Μια μεγαλη Αλλαγη!!

andreasgt

Μέλος
Όνομα
Ανδρεας
Μοτό
BMW R 1250 GS ADVENTURE / 2019
Μετα απο αρκετους μηνες απουσιας μου... απο σημερα ειπα σιγα σιγα να επανερθω και μαλιστα αρκετα πιο δυναμικα.

Τον Περασμενο Μαιο και μετα απο καποια προβληματα υγειας που αντιμετωπισα...ειχα την ατυχια πανω που αρχισα να ισιωνω να εμπλακω σε ενα ατυχημα με το scooter το
οποιο ηταν και θανατηφορο.. Μια οδηγος απο το απαενταντι ρευμα περασε στο δικο μου, παρασερνωντας 2 πεζους και εμενα βεβαια. Ευτυχως για εμενα και την γυναικα λογω εξοπλισμου σωθηκαμε αν και οχι εντελως αγρατζουνιστοι.

Το μηχανακι βγηκε ολικη βεβαια...και περασα ενα καλοκαιρι με τραυματισμους που ακομα δεν εχουν αποκατασταθει εντελως και χωρις διτροχο. Ολο αυτον τον καιρο σκεφτομουν, ψυχανεμιστικα αρκετα σχετικα με το τι θα παρω οταν ερθει η αποζημιωση...εαν επρεπε να ξανα καβαλησω, πως θα αισθανθω καβαλοντας...

Η αποφαση επαρθει...μια ζωη την εχουμε και πρεπει να κανουμε οτι μας ευχαριστει. Θα καβαλησω και μαλιστα θα κανω και πραγματικοτητα το μεγαλο μου ονειρο...
Οπερ και εγεννετω. Εδω και μια εβδομαδα λοιπον ειμαι ενασ πανεθτηχης κατοχος ενος R1250 GSA Exclusive.

Δεν εχω γραψει ακομα χιλιομετρα γιατι μετα απο 15/20 λεπτα στο μηχανακι ακομα εχω κατι πονους... Εξαλλου ο γιατρος συστηνει να ειμαι αρκετα προσεκτικος ενα διαστημα ακομα...
αλλα συντομα θελω να πιστευω πως θα εχω επανελθει σε ενεργο δραση..ταξιδευοντας οσο περισσοτερο μπορω. Ειπα να το μοιραστω μαζι σας. Ετσι Απλα....

Μονο εαν καταλαβει κανεις ποσο "τιποτα" ειμαστε, θα κατανοησει αυτες τις μικρες καθημερινες χαρες και ποσο σημαντικες ειναι.
 

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
Σιδερένιος φίλε μου και καλοτάξιδο το μηχανάκι. Σου εύχομαι υγεία και περισσότερη τύχη.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Σιδερένιος και να ξαναγίνεις δυνατός ψυχικά και σωματικά!

Καλώς ήρθες στο φόρουμ, καλή διασκεδαση εύχομαι και όταν με το καλό νιώσεις σίγουρος, να λιώσεις το εργαλείο στα χιλιόμετρα!
Καλοταξιδοι και απεφτοι!

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η επάνοδος μετά από σοβαρό ατύχημα είναι ζόρικη και ψυχολογικά και σωματικά. Με το καλό να στρώσουν όλα και καλά χιλιόμετρα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ποτέ ξανά εύχομαι κάτι αντίστοιχο...
Καλοτάξιδο το σκάφος και με το καλό να γράψεις χιλιόμετρα...! :ok:
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Καλώς μας ήρθες ξανα λοιπον καλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιος!!! Καλοταξιδο το εργαλειο . Έπραξες πολύ καλά με την αγορά μηχανής και σίγουρα δε θα το μετανιώσεις. :friendship:
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Πρωτα απ ολα σιδερενιος και καλη επανοδο στον μοτοσυκλετιστικο κοσμο!:l2:
Καλως ορισες και παλι στο advride ! :welcome:
Ειμαι ομοιοπαθης και σε καταλαβαινω απολυτα ! :thumbsdown:
Καλοταξιδο το καινουριο μοτοσακο.. να το χαρεις και ευχομαι στο πρωτο σου ταξιδι να αναπληρωσεις τον χρονο απ την ταλαιπωρια σου..:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Με το καλο να πραγματοποιησεις ολα τα μοτοσυκλετιστικα σου όνειρα.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
καλως ορισες ξανα Αντρεα....

επειδη δεν ξερω απο που ακριβως περνανε αυτα τα ''περαστικα'' , θα πω τουτο....
καβαλα τον μονοδρομο και τραβα να τα ανακαλυψεις..... ''περασε'' τα , με το τροπο που εσυ ξερεις....

καλοταξιδο και καλα χιλιομετρα με το ''γελαδι'' .....

:friendship::friendship::friendship::friendship::friendship::friendship::friendship::friendship:
 

Karellen

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Dax 72
Σιδερένιος και ποτέ ξανά.Καλορίζικη και η κούκλα σου!
Τα ίδια κι εγώ αναρρώνω από παρόμοιο περιστατικό στις 22 Ιουνίου με σπασμένα 5 πλευρά και τις 2 ωμοπλάτες και κατεστραμένο το gs.Οι πρώτοι δύο μήνες ήταν μέσα στην αμφιβολία και λίγο φόβο αν θα καβαλήσω ξανά,δεν υπήρχε το κέφι βλέπεις.
Ώσπου καβάλησα προχτές το KLR και ίσιωσα!

Any way με το off topic και πάλι περαστικά και πολλά χιλιόμετρα απροβλημάτιστα!
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Καλη αποκατασταση ευχομαι (οχι σιδερενιος σε μοτοσυκλετιστη) και με μια ευχη ακομα.Ποτε ξανα. Εχω περασει απο την κατασταση αυτη και νοιωθω.
Υγ. Καλα και ασφαλη χιλιομετρα με το θηριο.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Τελείωσαν όλα με ένα bmw 1250 κερασάκι στην τούρτα!!!
Εύχομαι πάντα όρθιος και να ζήσεις όμορφες στιγμές με την όμορφη!!!

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom