Μανιταρόσουπα......γαρνιρισμένη με λάσπη!

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Λευτερη βαλε μια χωματινη Κιατο - Βελινα που να μην υπερβαινει τη 1 ωρα σε διαρκεια ( υπολογισε για 10 μηχανακια μεγαλα τους χρονους....) και την κανετε κι αυτη ;)
Δυο που ξερω, πρεπει να γνωριζουμε αν βγαινουν απο λασπη για να παμε.
Και ειναι και η διάσχιση του Μογγοστού, (περιπου 30' συνολικα ο κυκλος), που αν εχει λασπη στο εβγα, απλα θα κατσουμε να μαζεψουμε μανιταρια εκει. :D
Για τι ωρα μιλαμε να ξεκινησετε?
Εγω αν ειναι και ερθω, θα φυγω πιο πριν να αφησω κατι στο εξοχικο και να ριξω μια ματια σε σημεια που κραταει λασπη.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έλεγα να τα γράψω το πρωί, για να τα έχουμε φρέσκα!
8 .....αναχωρηση από Σκαραμαγκά, για να είμαστε 9 ΣΕΑ Κιάτου, να συναντήσουμε τους αργολιδαιους :D

Ξαναλέω ότι στόχος είναι να είμαστε φολοη μέχρι τις 4, για κανθαρελες, οπότε πρέπει να αποφύγουμε παραπάνω λασπες;)
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ενσωματωμένη και εδώ η διαδρομή, όπως είναι χωρισμένη σε τμήματα.
Ο χάρτης είναι διαδραστικός, μπορείτε να ζουμάρετε/τραβήξετε/κλπ.
Πατώντας και στο εικονίδιο
μπορείτε να δείτε τα επιμέρους τμήματα της διαδρομής, καθώς και περισσότερες πληροφορίες επιλέγοντας τα εικονίδια των διαδρομών:



Φαινετε με καποιο τροπο, αν η διαδρομη Μεσινο - Κλειτορία ειναι ασφαλτος?
Ο Στρατηγος @forester βεβαια γνωριζει.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Ξαναλέω ότι στόχος είναι να είμαστε φολοη μέχρι τις 4, για κανθαρελες,
Να μην βρίζεις με λέξεις που δεν καταλαβαίνω !!! Τι διάολο είναι η κανθαρελες;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Να μην βρίζεις με λέξεις που δεν καταλαβαίνω !!! Τι διάολο είναι η κανθαρελες;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Γκουγκλαρισα "κανθαρέλες" και μου εβγαλε, "παλι στις λάσπες θα πάς?" :D:roflmao:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να μην βρίζεις με λέξεις που δεν καταλαβαίνω !!! Τι διάολο είναι η κανθαρελες;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τα κιτρινα μανιταρακια της πρωτης φωτο.....αυτα που κανουν τρομερη σουπα :rolleyes:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Φαινετε με καποιο τροπο, αν η διαδρομη Μεσινο - Κλειτορία ειναι ασφαλτος?
Ο Στρατηγος @forester βεβαια γνωριζει.
Αν ανοιξεις τον χαρτη εκει στο Μεσινο, θα δεις 2 διαδρομες.....η επανω ειναι ασφαλτος, αν δεν περναει η κατω!!
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Φαινετε με καποιο τροπο, αν η διαδρομη Μεσινο - Κλειτορία ειναι ασφαλτος?
Ο Στρατηγος @forester βεβαια γνωριζει.
Αν ανοιξεις την πλαινή στήλη του χάρτη (όπου φαίνονται και τα τμήματα της διαδρομής) και μετά πας κατω αριστερα μπορείς να τον αλλαξεις σε δορυφορο:
 
Τελευταία επεξεργασία:

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Φαινετε με καποιο τροπο, αν η διαδρομη Μεσινο - Κλειτορία ειναι ασφαλτος?
Ο Στρατηγος @forester βεβαια γνωριζει.
Aπο Μεσινο μεχρι και την αρχαια Φενεο ειναι ασφαλτος Απο κει και μετα και μεχρι λιγο το χωριο Βαλτος ειναι χωμα Απο Βαλτο μεχρι Κλειτορια ειναι και παλι ασφαλτος

Αν ανοιξεις τον χαρτη εκει στο Μεσινο, θα δεις 2 διαδρομες.....η επανω ειναι ασφαλτος, αν δεν περναει η κατω!!
Και οι δυο διαδρομες και η πανω και η κατω που εχετε σχεδιασει στον Χελμο ειναι χωμα Λασπη που να σας ζορισει δεν θα βρειτε εκει πουθενα (βλ.ελατοδασος) Αρκετη λασπη ομως ισως συναντησετε πριν το χωριο Βαλτος (ονομα και πραγμα)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Γενικα τα χωματα ειναι πολυ ομορφα αυτες τις μερες. Αν και δεν εχει σχεση η διαδρομη της βολτας με οσα κανω εγω τωρα, πανω κατω τα ιδια βουνα διαβαινουν.....
Εκτος απο συγκεκριμενα σημεια πχ Βαλτος που λεει ο κονκωστης, θα ειναι πολυ ομορφα!
Σημερα ημουν Παρνωνα και τωρα Λεωνιδιο. Σουπερ ;)
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Θα ερχόμουν αλλά είμαι αλεργικος στα μανιτάρια ρε γαμωτο.... Καλά να περάσετε σήμερα στο lidl έχει πορτοκαλί ιμάντες
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλημερα στο παρεακι, μεσα και εγω ( αν θελετε δηλ ενα δυνατο παιδι να ζμπρωχνει, να σκαβει, να φερνει καφεδες κτλ)...αλλα μονο Σαββατο γιατι πρεπει να ειμαι σπιτι Σαββατοβραδο. Οποτε μολις φτασουμε φολοη θα παρω τον δρομο της επιστοφης.

Δε βαζω το ονομα μου στη λιστα γιατι ειμαι απο κινητο και το κοπηπαστα ειναι θεματακι.

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Στις 9 το πρωι οπως ειπε και ο παππους Κωστας πιο πανω θα σας περιμενω ετοιμος προς αναχωρηση στα ΣΕΑ του Κιατου. Λεω να ειμαι κατα τις 8 εκει να παρω ενα καφεδακι.
@ktasos θα ερθεις να τον πιουμε παρεα???:D
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Στις 9 το πρωι οπως ειπε και ο παππους Κωστας πιο πανω θα σας περιμενω ετοιμος προς αναχωρηση στα ΣΕΑ του Κιατου. Λεω να ειμαι κατα τις 8 εκει να παρω ενα καφεδακι.
@ktasos θα ερθεις να τον πιουμε παρεα???:D
Ολα τα........νεα κ ομορφα......αγορια.......με τον....."παππου".....πηγαινετε "βολτα".....τι σας ταζει ηθελα να 'ξερα !!!!!!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ολα τα........νεα κ ομορφα......αγορια.......με τον....."παππου".....πηγαινετε "βολτα".....τι σας ταζει ηθελα να 'ξερα !!!!!!!!!
Είδαν την φωτο με το μεσαίο δάκτυλο....οι Λελοι!!!
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom