Μανιτάρια....γαρνιρισμενα με λάσπη! The road story

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Πισω στη βαση μου κι'εγω πριν κανενα μισαωρο, εχοντας γραψει ακριβως 700χμ σε δυο μερες!

Ητανε μια καταπληκτικη χωματαδα, μανιταροσουπα δεν φαγαμε τελικα αλλα λασπη αρκετουτσικη, αρκετα λιγοτερη ομως απ'οση περιμεναμε - εκεινη η λασπολακουβα χθες βραδυ μεσ'το σκοταδι ητανε κορυφαια o_O Οργανωση εξορμησης και φιλοξενια στη Φολοη φοβερη (respect @gsmaniac !) :ok: :cool: και το τσιμπουσι στην ταβερνα του ξαδερφου απιστευτο :yew: Οι διαδρομες φοβερες, η παρεα/ομαδα καταπληκτικη και τα διαφορα συμβαντα στα μηχανακια της γνωστης μαρκας που μονοπωλησανε τις συμμετοχες αρκετα για να μας κρατανε σε εγρηγορση και να προσθετουν αλατοπιπερο :D

Κοματια που μου αρεσανε εμενα προσωπικα περισοτερο ητανε η πετρωδης/σαθρη αναβαση στο Περασμα του Κυνηγου, το χθεσινοβραδυνο κομματι στο φαραγγι του Λαδωνα και η πρωτη λασπωδης αναβαση σημερα το πρωι :cool: Και υπηρξανε φυσικα και ασφαλτινα κομματια στα οποια η ομαδα ξεσαλωσε :ok:

Χαρηκα πολυ που γνωρισα και απο κοντα τον Ηλια @ilai, τους Γιαννη @jotor με τον φιλο του Νικο, τον Θεμη @MisThe που συμμετειχε σημερα και φυσικα τον Μαθο @mAthosalas που ειδαμε για λιγο χθες στην βαση του στην Κλειτορια! Χαρηκα επισης πολυ που ξαναειδα τον Γιαννη @giannis1070 και τον Δημητρη(-μοτοκροσα) @KORAX, με τους οποιους τα ειπαμε αρκετα, και φυσικα ολους τους αλλους γνωστους υποπτους! :)

Παντα τετοια παιδες και αντε και στις επομενες! :friendship: (επομενη για μενα θα ειναι η εορταστικη χωματαδα σε ακριβως 3 εβδομαδες απο σημερα :ok:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ήθελα πολύ καιρό να κάνουμε μια βολτα στα μέρη Μου!
Μετά την τελευταία κακοκαιρία πίστευα ότι τα χώματα θα ήταν πολύ Λασπωμένα και ο βαθμός δυσκολίας μεγάλος!
Η διψασμενη γη όμως είχε άλλη άποψη και η βόλτα μας δεν είχε τη λάσπη και την ταλαιπωρία που θα έπρεπε!

Να ευχαριστήσω όλη την παρέα για όλα!
Μαχιμια πραγματικά
Όλες οι δυσκολίες ξεπεράστηκαν εύκολα με αποκορύφωμα τις "καρφωτες" του @jotor!
Ξεκινήσαμε με μια σπασμένη ανάρτηση, μια χαλασμένη τρόμπα συμπλεκτη και ένα λάστιχο!
Τελειώσαμε με ένα σπασμένο ψυγείο νερού....αλλα τα χαμόγελα και τα αστεία έκαναν όλα αυτά να ακούγονται πταίσματα!

Οι διαδρομές του στρατηγού.. @forester τρομερές και ο ρυθμός σούπερ, με αποκορύφωμα την βραδυνή εντουραδα, με τους λαγούς και τις κουκουβάγιες να τρέχουν δεξιά -αριστερα!

Φωτο από εμενα ελάχιστες, έσπασε και η action....ελπιζω ο Αλέξανδρος και όποιος άλλος τράβηξε να τα ανεβάσει!

Μανιτάρια......την επομενη:D
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ήθελα πολύ καιρό να κάνουμε μια βολτα στα μέρη Μου!
Μετά την τελευταία κακοκαιρία πίστευα ότι τα χώματα θα ήταν πολύ Λασπωμένα και ο βαθμός δυσκολίας μεγάλος!
Η διψασμενη γη όμως είχε άλλη άποψη και η βόλτα μας δεν είχε τη λάσπη και την ταλαιπωρία που θα έπρεπε!

