Μετά το fazer το χάος, μετά το fazer το τίποτααααααα (δηλαδή μετά το fazer, τι;;;; )

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έκανε μεγάλη ζημιά τελικά ο todor :laugh:
 

Pektis

Μέλος
Όνομα
Janis
Μοτό
Vfr vtec rc 46
Amyrou...μια αποφαση ειναι ρε...Μην το πολυψαχνεις!
Κανε test ride 2-3 που εχεις βαλει στο ματι και αποφασισε πιο σε αντιπροσωπευει καλυτερα!:)
Kawasaki Z 750 S '06 - 2.500 € - Car.gr
Παρε ενα ιαπωνικο να εισαι κομπλε...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Amyrou...μια αποφαση ειναι ρε...Μην το πολυψαχνεις!
Κανε test ride 2-3 που εχεις βαλει στο ματι και αποφασισε πιο σε αντιπροσωπευει καλυτερα!:)
Kawasaki Z 750 S '06 - 2.500 € - Car.gr
Παρε ενα ιαπωνικο να εισαι κομπλε...
Ρε Τζανή, βγες λίγο στον ήλιο να πάρεις βιταμίνη D, abs η τίποτα λέμε
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αφού δεν μπαίνεις χώμα... Σε πείραξαν τα κιλά τώρα??
Στο τενερε με ενοχλούν οι σαμπρέλες. Διορθώνεται αυτό.

Γενικότερα, τα λίγα κιλά είναι ξεκούραστα. Ο Πήγασος από το fazer έχει διαφορά 25 αν θυμάμαι καλά και σε χαμηλές ταχύτητες/επαρχιακό/κίνηση είναι άλλο πράγμα.

Γενικά, ανάμεσα σε ολοκαίνουριο τ700 και Άφρικα 3 ετών στα ίδια χρήματα, η επιλογή δεν υπάρχει. Νομίζω βέβαια ότι δεν υπάρχει έτοιμο τενερε.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σημασια έχει αν φαίνονται τα κιλά στην οδήγηση.
Πρέπει να αρχίσεις να ξεσκαρταρεις κατηγορίες, μπας και βρούμε άκρη.
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Ρε Γιαν, ο Μανιακ εχει δικιο...

Εχεις φτιαξει ενα κοκτεηλ σοβαρο... Πρεπει πρωτα να βρεις την κατηγορια που θες.

Απο CBF-FAZER
σε 1050 σπορτ
σε V85tt
σε GS-ΧΤΖ1200
σε CRF 1000
σε Τ7
σε 1090/1190/1290


Τι ξέχασα;;;
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
εφοσον θετεις το abs σαν απαραιτητη προυποθεση (και κατα συνεπεια την ασφαλεια) μουλτι 1200 και 1290 ειναι οι καλυτερες επιλογες τωρα...δεν ειμαι σιγουρος αν το gs εχει το ιδιο κορνερινγκ αβς, τουλαχιστον στα παλιοτερα μοντελα...
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Daytona 125
Ειναι κινέζικο...

Αν βαλει και αυτο στην λίστα

τότε θα προστεθουν αυτομάτως άλλα πόσα μηχανάκια απο την χώρα του τηγανιτού ρυζιού














ξεκινώντας απο:

 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
εφοσον θετεις το abs σαν απαραιτητη προυποθεση (και κατα συνεπεια την ασφαλεια) μουλτι 1200 και 1290 ειναι οι καλυτερες επιλογες τωρα...δεν ειμαι σιγουρος αν το gs εχει το ιδιο κορνερινγκ αβς, τουλαχιστον στα παλιοτερα μοντελα...
Ξέρεις πόσο ξύλο έφαγε ο amyroukai να μάθει να οδηγάει με κορνερινγκ αβς;;
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
εφοσον θετεις το abs σαν απαραιτητη προυποθεση (και κατα συνεπεια την ασφαλεια) μουλτι 1200 και 1290 ειναι οι καλυτερες επιλογες τωρα...δεν ειμαι σιγουρος αν το gs εχει το ιδιο κορνερινγκ αβς, τουλαχιστον στα παλιοτερα μοντελα...
amyroukai προσθέτω και τα multimixer στην λιστα :cry:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ειναι κινέζικο...

Αν βαλει και αυτο στην λίστα

τότε θα προστεθουν αυτομάτως άλλα πόσα μηχανάκια απο την χώρα του τηγανιτού ρυζιού














ξεκινώντας απο:

Όχι γιατί η συνησταμενη της υποτεινουσας του ορθογωνίου τριγώνου που σχηματίζεται μεταξύ μαρσπιε-τιμόνι-σέλα δεν είναι ίση με Ε=mc2 , οπότε το συγκεκριμένο απορρίπτεται.

