Μεταφορική για μηχανές Γεωργία-Αρμενια πληροφορίες

john800

Μέλος
Καλησπέρα παιδιά!!
Τον Μάϊο θέλω να κάνω με άλλα 3 άτομα ταξίδι στον Καύκασο Γεωργία Αζερμπαϊτζάν Αρμενία...λόγο πολύ πιεσμένου χρόνου έχουμε μόνο 12 μέρες στην διάθεση μας οπότε ψάχνουμε λύση να γίνει δυνατό αυτό το ταξίδι...Μια λύση θα ήταν αν βρισκαμε μεταφορική να στείλουμε τις μηχανές εκεί έτσι ώστε να γλυτώσουμε 5-6 μέρες το πήγαινε έλα από Τουρκία και να επικεντρωθούμε στα μέρη εκεί..
Εάν γνωρίζει κανείς το οτιδήποτε.. κάποιος που έχει πάει ή έχει στείλει με μεταφορική θα ήταν πολύ χρήσιμο..
Γενικότερα όποια πληροφορία καλοδεχούμενη!! ευχαριστώ!!

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλησπέρα και με το καλό το ταξίδι σας!
Ρίξε μια ματιά εδώ Επιλογές μεταφοράς μοτοσυκλέτας στην Ευρώπη
Ξέρω επίσης ότι ο XLGeorge είχε μεταφέρει την μοτοσικλέτα του στην Πολωνία αν θυμάμαι καλά με αυτό τον τρόπο επιστρέφοντας από τα Σταν...
Μόλις το δει θα δώσει info... ;)
 

john800

Μέλος
Καλησπέρα και με το καλό το ταξίδι σας!
Ρίξε μια ματιά εδώ Επιλογές μεταφοράς μοτοσυκλέτας στην Ευρώπη
Ξέρω επίσης ότι ο XLGeorge είχε μεταφέρει την μοτοσικλέτα του στην Πολωνία αν θυμάμαι καλά με αυτό τον τρόπο επιστρέφοντας από τα Σταν...
Μόλις το δει θα δώσει info... ;)
Ευχαριστώ πολύ !!!

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
επισης ο Πανος Magelanos .....
περσι με το προβλημα που ειχε στη Μογγολια....
εψαξε πολλες τετοιες λυσεις....
κατσε να το δει και θα μας πει την εμπειρια του.....


Magelanos ακουεεειιιιιιιι ??????
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ξέρω επίσης ότι ο XLGeorge είχε μεταφέρει την μοτοσικλέτα του στην Πολωνία αν θυμάμαι καλά με αυτό τον τρόπο επιστρέφοντας από τα Σταν...
Μόλις το δει θα δώσει info... ;)
Αυτο που παιζει σιγουρα ειναι μεταφορα απο Βαρσοβια για Μπισκεκ-Κυργισταν και για ΟυλανΜπατορ-Μογγολια και πισω. Αλλα για Καυκασο δεν ξερω, ο Παντελης stavrouliasp τοχει ψαξει πιο πολυ.

Δυστυχως το να φτασει κανεις Γεωργια/Καυκασο ειναι 2.5-3 μερες οδηγηση απο Τσεσμε, και αυτο παιρνοντας το βραδυνο καραβι για Χιο.
 

john800

Μέλος
Το σενάριο να νοικιάσετε μηχανές εκεί το έχετε δει; Όσο το είχα ψάξει έχει οικονομικές πτήσεις για Γεωργία & εκεί μπορείς (;) να νοικιάσεις μοτό.
Ναι βρήκα μια εταιρία με 80/ημέρα..καλά δεν είναι το θέμα αυτό ούτως ή άλλος και η μεταφορά δεν θα ήταν τζάμπα αλλά υπάρχει πρόβλημα με γραφειοκρατία να αλλάζεις χώρες με το ενοικιαζόμενο...αυτό ψάχνω τώρα ως εναλλακτική.. ευχαριστώ φιλοι

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
επισης ο Πανος Magelanos .....
περσι με το προβλημα που ειχε στη Μογγολια....
εψαξε πολλες τετοιες λυσεις....
κατσε να το δει και θα μας πει την εμπειρια του.....


Magelanos ακουεεειιιιιιιι ??????
Ακούει over.. Μεταφορική δεν χρησιμοποίησα επέστρεψα οδικός τελικά.. Από ότι ξέρω μεταφορά για εκεί έκαναν οι γνωστοί Πολωνοί κάποια φεγγάρια πρίν. Λόγω τελωνειακών θεμάτων δεν συμφέρει μεταφορά σε αυτές τίς χώρες.

Από εμπειρία που είχα τό 2014 που ήθελα νά μου στείλουν ένα λάστιχο για την μηχανή Τυφλίδα δεν έβγαλα άκρη ποτέ..
 

elrodeo

Μέλος
Περιοχή
Βύρωνας
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Tuareg 660 & Husqvarna TE 610
Καλημέρα ,

Αυτές οι εταιρίες φορτώνουν από Ελλάδα για τις χώρες που ενδιαφέρεστε. Mπορείτε να κάνετε επικοινωνία με τους παρακάτω , ίσως εξυπηρετήσουν :

LKW WALTER

Unit Hellas


επίσης ψαξτε μεταφορικές που κάνουν εξαγωγη Τoυρκία , μπορεί και να καταφέρουν να εξυπηρετήσουν.

Τέλος ''ειδικές'' μεταφορές με ΑΝΑΛΟΓΟ κόστος μπορεί να αναλάβει ο :

Beinoglou

ελπίζω να βρείτε μια λύση !
 

john800

Μέλος
Καλημέρα ,

Αυτές οι εταιρίες φορτώνουν από Ελλάδα για τις χώρες που ενδιαφέρεστε. Mπορείτε να κάνετε επικοινωνία με τους παρακάτω , ίσως εξυπηρετήσουν :

LKW WALTER

Unit Hellas


επίσης ψαξτε μεταφορικές που κάνουν εξαγωγη Τoυρκία , μπορεί και να καταφέρουν να εξυπηρετήσουν.

Τέλος ''ειδικές'' μεταφορές με ΑΝΑΛΟΓΟ κόστος μπορεί να αναλάβει ο :

Beinoglou

ελπίζω να βρείτε μια λύση !
Ευχαριστούμε πολύ !!!να είσαι καλά το ψάχνουμε

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom