Μεταφορά μοτοσυκλέτας στην Κύπρο

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Σε δυο εταιρείες που ρώτησα μου είπαν 400 ευρώ και θα ήθελα να βρω κάτι οικονομικότερο αν υπάρχει.
Κάθε συμβουλή, γνώση, παρατήρηση κ.λπ. δεκτή.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Καράβι;
Σίγουρα πιο οικονομικό! Το κοίταξες; (να μπει στο καράβι ασυνόδευτη, σαν να την στέλνεις Κρήτη ας πούμε).
 

Nikkyo

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα Χαλάνδρι
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Bmw f800gs
τσεκαρε τα πλοια.υπαρχει μια συγκεκριμενη μερα που φευγουν απο πειραια.νομιζω πεμπτη.ετσι θα μπορεσεις να το στειλεις ασυνοδευτο-δεμενο αρκει να το παραλαβει καποιος απο εκει.οπως κρητη
 

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Καραβι ναι, ασυνοδευτο και δεμενο ναι, θα το παω και θα το παραλαβω εγω ναι, ομως 400 ευρωπουλα...

Μου φαινονται πολλα, δεδομενου οτι για Ροδο το εισιτηριο ειναι περιπου 25 ευρω
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Παρα πολλα. Τοχα κοιταξει κι'εγω πριν χρονια (το 2009 οταν ειχαμε παει για Πασχα στην Κυπρο) και κατεληξα τελικα να νοικιασω αυτοκινητο αλλα και μηχανη εκει, την τελευταια για ενα 3ημερο για να γυρισω τον Ακάμα και το Τρόοδος με μηχανη - ειχαμε παρει σχετικο εξοπλισμο στο αεροπλανο. Ελπιζω να βρεις φτηνοτερη λυση :ok:
 

alex

Μέλος
Περιοχή
Αττικη. Αγια ΠΑρασκευη
Όνομα
Αλεξης
Μοτό
africa twin 750
νομίζω πως υπάρχει και ένα πλοίο που φευγει από λαυριο για Κύπρο και είναι μόνο για νταλίκες για ρωτα και εκεί μήπως βρεις πιο οικονομικα
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Καραβι ναι, ασυνοδευτο και δεμενο ναι, θα το παω και θα το παραλαβω εγω ναι, ομως 400 ευρωπουλα...

Μου φαινονται πολλα, δεδομενου οτι για Ροδο το εισιτηριο ειναι περιπου 25 ευρω
Καράβι;
Σίγουρα πιο οικονομικό! Το κοίταξες; (να μπει στο καράβι ασυνόδευτη, σαν να την στέλνεις Κρήτη ας πούμε).
Καμια σχεση τα επιβατικα/οχηματαγωγα καραβια , με τα cargo που πανε πλεον Κυπρο. Πρεπει να δεθει και να παει με μεταφορικη ή μεσα σε νταλικα, γι αυτο και ζητανε τοσα, μονα να βρεις καμια νταλικα και σου παρει φτηνα, αλλα προσοχη μην κανουν ζημια στην μηχανη...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
δεν υπάρχει πλέον καράβι για Κύπρο (κλασσικό επιβατηγό/οχηματαγωγό);


Ακυρο, δεν υπάρχει!
Τελευταίο δρομολόγιο το 2000 λένε!!!
Υπηρέτησα Κύπρο το 98-2000 και το χρησιμοποίησα (κατέβασα μηχανάκι το ΧΤ μου τότε και έφερα το αυτ/το πάνω. Εκεί είχα μείνει :(
 
Τελευταία επεξεργασία:

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Καμια σχεση τα επιβατικα/οχηματαγωγα καραβια , με τα cargo που πανε πλεον Κυπρο. Πρεπει να δεθει και να παει με μεταφορικη ή μεσα σε νταλικα, γι αυτο και ζητανε τοσα, μονα να βρεις καμια νταλικα και σου παρει φτηνα, αλλα προσοχη μην κανουν ζημια στην μηχανη...
Μακαρι να ηταν ετσι... Θα ερχοντουσαν κατω απ το σπιτι μου, θα τη φορτωναν και θα την ξεφορτωναν αντιστοιχα στο σπιτι μου εδω στην Παφο και θα ησυχαζα...
Τωρα πρεπει να παω Λαυριο να μου τη δεσουν στο γκαραζ του πλοιου και να υπογραψω οτι η εταιρεια δεν φερει ευθυνη για τυχον ζημιες...
Επισης οταν φτασει Κυπρο πρεπει να παω απο Παφο στη Λεμεσο, να την ξεφορτωσω και να την εκτελωνισω κι αν δεν καταφερω να ειμαι εκει, υποβαλλεται προστιμο 150 ευρα (δεν εχω καταλαβει απο ποιον και γιατι)
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Μακαρι να ηταν ετσι... Θα ερχοντουσαν κατω απ το σπιτι μου, θα τη φορτωναν και θα την ξεφορτωναν αντιστοιχα στο σπιτι μου εδω στην Παφο και θα ησυχαζα...
Τωρα πρεπει να παω Λαυριο να μου τη δεσουν στο γκαραζ του πλοιου και να υπογραψω οτι η εταιρεια δεν φερει ευθυνη για τυχον ζημιες...
Επισης οταν φτασει Κυπρο πρεπει να παω απο Παφο στη Λεμεσο, να την ξεφορτωσω και να την εκτελωνισω κι αν δεν καταφερω να ειμαι εκει, υποβαλλεται προστιμο 150 ευρα (δεν εχω καταλαβει απο ποιον και γιατι)
Και θέλουν και 400 ευρώ; Χαχαχα
Δεν έρχονται απ το σπίτι σου, την πας σε μεταφορική. Μεταφορική ρώτησες;
 

