Μεταφορά Πάτρα-Λισαβόνα

zissimo

Μέλος
Περιοχή
Πατρα
Όνομα
Ζησιμος
Μοτό
BMW r 100 gs pd , BMW r 1150 r
Θέλω να στείλω την r100gs στην Λισαβόνα .
Έχετε κάποια ιδέα για Μεταφορική να πάρω προσφορά ?
Επίσης προς Πατρινούς , ξέρει κάποιος , που θα βρώ ένα κουτί μεταφοράς μοτοσυκλετών ?
Ευχαριστώ
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Θέλω να στείλω την r100gs στην Λισαβόνα .
Έχετε κάποια ιδέα για Μεταφορική να πάρω προσφορά ?
Επίσης προς Πατρινούς , ξέρει κάποιος , που θα βρώ ένα κουτί μεταφοράς μοτοσυκλετών ?
Ευχαριστώ
ζησιμε...
ο γεωργιαδης στα ιωαννινα 6973458858 ξερω οτι κανει τετοιου ειδους μεταφορες...
ισως ενα τηλεφωνημα να βοηθουσε να παρεις καποιες γενικες πληροφοριες...
αυτα φιλαρακι... δεν μπορω να βοηθησω αλλιως !!
:friendship:
 

zissimo

Μέλος
Περιοχή
Πατρα
Όνομα
Ζησιμος
Μοτό
BMW r 100 gs pd , BMW r 1150 r
ζησιμε...
ο γεωργιαδης στα ιωαννινα 6973458858 ξερω οτι κανει τετοιου ειδους μεταφορες...
ισως ενα τηλεφωνημα να βοηθουσε να παρεις καποιες γενικες πληροφοριες...
αυτα φιλαρακι... δεν μπορω να βοηθησω αλλιως !!
:friendship:
Ευχαριστώ πολύ Γιώργη . Καλά ταξίδια
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Επίσης προς Πατρινούς , ξέρει κάποιος , που θα βρώ ένα κουτί μεταφοράς μοτοσυκλετών ?
Ευχαριστώ
Πέρνα μια βολτα και ρωτα τον Σακη στο AllTerrain μηπως και εχει κατι υποψη...:rolleyes:
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Πως έγινε η μεταφορά; Κόστος; Μην τις κρατάς αυτές τις πληροφορίες μόνο για εσένα!
 

zissimo

Μέλος
Περιοχή
Πατρα
Όνομα
Ζησιμος
Μοτό
BMW r 100 gs pd , BMW r 1150 r
Πρώτα απ` όλα θέλω να ευχαριστήσω τον Κο Σαρέλλα τον αντιπρόσωπο της ΚΤΜ Πάτρας για την ειδική βαρέου τύπου ειδική παλέτα-βάση ,
που μου έδωσε δωρεάν .
Επάνω σε αυτή τη βάση έφτιαξα μόνος μου το ξύλινο κλουβί κατ` εντολή της SCHENKER .



Η μεταφορά έγινε από την SCHENKER και στοίχισε 700 ευρω . Ασπρόπυργος - Λισαβόνα .
Εντολή και πληρωμή του αγοραστή .
Η μεταφορά Πάτρα - Ασπρόπυργος με τοπική μεταφορική , από εμένα 70 ευρώ .
Τα χρήματα εμβάστηκαν στον λογαριασμό μου μόλις η μηχανή μπήκε στην αποθήκη στον Ασπρόπυργο .



 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
@zissimo : ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Δυο ερωτήσεις από εμένα μιας και με ενδιαφέρει το θέμα:
1) σου ζήτησε η Schenker να αφαιρέσεις βενζίνη κ διάφορα υγρά? (πιστεύω πως όχι και πως αφορά μόνο μεταφορά με αεροπλάνο)
2) το κόστος των 700 ευρώ, ήταν λόγω διαστάσεων του κουτιού ή και σε συνάρτηση με το βάρος? Με λίγα λόγια μπορείς να γεμίσεις το κλουβί με μπαγκάζια κ εξοπλισμό ή εκεί ανέβαινε το κόστος?

ευχαριστώ και καλά ταξίδια πέριξ της Λισαβόνας! την επισκέφτηκα πριν 3 χρόνια και είναι φανταστική πόλη κ χώρα
 

zissimo

Μέλος
Περιοχή
Πατρα
Όνομα
Ζησιμος
Μοτό
BMW r 100 gs pd , BMW r 1150 r
Φίλε @Spider , δυστυχώς η μηχανή πωλήθηκε στην Πορτογαλία και δεν την έστειλα για να ταξιδέψω . :(
1. Εγώ αφαίρεσα την βενζίνη από το τεπόζιτο και από τα καρμπυρατέρ για λόγους ασφαλείας .( δεν μου ζητήθηκε )
2.Η μεταφορά κλείστηκε και πληρώθηκε από τον αγοραστή στην SCHENKER Πορτογαλίας .
Είχα δηλώσει 200 κιλ. σε κουτί 2,20 χ 1,00 χ 1,20 . Δεν κοίταξε κανείς τίποτα . Το κουτί ήταν 2,50 χ 1,00 χ 1,60 και πάνω από 250 κιλ.
Βάζεις μέσα ότι θέλεις .

Καλά ταξίδια στον ωραίο βορρά :friendship:
 
Top Bottom