Να ευχαριστήσω όλη την παρέα για όλα!
Μαχιμια πραγματικά
Όλες οι δυσκολίες ξεπεράστηκαν εύκολα με αποκορύφωμα τις "καρφωτες" του @jotor!
Ξεκινήσαμε με μια σπασμένη ανάρτηση, μια χαλασμένη τρόμπα συμπλεκτη και ένα λάστιχο!
Τελειώσαμε με ένα σπασμένο ψυγείο νερού....αλλα τα χαμόγελα και τα αστεία έκαναν όλα αυτά να ακούγονται πταίσματα!

Οι διαδρομές του στρατηγού.. @forester τρομερές και ο ρυθμός σούπερ, με αποκορύφωμα την βραδυνή εντουραδα, με τους λαγούς και τις κουκουβάγιες να τρέχουν δεξιά -αριστερα!

Φωτο από εμενα ελάχιστες, έσπασε και η action....ελπιζω ο Αλέξανδρος και όποιος άλλος τράβηξε να τα ανεβάσει!

Μανιτάρια......την επομενη:D
Τα περι τρομπες πορτοκαλί ιμαντες κ λάστιχα ΟΚ τα περιμέναμε:p .
Το παράξενο είναι πως εσπασε η action camera.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τα περι τρομπες πορτοκαλί ιμαντες κ λάστιχα ΟΚ τα περιμέναμε:p .
Το παράξενο είναι πως εσπασε η action camera.
Η βάση της action έσπασε....και δεν μπορούσα να την στερεωσω!
Μέχρι το πέρασμα του κυνηγού κάτι έγραψε
Τα "πικάντικα βραδυνα"..πρεπει να τα έγραψαν άλλοι!
 

jotor

Μέλος
Περιοχή
κρανίδι
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
990 adventure 2008
Τα περι τρομπες πορτοκαλί ιμαντες κ λάστιχα ΟΚ τα περιμέναμε:p .
Το παράξενο είναι πως εσπασε η action camera.
όπα όπα όπα, ποιος είπε για ιμάντες; αυτή τη φορά ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΑΝ ΙΜΑΝΤΕΣ ;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπροστά μου ο Αλέξανδρος @achalatsis....ειχε ξεκινήσει τα άλματα και τις καγκουριες, αλλά κάτι δεν μου άρεσε!
Στην πρώτη στάση...και η διάγνωση του γιατρού @el-Gatto....σπασμενη ανάρτηση



advphone
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ε Και??
Ο μικρός είναι ψυχαρα...συνεχισε στον ίδιο ρυθμό!

Η επόμενη στάση στο πέρασμα του κυνηγού....και ο Γιάννης @jotor μας ανακοινώνει ότι δεν έχει συμπλέκτη!
Ε Και????
Ο τύπος συνέχισε όλη την διαδρομή και το μόνο πρόβλημα που είχε ήταν οι στάσεις!

Στάση για μασες στα 1500...αξια ανεκτιμητη



advphone
 
Τελευταία επεξεργασία:

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Back Home Safe & Smiling !!! :)

Aν κ χθές ξεκίνησα μισο-άρρωστος κ "κουμπωμένος" με διάφορα "βελτιωτικά"... (σιγα μην το'χανα)
Αν και σήμερα το πρωί είχα αγκάθια στο λαιμό ,κ ψιλο-πυρετό...
Πέρασα ΥΠΕΡΟΧΑ !!!:prft:

ZuperDuper ΒΟΛΤΑΡΑ !!!:woho:

Μερσύ Μποκού @gsmaniac για την υλοποίηση του 2ημέρου Κ' για την φιλοξενία στου Χουριώ'τ.:friendship:

Μερσύ Μποκού @forester για τον χωμάτινο σχεδιασμό.:friendship:

RESPECT @jotor !!!:hlb:
Eβγαλε όλη την διαδρομή ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ !!! (μαζί με νυχτερινή)
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙΣ λέμεΝΑΙ !!!
Και μερσώ επίσης για το πρωϊνό αναβράζον που μ'έφτιαξες!:ok:

Νικόλα ,χάρηκα πολύ για την γνωριμία.:friendship:

