Μανιτάρια....γαρνιρισμενα με λάσπη! The road story

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
πρεπει να ηταν απιστευτη βολτα!!! οπως καθε advride βολτα δηλαδη.. επρεπε να ερθω ρε γαμωτο!!! περιμενουμε φωτο εεεε.......
 

jotor

Μέλος
Περιοχή
κρανίδι
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
990 adventure 2008
Back Home Safe & Smiling !!! :)

Aν κ χθές ξεκίνησα μισο-άρρωστος κ "κουμπωμένος" με διάφορα "βελτιωτικά"... (σιγα μην το'χανα)
Αν και σήμερα το πρωί είχα αγκάθια στο λαιμό ,κ ψιλο-πυρετό...
Πέρασα ΥΠΕΡΟΧΑ !!!:prft:

ZuperDuper ΒΟΛΤΑΡΑ !!!:woho:

Μερσύ Μποκού @gsmaniac για την υλοποίηση του 2ημέρου Κ' για την φιλοξενία στου Χουριώ'τ.:friendship:

Μερσύ Μποκού @forester για τον χωμάτινο σχεδιασμό.:friendship:

RESPECT @jotor !!!:hlb:
Eβγαλε όλη την διαδρομή ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ !!! (μαζί με νυχτερινή)
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙΣ λέμεΝΑΙ !!!
Και μερσώ επίσης για το πρωϊνό αναβράζον που μ'έφτιαξες!:ok:

Νικόλα ,χάρηκα πολύ για την γνωριμία.:friendship:

@giannis1070 Eχεις "άντερα" ρε φίλε ,τέτοια ώρα που φυγες μονάχος βραδυάτικο μετά από τέτοιο μερόνυχτο.:friendship:

@MisThe Θέμη,χάρηκα που σε ξανα-είδα μετά από καιρό.:friendship:

@KORAX & friend ,είστε Χαμογελαστή ΔΥΝΑΜΗ !!!:friendship:

@achalatsis Θαλάσση...ΠούλαAgapoulaΠούλα !!!:ha

@ilai :friendship:
ΑΣΤΕΡΙ το εργαλείο. (πρόσεχέ το ΜΗΝ χαλάσει...σαν του Θαλάσση):he

@Phoenix Μια οΛάκερη Αδιευκρίνιστη κατηΓορία μόνος σου ρε Φίλε.:ll:
Σε πάω ΤΕΖΑ...γι'αυτό και... "σου την πέρασα την σαμπρέλλα" χθες τ'απόΓιωμα.:friend:

@XLGeorge ...Φίλε μου καλέ !!! :crs:


Και ΝΑΙ ,είναι γεγονός ,επίσημη ΠΡΩΤΗ λέμε...:D
700 χλμ κ ΔΕΝ έκανε ΚΙΧ η ΚαΤεΜάρα μου !!! :p
Μόνο ΜΠΡΑΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ ωλδεγουέϋαράουνΤ !!!
:stm:

Από την επόμενη θα την βγάζω κ φωτό...της το'χα τάξει της παλιοΤεμπέλας.:roflmao:

Πάω για νάνι τώρα.:zzz:


Στις επόμενες σύνΤροχοι. :friendship:
Πάρε μια έτσι για να γουστάρεις


Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Άιντεεεεε....πότε θα γίνει η επόμενη???? :stm:
Κάποιες φωτό και από εμένα, από την κάμερα....ετοιμάζω και ένα βίντεο. Το νυχτερινό κομμάτι δεν το έχω γιατί η δευτερη μπαταρία που είχα ήτο αφόρτιστη. :hh:

Εδώ ο μέγας οδηγός και φωτογράφος @achalatsis αποθανατίζει με το φωτογραφικό του φακό εμάς και το τοπίο.




