
Αυτό θα γίνει μόνο αν συπληρωθεί μια 40δα ενδιαφερομένων για να γίνουν 2 μονοήμερα σε ένα ΣΚ (20 περίπου το Σάββατο κι άλλοι τόσοι την Κυριακή). Αυτό βέβαια διότι όλοι όσοι ασχολούνται με το θέμα, έχουν έδρα Αθήνα (αυτοί που ξέρω τουλάχιστον...).
Αν όμως ψάξεις, ή ρωτήσεις κατ' ιδίαν όσους κάνουν μαθήματα, μπορεί να έχουν ήδη στα σκαριά κάτι.

Ευχαριστώ πολύ. Αναρωτιόμουν μήπως ρίχνοντας την ιδέα μπορούσαμε να μαζευτούμε οι 40 νοματαίοι...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ευχαριστώ πολύ. Αναρωτιόμουν μήπως ρίχνοντας την ιδέα μπορούσαμε να μαζευτούμε οι 40 νοματαίοι...
το είχα ξεκινήσει πέρσι, δεν έγραψα το παραπάνω τυχαία.
Είναι σε συνεννόηση με έναν επαγγελματία και αυτό ήταν το ζητούμενο (για να βγουν τα έξοδα κλπ). 40 άτομα (τουλάχιστον) σε 2 ομάδες. Αν τα μαζέψετε οι βόρειοι, θα μπορέσουμε να επανέλθουμε ;)
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
πάντα θα παρακολουθω ένα τέτοιο θέμα με ενδιαφέρον!!! αν και είχα κάνει το level 1 με τον Μανιάτη κάποτε στον Βόλο, με το CBF250.... τώρα θέλω να το κάνω με το v-strom και με τα (από το 2018) χωμάτινά μου :)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
πάντα θα παρακολουθω ένα τέτοιο θέμα με ενδιαφέρον!!! αν και είχα κάνει το level 1 με τον Μανιάτη κάποτε στον Βόλο, με το CBF250.... τώρα θέλω να το κάνω με το v-strom και με τα (από το 2018) χωμάτινά μου :)
Επειδη εχεις παρει το κολάει με τις διαδικασίες ( λαδοτύρι )
Λέω να ξεκινήσεις νταλαβερι με τις σχολές να μας κανονίσεις!!! γιατι τα φτιάχνεις ωραια !!!ρε φιλε
Εχεις την οργανωση στο αίμα σου
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Μπα!!! εκεί είναι πολύ πιο σοβαρά τα πράγματα, γιατί συζητάμε ότι θα γίνει σε επίπεδο Θεσσαλίας! αλλά φοβάμαι ότι δεν θα μαζευτούμε 30-40 άτομα να το κανονίσουμε

άσε που εκεί μετά μπλέκουμε με ταβέρνες/φαγητά, ίσως και διαμονή των εκπαιδευτών, μέρος θεωρητικής εκπαίδευσης.. έχει πολλές λεπτομέρειες να κανονιστούν και μόνος μου ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να το καταφέρω




αλλά σε ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη που μου δειχνεις ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Προτείνω από Λάρισα μέχρι Σέρρες (χοντρικά) να κάνετε μια λίστα για να δούμε το ενδιαφέρον.
Ας υποθέσουμε μια περιοχή κεντρικά που θα βολέυονται πολλοί. Κάπου πέριξ Θεσ/νικης (Ν.Απολλωνία, Κιλκίς, Κατερίνη....).
Αν μαζωχτούν 40-45 άτομα, δεν τίθεται θέμα οργάνωσης. Αυτά είναι του επαγγελματία σε ότι τον αφορά και των συμμετεχόντων επίσης (δωμάτια/φαγητά κλπ).
Δεν είναι απαραίτητο να τρέξει κάποιος για όλα αυτά. Εννοείται ότι αφού διαπιστωθεί το ενδιαφέρον, θα δοθεί και ένα διάστημα 30-40 ημερών για να κανονίσουν όλοι.
Επίσης, ένας Λαρισαίος για παράδειγμα, πάει κι έρχεται Σαλόνικα αυθημερόν ;) Δε χρειάζεται καν διανυκτέρευση. Το ίδιο κι από Σέρρες κλπ.
Διανυκτέρευση θα έχει ο δάσκαλος κι ο /οι βοηθός/θοι του, αλλά αυτό δεν αφορά εσάς!
Δείτε το και σ' ότι αφορά σχολή κλπ, μπορεί να συνεχιστεί η περσινή προσπάθεια (αν θέλετε), ή να βρείτε κάποιον της αρεσκείας αν επίσης θέλετε.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
ΟΚ καλά το πάτε ;)

Βρεθείτε σε κανά βόρειο καφέ (@tattoopanther & @Goukos ακούνε...?) και πείτε τα από κοντά.
 

EvangeloSKG

Μέλος
Περιοχή
Μαρούσι
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW R1200GS, 2004 (K25)
ΟΚ καλά το πάτε ;)

Βρεθείτε σε κανά βόρειο καφέ (@tattoopanther & @Goukos ακούνε...?) και πείτε τα από κοντά.
Ε, πρέπει! Μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα μπορεί να κανονιστεί κάτι; Μετά έρχονται γιορτές και σα να πάει μακριά η βαλίτσα. Μπορούμε να πούμε την ερχόμενη Παρασκευή στη Θεσσαλονίκη και βλέπουμε συμμετοχή...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ε, πρέπει! Μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα μπορεί να κανονιστεί κάτι; Μετά έρχονται γιορτές και σα να πάει μακριά η βαλίτσα. Μπορούμε να πούμε την ερχόμενη Παρασκευή στη Θεσσαλονίκη και βλέπουμε συμμετοχή...
https://advride.gr/threads/Βόρειος-καφές-100-vol.7334/


Δες το παραπανω θέμα και δώσε πόνο ;)
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Υπάρχουν και άλλοι επαγγελματίες που δεν θέλουν 40 άτομα, εδώ στην Κρήτη το 2012 είχαμε οργανώσει με τον Χελιώτη ένα διήμερο (1 μέρα μαθήματα και 1 χωμάτινη βόλτα για να τα κάνουμε πράξη) με καμιά 20αριά συμμετοχές.
 

nick_VFR

Κουλάδι όνομα και πράμα
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda VFR 800 V-tec
Husqvarna TE 610
Και εγώ θέλω να κάνω ένα σχολείο.


Αλλά έχω μπερδευτεί. Εκτός από αυτή την λίστα, βρήκα και την άλλη που αφορά την Αθήνα.
Είναι ενεργές και οι δύο λίστες;
Εγώ προτιμώ Αθήνα, αλλά αν γίνει σχολείο μόνο βόρεια Ελλάδα έρχομαι και εδώ. Πού δηλώνω συμμετοχή;
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Και εγώ θέλω να κάνω ένα σχολείο.


Αλλά έχω μπερδευτεί. Εκτός από αυτή την λίστα, βρήκα και την άλλη που αφορά την Αθήνα.
Είναι ενεργές και οι δύο λίστες;
Εγώ προτιμώ Αθήνα, αλλά αν γίνει σχολείο μόνο βόρεια Ελλάδα έρχομαι και εδώ. Πού δηλώνω συμμετοχή;
Καμιά δεν είναι ενεργή.
Και στην Αθηνα απαιτούνται 20-25 για μια μέρα και δε μαζεύτηκαν ποτε.
Γράψε σε όποια θες (σε μία όμως) και όποια συμπληρωθεί, θα τρέξει κιόλας ;)
Εννοείται ότι αν η μία πάει καλά κι η άλλη βαλτώσει, μπορούν όσοι θέλουν να αλλάξουν ωστε να τρέξει πιο γρήγορα. Πάντα όμως ο καθένας θα είναι γραμμένος μία φορά! Αλλιώς θα χαθεί .... το γήπεδο :cool:
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
κι εγώ θα ενδιαφερόμουν και για Αθήνα και για Θεσ/νίκη ανάλογα την ημερομηνία!!!
 
Top Bottom