Μετά το Heidenau K60...ΤΙ;;;

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Επειδή το Hedenau K60 γίνεται όλο και πιο δυσεύρετο και ακριβότερο, ρωτάω...
...για εμάς που καταβολευτήκαμε αυτό το ελαστικό (ειδικά το πίσω) και όλη την φιλοσοφία του.
Κορώνα και χιλιομετρική απόδοση - αντοχή αντίστοιχη με ασφάλτινο.
Χάραξη, βάθος πέλματος και ικανότητα στα εκτός, αντίστοιχη με τακουνάτο.
Υπάρχει στην αγορα κάποιο ελαστικό παρόμοιας φιλοσοφίας, ικανότητας και χιλιομετρικής απόδοσης με το K60 της Hedenau;
 
Τελευταία επεξεργασία:

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Και εγώ με τα k60 είμαι πολύ ευχαριστημένος. Όπως τα είπες ακριβώς Χρήστο! Όχι το καλύτερο, απλά τα + του είναι πιο πολλά από τα -. Πιστεύω το πιο κοντινό είναι το mitas e07. Με βλέω για ένα από τα 2.Αν θες να ρωτήσω στον λαστιχά μου λάρισα που είναι λίγο ψαγμένος για τιμή Χρήστο! Για πείτε και άλλες γνώμες...:thinking:
 
Περιοχή
Νικήτη- Χαλκιδικη
Όνομα
στεργιοςςςςς
Μοτό
ktm lc4 640 adv.
για το continental TKC70 τι λέτε? Δεν πλησιάζει η χάραξή του αυτή του heidenau?



Heidenau K60

σαφως πιο ΟΝ η χαραξη του TKC70 με στενα αυλακια. αν η γομα του ειναι ιδια με του TKC80 τοτε οι επιδοσεις του στην ασφαλτο θα ειναι αρκετα καλες...
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
η χαραξη που εχει στο κεντρο το heidenau με χαλαει πολυ δεν βγαινει αλλιως?
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Σκεψου και τα Karoo 3 Χρηστο:) Ειχα τα K60 scout και πιο κοντα στη φιλοσοφια τους δεν ειναι τα Μιτας Ε07 για μενα,αλλά τα Karoo3...Ειναι το 2ο ζευγαρι που βαζω και θα ξαναμπουν(αν δεν βγαλει μπροστινο Anakee wild για να τα δοκιμασω)...
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
η χαραξη που εχει στο κεντρο το heidenau με χαλαει πολυ δεν βγαινει αλλιως?
Εξαιτίας αυτής της χάραξης στην εθνική δεν έχει θόρυβο, εν αντιθέση με το εμπρόσθιο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Επειδή το Hedenau K60 γίνεται όλο και πιο δυσεύρετο και ακριβότερο, ρωτάω...
...για εμάς που καταβολευτήκαμε αυτό το ελαστικό (ειδικά το πίσω) και όλη την φιλοσοφία του.
Κορώνα και χιλιομετρική απόδοση - αντοχή αντίστοιχη με ασφάλτινο.
Χάραξη, βάθος πέλματος και ικανότητα στα εκτός, αντίστοιχη με τακουνάτο.
Υπάρχει στην αγορα κάποιο ελαστικό παρόμοιας φιλοσοφίας, ικανότητας και χιλιομετρικής απόδοσης με το K60 της Hedenau;
Εγώ Χρηστάρα μέτα απο Χάιντι πήγα σε καρού3 .,
κρατά σχεδόν το ίδιο, απο ζωή αν προσέχεις τις πιέσεις.
Ανώτερο σε όλα τα τερέν
και σε χωμά λάσπες κτλ.
και σε άσφαλτο.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Σκεψου και τα Karoo 3 Χρηστο:) Ειχα τα K60 scout και πιο κοντα στη φιλοσοφια τους δεν ειναι τα Μιτας Ε07 για μενα,αλλά τα Karoo3...Ειναι το 2ο ζευγαρι που βαζω και θα ξαναμπουν(αν δεν βγαλει μπροστινο Anakee wild για να τα δοκιμασω)...
Μάλλον υπάρχει πλέον μπροστινό 21' wild ;) Θα σου πω αύριο :)
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Εγώ Χρηστάρα μέτα απο Χάιντι πήγα σε καρού3 .,
κρατά σχεδόν το ίδιο, απο ζωή αν προσέχεις τις πιέσεις.
Ανώτερο σε όλα τα τερέν
και σε χωμά λάσπες κτλ.
και σε άσφαλτο.
Σκεψου και τα Karoo 3 Χρηστο:) Ειχα τα K60 scout και πιο κοντα στη φιλοσοφια τους δεν ειναι τα Μιτας Ε07 για μενα,αλλά τα Karoo3...Ειναι το 2ο ζευγαρι που βαζω και θα ξαναμπουν(αν δεν βγαλει μπροστινο Anakee wild για να τα δοκιμασω)...
Χαίρομαι για τα σχόλια σας περί Karoo 3 γιατί έχω σκοπό μετά τα continental TKC70 να παω στα Karoo.
Εκτός και αν διαβάσω θετικά σχόλια για τα καινούργια pirelli scorpion rally str:

