Μεσαία δικυλινδρα/τρικυλινδρα on-off/adve...Ποιο καινούριο θα αγοράζατε και γιατί;

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγω ψώνισα Τ700
Ίσως αν είχα την οικονομική άνεση και την χωμάτινη εμπειρία να τσιμπούσα το 790 R
Μέγας έρωτας το 1090R αλλά μάλλον ξεφεύγω κατηγορία!
Εσύ έκανες αυτό που πρέπει
Ένα 1090 στο νησί, για εμένα είναι περιττό, όπως και όλα τα μεγάλα.
Εκτός και κάνεις πολλά ταξίδια εκτός νησιού.
 

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
Συμφωνώ απόλυτα!!
Γι'αυτό κ έδωσα το 900αρι γιατί πιστεύω ότι το 700 θα μου κάτσει καλύτερα. Και επειδή τα έβαλα κάτω και μεγάλο ταξίδι εκτός ελλαδισταν δεν βγαίνει , παραμένουμε στα κυβικά αυτά!
Το 1090 παραμένει η καψούρα μου!! :)
Ίσως...ίσως μια μέρα....

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Αν αποφάσιζα να αγοράσω σήμερα καινούργιο μεσαίο ΟνΟφφΑντβέ ,θα είχα ήδη προ-παραγγείλει το Τ7 ,κ με τα 500€ που θα γλύτωνα ,θα έπαιρνα (τουλάχιστον) τα πίσω κάγκελα κ το 2πλό σταντ της Γιαμάχα.
Το μηχανάκι είναι πολύ καλό σαν σύνολο στην κατηγορία του ,ότι καλύτερο αυτή τη στιγμή για τα λ7 του σαν καινούργιο ,κ για τους πιό απαιτητικούς ,αποτελεί μια πολύ καλή βάση για επιμέρους βελτιώσεις.
Επίσης ,υπάρχει ήδη διαπιστωμένη αξιοπιστία ,καθώς κ άπλετη τεχνογνωσία για το μοτέρ του (μόντες-βελτιώσεις-κτλ)


ΥΓ: Καινούργιο μηχανάκι δεν με βλέπω να παίρνω ,όχι γιατί τσιγκουνεύομαι τα 10Κ ,αλλά επειδή τα δίνω σύντομα ,οπότε μαθηματικά θα είναι σα να πετάω λ7.
Σε 2 χρονάκια το πολύ όμως ,θα το πάρω μεταχειρισμένο ,έστω κ για 2ο ,έτσι ,απλά επειδή γουστάρω να το βλέπω ,κ μου άρεσε κ οδηγικά.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν αποφάσιζα να αγοράσω σήμερα καινούργιο μεσαίο ΟνΟφφΑντβέ ,θα είχα ήδη προ-παραγγείλει το Τ7 ,κ με τα 500€ που θα γλύτωνα ,θα έπαιρνα (τουλάχιστον) τα πίσω κάγκελα κ το 2πλό σταντ της Γιαμάχα.
Το μηχανάκι είναι πολύ καλό σαν σύνολο στην κατηγορία του ,ότι καλύτερο αυτή τη στιγμή για τα λ7 του σαν καινούργιο ,κ για τους πιό απαιτητικούς ,αποτελεί μια πολύ καλή βάση για επιμέρους βελτιώσεις.
Επίσης ,υπάρχει ήδη διαπιστωμένη αξιοπιστία ,καθώς κ άπλετη τεχνογνωσία για το μοτέρ του (μόντες-βελτιώσεις-κτλ)


ΥΓ: Καινούργιο μηχανάκι δεν με βλέπω να παίρνω ,όχι γιατί τσιγκουνεύομαι τα 10Κ ,αλλά επειδή τα δίνω σύντομα ,οπότε μαθηματικά θα είναι σα να πετάω λ7.
Σε 2 χρονάκια το πολύ όμως ,θα το πάρω μεταχειρισμένο ,έστω κ για 2ο ,έτσι ,απλά επειδή γουστάρω να το βλέπω ,κ μου άρεσε κ οδηγικά.
Και επειδή είμαι γιαμαχακιας.... Ακόμα!!!
Να τα λέμε αυτα :fun
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Λεγοντας μεσαια on-off.....βγαζουμε εξω.....1090 κ λοιπα 1000ρια.....που βρισκεις μεταχ. σε καλες τιμες.
Σε καινουρια πας σε Τ700...790....GS850...Tiger800...αν εχεις το χρημα ετοιμο ψωνιζεις οποιο σου αρεσει....αναλογα τις αναγκες σου κ ποσο on η off θελεις.
Αν ομως ειναι να ζοριστεις η θελεις να εισαι ανετος κ να εχεις καβα για ταξιδια.....πας σε μεταχ. GS800...Tiger800....ισως παιζει κ το νεο Vstrom650 στη χωματινη
εκδοση.....θα κανεις σχεδον τα ιδια με τα καινουργια......με πολυ λιγοτερα χρηματα !!!!
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Τ 700 δεν είμαι κανένας χεράς ξέρω γω για να θέλω το άλλο
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Ότι είπε ο Φοινιξ
Και προσθέτω : άξονα (ξεσυνηθισα τελείως την αλυσίδα), Cruise control, Bluetooth σύνδεση με κινητό

