Μανιτάρια....γαρνιρισμενα με λάσπη! The road story

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Οπως στο Περδικονερι που σταματησαμε στο τελος του φοβερου νυχτερινου κομματιου στο Λαδωνα και μια γιαγια ανοιξε το παραθυρο και κοιταζε τους παραξενους με ενα φακο αναμενο! :D :roflmao: :roflmao:


Και να πω δυο λογια για το νυχτερινο κομματι το βραδυ του Σαββατου. Μετα την καθυστερηση με το μπροστινο λαστιχο του Φοινικα, λεει ο Μανιακ "Δεν νομιζω ναχετε προβλημα να κανουμε ενα κομματι της διαδρομης το βραδυ?" και εμεις απανταμε ομοφωνα "Φυσικα και οχι" :wacky: Αλλα με το που αρχισε αυτο το κομματι, διαπιστωσαμε οτι ενω ολη μερα δεν ειχαμε βρει σχεδον καθολου λασπες, αυτο ητανε ψιλο-λασπωμενο και οχι οτι καλυτερο να το κανουμε μεσα στη νυχτα o_O Μιλαμε για αρκετα στενο δρομο με δυο ροδιες και βρεγμενο χορταρι στη μεση ο οποιος πηγαινε για πολλα χιλιομετρα παραλληλα με τον Λαδωνα.

Φευγει λοιπον μπροστα ο Μανιακ @gsmaniac με τα φωτα νταλικας που εχει στο GS και τον ακολουθαει o Γιαννης @jotor με καρφωτες και ψιλο-καρυδι το γκαζι. Και καπου παραπισω ο Θαλασσης/Χαλασης @achalatsis με φωτα επισης νταλικας, ξεμπαζωνοντας τις λασπες :D Εγω ειμαι καπου μετα τη μεση του "τρενου" και βλεπω να ανεβαινει ο ρυθμος μεσα στο μαυρο το σκοταδι o_O Οποτε πιανω δεξια και τους κανω νοημα περαστε. Αλλα ελα που περναει ο τελευταιος Γιαννης @giannis1070 και οπως τον βλεπω να απομακρυνεται, καρυδωνω κι'εγω απο πισω του "να μη χασω το τρενο" o_O Παμε λοιπον ετσι για κανενα 10λεπτο και δεν αισθανομαι ανετα με το μηχανακι να ψιλοχορευει στις λασπες μεσα στη νυχτα με ρυθμο αρκετα σβελτο. Οποτε λεω απο μεσα μου, αστους να φυγουν, καθομαι στη σελα και κοβω ρυθμο.

Για ενα διαστημα εβλεπα φωτα μπροστα αλλα μετα απο λιγο τιποτα. Ε λεω θαχει καμια σταση και θα τους βρω πιο κατω. Περναει ετσι κανα 10λεπτο και αγριευομαι μη χασω το τρενο o_O :D οποτε σηκωνομαι ορθιος και το καρα-καρυδωνω. Σκεφτομαι "αν πεσω ασχημα και παθω κατι, ελπισω να γυρισουν να με βρουνε" :eek: Συνεχιζω λοιπον καρα-τσιτωμενος και σε καποια φαση πεφτω ΣΤΗΝ λασπολακουβα που λαχταρησε πολλους, εγινε "βραδια μπαλετου" και εγινα και μουσκεμα αλλα τη γλυτωσα. Αμεσως μετα ειδα παλι τα φωτα των τελευταιων καθως το τελευταιο κομματι ητανε πιο ανοιχτο και ηρεμησα. Και ειδα και τον Θαλασση στημενο στη γεφυρα του Λαδωνα να προσπαθει να βγαλει φωτο. Μετα απο λιγο, ειχε κουβεντα στο Περδικονερι με τη γιαγια να παρακολουθει απο το παραθυρο με τον φακο αναμενο :roflmao: :roflmao: Ητανε παιδες πραγματικα απιθανο κομματι :cool: αλλα κλειστε λιγο το ρημαδι το γκαζι οι μπροστινοι!! :muted: :D
Αυτος ο αλητης ο @jotor φταιει....οταν βρίσκεται πίσω μου έχω ψυχολογικά :p

Εγώ προσωπικά το ευχαριστηθηκα πολυ αυτο το κομμάτι!
Και η αλήθεια είναι ότι δεν έβγαινε με πιο κλειστό γκάζι!;)
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650





Sent from my iPhone using Tapatalk
Στεργιε θα σου πω.......οτι μπορει ο "μανιακος".....να εχει "γρηγοροτερο" μηχανακι......αλλα εσυ εισαι "καλυτερος" φωτογραφος !!!!!!!
Εχεις κανει ενα λαθος ομως........ τον εβγαλες....."ωραιο"....τον γεροντα !!!!!!
 

jotor

Μέλος
Περιοχή
κρανίδι
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
990 adventure 2008
Οπως στο Περδικονερι που σταματησαμε στο τελος του φοβερου νυχτερινου κομματιου στο Λαδωνα και μια γιαγια ανοιξε το παραθυρο και κοιταζε τους παραξενους με ενα φακο αναμενο! :D :roflmao: :roflmao:


Και να πω δυο λογια για το νυχτερινο κομματι το βραδυ του Σαββατου. Μετα την καθυστερηση με το μπροστινο λαστιχο του Φοινικα, λεει ο Μανιακ "Δεν νομιζω ναχετε προβλημα να κανουμε ενα κομματι της διαδρομης το βραδυ?" και εμεις απανταμε ομοφωνα "Φυσικα και οχι" :wacky: Αλλα με το που αρχισε αυτο το κομματι, διαπιστωσαμε οτι ενω ολη μερα δεν ειχαμε βρει σχεδον καθολου λασπες, αυτο ητανε ψιλο-λασπωμενο και οχι οτι καλυτερο να το κανουμε μεσα στη νυχτα o_O Μιλαμε για αρκετα στενο δρομο με δυο ροδιες και βρεγμενο χορταρι στη μεση ο οποιος πηγαινε για πολλα χιλιομετρα παραλληλα με τον Λαδωνα.

Φευγει λοιπον μπροστα ο Μανιακ @gsmaniac με τα φωτα νταλικας που εχει στο GS και τον ακολουθαει o Γιαννης @jotor με καρφωτες και ψιλο-καρυδι το γκαζι. Και καπου παραπισω ο Θαλασσης/Χαλασης @achalatsis με φωτα επισης νταλικας, ξεμπαζωνοντας τις λασπες :D Εγω ειμαι καπου μετα τη μεση του "τρενου" και βλεπω να ανεβαινει ο ρυθμος μεσα στο μαυρο το σκοταδι o_O Οποτε πιανω δεξια και τους κανω νοημα περαστε. Αλλα ελα που περναει ο τελευταιος Γιαννης @giannis1070 και οπως τον βλεπω να απομακρυνεται, καρυδωνω κι'εγω απο πισω του "να μη χασω το τρενο" o_O Παμε λοιπον ετσι για κανενα 10λεπτο και δεν αισθανομαι ανετα με το μηχανακι να ψιλοχορευει στις λασπες μεσα στη νυχτα με ρυθμο αρκετα σβελτο. Οποτε λεω απο μεσα μου, αστους να φυγουν, καθομαι στη σελα και κοβω ρυθμο.

Για ενα διαστημα εβλεπα φωτα μπροστα αλλα μετα απο λιγο τιποτα. Ε λεω θαχει καμια σταση και θα τους βρω πιο κατω. Περναει ετσι κανα 10λεπτο και αγριευομαι μη χασω το τρενο o_O :D οποτε σηκωνομαι ορθιος και το καρα-καρυδωνω. Σκεφτομαι "αν πεσω ασχημα και παθω κατι, ελπισω να γυρισουν να με βρουνε" :eek: Συνεχιζω λοιπον καρα-τσιτωμενος και σε καποια φαση πεφτω ΣΤΗΝ λασπολακουβα που λαχταρησε πολλους, εγινε "βραδια μπαλετου" και εγινα και μουσκεμα αλλα τη γλυτωσα. Αμεσως μετα ειδα παλι τα φωτα των τελευταιων καθως το τελευταιο κομματι ητανε πιο ανοιχτο και ηρεμησα. Και ειδα και τον Θαλασση στημενο στη γεφυρα του Λαδωνα να προσπαθει να βγαλει φωτο. Μετα απο λιγο, ειχε κουβεντα στο Περδικονερι με τη γιαγια να παρακολουθει απο το παραθυρο με τον φακο αναμενο :roflmao: :roflmao: Ητανε παιδες πραγματικα απιθανο κομματι :cool: αλλα κλειστε λιγο το ρημαδι το γκαζι οι μπροστινοι!! :muted: :D
Δεν το κάναμε επίτηδες απλά από τις λάσπες κολλήσει η γκαζιερα και δεν είχε επαναφορά για να κόψουμε
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μετα απο εντυπωσεις νυχτερινης οδηγησης που διαβαζω και με την τρελλα που μας δερνει εννοειται, προτεινω....

















