Μετά το Tracer Τι??? προτάσεις για ένταξη στο χώμα!!

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
2002 αντβε αλλα ....ξερεις ...το δικο μου ειναι καπως......αυτος που το ειχε πριν απο μενα ηταν περισσοτερο ασταθης , και το ειχε βαψει ολο μαυρο με σπρει ,μεχρι και την αλυσιδα ...
φυσικα με το καιρο εχει ξεβαψει...λιγο
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
2002 αντβε αλλα ....ξερεις ...το δικο μου ειναι καπως......αυτος που το ειχε πριν απο μενα ηταν περισσοτερο ασταθης , και το ειχε βαψει ολο μαυρο με σπρει ,μεχρι και την αλυσιδα ...
φυσικα με το καιρο εχει ξεβαψει...λιγο
Ναι.... Αλλα δεν έχει μείνει ποτέ
Να τα λέμε αυτά.
 

bag

Μέλος
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
africa rd04
Μια λυση ειναι να παρεις ενα μεγαλο τεποζιτο και να κρατησεις το exc...

Υπαρχει και η λυση ενος 950/990 adv και με τα ρεστα βαζεις βενζινη. Και δε θα σου λειψει τιποτα και θα ξερεις οτι καβαλας ενα απ τα καλυτερα μηχανακια που κατασκευαστηκαν ποτε
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κατσε να κανουμε την ερωτηση κλειδι/μονοδρομο ωστε να παρει ροτα η συζητηση.

Σε R1200GS θα πηγαινες ?
Ήθελα να το πω από την πρώτη στιγμή.... Αλλα συγκρατηθηκα.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Κατσε να κανουμε την ερωτηση κλειδι/μονοδρομο ωστε να παρει ροτα η συζητηση.

Σε R1200GS θα πηγαινες ?
Κι εγώ που περίμενα να προτείνεις το δικό μου....
 

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
Κατσε να κανουμε την ερωτηση κλειδι/μονοδρομο ωστε να παρει ροτα η συζητηση.

Σε R1200GS θα πηγαινες ?
why not???
απλ'α το F800 θα είναι πιο οικονομικό μανιτζέβελο. το 1200 προφανώς οργώνει αλλά δεν είναι καλύτερα να ξεκινήσω με κάτι πιο light??

Μια λυση ειναι να παρεις ενα μεγαλο τεποζιτο και να κρατησεις το exc...

Υπαρχει και η λυση ενος 950/990 adv και με τα ρεστα βαζεις βενζινη. Και δε θα σου λειψει τιποτα και θα ξερεις οτι καβαλας ενα απ τα καλυτερα μηχανακια που κατασκευαστηκαν ποτε
δυστυχώς έχω sxf...μακάρι να είχα exc.αν δώσω το sxf για exc/klx450/wrf εκεί αλλάζει το πράμα.
κοιτάζω και τα 950/990 αλλα για τί χρονολογίες είναι καλό να κοιτάζω?? απο βάρος στα ποσα πάμε εκει??
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
why not???
απλ'α το F800 θα είναι πιο οικονομικό μανιτζέβελο. το 1200 προφανώς οργώνει αλλά δεν είναι καλύτερα να ξεκινήσω με κάτι πιο light??


δυστυχώς έχω sxf...μακάρι να είχα exc.αν δώσω το sxf για exc/klx450/wrf εκεί αλλάζει το πράμα.
κοιτάζω και τα 950/990 αλλα για τί χρονολογίες είναι καλό να κοιτάζω?? απο βάρος στα ποσα πάμε εκει??
To 800 σαν τιμη αποκτησης στα ιδια χλμ και κατασταση ναι, θα ειναι πιο φθηνο απο το 1200. Απο εκει και περα σε συντηρηση ο μποξερ ειναι μακραν ο πιο ευκολος κινητηρας για σερβις, αρκει να μη χρειαστεις δισκο (ελαιοψυκτα).

Και το 990 και το 1200 στα 230 κιλα παιζουν. Αλλα μην κοιτας τα βαρη σαν τιμες μονο, ειναι απλα ενδεικτικα. Τα 230 του GS ειναι χαμηλα τοποθετημενα ενω του 990 που ειναι λεπτο και ζυγισμενο δυσκολα θα τα καταλαβεις. Αν δεν οδηγησει κανεις μας το Τ700 δεν θα ξερουμε αν τα 205 κιλα που δηλωνουν ειναι στην πραξη μανιτζεβελα.
 

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
Το Husq 701 μίλάμε πάντα σαν πρώτο μηχανάκι. Η κυρά θα μπορεί να ανεβαίνει άραγε για μια βολτα 200χλμ???
Για να βοηθήσω την κατάσταση το μπατζετ είναι κάπου στα 2000.
Πχ το sxf + 2000 , tracer + 2000.
Επίσης σκέφτομαι να πέσω λίγο κυβικά και κιλά ταυτόχρονα....
Λατρεύω το 790 R αλλά είναι δυστυχώς εκτός μπατζετ. (εκτός αν πιάσουμε το τζοκερ!! :) )
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μη δώσεις το Tracer φίλε.