 

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
Για να μην ανοίγω εξτρά θέμα.
Είμαι στην αναζήτηση για λάστιχα 50/50 για να μπορέσω να ακολουθήσω τις μελλοντικές χωμάτινες εξορμήσεις. Από τι βλέπω στα ~250 ευρώ παίζουν μπάλα (εκτός απο atlas capra X που τα βρήκα στα 140€ πατημένα 10 χλμ. :cautious:o_O)
Είμαι ανάμεσα karoo 3, Anakee Wild και TKC80. Τα Scorpion rally θα αργήσουν να έρθουν.
Καλοκαίρι λέω να τα αλλάξω για ασφάλτινα.
Για βοηθήστε τον ανίδεο.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Για να μην ανοίγω εξτρά θέμα.
Είμαι στην αναζήτηση για λάστιχα 50/50 για να μπορέσω να ακολουθήσω τις μελλοντικές χωμάτινες εξορμήσεις. Από τι βλέπω στα ~250 ευρώ παίζουν μπάλα (εκτός απο atlas capra X που τα βρήκα στα 140€ πατημένα 10 χλμ. :cautious:o_O)
Είμαι ανάμεσα karoo 3, Anakee Wild και TKC80. Τα Scorpion rally θα αργήσουν να έρθουν.
Καλοκαίρι λέω να τα αλλάξω για ασφάλτινα.
Για βοηθήστε τον ανίδεο.
Κοιτα και τα Michelin wild ειναι κατι παρόμοιο με το tkc στην χάραξη !! Εχουν ακουστεί πολυ καλα λόγια για off απο φιλους που τα έχουν δοκιμάσει!! Οσο αναφορά το καροο αλλο λάστιχο αλλη χάραξη τελείως διαφορετική ! Μια χαρα ειναι απλά στην λασπη υστερεί λιγο ! Τα anlas ηταν να τα βάλω κάποτε τελικα δεν τα δοκίμασα ποτε για να εχω άποψη ! Απο αλλους εχουν ακουστεί καλα λόγια απο κάποιους αλλους παλι αρνητικά ! Δοκίμασε το wild γτ και το εργαλείο σου wild ειναι ;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Για να μην ανοίγω εξτρά θέμα.
Είμαι στην αναζήτηση για λάστιχα 50/50 για να μπορέσω να ακολουθήσω τις μελλοντικές χωμάτινες εξορμήσεις. Από τι βλέπω στα ~250 ευρώ παίζουν μπάλα (εκτός απο atlas capra X που τα βρήκα στα 140€ πατημένα 10 χλμ. :cautious:o_O)
Είμαι ανάμεσα karoo 3, Anakee Wild και TKC80. Τα Scorpion rally θα αργήσουν να έρθουν.
Καλοκαίρι λέω να τα αλλάξω για ασφάλτινα.
Για βοηθήστε τον ανίδεο.
Εγώ θα πρότεινα την πιο οικονομική λύση....γιατί θα είναι η πρώτη σου επαφή στο χωμα και γενικά θα σε καλύψουν τα anlas που έτσι και αλλιώς είναι πολύ καλά στο χωμα
 

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
Εγώ θα πρότεινα την πιο οικονομική λύση....γιατί θα είναι η πρώτη σου επαφή στο χωμα και γενικά θα σε καλύψουν τα anlas που έτσι και αλλιώς είναι πολύ καλά στο χωμα
Μωρέ και εγώ το ίδιο σκέφτομαι αλλα τα φοβάμαι (ίσως λόγω τιμής και κάποια σχόλια που διάβασα) στην άσφαλτο.
 

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Μωρέ και εγώ το ίδιο σκέφτομαι αλλα τα φοβάμαι (ίσως λόγω τιμής και κάποια σχόλια που διάβασα) στην άσφαλτο.
Βουρ για Anlas άμα βρεις στις διαστάσεις σου. Σωστές πιέσεις και μακριά από νερά και θα είσαι πολύ παραπάνω από ικανοποητικά στην άσφαλτο.
Κι είναι και φθηνά, αφού έτσι κι αλλιώς για πάνω από 5.000 χλμ. δεν είναι τα χωμάτινα, οπότε στην ουσία δεν υπάρχει και λόγος να πληρώνεις
μια περιουσία κάθε τόσο.
 
Top Bottom