Μανιταρόσουπα 2020

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Βαγγέλη σου έχω λύση.
Αφήνεις το τρέιλερ στο Κιάτο, μπαίνουμε χώμα, βγαίνουμε Φολοη, τρώμε, κοιμόμαστε αγκαλιά, ξυπνάμε, καφέ, παιχνίδι στη Φολοη δια χειρός gsmaniac και παίρνουμε το δρόμο της επιστροφής πάλι από χώμα μέχρι Κιάτο, ανάποδα αυτή τη φορά!

Milion dollar idea???
Μαντράχαλε τραχανά θες και αγκαλίτσες!

Εγώ είμαι απ τη Κρήτη ρε και τον άντρα μου τον θέλω καλλίγραμο και λεπτό!!! Άσε που με 2 ΚΤΜ στο βουνό δεν τις γλυτώνουμε τις αγκαλίτσες.. Κάπως πρέπει να επιβιώσουμε μέχρι να ρθει η ΕΜΑΚ...:roflmao::roflmao::roflmao:

gsmaniac

Νομίζω ίσως θα ήταν μια καλή ιδέα να προστεθεί χώμα ΠΡΟΣ την επιστροφή μας να μη φάμε 250 χλμ άσφαλτο για πίσω. θα το σκεφτώ κι εγώ αν έχω να προτείνω κάτι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ότι θέλετε εσείς με τα σκληρά μονοκυλινδρα.
Έχουμε πολλές χωμάτινες επιλογές για Κιάτο.
Βεβαια η άσφαλτος είναι πιο κοντά από τα 250 που είπες, αλλά Who cares
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ναι καλά λες τα υπολόγισα μπόλικα...

Μία ιδέα που ρίχνω κι εγώ στο τραπέζι είναι η ορεινή αρκαδία που σας έχω αναφέρει. Έχω έτοιμα αρχεία να γεμίσει μια μέρα με χώμα (η κυριακή). Ουσιαστικά απο Φολόη είναι κάπου 1h και 1 τέταρτο να φτάσουμε Καρκαλού (Δημητσάνα δίπλα) και απο εκεί να κάνουμε καμιά 100χλμ χώμα Μαίναλο και πέριξ και να καταλήξουμε Λεβίδι που έχει 1,5 h επιστροφή για Αθήνα (εθνική).

Έχω ένα connection με ένα παλλικαράκι Δημητσανιώτη που έχει κάνει χρόνια σε ομάδες διάσωσης εθελοντικές στο Μαίναλο μπορώ να τον ρωτήσω ενδεχομένως αν είναι προσβάσιμα τα κομμάτια ή λόγω εποχής θα βρούμε κάνα μέτρο χιόνι πάλι!!




Εναλλακτικά όπως είπες μπορούμε να μπούμε και Χελμό προς Καλάβρυτα και να περάσουμε Ζήρεια να κατέβουμε. Έχει πολλές φανταστικές διαδρομές και απο εκεί. Κρίμα είναι να μην ξεσκιστούμε και την κυριακή να γυρίσουμε μισολιπόθυμοι σπίτια μας...!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εγώ είμαι απ τη Κρήτη ρε και τον άντρα μου τον θέλω καλλίγραμο και λεπτό!!!
Τι εννοείς Βιρνα;
Λεπτός δεν είμαι και εγώ;
Στο ύψος.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
gsmaniac
Στην πρώτη φολοη η επιστροφή της Κυριακής δεν ήτανε προς Μαίναλο κτλ;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι καλά λες τα υπολόγισα μπόλικα...

Μία ιδέα που ρίχνω κι εγώ στο τραπέζι είναι η ορεινή αρκαδία που σας έχω αναφέρει. Έχω έτοιμα αρχεία να γεμίσει μια μέρα με χώμα (η κυριακή). Ουσιαστικά απο Φολόη είναι κάπου 1h και 1 τέταρτο να φτάσουμε Καρκαλού (Δημητσάνα δίπλα) και απο εκεί να κάνουμε καμιά 100χλμ χώμα Μαίναλο και πέριξ και να καταλήξουμε Λεβίδι που έχει 1,5 h επιστροφή για Αθήνα (εθνική).

Έχω ένα connection με ένα παλλικαράκι Δημητσανιώτη που έχει κάνει χρόνια σε ομάδες διάσωσης εθελοντικές στο Μαίναλο μπορώ να τον ρωτήσω ενδεχομένως αν είναι προσβάσιμα τα κομμάτια ή λόγω εποχής θα βρούμε κάνα μέτρο χιόνι πάλι!!




Εναλλακτικά όπως είπες μπορούμε να μπούμε και Χελμό προς Καλάβρυτα και να περάσουμε Ζήρεια να κατέβουμε. Έχει πολλές φανταστικές διαδρομές και απο εκεί. Κρίμα είναι να μην ξεσκιστούμε και την κυριακή να γυρίσουμε μισολιπόθυμοι σπίτια μας...!
Μαίναλο... Να κάνουμε χαρτογράφηση για μελλοντικό διημερο
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μαίναλο... Να κάνουμε χαρτογράφηση για μελλοντικό διημερο
Δε χρειάζεται 2ήμερο Κώστα. Όπως έχω φτιάξει τη διαδρομή βγαίνει μονοήμερη είναι κοντά Αθήνα. Αλλά εντάξει όλα τα συζητάμε..

Τώρα για αυτό το 2ήμερο αποφάσισε και θα παίξουμε μπαλίτσα ότι θέλεις. Απλά να ξέρουμε πώς θα το κάνουμε την κυριακή βασικά.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δε χρειάζεται 2ήμερο Κώστα. Όπως έχω φτιάξει τη διαδρομή βγαίνει μονοήμερη είναι κοντά Αθήνα. Αλλά εντάξει όλα τα συζητάμε..

