Μηχανη και Δισκοκηλη...πανε μαζι????

vpentza

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
βασίλης
Μοτό
R1200GS SE 2010
Καλά και σωστά τα λέτε.......η ειρωνία στην περίπτωσή μου είναι πώς τη πρώτη πρώτη πρώτη μου μπέμπα (R25/3) πίσω στο μακρινό 1993, την αγόρασα από έναν παππού που τα προβλήματα στη μέση δεν τον άφηναν να ανεβάζει τη μοτό στο κεντρικό stand !!!!!
Το συμπέρασμα ήταν ότι με λίγη προςοχή αλλά και αντοχή στους πόνους θα καβαλάμε μέχρι τουλάχιστον τα 75 !!! (75 ήταν ο παππούς)
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Καλά και σωστά τα λέτε.......η ειρωνία στην περίπτωσή μου είναι πώς τη πρώτη πρώτη πρώτη μου μπέμπα (R25/3) πίσω στο μακρινό 1993, την αγόρασα από έναν παππού που τα προβλήματα στη μέση δεν τον άφηναν να ανεβάζει τη μοτό στο κεντρικό stand !!!!!
Το συμπέρασμα ήταν ότι με λίγη προςοχή αλλά και αντοχή στους πόνους θα καβαλάμε μέχρι τουλάχιστον τα 75 !!! (75 ήταν ο παππούς)
χα .,χα῎, καλό.,
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
...στην αρχή νόμιζα ότι ήταν "πιάσιμο" (χοντρό όμως),
στη συνέχεια και προϊόντος του χρόνου τα συμπτώματα οξύνθηκαν,
το "πιάσιμο" έγινε πόνος, κυρίως στο δεξί ισχύο, μέχρι τη γάμπα πίσω...
...να μην μακρυγορώ μετά από MRI, διάγνωση: κήλη Ο5-Ι1.
  • ο νευροχειρούργος ήταν "λάιτ" : είναι χειρουργίσιμη, αλλά άστο να δούμε πως θα πάει, μπορεί και να απορροφηθεί...
  • ο ορθοπαιδικός έμεινε "κάγκελο": απορώ πως περπατάς με είπε...
Γενικά μετά από 5 βδομάδες τα συμπτώματα έχουν υποχωρήσει, ας πούμε 50%,
πρακτικά από Voltaren, πήγα σε Norjesic και τώρα μισό Depon Max κάθε 2/3 μέρες.
Ο λόγος του πόστ είναι η αναζήτηση κάποιου ειδικού (φυσίατρος;;; φυσικοθεραπευτής;;; άλλο;;; )
που να με καθοδηγήσει στο τι να κάνω και τι να μην κάνω ώστε να μην επιβαρύνω την κατάσταση.
Οποιαδήποτε εμπειρία Θετική επί του θέματος θα βοηθούσε πολύ, (πμ για τις αρνητικές εμπειρίες επίσης ενθαρύνονται).
/ Β

ΥΓ εκεί που λέω το "Δεσπότη Παναγιώτη" είναι όταν μπαίνω και βγαίνω από τα κουτιά(=τετράτροχα) με το σπριντ είμαι τζετ!.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
...στην αρχή νόμιζα ότι ήταν "πιάσιμο" (χοντρό όμως),
στη συνέχεια και προϊόντος του χρόνου τα συμπτώματα οξύνθηκαν,
το "πιάσιμο" έγινε πόνος, κυρίως στο δεξί ισχύο, μέχρι τη γάμπα πίσω...
...να μην μακρυγορώ μετά από MRI, διάγνωση: κήλη Ο5-Ι1.
  • ο νευροχειρούργος ήταν "λάιτ" : είναι χειρουργίσιμη, αλλά άστο να δούμε πως θα πάει, μπορεί και να απορροφηθεί...
  • ο ορθοπαιδικός έμεινε "κάγκελο": απορώ πως περπατάς με είπε...
Γενικά μετά από 5 βδομάδες τα συμπτώματα έχουν υποχωρήσει, ας πούμε 50%,
πρακτικά από Voltaren, πήγα σε Norjesic και τώρα μισό Depon Max κάθε 2/3 μέρες.
Ο λόγος του πόστ είναι η αναζήτηση κάποιου ειδικού (φυσίατρος;;; φυσικοθεραπευτής;;; άλλο;;; )
που να με καθοδηγήσει στο τι να κάνω και τι να μην κάνω ώστε να μην επιβαρύνω την κατάσταση.
Οποιαδήποτε εμπειρία Θετική επί του θέματος θα βοηθούσε πολύ, (πμ για τις αρνητικές εμπειρίες επίσης ενθαρύνονται).
/ Β

ΥΓ εκεί που λέω το "Δεσπότη Παναγιώτη" είναι όταν μπαίνω και βγαίνω από τα κουτιά(=τετράτροχα) με το σπριντ είμαι τζετ!.
Βασίλη τα φάρμακα δεν θεραπεύουν, παρά μόνο καταπραΰνουν.

Ένας φυσικοθεραπευτής θα σου εξηγήσει ακριβώς τι πρέπει να κάνεις.
 
Top Bottom