Μια Γερμανιδα στο χαρέμι...F800GS 30years!

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Ωραίος Κώστα,πολύ χαίρομαι με τη χαρά που σου προσφέρει το Γερμανιδάκι σου(άλλωστε είναι γνωστή η αδυναμία μου προς το F 800)και μαρέσει η συμβίωση σου μαζί της,έτσι να είστε πάντα και για πολλά χλμ man:friendship:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Κάτι γίνεται με τις τιμές του δυναμόμετρου Κώστα. Αυτό "30 HP @ 2750 rpm" και η αντίστοιχη 7κιλη ροπή....., κάτι δε μ' αρέσει.
Τώρα ο Κωστής @mAthosalas , αμα έχει αμφιβολίες/κέφι ... οτιδήποτε..., κάνει άλλη μια δυανμομέτρηση σε άλλο δυναμόμετρο και το βλέπει.
:D
Μπαααα αυτο δεν παιζει...ετυχε να ειμαι παρων Θοδωρη,στην προηγουμενη ακριβως δυναμομετρηση με ενα hayabusa...:punch:και εκει "χαλασμενο"το δυναμομετρο...ροπη και ιπποδυναμη και λεω μολις το εβλεπα "που παω εγω ρεεεε:eek:"...νταξει αλλη φαση εκει αλλά απλα το αναφερω για θεμα "χαλασμενο δυναμομετρο"(Για την ιστορια εβγαλε εκει 302hp και ροπη ουτε θυμαμαι ποσο!!!Τουρμπισμενο!:devilish:)...Και ειδικα με τον χειριστη του δυναμομετρου,δεν εχω καμμια αμφιβολια αφου ειναι χρονια εδω Πατρα γνωστος και καλος μαστορας...:happy:Αρα μαλλον δεν εκανε λαθος.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ωραίος Κώστα,πολύ χαίρομαι με τη χαρά που σου προσφέρει το Γερμανιδάκι σου(άλλωστε είναι γνωστή η αδυναμία μου προς το F 800)και μαρέσει η συμβίωση σου μαζί της,έτσι να είστε πάντα και για πολλά χλμ man:friendship:
Αντε ρε Μιλτο..και στα δικα σου ευχομαι :friendship:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Εντυπωσιακό πάντως το αποτέλεσμα.

Φαντάζομαι οτι είχες αναφέρει στον Σαλλονικιό ότι φοράς after φίλτρο-εξάτμιση.

Ποιά ήταν η άποψη του Πατρινού μάστορα-δυναμομετρά ;
Τι σου είπε σχετικά με τα αποτελέσματα του προγραμματισμού ;
Για πες μας 2 λόγια ,γιατί η άποψη ενός ειδικού ,σίγουρα θα έχει ενδιαφέρον.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ναι Κωστα.Η συζήτηση με τον προγραμματιστή(Γιάννης)ήταν εφ όλης της ύλης.Μεταξυ όσων είπαμε,και οι αλλαγές που έχω κάνει στο GS.Ποιο τελικό εξάτμισης κ ποιο φίλτρο ελεύθερο.Και επέμεινα πολύ στη χρήση που κάνω στη μοτοσικλέτα μου γιατί δεν ήθελα ένα δυνατότερο μεν,αλλά δύστροπο ή απρόβλεπτο μηχανάκι στο χώμα.

Ο δυναμομετράς εντυπωσιάστηκε πολυ από το αποτέλεσμα κ ειδικά με τη γραμμική ροπή τραπέζι δίνοντας εύσημα στον Γιάννη για την πολλή καλή δουλειά που έκανε στην επαναχαρτογραφηση. Μάλιστα μου είπε ότι θα κάτσει να μελετήσει τα διαγράμματα με την ησυχία του...

Να πω εδώ,οτι ο κινητήρας στο 800,συμφωνα με τον Γιάννη,εχει κι ακόμα πιο πέρα περιθώρια ιπποδύναμης,αλλα δεν ήταν το ζητούμενο μου.Και ο ίδιος έχει εντυπωσιαστεί από τις δυνατότητες κ λειτουργία τού 800...Κ τον τρόπο που αποδίδει αυτή τη δύναμη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
...ωραίος και ο Γιάννης,πολλά μπράβο στον άνθρωπο!
 
Top Bottom