Μια ακρως ενδιαφερουσα συνεντευξη.

Tsili

Μέλος
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Kωστας
Μοτό
Honda CBF 600

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Πολύ καλά τα λέει ο κύριος, αλλά πραγματικά θα ήθελα να δω ενα μικρό video να τον ακολουθούν εν αγνοία του ενώ οδηγά!!!
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Τεράστιος οδηγός αλλά σιδεροφάγος. Στο θέμα όμως της οδηγικής ασφάλειας, εξαντλείται στην τρομολαγνία.....
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Τεράστιος οδηγός αλλά σιδεροφάγος. Στο θέμα όμως της οδηγικής ασφάλειας, εξαντλείται στην τρομολαγνία.....
Ακριβως αυτο μαλλον εχεις παρακολουθησει την πορεια του χαχα
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Ακριβως αυτο μαλλον εχεις παρακολουθησει την πορεια του χαχα
Από τα Ακρόπολις που με το Έσκορτ του Sutton κερνούσε τσάγια στις πρώτες ειδικές σε όλους τους Παγκόσμιους Πρωταθλητές (Βάλτεγκαρντ, Μίκολα κλπ) και το έσπαγε ή αγόραζε οικόπεδο στην επόμενη........
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Από τα Ακρόπολις που με το Έσκορτ του Sutton κερνούσε τσάγια στις πρώτες ειδικές σε όλους τους Παγκόσμιους Πρωταθλητές (Βάλτεγκαρντ, Μίκολα κλπ) και το έσπαγε ή αγόραζε οικόπεδο στην επόμενη........
Πρέπει να είσαι κι εσύ παλιά καραβάνα.... :) Η πρώτη ειδική της Πεντέλης και ο Ιαβέρης ήταν έτη φωτός μπροστά από τα τότε ''τέρατα'' !

Αλλά στο θέμα οδικής ασφάλειας πιστεύω πως πιο πολλά έδωσε ο συχωρεμένος ο Σταθάκης, παρά ή ''ωμή'' αλήθεια του Κυρ Τάσου...
Όλοι όμως χτύπησαν σε τοίχο, από την στιγμή που δεν κατάφεραν να μπει ως μάθημα η οδική ασφάλεια στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση...
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Μου φαινεται τελικα οτι καποιος πρεπει να του εξηγησει,πως το μαστιγιο απωθει το ακροατηριο του.

Σιγουρα ειναι ετσι οπως τα λεει,αλλα αφου ειδε οτι δεν εχει αποτελεσμα η τακτικη του καποια στιγμη πρεπει να το παρει αλλιως.

Αμα ξεχναω καμμια φορα να φορεσω ζωνη η κανω καμμια στραβη,μου ερχονται τα λογια του Σταθαμη στο μυαλο μου,ο οποιος με τον ηπιο τροπο του εκανε πολυ κοσμο να αλλαξει την οδηγικη του συμπεριφορα.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
.......
Όλοι όμως χτύπησαν σε τοίχο, από την στιγμή που δεν κατάφεραν να μπει ως μάθημα η οδική ασφάλεια στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση...
Τι να πρωτομπει σαν μαθημα στα σχολεια.Αλλα και να μπει οταν το παιδι αλλα θα μαθαινει και αλλα θα βλεπει απο τον γονιο του,θα τα κανει τουρλουμπουκι στο μυαλο του.
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Τι να πρωτομπει σαν μαθημα στα σχολεια.Αλλα και να μπει οταν το παιδι αλλα θα μαθαινει και αλλα θα βλεπει απο τον γονιο του,θα τα κανει τουρλουμπουκι στο μυαλο του.
Αυτό ακριβώς. Με την ΜΟΤΟΕ έχουμε πάρει έγκριση από τα αρμόδια υπουργεία για ενημέρωση των παιδιών στα σχολεία. Πάμε, τους μιλάμε για την οδική ασφάλεια, για το κράνος και τον εξοπλισμό (με ένα τελείως διαφορετικό ύφος και προσέγγιση από τον Ιαβέρη).
Η πιο συχνή ατάκα που ακούμε είναι "εμένα ο μπαμπάς μου δεν φοράει". Άντε μετά να εξηγήσεις στο παιδί πως ο "ήρωάς" του είναι ανόητος, όχι μόνο γιατί δεν προστατεύει το δικό του κεφάλι, αλλά γιατί δίνει αντίστοιχο κακό πρότυπο στο παιδί του.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σωστές απόψεις αλλά με λάθος διατύπωση...
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Σωστές απόψεις αλλά με λάθος διατύπωση...
Δεν συμφωνω με το λαθος διατυπωση..πες μου ποσες φορες δεν τα σκεφτεσαι αυτα που λεει..ισως λεω, ισως οταν κανεις δημοσια κριτικη μεσω συνεντευξεων να πρεπει να εισαι πιο επιεικης στις εκφρασεις σου, αλλα ισως και οχι...αλλωστε παντα ηταν κυκλοθυμικος σαν χαρακτηρας και σαν οδηγος..
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δεν συμφωνω με το λαθος διατυπωση..πες μου ποσες φορες δεν τα σκεφτεσαι αυτα που λεει..ισως λεω, ισως οταν κανεις δημοσια κριτικη μεσω συνεντευξεων να πρεπει να εισαι πιο επιεικης στις εκφρασεις σου, αλλα ισως και οχι...αλλωστε παντα ηταν κυκλοθυμικος σαν χαρακτηρας και σαν οδηγος..
Λέγοντας διατύπωση φίλε Ευάγγελε εννοώ τον τρόπο που τα περνάει στον κόσμο...
Ίσως γιατί ποτέ δεν μου άρεσαν οι φωνακλάδες δάσκαλοι...
Ίσως γιατί αυτός που φωνάζει δεν έχει άλλο τρόπο να σου τα πει ή έχει αγανακτήσει με όλα αυτά που έχει δει...
Και τα βλέπουμε κάθε μέρα στους δρόμους...
Ίσως είναι απλά ο χαρακτήρας του κ.τ.λ...
Δεν διαφωνώ στο μεγαλύτερο μέρος σε αυτά που λέει...
Προσωπική άποψη πάντα.
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Λέγοντας διατύπωση φίλε Ευάγγελε εννοώ τον τρόπο που τα περνάει στον κόσμο...
Ίσως γιατί ποτέ δεν μου άρεσαν οι φωνακλάδες δάσκαλοι...
Ίσως γιατί αυτός που φωνάζει δεν έχει άλλο τρόπο να σου τα πει ή έχει αγανακτήσει με όλα αυτά που έχει δει...
Και τα βλέπουμε κάθε μέρα στους δρόμους...
Ίσως είναι απλά ο χαρακτήρας του κ.τ.λ...
Δεν διαφωνώ στο μεγαλύτερο μέρος σε αυτά που λέει...
Προσωπική άποψη πάντα.
Ναι καταλαβα πως το εννοουσες και εχεις δικιο , ειδικα για το φωνακλαδες δασκαλοι παντα και εγω αντιδρουσα αναποδα..και πολλοι ακομα..ειναι απλα ο χαρακτηρας του...
 
Top Bottom