Μια θαλασσα βουνων (Καλλιδρομο, Οιτη, Τυμφρηστος, Κοκκαλια, Σαρανταινα, Βαρδουσια)

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Aπογευματιαζε πια οταν πατησαμε τα χωματα των Βαρδουσιων Και ενω
απο την Γραμμενη Οξυα φανταζαν πολυ μακρια...

...και ο Αθανασιος Διακος στον χαρτη ακομα πιο μακρια! Τελικα δυο βηματα ηταν Και μετα απο λιγο

νομιζες οτι, να ετσι θα εκανες, και θα τις ακουμπουσες τις κορυφες





 
Τελευταία επεξεργασία:

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Μερικες σκορπιες ακομα.............

Το πρωι του σαββατου περημενοντας τους σαββατιανους ειχαμε για παρεα αυτη την φατσαρα...............





Τα πρωτα χωματα......











Που πα ρε μπαρμπα με το θερμοσυφωνα.............:pointu::pointu::pointu:







Αγαπω Κονκοστ............. γιατι ειναι τρελιαρης και αιώνιος έφηβος!!!:yew::yew::yew:

 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Μεχρι να βγουμε στα λιβαδια των Βαρδουσιων
η διαδρομη μας κερασε αρκετο κοπανημα




Αλλα στα εκει στα λιβαδια το γκαζι μπορουσε πλεον να ανοιξει αρκετα
Αλλα γιατι να κανει καποιος κατι τετοιο;
Να του ξεγλιστρισουν τετοιες εικονες;












 
Τελευταία επεξεργασία:

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Το κερασακι στην τουρτα του τριημερου ηταν η επισκεψη στο κατφυγειο στα 2000 μ υψομετρο, οπου τα ματια μας δεν ηταν αρκετα για να σκαναρουν με αναλυση και ο εγκεφαλος δυσκολευοταν να αποτυπωσει την ομορφια και αγριαδα του τοπιου






 
Τελευταία επεξεργασία:

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Το κατεβασμα απο κει στον Αθανασιο Διακο, και τα "βαρετα" ασφαλτινα χλμ μεχρι την Γραβια, χορτασμενοι πια απο εικονες και οδηγηση, εγινε με "συνοπτικες διαδικασιες"
Και στο βενζιναδικο στην Γραβια, οπου φαγαμε και το τελευταιο σαλαμι Λευκαδας που ειχε περισσεψει, ουσιαστικα τελειωσε αυτο το γεματο με εικονες, οδηγηση, αλλα προπαντων καλη παρεα τριημερο

Μπηκα στο σπιτι μου στις 10 και τεταρτο το βραδυ και μετα απο ενα καλο μπανιο να φυγει η σκονη των βουνων, επεσα στον καναπε σαν χυμενη μαρμελαδα
ΖΩΑΑΑΑΑΑΡΑ!!!!!!!!
Την απολαυσα για λιγες ωρες ακομα
...Αυριο παλι στα ιδια
Δουλεια
Χρονος και χρημα...!
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Συνεχιστε...και μολις τελειωσετε θα σας πλακωσω στις ερωτησεις(θελω να παω κ εγω).

Εγώ απ'την άλλη θα τους πλακώσω στο ξύλο και στην γκρίνια μόλις τους ξαναδω... (ζηλευωωωω:()


Απιστευτη εκδρομη! Γιαυτο σας αγαπω!:inlove:
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Παμε συνεχια φωτορομαντζου γιατι ο μπαρμπας ηταν φειδωλός........















Θα κανουμε μια αναβαση λεει ο μπαρμπας να δουμε δυο κυκλικες λιμνες που ειναι ξερες τετοια εποχη. Τελικα μονο δυο πιστες φλατ τρακ βρηκαμε :geek::geek::geek:








(φωτο κρεντιντς ναουμε @bmx)

Το κοπαδι...............



Και οι καβαλαριδες..............



Ο Στεφανος δε ξερω γιατι με κοιταζει τοσο ερωτικα. Δε του εταξα ζεστή βραδιά, "τσαφ" του ειπα θα κανει :p:p:D:D

 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Αφου παιξαμε και το ευχαριστηθηκαμε αραξαμε και ξεκουραστηκαμε..... μπουλο γιατι εχει συνεχια η μερα













Braaaaaaaaaaaaaaaaaap.....!!!





 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Αφου ηπιαμε τα μπυρονια στο γαρδικι ανεβηκαμε στην εκκλησια των Αγιων Παντων οπου το μερος ηταν παραμυθενιο και η βραδιά ποιημα



ΟΝΕΙΡΟ..............................



