Μεσαία δικυλινδρα/τρικυλινδρα on-off/adve...Ποιο καινούριο θα αγοράζατε και γιατί;

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Με αφορμή τη συζήτηση και τα συγκριτικά μεταξύ Tenere 700 και 790 Adventure R ανοίγω αυτό το θέμα για να γίνει αναλυτική συζητηση. Ψάχνουμε δικυλινδρο μεσαία κατηγορία να τα κάνει όλα. Βγάλτε το αχτι σας ελεύθερα...Ρίχτε τα όλα στο τραπέζι...
 
Reactions: STF

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
o OP δεν έχει ξεκαθαρίσει αν μιλάει για τα πάντα και τα κοάλα από καταβολής δίτροχων ή αν μιλάει για καινούρια μόνο
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Με αφορμή τη συζήτηση και τα συγκριτικά μεταξύ Tenere 700 και 790 Adventure R ανοίγω αυτό το θέμα για να γίνει αναλυτική συζητηση. Ψάχνουμε δικυλινδρο μεσαία κατηγορία να τα κάνει όλα. Βγάλτε το αχτι σας ελεύθερα...Ρίχτε τα όλα στο τραπέζι...
Δικυλινδρα, μεσαία κατηγορία.... Μονόδρομος!!! 2 ktm 640!!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
μοτογκουτσι 850
κάνει τα πάντα με ευκολία και ασφάλεια!!!!!!!
αεροελαιοψυκτο
μεγάλη προβολή στον δρόμο
φορτώνετε!!!!!
Η γυναίκα θα κάτσει βασιλικά!!!!!
Η τιμή του με αυτά που προσφέρει είναι ταμαμ
σίγουρα θα ξεχωρίζεις...αισθητικά
Και τέλος λόγο μη ζήτησης θα το βρεις ακόμα και σε μεταχειρω πολύ καλη τιμή, και η πιατζιο δίπλα σου
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στη παρούσα φάση της ζωής μου τα μεγάλα ταξίδια είναι περιορισμένα έως και αποκλεισμένα! Για τις κοντινές ΟνΟφάδες (έως 200-300 χλμ) έχω το 250άρι μου.
Επομένως θεωρητικά είμαι καλυμμένος. Όμως...
...με το WR250R δε μπορώ ούτε στο σούπερ μάρκετ να πάω. Δε μπορώ να πάω μαζί με τη γυναίκα μου ούτε για ουζάκι, μέχρι το Λαύριο. Στις καφεδοσυναντήσεις με τη παρέα έχω πάντα το νου μου μη μου το φάνε το "εργαλείο". Και αν ήθελα να πάω διακοπούλες σε ένα νησί το φόρτωμα των πραγμάτων με συνεπιβάτη είναι... problem!
Λοιπόν, έτσι όπως έχουν τα πράγματα μια χαρά θα μου έπεφτε ένα δικύλινδρο On/Off που αν έσπαγε ο διάολος το ποδάρι του θα μπορούσε να με πάει και μια Ευρώπη!
Θέλουμε λοιπόν ευκολίες, να πουλάμε μούρη, να έχουμε σελάρα και να έχουμε χώρους και χωμάτινη ικανότητα (για τα νησάκια που λέγαμε).

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-



 
Τελευταία επεξεργασία:

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
o OP δεν έχει ξεκαθαρίσει αν μιλάει για τα πάντα και τα κοάλα από καταβολής δίτροχων ή αν μιλάει για καινούρια μόνο
Βάλτε ο,τι θέλετε...συζήτηση να γίνεται. Η αλήθεια είναι πάντως ότι εννοούσα καινούρια μοντέλα...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Αλήθεια τωρα;;
Όλες οι απόψεις καλοδεχούμενες...Πάντως θεωρώ ότι αυτή τη στιγμή το Tenere 700 είναι καλύτερο από ένα μεταχειρισμένο F800gs...αλλά το θέμα δεν είναι τα μεταχειρισμένα, όσο τα καινούρια μοντέλα.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Πρόσθεσα το καινούριο στον τίτλο του θέματος...για να επικεντρωθουμε σε καινούρια μοντέλα...ή ακόμα και να επιχειρηματολογήσουμε ενάντια στην αγορά καινοριου...
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
μοτογκουτσι 850
κάνει τα πάντα με ευκολία και ασφάλεια!!!!!!!
αεροελαιοψυκτο
μεγάλη προβολή στον δρόμο
φορτώνετε!!!!!
Η γυναίκα θα κάτσει βασιλικά!!!!!
Η τιμή του με αυτά που προσφέρει είναι ταμαμ
σίγουρα θα ξεχωρίζεις...αισθητικά
Και τέλος λόγο μη ζήτησης θα το βρεις ακόμα και σε μεταχειρω πολύ καλη τιμή, και η πιατζιο δίπλα σου
Ότι είπε ο Φοινιξ
Και προσθέτω : άξονα (ξεσυνηθισα τελείως την αλυσίδα), Cruise control, Bluetooth σύνδεση με κινητό

Στάλθηκε από το BAH2-W19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Οκ αλλά υπάρχει θέμα, μετά το στρώμα .....τι?
Το οποίο έχει πολλές και ενδιαφέρουσες προτάσεις, σε μεταχειρισμένο βέβαια....

(Κφαλες κάνετε τα πάντα για να συνεχιστεί το θέμα ε???? )


Πέραν της πλάκας, προσωπικά θα κοιτούσα το τενερε το εφτακοσιο. Πραγματικά πιστεύω ότι για τον μέσο οδηγό θα είναι ότι πρέπει!!
 
Top Bottom