Καλά είναι ολοφάνερο, δεν το βλέπεις;;
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Λοιπόν, το swm για δεύτερο εκδρομικό τα σπάει, το 650R επίσης, -20 κιλά, έχει ένα μεταχειρισμένο στα 5000, λεφτά με τα οποία παίρνεις δύο 640ADV true todor edition να έχεις να σπας. Αυτό μάλλον θα είναι το πλάνο off




Για το πλάνο on περιμένω λίγο να δω τον σκουπιδοντενεκέ τι θα χωρέσει. Παίζουν μπάλα μεταχειρισμένα GS, cbf1000.

Μετά, πάμε σε 5ψηφια νούμερα και εκεί... Βλέπουμε.

Το μούλτι πανέμορφο. Ο Simitis δεν ξέρω αν πέρασε τόσο ονειρεμένα μαζί του και να ψάχνει σοϊχίρο crf για σιγουριά πλέον...
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Λοιπόν, το swm για δεύτερο εκδρομικό τα σπάει, το 650R επίσης, -20 κιλά, έχει ένα μεταχειρισμένο στα 5000, λεφτά με τα οποία παίρνεις δύο 640ADV true todor edition να έχεις να σπας. Αυτό μάλλον θα είναι το πλάνο off




Για το πλάνο on περιμένω λίγο να δω τον σκουπιδοντενεκέ τι θα χωρέσει. Παίζουν μπάλα μεταχειρισμένα GS, cbf1000.

Μετά, πάμε σε 5ψηφια νούμερα και εκεί... Βλέπουμε.

Το μούλτι πανέμορφο. Ο Simitis δεν ξέρω αν πέρασε τόσο ονειρεμένα μαζί του και να ψάχνει σοϊχίρο crf για σιγουριά πλέον...
Αρα οντως δεν ξερεις σε τι κατηγορια θα κινηθεις... Πρεπει να κατασταλαξεις πρωτα εκει...

Και εφοσον θελεις να κινεισαι γρηγορα και οικονομικα ΚΑΙ μεσα στην Αθηνα, γιατι δεν παίρνεις ενα πολυ εργαλειο Honda SH 300? Θα κατεβαινεις 120+ απο τις αφιδνες και θα καις 3λ... Θα πηγαινεις στα κεντρα σου, στις ΔΕΕΣ σου, στις ΕΠΕΡΕΣΙΕΣ σου

Νομιζω πως οποια μεγαλη μοτοσυκλετα και να κοιταξεις, καμια δεν θα ειναι ευπροσδεκτη στην μεγαλουπολη.

Και μετα παρε οτι σε φωτισει ο ΑΓΙΑΝΤΡΕΑΣ
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αρα οντως δεν ξερεις σε τι κατηγορια θα κινηθεις... Πρεπει να κατασταλαξεις πρωτα εκει...

Και εφοσον θελεις να κινεισαι γρηγορα και οικονομικα ΚΑΙ μεσα στην Αθηνα, γιατι δεν παίρνεις ενα πολυ εργαλειο Honda SH 300? Θα κατεβαινεις 120+ απο τις αφιδνες και θα καις 3λ... Θα πηγαινεις στα κεντρα σου, στις ΔΕΕΣ σου, στις ΕΠΕΡΕΣΙΕΣ σου

Νομιζω πως οποια μεγαλη μοτοσυκλετα και να κοιταξεις, καμια δεν θα ειναι ευπροσδεκτη στην μεγαλουπολη.

Και μετα παρε οτι σε φωτισει ο ΑΓΙΑΝΤΡΕΑΣ
Ακριβώς επειδή το κέντρο δεν είναι κάθε μέρα, δεν είναι δίπλα μου αλλά 25-30 χιλιόμετρα μακριά, το μεγάλο μηχανάκι δεν θα περνάει χρόνο κολλημένο πρώτη δεύτερα. Οπότε δεν είναι άκυρη ιδέα το οτιδήποτε. Ακόμα και το fazer δυσανασχετεί με τα παπιά που κάνουν διήθηση αργά ή τους κουλούς με τις μπανιέρες, όχι με την κίνηση.


Το σκούτερ είναι άκυρη ιδέα. Αν πρέπει να κάνει 100 χιλιόμετρα, τα 90 τέρμα ανοιχτό στα 120-130χαω Εθνική οδό/Αττική οδό, θα του βγουν τα μάτια. Βεσπα θέλω μια μέρα κάποτε όποτε τύχει γιατί μου αρέσουν, όχι για σοβαρή μετακίνηση. Αν αλλάξω σπίτι σε κάτι αστικό, αλλάζει το πράγμα.
 
Top Bottom