Μεσαία δικυλινδρα/τρικυλινδρα on-off/adve...Ποιο καινούριο θα αγοράζατε και γιατί;

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Δε νομίζω ότι προσπαθεί να αποδείξει κάτι επιστημονικά ή μη. Η αίσθηση στην οδήγηση μιας μηχανής είναι υποκειμενικό πράγμα γιατί εξαρτάται και από τις ικανότητες και τις διαστάσεις του κάθε αναβάτη...Νομίζω μερικές φορές η αίσθηση είναι πολύ πιο χρήσιμη ή εύληπτη από έναν αριθμό, νούμερο, ποσοστό κτλ.

Υπόψη ότι το μπουφάν δεν είναι δικό του. Του το έστειλε μου είπε κάποιος gsmaniac
Αν ήταν αλήθεια αυτό που λες θα του είχε στείλει μπουφάν Honda (μόνο εγώ βλέπω τον ιδιαίτερο ερώτα του με το NX ???). Το gsmaniac του έχει μείνει από παλιά και ο Phoenix δεν του το αλλάζει σε hrmaniac παρά το γεγονός ότι έχει συνεχείς οχλήσεις από πλευράς του.!
 
Τελευταία επεξεργασία:

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Μέχρι και οι ορκισμένοι ktmαδες κάνουν test ride στο Tenere 700. O συγκεκριμένος είναι ιδιάζουσα περίπτωση. Εχει το απλό 790 στο οποίο έβαλε την Xplor Pro ανάρτηση της WP δηλαδη εδωσε κανα 4-5χιλιαρο στο νερό επιπλέον. Δε θυμάμαι αν το έκανε γιατί δεν υπήρχε διαθέσιμο 790 R...δεν έχει και καμία σημασία...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Ενα ακόμα συγκριτικό από τους τρελούς ιταλούς. Εν συντομία φαίνεται να δίνουν το προβάδισμα στο KTM οσον αφορά στην οδήγηση σε άσφαλτο αλλά στο χώμα το Tenere 700 περνάει μπροστά...Το χωρίσανε πολύ βολικά και το λέω γιατί διαφωνώ λίγο με τη μεθοδολογία ότι συνυπολογίζω την τιμή μεσα στο βαθμό που δίνω για την απόδοση επιμέρους στοιχείων της μηχανής. Η αληθεια είναι ότι οι υπότιτλοι που βαζουν είναι τα μισά από αυτά που λένε και απο τα συμφραζόμενα μπορεί να έβγαλα και λάθος συμπέρασμα αλλά η συνέχεια επί της οθόνης.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Ενα back 2 back review των δύο μονομάχων της κατηγορίας...αλλά άμα έχεις το κασέρι (και είσαι και "hooligan") επιλέγεις 790R λέει ο reviewer που είναι και ιδιοκτήτης του 790R...
 

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Τελικα να πω και γω την γνωμη για τα 2 μηχανακια που γινεται πολυ ντορος τελευταια και λογικο αφου οι adv καταστασεις σε ταξιδια και μονοημερα κυριαρχουν αυτην την εποχη.
Οσο αφορα την επιλογη απο θεμα τι? αν μπορει να σου προσφερουν adventure .
Ναι σου προσφερουν.
Τι χρηματα διαθετεις ως χομπιστας.
Ποιο σου αρεσει πιο πολυ
Ποιο σου καθεται καλυτερα στην καβαλα.
Ολα αυτα ειναι και οι λογοι που θα επιλεξει καποιος για την αγορα του.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Το περιμέναμε καιρό...το αποτέλεσμα για κάποιους έκπληξη για άλλους όχι. Για μένα ναι...όσον αφορά στη μεσαία κατηγορία για τα μεγάλα δεν έχω άποψη...δείτε το και διαφωνήστε ελεύθερα...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Η κατηγορία θα πάρει φωτιά όταν θα παρουσιαστούν τα πρώτα 500 δικυλινδρα από Ktm και Husqvarna...δηλαδή 490 adventure και Norden 501... Με 60-65 άλογα και βάρος γεμάτα κάτω από 200 κιλά θα γίνει χαμός θα γίνει πανικός...
 

Johnny 62

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
HONDA SH 300 SPORTY
Καλημέρα στην ωραία σας παρέα!!! Νομίζω ότι μία καλή λύση είναι το HONDA CB 500 X 2019.... τα συνδυάζει όλα και σε πάει παντού....
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Καλημέρα στην ωραία σας παρέα!!! Νομίζω ότι μία καλή λύση είναι το HONDA CB 500 X 2019.... τα συνδυάζει όλα και σε πάει παντού....
Μου θυμίζει 390 adventure...δηλαδή on off χωρίς ακτινωτους τροχούς ή BMW 310gs...μάλλον επιλέγουν αυτήν τη λύση γιατί ο συνδυασμός ακτίνες και tubeless κοστίζει παραπάνω...
 
Top Bottom