Ολες οι χωματινες απο εδω και στο εξης να γινονται στο μαυρο το σκοταδι!
:D:p

:yew:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Μετα απο εντυπωσεις νυχτερινης οδηγησης που διαβαζω και με την τρελλα που μας δερνει εννοειται, προτεινω....

Ολες οι χωματινες απο εδω και στο εξης να γινονται στο μαυρο το σκοταδι!
:D:p

:yew:
:pointu: :pointu:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μη γελάς!!!
Έρχονται 3ήμερα με φουλ νυχτερινή οδήγηση ;) stay tuned!!!

Α! και πού 'σαι? Θυμάσαι που λέγαμε κάτι για φώτα εξτρα/προβολάκια/κάγκελα και βάσεις να στηρίζονται.... κλπ? Ε! θα τα χρειαστείς:D:D:D:D
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Όλο λεωφόρους βλέπω ...:waiting::waiting::waiting:

Κι εγώ που ανησυχούσα για το αν βγαίνουν οι δρόμοι....:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Μη γελάς!!!
Έρχονται 3ήμερα με φουλ νυχτερινή οδήγηση ;) stay tuned!!!
Ωχ, ωχ! o_O

Θα βαλω χωματινα στο VFR που εχει μεν φωτα νταλικας αλλα δε φαινεται απο μπροστα σα χριστουγεννιατικο δεντρο :D :roflmao: :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όλο λεωφόρους βλέπω ...:waiting::waiting::waiting:

Κι εγώ που ανησυχούσα για το αν βγαίνουν οι δρόμοι....:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::laugh::laugh::laugh::laugh:
Το μεγαλύτερο κομμάτι ήταν ανοιχτό..
Τα κλειστά πρέπει να τα έχει ο @jotor και ο @giannis1070 ...σε βιδεο !

Το μόνο που δεν υπάρχει στα σίγουρα...ειναι ένα παραμαζωμα που έκανα σε έναν φράκτη και ένα πέρασμα που δεν περνούσε!!:D
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
MEGA παράλειψις !!!
1000 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στην μητέρα του @thenos o katemis για το ξεμάτιασμα του ΚαΤεΜιάου.:yew:
Φίλε ,έπιασε!!!:ok:
Δώσ'της πολλά φιλιά από μένα.:)
Και παρακάλεσέ την εκ'μέρους μου ,να του ρίχνει ένα ημερησίως.:rolleyes:
(μέχρι να στρώσει):p

Και :friendship:
Είναι εγγύηση η κυρά Λένη...!!;)
:friendship:
 

jotor

Μέλος
Περιοχή
κρανίδι
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
990 adventure 2008
Μη γελάς!!!
Έρχονται 3ήμερα με φουλ νυχτερινή οδήγηση ;) stay tuned!!!

Α! και πού 'σαι? Θυμάσαι που λέγαμε κάτι για φώτα εξτρα/προβολάκια/κάγκελα και βάσεις να στηρίζονται.... κλπ? Ε! θα τα χρειαστείς:D:D:D:D
Πωςςςςςς μπορώ να πατήσω πολλά like???
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Δεν το κάναμε επίτηδες απλά από τις λάσπες κολλήσει η γκαζιερα και δεν είχε επαναφορά για να κόψουμε
Ναι...:cool:εγω σε πιστευω...φωτια να με καψει αμα λεω ψεμμμμμμμ.....:tzt:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Έρχονται 3ήμερα με φουλ νυχτερινή οδήγηση ;) stay tuned!!!
Ε ρ πστη μου...λεγαμε οκ παμε μονοημερα αλλά θα ξεραθουμε το βραδυ...τωρα τι σκ@τα θα λεμε;....πανε και τα βραδυα...ΓΟΥΣΤΑΡΩ ειπα;....:inlove:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ε ρ πστη μου...λεγαμε οκ παμε μονοημερα αλλά θα ξεραθουμε το βραδυ...τωρα τι σκ@τα θα λεμε;....πανε και τα βραδυα...ΓΟΥΣΤΑΡΩ ειπα;....:inlove:
Παντα ηταν ωραιο να "κουραζεσαι" το βραδυ και να κοιμασαι μετα το λυκαυγές...if you know what I'm saying...που λεει κι η γιαγιαμ η μανιατισσα

:D :cool:

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπράβο ρε παιδιά ωραία βόλτα
Εκλεκτή παρέα
Μανιτάρια δεν είδαμε αλλά δεν πειράζει :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αυτός είναι ο λόγος που θα ξαναπάμε.....τα μανιταρια:D
 
Top Bottom