@giannis1070 Eχεις "άντερα" ρε φίλε ,τέτοια ώρα που φυγες μονάχος βραδυάτικο μετά από τέτοιο μερόνυχτο.:friendship:

@MisThe Θέμη,χάρηκα που σε ξανα-είδα μετά από καιρό.:friendship:

@KORAX & friend ,είστε Χαμογελαστή ΔΥΝΑΜΗ !!!:friendship:

@achalatsis Θαλάσση...ΠούλαAgapoulaΠούλα !!!:ha

@ilai :friendship:
ΑΣΤΕΡΙ το εργαλείο. (πρόσεχέ το ΜΗΝ χαλάσει...σαν του Θαλάσση):he

@Phoenix Μια οΛάκερη Αδιευκρίνιστη κατηΓορία μόνος σου ρε Φίλε.:ll:
Σε πάω ΤΕΖΑ...γι'αυτό και... "σου την πέρασα την σαμπρέλλα" χθες τ'απόΓιωμα.:friend:

@XLGeorge ...Φίλε μου καλέ !!! :crs:


Και ΝΑΙ ,είναι γεγονός ,επίσημη ΠΡΩΤΗ λέμε...:D
700 χλμ κ ΔΕΝ έκανε ΚΙΧ η ΚαΤεΜάρα μου !!! :p
Μόνο ΜΠΡΑΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ ωλδεγουέϋαράουνΤ !!!
:stm:

Από την επόμενη θα την βγάζω κ φωτό...της το'χα τάξει της παλιοΤεμπέλας.:roflmao:

Πάω για νάνι τώρα.:zzz:


Στις επόμενες σύνΤροχοι. :friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κατέβασμα προς πλανητερο και ο Μουστάκιας μας ανακοινώνει ότι έχει πρόβλημα νε το λάστιχο!
Καλά που ήμουν με το gs και τις βαλίτσες
Η καινούργια μου τρόμπα έπιασε δουλειά...οπως και ο γάτος



advphone
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η ώρα είχε περάσει πλέον και το μόνο σιγουρο ήταν ότι ο Λάδωνας θα γνώριζε από κοντά την φασαρία που κάνουν οι ακραπες!!:D

Από σκούπα έγινα πλοηγός και προσπάθησα να διασκεδάσουμε όσο γινόταν
Τρομερή εμπειρία για όλους...που μόνο στα βίντεο θα φανεί

Η συνέχεια αυριο


 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
MEGA παράλειψις !!!
1000 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στην μητέρα του @thenos o katemis για το ξεμάτιασμα του ΚαΤεΜιάου.:yew:
Φίλε ,έπιασε!!!:ok:
Δώσ'της πολλά φιλιά από μένα.:)
Και παρακάλεσέ την εκ'μέρους μου ,να του ρίχνει ένα ημερησίως.:rolleyes:
(μέχρι να στρώσει):p

Και :friendship:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Χεχε...
Χαίρομαι που σας άρεσαν τα χώματα που έβγαλα από το χάρτη (στο 40%):D:D:D
Τα άλλα τα είχα περάσει.
Μου έφυγε ένα άγχος κι ενώ ήμουν στην περιοχή γενικώς όλη την περασμένη εβδομάδα, εντούτοις ΔΕΝ πέρασα από τη δική σας διαδρομή, πλην ελάχιστων χιλιομέτρων.
Κάθε βράδυ σκεφτόμουνα τι είχαμε φτιάξει με το Μάνιακ στο σπίτι μου 10 μέρες πριν (τότε με τα κ@λοδάχτυλα....:D:D:D:roflmao::roflmao::roflmao:) μιας και δεν είχα χρόνο πλήρους ελέγχου στο google earth για όσα δεν είχα κάνει, ώστε να είμαι έστω και 99% σίγουρος!

Αλλά ήμανε σίγουρος 101% ότι θα κάνατε για πλάκα το οποιοδήποτε "παλούκι" σας προέκυπτε!

Μπράβο σας και για τη νυχτερινή και για τις αναποδιές με γέλιο και για τους μοναχόλυκους (Γιάννη και Θέμη) που δεν κώλωσαν ούτε στη νύχτα, ούτε στην κούραση!
 
Top Bottom