Μηχανή,όχημα κατασκευασμενο για έναν μονο αναβάτη? Η μήπως οχι?

Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Δεν θυμάμαι να υπάρχει σε αλλο δημοσίευμα αυτο το ερώτημα-απορία.
Εγω εχω σχηματίσει την γνώμη μου σαν ταξιδευτής είτε μόνος είτε με συνεπιβάτη.
Λίγες μέρες πριν ήρθα σε αντιπαράθεση με άλλους δυο τύπους που πιστεύουν ότι η μηχανή είναι για έναν κ θέλω να ακούσω ποιοί συμφωνούν κ ποιοί όχι.
Μιλάμε κυρίως για μηχανές δυκιλινδρες κ άνω, πού πας παντού με σχετικά καλύτερη ανεση χωρίς να απορρίπτουμε κ τα μονολυλινδρα.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Δεν θυμάμαι να υπάρχει σε αλλο δημοσίευμα αυτο το ερώτημα-απορία.
Εγω εχω σχηματίσει την γνώμη μου σαν ταξιδευτής είτε μόνος είτε με συνεπιβάτη.
Λίγες μέρες πριν ήρθα σε αντιπαράθεση με άλλους δυο τύπους που πιστεύουν ότι η μηχανή είναι για έναν κ θέλω να ακούσω ποιοί συμφωνούν κ ποιοί όχι.
Μιλάμε κυρίως για μηχανές δυκιλινδρες κ άνω, πού πας παντού με σχετικά καλύτερη ανεση χωρίς να απορρίπτουμε κ τα μονολυλινδρα.
Η μηχανή είναι "για έναν", μόνο όταν μιλάμε για σπορ Xtreme οδήγηση όπου το επιπλέον βάρος και μάλιστα ψηλά και πίσω δεν είναι και ότι καλύτερο.

Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις μια χαρά είναι και το δικάβαλο. Με το κορίτσι έχω κάνει πολύ ωραία ταξίδια και βόλτες.

Φυσικά παίζει μεγάλο ρόλο και η μοτοσυκλέτα. Αλλιώς είναι το δικάβαλο σε ένα gs και αλλιώς σε ένα gsxr.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Προφανώς τα φιλαράκια σου δεν έχουν εμπειρία από δικαβαλη βόλτα-ταξίδι ή μπορεί να είχαν άσχημη δικαβαλη εμπειρία.

Πήγαινε τους μια βόλτα με την πομωνα και τα ξαναλέμε.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Παιζει μεγαλο ρολο ο τυπος της μηχανης...
Προσωπικα πιστευω οτι η φυση της μοτοσυκλετας ειναι μοναχικη....λειτουργει καλυτερα με εναν αναβατη...ενω μου αρεσει η βολτα με συνεπιβατη....ευχαριστιεμαι περισοτερο οταν ειμαι μονος ....!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Παιζει μεγαλο ρολο ο τυπος της μηχανης...
Προσωπικα πιστευω οτι η φυση της μοτοσυκλετας ειναι μοναχικη....λειτουργει καλυτερα με εναν αναβατη...ενω μου αρεσει η βολτα με συνεπιβατη....ευχαριστιεμαι περισοτερο οταν ειμαι μονος ....!!!!
Μιλάει για Δικύλινδρο ο Λεωνίδας.
Προφανώς στα μονοκυλινδρα υπάρχουν ζόρια.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Και μοναχός παιζεις ωραια , και το δικαβαλο καλο ειναι και για να μην βαριέσαι ενα τρικαβαλο με δυο γυναίκες (σπαει η μονοτονία)

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Και μοναχός παιζεις ωραια , και το δικαβαλο καλο ειναι και για να μην βαριέσαι ενα τρικαβαλο με δυο γυναίκες (σπαει η μονοτονία)

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εκει περναμε σε αλλο επιπεδο........ζορικο!!!!! :dnl:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και μοναχός παιζεις ωραια , και το δικαβαλο καλο ειναι και για να μην βαριέσαι ενα τρικαβαλο με δυο γυναίκες (σπαει η μονοτονία)

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Και εσείς με τα σκατεμ... Για μονοκαβαλο είστε.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Και εσείς με τα σκατεμ... Για μονοκαβαλο είστε.
Εδω κανεις μεγαλο λαθος!!!!!!!!!
Το γραφει και στο εγχειριδιο στα ΚΤΜ! ¨Παντα δικαβαλο¨...... χρειαζεται ο δευτερος στο σπρωξιμο......... :fun
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Και μοναχός παιζεις ωραια , και το δικαβαλο καλο ειναι και για να μην βαριέσαι ενα τρικαβαλο με δυο γυναίκες (σπαει η μονοτονία)

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οπως θα λεγες κι εσυ.....
....αφηνω αυτο εδω!!


:inlove:
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Οπως θα λεγες κι εσυ.....
....αφηνω αυτο εδω!!


:inlove:
Τωρα θα βρει να πει...ο μανιακος...

Απαπα...πολυ αβολο...εγω με τη κυρα Λενα....ειμαι πολυ ανετα στο gs....χαχα..!!!!
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Πιστεύω το δικαβαλο είναι καλό όταν δεν μπορεί το ζευγάρι να έχει από μια μηχανή.
Εκεί φορτώνεις και ότι θέλεις και το ταξίδι γίνεται πιο άνετο. Με μια καλή ενδοεπικοινωνια έχεις λύσει και το πρόβλημα της " μοναξιάς"
 

sek

Κουλό μέλος
Περιοχή
Θεσ/νίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS SE
Έχω κάνει ωραία ταξίδια δικάβαλος και με παρέα αλλά ευχαριστιέμαι περισσότερο όταν είμαι μόνος μου πάνω στην μηχανή....
Αυτό, είμαι ένας φτωχός και μόνος cowboy αφού έχω και gs.. :yew:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Κατά την δική μου εκδοχή πάντα η μοτοσυκλέτα καλύπτει το αρχέγονο ένστικτο του κυνηγού...του ιππότη σταυροφόρου ...του σαμουράι ....του ανθρώπου που κυριεύεται από δαιμονια ...αυτού που παλεύει με τον εαυτό του ....αυτου που εντέλει ίσως βρει την θέση του μέσα στον κοΖμο
Είναι ένα καταφύγιο των μοναχικων και μοναδικών ψυχών
Δεν αποκλείεται σε αυτές τις αναζητήσεις να έχεις μαζί σου και την αδερφή ψυχή σου φτάνει να την έχεις βρει
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κατά την δική μου εκδοχή πάντα η μοτοσυκλέτα καλύπτει το αρχέγονο ένστικτο του κυνηγού...του ιππότη σταυροφόρου ...του σαμουράι ....του ανθρώπου που κυριεύεται από δαιμονια ...αυτού που παλεύει με τον εαυτό του ....αυτου που εντέλει ίσως βρει την θέση του μέσα στον κοΖμο
Είναι ένα καταφύγιο των μοναχικων και μοναδικών ψυχών
Δεν αποκλείεται σε αυτές τις αναζητήσεις να έχεις μαζί σου και την αδερφή ψυχή σου φτάνει να την έχεις βρει
Μέσα από το γκαμπριο τα λες αφτα??
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επειδή βλέπω ότι κάποιοι βγάζουν τα σωψυχα τους, να θυμίσω ότι το ερώτημα είναι, αν οι μεγάλες μηχανές είναι ικανές για δικαβαλο ταξίδι ή όχι.
Όχι τι προτιμάμε εμείς....

Η αντιπαράθεση του Λεό με τα φιλαράκια του, ήταν ότι οι μεγάλες μηχανές είναι για έναν.
 
Top Bottom