Στάλθηκε από το BAH2-W19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
επεξεργαστή, μνήμη .............. ταμπλετ δηλαδή?? :friend:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Και επειδή είμαι γιαμαχακιας.... Ακόμα!!!
Να τα λέμε αυτα :fun
Και Γιαμαχάκιας ,& ΚαΤεΜάκιας ,& Καβασάκιας ,& Χονδάκιας ,& Απριλιάκιας ,& ΠενΦεΔάκιας ,& τα πάντα όλα έχω πάρει ,κι άμαΝΑΙ μ'έπαιρνε ,θα'χα πάρει κ το 1200 το Μούλτι να γίνω κ ΝουΚαΤάΚιας ,αλλά ήρθε η Πόρκα Κρίση κ μου το στέρησε. :friendship:


ΥΓ: ΣουΤζούΚι μόνο ποτέ δεν πήρα ,γιατί ποτέ δεν μου άρεσε κάποιο ,κ ποτέ δεν μου "κούνησε" κάποιο.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εγώ θα αγόραζα το καινούριο 990 Adventure. Και γαμω τα εργαλεία να πούμε....

#pio_archiolagnos_pethaineis
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Λεγοντας μεσαια on-off.....βγαζουμε εξω.....1090 κ λοιπα 1000ρια.....που βρισκεις μεταχ. σε καλες τιμες.
Σε καινουρια πας σε Τ700...790....GS850...Tiger800...αν εχεις το χρημα ετοιμο ψωνιζεις οποιο σου αρεσει....αναλογα τις αναγκες σου κ ποσο on η off θελεις.
Αν ομως ειναι να ζοριστεις η θελεις να εισαι ανετος κ να εχεις καβα για ταξιδια.....πας σε μεταχ. GS800...Tiger800....ισως παιζει κ το νεο Vstrom650 στη χωματινη
εκδοση.....θα κανεις σχεδον τα ιδια με τα καινουργια......με πολυ λιγοτερα χρηματα !!!!
Επ, επ, επ... γιατί δεν έβαλες μέσα το X-ADV 750; Μια χαρά θα σε πάει, παντού! Τι νόμιζες πως έκανα πλάκα;

Επίσης θα εξυπηρετήσει πολλούς και το νέο CB500X (με μεγαλύτερο τροχό μπροστά πλέον) που παίζει -μάλλον- μόνο στη κατηγορία των μικρών δικύλιδρων, αλλά ας γράψουν όσοι θα το "έβλεπαν" για αγορά.

Υ.Γ.: Κι εγώ από την αρχή του θέματος για καινούρια κατάλαβα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Εγώ θα αγόραζα το καινούριο 990 Adventure. Και γαμω τα εργαλεία να πούμε....

#pio_archiolagnos_pethaineis
Αν λες για το Κινεζικο.....σε 2χρονια θα το βγαλει η Cf Moto...!!!!!
Αγορασε τα σχεδια κ τη τεχνογνωσια του 990 απο τη ΚΤΜ.....!!!!
Νεα αντιπροσωπεια στην Ελλαδα......ετοιμαστητε γατακια !!!!!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Επ, επ, επ... γιατί δεν έβαλες μέσα το X-ADV 750; Μια χαρά θα σε πάει, παντού! Τι νόμιζες πως έκανα πλάκα;
Θα ηταν αδικο....βρε Στεφανε....ειναι σαν να κλεβεις εκκλησια....ειδες τι εγινε στο Γιβραλταρ ραλι......χαχα !!!!!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Θα ηταν αδικο....βρε Στεφανε....ειναι σαν να κλεβεις εκκλησια....ειδες τι εγινε στο Γιβραλταρ ραλι......χαχα !!!!!
Πέρα από τη πλάκα, επειδή το οδήγησα στην παλιά Εθνική Οδό και στο πιστάκι που έχουν φτιάξει στο Βιομηχανικό Πάρκο Σχιστού, ακόμη και τα συνεχόμενα σαμαράκια μια χαρά τα διάβαζε η ανάρτηση του. Πάντως αν κάποιος ξέρει τι θέλει και γιατί το θέλει είναι μια επιλογή εξαιρετική με DCT και traction control και με ποιότητα κατασκευής με έντονη παρουσία (έχει και πολλές εκπλήξεις από εξοπλισμό αν το μελετήσεις, π.χ. έχει στάνταρ τις ακτίνες που βγαίνουν στο πλάι της ζάντας για να φοράει Tubless).
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Στην αρχή πήγατε να κάνετε το φόρουμ εντουρο, τώρα πάτε να το κάνετε σκουτεροφορουμ...... ε ρε μπαν που θέτε....
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στην αρχή πήγατε να κάνετε το φόρουμ εντουρο, τώρα πάτε να το κάνετε σκουτεροφορουμ...... ε ρε μπαν που θέτε....
Ποιος αναφέρθηκε σε σκούτερ, πες μου να του τα ΄χώσω!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Να ορισουμε κυβικα? Γιατι πλεον η μεσαια κατηγορια εχει ξεχειλωσει. Τα 1000αρια ειναι μεσαια ή πανε με τα 1200-1300? Τα 500αρια ειναι μεσαια ή πανε με τα 300-400αρια?
 
Top Bottom