Τώρα για αυτό το 2ήμερο αποφάσισε και θα παίξουμε μπαλίτσα ότι θέλεις. Απλά να ξέρουμε πώς θα το κάνουμε την κυριακή βασικά.
Εμένα μου ακούγεται σούπερ η επιστροφή από χωμάτινο μαιναλο
Οπως είπα παραπάνω.. Τα λέμε Σάββατο βράδυ ανάμεσα στη σούπα και τα παϊδάκια.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εμένα μου ακούγεται σούπερ η επιστροφή από χωμάτινο μαιναλο
Οπως είπα παραπάνω.. Τα λέμε Σάββατο βράδυ ανάμεσα στη σούπα και τα παϊδάκια.
Εγώ θα έχω περασμένα στο GPS τα αρχεία.. θα έχω έρθει σε έπαφή και με το φίλο να ρωτήσω για την κατάσταση στο Μαίναλο. Και αποφασίζουμε αναλόγως.. Έχω όμως την υποψία πώς λόγω εποχής θα έχει στα ψηλά σημεία απροσπέλαστα κομμάτια.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Το προγραμμα περιλαμβανει τοποθετηση προιοντων.

Και βεβαιως κανετε σταση Κοκοσανατοριο να τσεκαρετε την κατασταση, Μαγουλιανα στην ταβερνα του Ιωσηφ για μασα και Κοκοσεα για καφε!

:wacky::wacky::wacky:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Η βάση των lift στη Ζήρεια είναι στα 1550m, όπως και το διασελο του κυνηγού μετά το φενεο.

Αν ο καιρός δε χαλάσει νομίζω δε θα βρούμε ιδιαίτερα χιόνια στα ψΖηλά.

Μονο λασπεεεεεεςςςςςςγγγιιιεεεεαααα!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

Η βάση των lift στη Ζήρεια είναι στα 1550m, όπως και το διασελο του κυνηγού μετά το φενεο.

Αν ο καιρός δε χαλάσει νομίζω δε θα βρούμε ιδιαίτερα χιόνια στα ψΖηλά.

Μονο λασπεεεεεεςςςςςςγγγιιιεεεεαααα!
Είμαστε προπονημενοι στο χιονι
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Είμαστε προπονημενοι στο χιονι
Είμαστε το φελέκι μου αλλά αμα περνάει το μισό μέτρο θα πρέπει να πάρουμε ρακέτες τέννις μαζί για να προχωρήσουμε..

 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l

Η βάση των lift στη Ζήρεια είναι στα 1550m, όπως και το διασελο του κυνηγού μετά το φενεο.

Αν ο καιρός δε χαλάσει νομίζω δε θα βρούμε ιδιαίτερα χιόνια στα ψΖηλά.

Μονο λασπεεεεεεςςςςςςγγγιιιεεεεαααα!
Μακαρι να μην βρειτε χιονι γιατι αν βρειτε τοσο στην Ζηρια οσο και στον Χελμο το πολυ θα ειναι σε σημεια ανηλιαγα και δεν θα περασετε οτι και να σκαρφιστειτε Ειδικα οι βαριες μηχανες ακομα και σε 30 ποντους χιονι θα εχουν θεμα

Λιγο πριν το διασελο του κυνηγου Ανοιξη αν θυμαμαι καλα Απροσπελαστο σημειο!!!


Ζηρεια στα σχετικα χαμηλα της Στη φωτο ο Kordix σπρωχνει το drz του est
Ο tc drift ειμαι σιγουρος οτι θα το θυμαται οπως και τι μηνας ηταν


ΑΝ τελικα δεν υπαρχει χιονι πηγαινοντας για Πλανητερο τοτε Αν και εφοσον αποφασισετε να επιστρεψετε απο Πλανητερο για λιμνη Δοξας ριξτε μια ματια στην διαδρομη που περναει απο Ζαρελια Πολυ πιο αγρια ομορφια αλλα και πολυ πετρα
Επισης αν για καποιο λογο πιασετε χωμα σχεδον απεναντι απο το σπηλαιο λιμνων για Πλανητερο καντε μια μικρη παρακαμψη (χωματινη φυσικα) για να επισκευτειτε αυτην την εκπληκτικη εκκλησια και τον μικρο καταρακτη που βρισκετε ακριβως πισω της μεσα στην ρεματια
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σωστός ο γκρίζος γέροντας... Από πάνω... Το εκκλησάκι θέλει σταση



Advphone....
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
konkost θυμάμαι Κώστα ναι, έχεις καλή μνήμη μπράβο. Τελικά κάπως είχαμε καταφέρει να περάσουμε αλλά τα μεγάλα ταλαιπωρήθηκαν.

Ζήρεια δε ξέρω, Μαίναλο ίσως βρω πληροφορίες.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
konkost θυμάμαι Κώστα ναι, έχεις καλή μνήμη μπράβο. Τελικά κάπως είχαμε καταφέρει να περάσουμε αλλά τα μεγάλα ταλαιπωρήθηκαν.

Ζήρεια δε ξέρω, Μαίναλο ίσως βρω πληροφορίες.
Δεν περασαμε
Γυρισαμε πισω!

:secret:Μνημη καλη φυσικα και εχω
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Παίδες να σας πω την αλήθεια δεν ξέρω αν οι πληροφορίες από δασαρχεία, λοκάλια κτλ είναι τόσο αξιόπιστες όσο νομίζουμε.
Πόσες φορές έχουμε πάρει πληροφορίες από ντόπιους που είναι αλλά αντί άλλων..

Προσωπικά έχω διάθεση εξερεύνησης αλλά βέβαια ότι επιθυμάτε, εγώ μέσα είμαι no matter what.. :inlove:
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom