Μια θαλασσα βουνων (Καλλιδρομο, Οιτη, Τυμφρηστος, Κοκκαλια, Σαρανταινα, Βαρδουσια)

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Εχουμε αρχησει και κατεβενουμε την κορυφογραμμη προς Γραμμένης Οξυά.



Πριν απο αυτο ομως μια ευχαριστη εκπληξη. Μια ομορφη συναντηση με μια φοραδα και το πουλαρι της.





Οι υπολοιποι συνεχισαν την καταβαση και δε τα ενοχλησαν.
Λεω του Λαμπρου, "-Αμα τα πλησιασω λες να φυγουν?"
-Ε ναι , μου λεει

Και αρχικα ειχε δηκιο. Βγαινω απο το χωματοδρομο με σκοπο να τα πλησιασω αλλα κατευθιαν αρχησαν να απομακρηνονται.



Ωσπου ξαφνηκα και ενω ειχαν φυγει αρκετα μακρια μου, το μικρο σταματα, γυρναει με κοιταει, αναστροφη σα να ειπε στην μανα του "ασε με ησυχο θελω να παω" :D:D εκανε αναστροφη και ξεκηνησε να ερχεται καταπανω μου με γοργο καλπασμα.



Εγω ειχα μηνει ακινητος και πυροβολουσα με τον τηλεφακο. Οσο πλησιαζε αλλαζω αστραπιαια σε ευρηγωνιο.

Εχω δει πολλες φορες γατια και σκυλια να με δαγκωνουν χωρις να με πονανε απλα για να παιξουμε. Αλογο πρωτη φορα

Πανεμορφα ζωα τα αλογα.........













Αφου κατεβηκα απο το μηχανακι μου εδειξε οτι δεν γυρισε για μενα, αλλα για το μικρο γαιδουρακι που καβαλουσα :D:D:D












Πριν φυγει ο Λαμπρος με εβγαλε και αυτη την απιστευτη φωτογραφιαρα.....................


 
Τελευταία επεξεργασία:

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Με ειχε πιασει φωτογραφικος οιστρος εκεινη την ωρα :photo: και δε καταλαβα ποση ωρα περασε, ετσι την κανω με ελαφρια και τερμα γκαζι να βρω τους αλλους.
Συνεχιζουμε μεσα απο το πανεμορφο δασος, βγενουμε στο ασφαλτινο που ειπαμε παραπανω, ο Κονκοστ δηνει το εναυσμα για καγκουριλικια (σοβαρος ανθρωπος πανω απολα :p:p) και εγινε το ελα να δεις........ :stm::stm: μεχρι το μνημειο της μαχης της Γραμμενης Οξυας.







Κι αλλος σοβαρος ανθρωπος εδω..........:D:D:D:D



















 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Τρωμε μια καταπλικτικη προβατινα κοκκινιστη στην πλατεια της Γραμμενης Οξυας και αναχωρουμε για βαρδουσια.

Απο δω και περα δε περηγραφω αλλο. Εμεινα απλα μαγεμενος. (ειχα ξαναπαει βαρδουσια αλλα δεν ειχα ανεβει στα αλπικα λειβαδια και τα καταφυγεια και το ηθελα πολυ)

:hlb::hlb::hlb:















 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z


Στο πανω καταφυγειο που αραξαμε το υψομετρο στο gps ελεγε 1997. Εχω ελαχιστα κλικ απο κει πανω, απλα ειχα χαζεψει :omg2::omg2:







Ολα τα ωραια τελειωνουν καποια στιγμη. Επρεπε να κατεβουμε απο κει...........





















Επιστροφη απο παλια μπλα μπλα μπλα μπλα................................

Ηταν μια καταπλικτικη εκδρομη και καταπλικτικη παρεα και ονειρικα τοπια.

Στα επομενα φιλαρακια :friendship:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μήπως να την καθιερώναμε κάθε χρόνο την ίδια εποχή τη συγκεκριμένη εκδρομή με μικρές παραλλαγές (πάντα θα ανακαλύπτουμε νέα πράγματα);

Ωραίες φωτό Μητσάρα, στα 'λεγα εγώ, αξίζει να σπαταλάς λίγο παραπάνω χρόνο για φωτογραφίες :p
 

yotis

Μέλος
Όνομα
Γιώτης
Μοτό
Pegaso 650 (η σύζυγος)
DRZ400S (η γκόμενα)
Μήπως να την καθιερώναμε κάθε χρόνο την ίδια εποχή τη συγκεκριμένη εκδρομή με μικρές παραλλαγές (πάντα θα ανακαλύπτουμε νέα πράγματα);

Ωραίες φωτό Μητσάρα, στα 'λεγα εγώ, αξίζει να σπαταλάς λίγο παραπάνω χρόνο για φωτογραφίες :p
Ότι θα το καθιερώσουμε εννοείται. Οι διαδρομές είναι τόσες πολλές και οι επιλογές άπειρες.
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Respect! Μητσαρα !!! :hlb::hlb:

Φωτογραφιάρες !!! Μπράβο ξανά για την βόλτα! Και στις επόμενες σε όλη την παρέα!
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Ωραίες φωτο....ιδιως εκεί με το πουλαρι μοναδικές!!

@mitch ...ειμαι σίγουρος ότι μετάνιωσες που δεν είχες την χοντρή!:D
Οχι νταξι. Γιατι να ηθελα τη χοντρη!!!

Respect! Μητσαρα !!! :hlb::hlb:

Φωτογραφιάρες !!! Μπράβο ξανά για την βόλτα! Και στις επόμενες σε όλη την παρέα!
Να εισαι καλα Λευτερη. Ευχαριστω
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Γιατί αυτές οι "διασχίσεις"χωματων είναι για τις χοντρές!:D

Οι "διασχίσεις" τετοιων χωματων ειναι για ον-οφφ μηχανακια. Και με ενα τετοιο πηγα. Οσο ποιο ελαφρια, τοσο ποιο απολαυστικα. :yew::yew:

Βεβαια με το ιδιο μηχανακι, προσπαθησα να κανω και enduro σημερα.

Το μαμιδι τα καταφερνει και εκει περιφημα. Αλλα δεν ειναι αυτη η δουλεια του
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπρααααααααααααπ....!!!!!
Καλλιτεχναρα και ωραία παρέα.. :friendship:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Διόρθωσα τις φωτογραφίες μου γιατί δεν φαινόντουσαν λόγω των γνωστών προβλημάτων με τα photobucket, postimage κλπ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είναι από τις Κυριακές που όταν είμαι σπίτι κάνω βόλτα με ωραίες παρέες στο advride
Κρίμα που χάθηκαν οι φώτο από εδώ μεσα:(
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Είναι από τις Κυριακές που όταν είμαι σπίτι κάνω βόλτα με ωραίες παρέες στο advride
Κρίμα που χάθηκαν οι φώτο από εδώ μεσα:(
Απο μερια μου μενει να βρω χρονο για να τις διορθωσω οπως εκανε και ο STF
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
αμαν, το Καστριώτισσα-Δάφνη-Ανατολή-Μάρμαρα-Νικολίτσι-Κυριακοχώρι-Γραμμένη Οξιά το είχα περάσει ταλαιπωρώντας το fazer.
 
Top Bottom