Εδώ ο κυριούλης αυτός, είναι έτοιμος να μας τη μπουμπουνίσει επειδή του διώχνουμε τα αγριογούρουνα,



Εδώ ο καταπληκτικός @XLGeorge σε μία στάση μας για ανασυγκρότηση, μου εξηγεί πως πήγα να φάω μια ωραιότατη σουπίτσα (αααα τσα τσα τσα:D). Απίθανος τύπος, χαρηκα πολύ που σε ξαναείδα Γιώργο!



Περάσαμε και λίγο Υμηττό



Έχω διαβάσει πολλά για την ικανότητα πλοήγησης του @Phoenix. Εδώ, προφανώς δείχνει το σωστό δρόμο μέσα στους δαιδαλώδεις χωμάτινους δρόμους των βουνών....



Τελικά πήγαμε από τον άλλον :D. Στέργιο χάρηκα πολύ που τα είπαμε το πρωί, είσαι καταπληκτικός άνθρωπος και ωραίος τυπάς.Προσπάθησα να σε βοηθήσω, τη μία με το fast και την άλλη με τη σαμπρέλλα, αλλά οι προσπάθειές μου αποδείχθησαν άκαρπες.



Αυτή δεν ξέρω γιατί την έβαλα....μάλλον γιατί μου αρέσει πολύ το μοτόρι μου!



Και τέλος, μερικές που εξυμνούν τα ωραία τοπία που περάσαμένε



Φοβερή βόλτα, χάρηκα που σας ξαναείδα, χάρηκα που σας γνώρησα.
Μου έκανε φοβερή εντύπωση το δέσιμο της παρέας, υπήρχε πολύ γέλιο και ατάκες. Μια βόλτα γεμάτη θετική ενέργεια που γέμισαν οι μπαταρίες....μέχρι την επόμενη βεβαίως βεβαίως!

Η επιστροφή μου το Σάββατο βράδυ περιλάμβανε και χώμα, γιατί είχαν κλείσει το δρόμο μετά τα Λαγκάδια Αρκαδίας λόγω κατασκευής γεφύρας και για να βγεις στον περιφεριακό Πύργου - Τριπόλεως έχουν φτιάξει παράκαμψη με κάνα 5άρι χλμ χωματάκι.....λέω από μέσα μου Ωπ! το πάρτυ συνεχίζεται! :D


Άιντε :friendship: στην επόμενη!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Καλημερούδια!

Εχθές το βράδυ φαινονταν κανονικά, τις ξαναέβαλα μόλις τώρα.
Μηπως μετα τους αλλαξες θεση στο pc σου?
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μηπως μετα τους αλλαξες θεση στο pc σου?
Οχι δεν τις αλλαξα θεση. Ασε που οι φωτο ειναι ανεβασμενες σε online server (google photos).
Απαξ και ανεβουν, μπορεις να κανεις ο,τι θες με αυτες (να τις αλλαξεις θεση, να τις διαγραψεις κτλ)

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Οχι δεν τις αλλαξα θεση. Ασε που οι φωτο ειναι ανεβασμενες σε online server (google photos).
Απαξ και ανεβουν, μπορεις να κανεις ο,τι θες με αυτες (να τις αλλαξεις θεση, να τις διαγραψεις κτλ)
Γιαννη, μαλλον εχει να κανει με την προσβαση του αλμπουμ στο οποιο τις εχεις στα google photos, το λεω γιατι ειχα κι'εγω το ιδιο θεμα στο παρελθον. Πηγαινε πανω στις "καθετες τρεις τελειες" και φιξαρε τα sharing options.