Ετοιμαζουμε τα τσαρδιά μας και ειμαστε ετοιμη για μασα και πιώμα.
Αναψαμε και την φωτια μας να γουσταρουμε.









Στο γαρδικι ειπαμε σταν ταβερνιαρη οτι μειναμε απο πολεμοφοδια και θελαμε ανεφοδιασμο. Ενα λιτρο τσιπουρο ζητησαμε και το γιομησε ολο το θηριο, δε χωραει ουτε σταγονα παραπανω.....



Και καπου εδω ειναι που φτανει στο απογειο του αυτο που εγω αποκαλω ΖΩΑΑΑΑΑΡΑ........
Ο λογος που μαρεσει να εκδραμω με φιλους. Η ψυχική και πνευματική ξεκούραση και ανάπαυση ειναι σε κορύφωση. Η απολυτη και αμεση επαφη με την φυση, η εξαιρετικη παρεα, η ηρεμια του δασους. Χαβαλες...... γελιο... πηραγματα.... τρολλαρισμα... ανεκδοτα! Δεν υπαρχει ξενοδοχειο που θα μπορει να προσφερει καλητερη βραδια. Οι κονσερβες μιαζουν με ντελικατεσεν φαγιτο και μαλιστα ειχαμε και διαγωνισμο γευσιγνωσιας και υπηρξαν ανατροπες. Στην επομενη εκδρομη θα δοκιμασουμε κι αλλα πραγματα. Το τσιπουρο δε μπορει να συγκρηθει με την καλητερη σαμπανια του κοσμου, ουτε με αυτα τα περιεργα μπουκαλια που τα βλεπω να τα μοστραρουν στο φουμπου και γραφουν βελβε-κατι και δε μπορω να καταλαβω τι στο.... ειναι.

Απλα πραγματα ρε φιλε, που φερνουν την ευτηχια. Και το βασικοτερο συστατικο?? Η καλη παρεα!!!
Ζωααααααρα ρεεεε..........

 
Τελευταία επεξεργασία:

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Ειχαμε και το Λαμπρο να μας λεει τα ανεκδοτα του.............ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΝΤΟΥΡΟ ΡΕΕΕΕΕ......ΛΕΓΕΕΕ :pointu::pointu::pointu:



Με ολα αυτα εφτασε και παλι η καλητερη στιγμη της μερας. Μετα απο ενα πλουσιο προγραμα γλυκιας ταλεποριας, καλο φαγοποτι, χαβαλε και ολιγον τι "τσαφ", να μπαινεις στην σκηνη και να χουχουλιαζεις μεσα στο ζεστο σου σλιπινγκ μπαγκ.......... Ονειρο ρε φιλε..............Ζωααααααρα




Υγ.
Με τον κονκοστ και το Στφ να ροχαλισουν σα χαλασμενα τρακτερ :pointu::pointu::pointu:

Αλλα αμα εισαι περιστεριωτης δε σε χαλανε κατι τετοια. Το αυτι σου ειναι εκπαιδευμενο. Αφου οι συντοπιτες σου φροντιζουν καθε βραδυ να σε νανουριζουν με καθε λογης Παολες και Παντελιδηδες. Και το μεταμεσονυχτιο προγραμμα στο τσακιρ κεφι εχει μεχρι και Γονιδι, Καρα, Τερλεγκα, Τερμινιονι και Γιοσιμουρια. Νανε καλα τα παληκαρια μου. Συγκινήθηκα παλι ρπστμ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Χαίρομαι πραγματικά που περάσατε τόσο καλά, μα ζηλεύω πολύ που δεν ήμουν κι εγώ εκεί...
Αν την επόμενη φορά ''ανοίξετε'' λίγο το σχήμα πιθανόν να υπάρξουν κι άλλες συμμετοχές....
 

yotis

Μέλος
Όνομα
Γιώτης
Μοτό
Pegaso 650 (η σύζυγος)
DRZ400S (η γκόμενα)
Χαίρομαι πραγματικά που περάσατε τόσο καλά, μα ζηλεύω πολύ που δεν ήμουν κι εγώ εκεί...
Αν την επόμενη φορά ''ανοίξετε'' λίγο το σχήμα πιθανόν να υπάρξουν κι άλλες συμμετοχές....
Αν το πας κι εσύ το τρανσαλπ σαν τον @konkost τότε +1
:drt:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
εντυπωσιακες εικονες κ ανθρωπινες εμπειριες απο την υπεροχη πατριδα μας!
ευχομαι παντα τετοια κυριοι!:friendship:
 
Top Bottom