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Και θέλουν και 400 ευρώ; Χαχαχα
Δεν έρχονται απ το σπίτι σου, την πας σε μεταφορική. Μεταφορική ρώτησες;
Ρωτησα. Αυτο οπως το περιεγραψα 1.100 ευρω γιατι οι νταλικες δεν μπαινουν στο καραβι... Το πανε οδικως...
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Ρωτησα. Αυτο οπως το περιεγραψα 1.100 ευρω γιατι οι νταλικες δεν μπαινουν στο καραβι... Το πανε οδικως...
:sk:

Καλα καραβι απο καπου σιγουρα μπαινουν αφου ειναι νησι :D
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ρωτησα. Αυτο οπως το περιεγραψα 1.100 ευρω γιατι οι νταλικες δεν μπαινουν στο καραβι... Το πανε οδικως...
Ρε φίλος, ρώτησες κανέναν του ΕΣ που υπηρετεί στην Κύπρο;
Αυτοί πάνε με τα αυτ/τα τους, τις μηχανές τους και γυρίζουν στα 2 χρόνια. Πλέον σχεδόν κανείς δεν αγοράζει από εκεί,αλλά κι αν αγοράσει κάπως το φέρνει. Οδικώς πάντως απο Τουρκία, μάλλον όχι....
 

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Ρε φίλος, ρώτησες κανέναν του ΕΣ που υπηρετεί στην Κύπρο;
Αυτοί πάνε με τα αυτ/τα τους, τις μηχανές τους και γυρίζουν στα 2 χρόνια. Πλέον σχεδόν κανείς δεν αγοράζει από εκεί,αλλά κι αν αγοράσει κάπως το φέρνει. Οδικώς πάντως απο Τουρκία, μάλλον όχι....
Ρωτησα εναν λοχαγο που πηρε προσφατα μεταθεση. Αυτοι απολαμβανουν ειδικες τιμες και μεταχειριση οπως ειναι λογικο. Πληρωσε 600 ευρω για να του φερουν το αυτοκινητο.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Απίστευτα νούμερα!
Καμιά σχέση με τότε.... :(
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μία λύση είναι να περιμένεις το καλοκαίρι και να έρθει με την οικοσκευή κάποιου, μέσα σε κοντέϊνερ. και μοιράζεστε τα έξοδα.
Αλλιώς βρες κάποιον που στέλνει πράγματα κάτω σε κοντέινερ και ΄χωσ' την εκεί μέσα !
Αλλο τρόπο με κανονικά λεφτά , δε βλέπω. :(
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Μακαρι να ηταν ετσι... Θα ερχοντουσαν κατω απ το σπιτι μου, θα τη φορτωναν και θα την ξεφορτωναν αντιστοιχα στο σπιτι μου εδω στην Παφο και θα ησυχαζα...
Τωρα πρεπει να παω Λαυριο να μου τη δεσουν στο γκαραζ του πλοιου και να υπογραψω οτι η εταιρεια δεν φερει ευθυνη για τυχον ζημιες...
Επισης οταν φτασει Κυπρο πρεπει να παω απο Παφο στη Λεμεσο, να την ξεφορτωσω και να την εκτελωνισω κι αν δεν καταφερω να ειμαι εκει, υποβαλλεται προστιμο 150 ευρα (δεν εχω καταλαβει απο ποιον και γιατι)
το 150αρι ειναι το προστιμο του τελωνειου επειδη το οχημα μενει εκει..
ισχυει και σε εμπορευματα αυτο
 

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Ασ' τα Θοδωρή, αδιανόητα τα ποσά και γι' αυτό έχω έρθει σε απόγνωση.
Σκεφτόμουνα να πω στον @BoxerGarage να μου τη λύσει όλη και να τη στείλω εδώ σε τεύχη σιγά σιγά
κι όταν έρθει όλη να τον φιλοξενήσω όσο χρειαστεί να τη συναρμολογήσει.
:ha:ha:ha
 

TSEPETO

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
gs 1200 ad kxf450
γιωργο παρε τηλ στην gold air cargo 2111804200 ασπροπυργος θεσσαλονικη 2310569330 το καλοκαιρι που μας περασε ο κολλητος μου στην ρουμανια γλιστρησε στην πισινα και εσπασε το χερι του. αυτη η εταιρεια ηταν πολυ φτηνη και μας εφερε το μηχανακι ελλαδα γρηγορα και ευκολα μιλα με θεσσαλονικη πρωτα ειναι μια κοπελια διαμαντι που εξυπηρετησε και εμας
 
Top Bottom