Μεγάλα και μεσαία on off ποσο ζεστά είναι κυρίως στην πόλη.

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Θα ήθελα λίγο την γνώμη σας σχετικά με την ζέστη που βγάζουν στην περιοχή τον ποδιών τα μεγάλα και μεσαία on of.
Αν κάποιος έχει άποψη από 1200 gs 850gs Africa 1000 tiger 800-1200 ας μας πει δυο λόγια.



Nikos
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Αφρικα1000 που ειχα , δεν βγαζει καθολου ζεστη , τρελα καλη διαχείριση τις θερμοκρασιας .

Κτμ 790 νιωθεις ζεστη στη σελα , οταν βγηκε ο καταλύτης , πολυ καλύτερα.

Ducati 1200 --- ζεστη στα ποδια , βελτιωθηκε οταν η εξάτμιση εγινε ελεύθερη -εφυγε κ ο καταλύτης και μπηκε εγκεφαλος με σωστό μιγμα .

Gs1200 2011 , νιωθεις ζεστη στις κεφαλες αλλα οχι τραγικα πραγματα .


Οτν βγεις απο την πολη , ολα ηταν υπεροχα και σε κανενα δεν ενιωθες ζεστη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Αφρικα1000 που ειχα , δεν βγαζει καθολου ζεστη , τρελα καλη διαχείριση τις θερμοκρασιας .

Κτμ 790 νιωθεις ζεστη στη σελα , οταν βγηκε ο καταλύτης , πολυ καλύτερα.

Ducati 1200 --- ζεστη στα ποδια , βελτιωθηκε οταν η εξάτμιση εγινε ελεύθερη -εφυγε κ ο καταλύτης και μπηκε εγκεφαλος με σωστό μιγμα .

Gs1200 2011 , νιωθεις ζεστη στις κεφαλες αλλα οχι τραγικα πραγματα .


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το μοντέλο με το dct είχες ή το απλό;


Nikos
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Γενικα ο,τι φοραει μοτερ σε διαταξη V , στην κινηση βγαζει ζεστη, κυριως απο τον πισω κυλινδρο (λαιμος εξάτμισης).
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Tiger 1050 sport αρκετη ζέστη απ το ψυγειο. Ανάβουν τα βεντιλατερια στο πρώτο δεκάλεπτο ακόμα και με κρύο καιρο. Το εργαλείο έχει άλογα και θέλει ανοιχτό δρόμο και νιώθει να ασφυκτιά στα σταματά ξεκινά στη πόλη, δε γουστάρει.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Θεωρώ το gs 1200 (αεροψυκτο),
Μετά από όσα μότο είχα στην κατοχή μου,
το λιγότερο ζεστό στην πόλη το καλοκαίρι.!
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Tiger 800, αν αναψει βεντιλατερ το καλοκαιρι ειδικα (που θα αναψει στο 5 λεπτο), καηκες.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Θεωρώ το gs 1200 (αεροψυκτο),
Μετά από όσα μότο είχα στην κατοχή μου,
το λιγότερο ζεστό στην πόλη το καλοκαίρι.!
1150GS στα 50αρια του Αμπου Νταμπι και Ντουμπαϊ, καμια ζεστη απο τους κυλινδρους, αλλα ειχα λιωσει κανα δυο ζευγαρια παπουτσια στις φτερνες απο τη ζεστη των λαιμων εξατμισεων που περνανε διπλα απο τα μαρσπιε. Αλλα μιλαμε για 50αρια.
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
1150GS στα 50αρια του Αμπου Νταμπι και Ντουμπαϊ, καμια ζεστη απο τους κυλινδρους, αλλα ειχα λιωσει κανα δυο ζευγαρια παπουτσια στις φτερνες απο τη ζεστη των λαιμων εξατμισεων που περνανε διπλα απο τα μαρσπιε. Αλλα μιλαμε για 50αρια.
Xaxaxa
Και λίγα λες!!!


Nikos
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
1150GS στα 50αρια του Αμπου Νταμπι και Ντουμπαϊ, καμια ζεστη απο τους κυλινδρους, αλλα ειχα λιωσει κανα δυο ζευγαρια παπουτσια στις φτερνες απο τη ζεστη των λαιμων εξατμισεων που περνανε διπλα απο τα μαρσπιε. Αλλα μιλαμε για 50αρια.
Ποτέ πουθενά κανένα θέμα με ζέστη, ούτε μου έχει χαλάσει παπούτσι από τους λαιμούς του 1150 στην Ελλάδα και στα Βαλκάνια που βολτάρω συνήθως.

Όπως και το xrv750 που νόμιζα πως είχε χαλάσει το βεντιλατέρ.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Μονο εγω εχω καταλαβει οτι ο Νικος galanakop ψαχνει ενα μηχανακι με ζέστη για τον χειμωνα?? :thnkg:
V4 και ηρεμησες!!:hh:
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ποτέ πουθενά κανένα θέμα με ζέστη, ούτε μου έχει χαλάσει παπούτσι από τους λαιμούς του 1150 στην Ελλάδα και στα Βαλκάνια που βολτάρω συνήθως.

Όπως και το xrv750 που νόμιζα πως είχε χαλάσει το βεντιλατέρ.
Ναι, αυτο λεω. Ακομη και σε συνθηκες φουρνου δεν βγαζει ζεστη το μοτερ, απο τις εξατμισεις εαν θα δει καποιος ζεστη και μονο σε ακραιες θερμοκρασιες.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εγω παντως, τα χριστουγεννα με τα χιονια στο χωριο, ειχα παει να παραγγειλω σουβλακια :hungry:, και δεν κατεβηκα καν απο τη μηχανη! Ειχε απνοια εκεινη την ωρα, και μου ερχονταν απο το μοτερ, μια ζεστουλα, σκετη κ@βλα :laugh:!!!!!




(στο μαγαζι δεν χωρουσε ανθρωπος, ασε που ειναι μικρο)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εγω παντως, τα χριστουγεννα με τα χιονια στο χωριο, ειχα παει να παραγγειλω σουβλακια :hungry:, και δεν κατεβηκα καν απο τη μηχανη! Ειχε απνοια εκεινη την ωρα, και μου ερχονταν απο το μοτερ, μια ζεστουλα, σκετη κ@βλα :laugh:!!!!!




(στο μαγαζι δεν χωρουσε ανθρωπος, ασε που ειναι μικρο)
Περίμενες τα σουβλάκια και όλα σου φαινόταν όμορφα.... σε καταλαβαίνω Νικόλα μου
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τι εγινε ρε, βγαλανε καινουριο εξωφυλλο?

Το μαλλί δεν αντέχω να το μακρύνω τόσο, είπαμε ρετρίλα αλλά υπάρχουν όρια.
 
Top Bottom