Κι'εγω χαρηκα πολυ που συνχωματιασαμε και τα ειπαμε εκτενως στις διαφορες στασεις, και να πω ακομα μια φορα οτι το 990 σου ειναι κουκλι με τα Repsol γραφικα! :cool: :D Και respect για την επιστροφη σου μεσα στην κρυα νυχτα του Σαββατου μετα απο κεινο το φοβερο νυχτερινο κομματι στο Λαδωνα :yew:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Οχι δεν τις αλλαξα θεση. Ασε που οι φωτο ειναι ανεβασμενες σε online server (google photos).
Απαξ και ανεβουν, μπορεις να κανεις ο,τι θες με αυτες (να τις αλλαξεις θεση, να τις διαγραψεις κτλ)

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μαλλον τις εχεις ΙΧ ,φιλε.
Καν"τες ΔΧ να τις δουμε κι εμεις.:)
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
@jotor: Γιαννη, κουκλα και σενα το 990 σου απο πλευρας γραφικων :ok: :cool: Και φυσικα κουκλα και το 690 του Γατου για το οποιο μας ρωταγανε στα ΣΕΑ στο Σπαθοβουνι "τι μηχανακι ειν'αυτο" :D

Ξαναβαζω απο κατου τις φωτο σου να τα θαυμασουμε ακομη μια φορα!






ΥΓ Γατο :D κατα τη γνωμη μου το δικο σου θελει κανενα γραφικο στα ασπρα κομματια να κοπει λιγο η ασπριλα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τώρα πιστεύω ότι έφτιαξαν.
Δημιούργησα καινούριο λεύκωμα και το έκανα κοινόχρηστο όπως λέει ο Γιώργος και ο Κώστας πιο πάνου!

Ελπίζω να τις βλέπετε.

:)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
@giannis1070 .....καναμε λαθος που σε αφήσαμε να γυρίσεις από τρόπαια!
Πρώτον γιατί είχε βραδιάσει και δεν έπρεπε να φύγεις μόνος και δεύτερον γιατί από τον 111 ήταν πιο κοντά!

Σόρρυ...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
@giannis1070 .....καναμε λαθος που σε αφήσαμε να γυρίσεις από τρόπαια!
Πρώτον γιατί είχε βραδιάσει και δεν έπρεπε να φύγεις μόνος και δεύτερον γιατί από τον 111 ήταν πιο κοντά!

Σόρρυ...
Κωστα και το sygic και το gmaps βγαζει τη διαδρομή απο τροπαια, δεν ξερω γιατι.
Ισως με το το χωματινο κομματι που κανατε οταν χωριστηκαμε, απο το ασφαλτινο σημειο που θα βγηκατε, να ηταν πιο κοντα.
Τεσπα, η διαδρομη ηταν πολυ ωραια απο εκει που βγηκα, εστω και βραδυ. Δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα, ειδα πολυ ωραια χωριουδακια, εστω και βραδυ, ειδικα τα Λαγκαδια ηταν φανταστικα. Ειχε αρκετο κοσμο, οντας Σαββ/δο και με κοιτουσαν καλα καλα.....σου λεει απο που ερχεται αυτος μεσα στο βραδυ και που πηγαινει;; και τι μηχανακι ειναι αυτο που εχει που κανει σαν πυροβολο....μηπως ξαναπλακωσαν οι Γερμανοι;;; θα αναρωτιοντουσαν οι γιαγιαδες!

Περα απο το χαβαλε, ηρθα πισω μια χαρα.

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Τεσπα, η διαδρομη ηταν πολυ ωραια απο εκει που βγηκα, εστω και βραδυ. Δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα, ειδα πολυ ωραια χωριουδακια, εστω και βραδυ, ειδικα τα Λαγκαδια ηταν φανταστικα. Ειχε αρκετο κοσμο, οντας Σαββ/δο και με κοιτουσαν καλα καλα.....σου λεει απο που ερχεται αυτος μεσα στο βραδυ και που πηγαινει;; και τι μηχανακι ειναι αυτο που εχει που κανει σαν πυροβολο....μηπως ξαναπλακωσαν οι Γερμανοι;;; θα αναρωτιοντουσαν οι γιαγιαδες!
Οπως στο Περδικονερι που σταματησαμε στο τελος του φοβερου νυχτερινου κομματιου στο Λαδωνα και μια γιαγια ανοιξε το παραθυρο και κοιταζε τους παραξενους με ενα φακο αναμενο! :D :roflmao: :roflmao:


Και να πω δυο λογια για το νυχτερινο κομματι το βραδυ του Σαββατου. Μετα την καθυστερηση με το μπροστινο λαστιχο του Φοινικα, λεει ο Μανιακ "Δεν νομιζω ναχετε προβλημα να κανουμε ενα κομματι της διαδρομης το βραδυ?" και εμεις απανταμε ομοφωνα "Φυσικα και οχι" :wacky: Αλλα με το που αρχισε αυτο το κομματι, διαπιστωσαμε οτι ενω ολη μερα δεν ειχαμε βρει σχεδον καθολου λασπες, αυτο ητανε ψιλο-λασπωμενο και οχι οτι καλυτερο να το κανουμε μεσα στη νυχτα o_O Μιλαμε για αρκετα στενο δρομο με δυο ροδιες και βρεγμενο χορταρι στη μεση ο οποιος πηγαινε για πολλα χιλιομετρα παραλληλα με τον Λαδωνα.

Φευγει λοιπον μπροστα ο Μανιακ @gsmaniac με τα φωτα νταλικας που εχει στο GS και τον ακολουθαει o Γιαννης @jotor με καρφωτες και ψιλο-καρυδι το γκαζι. Και καπου παραπισω ο Θαλασσης/Χαλασης @achalatsis με φωτα επισης νταλικας, ξεμπαζωνοντας τις λασπες :D Εγω ειμαι καπου μετα τη μεση του "τρενου" και βλεπω να ανεβαινει ο ρυθμος μεσα στο μαυρο το σκοταδι o_O Οποτε πιανω δεξια και τους κανω νοημα περαστε. Αλλα ελα που περναει ο τελευταιος Γιαννης @giannis1070 και οπως τον βλεπω να απομακρυνεται, καρυδωνω κι'εγω απο πισω του "να μη χασω το τρενο" o_O Παμε λοιπον ετσι για κανενα 10λεπτο και δεν αισθανομαι ανετα με το μηχανακι να ψιλοχορευει στις λασπες μεσα στη νυχτα με ρυθμο αρκετα σβελτο. Οποτε λεω απο μεσα μου, αστους να φυγουν, καθομαι στη σελα και κοβω ρυθμο.

Για ενα διαστημα εβλεπα φωτα μπροστα αλλα μετα απο λιγο τιποτα. Ε λεω θαχει καμια σταση και θα τους βρω πιο κατω. Περναει ετσι κανα 10λεπτο και αγριευομαι μη χασω το τρενο o_O :D οποτε σηκωνομαι ορθιος και το καρα-καρυδωνω. Σκεφτομαι "αν πεσω ασχημα και παθω κατι, ελπισω να γυρισουν να με βρουνε" :eek: Συνεχιζω λοιπον καρα-τσιτωμενος και σε καποια φαση πεφτω ΣΤΗΝ λασπολακουβα που λαχταρησε πολλους, εγινε "βραδια μπαλετου" και εγινα και μουσκεμα αλλα τη γλυτωσα. Αμεσως μετα ειδα παλι τα φωτα των τελευταιων καθως το τελευταιο κομματι ητανε πιο ανοιχτο και ηρεμησα. Και ειδα και τον Θαλασση στημενο στη γεφυρα του Λαδωνα να προσπαθει να βγαλει φωτο. Μετα απο λιγο, ειχε κουβεντα στο Περδικονερι με τη γιαγια να παρακολουθει απο το παραθυρο με τον φακο αναμενο :roflmao: :roflmao: Ητανε παιδες πραγματικα απιθανο κομματι :cool: αλλα κλειστε λιγο το ρημαδι το γκαζι οι μπροστινοι!! :muted: :D
 
Top Bottom