Δώσε το κατσίκι, βάλε και το διπλό που λες και χτυπά το 640 το οποίο είναι το ιδανικότερο μηχάνημα για εκδρομικό Enduro, αυτό που κάνουμε δηλαδή.
Άσε που δε θέλει φράγκο.
Το έβαλες στο γκαράζ, την επόμενη μέρα στο βαπόρι και μετά βρίσκεσαι στη οροσειρά της Πίνδου.
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Μη δώσεις το Tracer φίλε.

Δώσε το κατσίκι, βάλε και το διπλό που λες και χτυπά το 640 το οποίο είναι το ιδανικότερο μηχάνημα για εκδρομικό Enduro, αυτό που κάνουμε δηλαδή.
Άσε που δε θέλει φράγκο.
Το έβαλες στο γκαράζ, την επόμενη μέρα στο βαπόρι και μετά βρίσκεσαι στη οροσειρά της Πίνδου.
Σωστος ο τετραποδος φιλος μας :p . Αυτο λεω και εγω
 

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
Μη δώσεις το Tracer φίλε.

Δώσε το κατσίκι, βάλε και το διπλό που λες και χτυπά το 640 το οποίο είναι το ιδανικότερο μηχάνημα για εκδρομικό Enduro, αυτό που κάνουμε δηλαδή.
Άσε που δε θέλει φράγκο.
Το έβαλες στο γκαράζ, την επόμενη μέρα στο βαπόρι και μετά βρίσκεσαι στη οροσειρά της Πίνδου.
Συμφωνώ οτι είναι απο τις ιδανικές λύσεις.
Το μόνο δύσκολο στο όλο κονσεπτ είναι τα πουληθεί το κριάρι. Το έχω κανένα χρόνο μπας και παρω wrf/excf αλλά δε λέει να φύγει.
Και σε 640 παω μετα και σε drz

KTM 640 LC4 ΑΨΟΓΟ!!! '07 - € 2.495 - Car.gr

για κατι τέτοιο λέμε??
 
Τελευταία επεξεργασία:

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Συμφωνώ οτι είναι απο τις ιδανικές λύσεις.
Το μόνο δύσκολο στο όλο κονσεπτ είναι τα πουληθεί το κριάρι. Το έχω κανένα χρόνο μπας και παρω wrf/excf αλλά δε λέει να φύγει.
Και σε 640 παω μετα και σε drz

KTM 640 LC4 ΑΨΟΓΟ!!! '07 - € 2.495 - Car.gr

για κατι τέτοιο λέμε??
Καλυτερα να πας σε 640 adventure... Ετοιμο με το τεποζιτο του και το Fairing του...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Συμφωνώ οτι είναι απο τις ιδανικές λύσεις.
Το μόνο δύσκολο στο όλο κονσεπτ είναι τα πουληθεί το κριάρι. Το έχω κανένα χρόνο μπας και παρω wrf/excf αλλά δε λέει να φύγει.
Και σε 640 παω μετα και σε drz

KTM 640 LC4 ΑΨΟΓΟ!!! '07 - € 2.495 - Car.gr

για κατι τέτοιο λέμε??
Όχι αυτό είναι το απλό.
Ότι λέει ο Chester.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Mε το 640 adv ή απλο ξεχνας τα μακρινα δικαβαλα λογω υπερβολικων κραδασμων Επισης σε αυτοκινητοδρομο ξεχνας το σταθερο γκαζι παρατεταμενα για πολλα χλμ ...γιατι τοτε η μερα του μαστορα δεν θα ειναι μονο η Τριτη
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Mε το 640 adv ή απλο ξεχνας τα μακρινα δικαβαλα λογω υπερβολικων κραδασμων Επισης σε αυτοκινητοδρομο ξεχνας το σταθερο γκαζι παρατεταμενα για πολλα χλμ ...γιατι τοτε η μερα του μαστορα δεν θα ειναι μονο η Τριτη
Αυτό το σκέφτεται για δευτερο
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Αν μι
Αυτό το σκέφτεται για δευτερο
Aν μιλαμε για δευτερο τοτε το lc4 adv ειναι too much Το enduro 640 πολυ πολυ καλυτερο
Και τo drz που αναφερθηκε παραπανω πολυ καλυτερο και των δυο
 

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
Αν μι

Aν μιλαμε για δευτερο τοτε το lc4 adv ειναι too much Το enduro 640 πολυ πολυ καλυτερο
Και τo drz που αναφερθηκε παραπανω πολυ καλυτερο και των δυο
Αν μιλάμε για 2ο το 640 είναι όντως too much
Αν κρατηθεί το tracer δε νομίζω να παω σε κατι μεγαλύτερο και πιο "φαγανό" απο DRZ.
Ένα σκεπτικό είναι να δωθεί το sxf για ένα παπί ( για καθημερινές δουλειες κτλπ) και βασικό να πάει ένα μεσσαίο 500-700 κυβικα που να καλύπτει 2καβαλο και χώματα.
Μάλλον ζητάω πολλά....:(
Επίσης είδα το 701 είναι αρκετα ζόρικο στο 2καβαλο....
Γιαυτό το μυαλό πάει σε τενερε και 790 ( εκτος μπατζετ) .... αλλά αυτά δεν κάνουν και για κληστές εντουράδες....
Πφφφφφ...σαλάτα τα έκανα!!!
 
Top Bottom