Με το Himalayan στα βουνά της Πελοποννήσου

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Με αφορμή μια βόλτα που διοργάνωναν κάποιοι φίλοι για το τριήμερο της 28ης, είπα να παώ να τους συναντήσω στον Λάδωνα ακολουθώντας για όσο μπορώ την διαδρομή του gsmaniac από το Κιάτο στην Φολόη.

Ενα όμορφο διήμερο με ωραίες εικόνες και με τις μεγαλύτερες χωμάτινες διαδρομές που έχω κάνει μέχρι στιγμής (κοίτα να δείς που μου άρεσε)....

Το Himalayan δεν με προβλημάτισε πουθενά, η ποδιά του βρήκε κανα 2 φορές όπως επίσης και το κεντρικό σταντ που κάθετε πιο χαμηλά. Επίσης δεν με κούρασε, βέβαια οι ρυθμοί μου ήταν αρκετά χαμηλοί.
Η κατανάλωση από το Κιάτο που γέμισα μέχρι και την λίμνη του Λάδωνα ήταν 3.6 λιτρα/100χλμ.

Συνάντησα και 2 παιδιά με ΚΤΜ που με προσπέρασαν δεν τους ακολούθησα σταμάτησα γιατί σήκωναν πολύ σκόνη .... συναντηθήκαμε ξανά στην αρχαία Φενεό και τα είπαμε λιγάκι.....




























































συνεχίζεται .....
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Πολυ ωραίες φωτογραφίες και μοτόρι! Ο μπροστινός TKC80 γράφει ωραία στον φακό! Ελπίζω να χαράζει εξίσου ωραία και άνετα τους χωματόδρομους
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ευχαριστούμε για την βόλτα... Με τις ωραίες φώτο είναι σαν να την κάναμε μαζί. :crs:
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Τι ωραίες εικόνες!!!!
Μπράβο για την βόλτα

Πραγματικά θέλω να το οδηγήσω το άτιμο!!! Μ' αρέσει τόσο πολύ που όταν διαλυθεί - σκορπίσει το πορτοκαλί καμάρι μου, θέτει σοβαρότατη υποψηφιότητα για να γίνει το επόμενό μου!!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Παναγιώτη R.E.H θυμάμαι τη κριτική που είχαμε ασκήσει για αν έχει λόγο ύπαρξης αυτής της μηχανής στην Ευρωπαϊκή αγορά, όταν πρωτοεμφανίστηκε στην Ινδία...
Εσύ πολύ γρήγορα κέρδισες το σεβασμό μας με τις εκδρομές που έκανες και μας παρουσίασες τόσο όμορφα. Θα ήθελα πολύ να σε γνωρίσω αν το επιτρέψουν οι συνθήκες. Πλέον νομίζω πως και η υπέροχη μοτοσυκλέτα σου έχει κερδίσει το σεβασμό μας όταν βρίσκεται στα χέρια ανθρώπων που ξέρουν τι θέλουν και ποιά είναι τα όρια της.
Ανέβηκε ακόμη περισσότερο στην εκτίμηση μου όταν έπεσα σε ζευγάρι που γύρισε τον μισό πλανήτη επί έναν ολόκληρο χρόνο. Ο σύζηγος είχε ένα XT660Z και η σύζηγος είχε ένα Himalayan. Έκαναν 35.000 χλμ και το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισαν και οι δυο ήταν τα ρουλεμάν του λαιμού.... και αυτό λόγω των συνεχόμενων εκατοντάδων χιλιομέτρων σε σκληρούς και δύσκολους χωματόδρομους.

Respect και σε ευχαριστούμε για τις όμορφες εικόνες και τα μαθήματα ταπεινότητας που λαμβάνουμε!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ξέχασα... Τα 2 ΚΤΜ που συνάντησες πρέπει να ήταν ο Γιάννης ο Ρουμελιωτης με ένα φιλαράκι του.
Γνωστά καγκουρια.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Πολύ όμορφη βόλτα μπράβο φίλε μας.
Πιστεύω οτι οι φωτογραφίες σου με το Himalaya κ φόντο τα τοπια που εχεις πάρει θα μπορούσαν άνετα να χρησιμοποιηθούν για την θετική ανάδειξη του μοντέλου.

Με το καλό κ στις επόμενες βόλτες σας.
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Πολύ όμορφες εικόνες, μπράβο!
Το Himalayan είναι πολύ τίμια μηχανή για κάποιον που ξέρει τι ψάχνει και έχει τεράστια διαφορά φιλοσοφίας σε σχέση με την on-off κατηγορία.
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Μπράβο ρε φίλε...πραγματικά ζήλεψα!!!!! Πάντα όρθιος ! ! ! ! !
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εξαιρετικές εικόνες...!:prft:
Ευχαριστούμε για την βόλτα!:ok:
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Πολύ ωραία η μηχανή σου και σίγουρα από τις ιδανικοτερες για αυτού του είδους τις βόλτες...Να συνεχίσεις να την χαίρεσαι έτσι...Επίσης μου ξαναθυμισες την υπέροχη διαδρομή που κάναμε και εμείς πριν λίγο καιρό και σίγουρα θα ήθελα να ξαναεπαναλαβω...Την έβγαλες όλη από το Κιάτο έως την Φολοη???
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Πανεμορφες εικόνες ....
Μπράβο για το φωτορομάτζο ... δεν τσιγκουνεύτικες το φιλμ ....
Να χαρίσεις πολλα χλμ στο μοντέλο σου!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
σωραιος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Top Bottom