Μια μικράν μικράν ασφαλτινη πελοποννησιαδα 05 – 02 – 2022

Cherouvim

Μέλος
Περιοχή
Δυτική Αττική
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
Πρώην Honda Varadero XL1000V MK3 ABS BLACK
Σε αναζήτηση!!!
Ευχαριστούμε Ιωάννη δια την συνδρομή σου εις την επάνδρωσην του περιπόλου την άψογη παρέα και την καλή διάθεση
Εγώ ευχαριστώ Θωμά για την αποδοχή! Χάρηκα πολύ που σας γνώρισα!
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Και εγώ επιστροφή στη βάση μου , τι να πω η παρέα ήτανε απίστευτη ,η διαδρομή ήταν φανταστική, άντε παιδιά και στην επόμενη Γιάννη ευχαριστούμε για την παρέα σου
 

Cherouvim

Μέλος
Περιοχή
Δυτική Αττική
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
Πρώην Honda Varadero XL1000V MK3 ABS BLACK
Σε αναζήτηση!!!
Και εγώ επιστροφή στη βάση μου , τι να πω η παρέα ήτανε απίστευτη ,η διαδρομή ήταν φανταστική, άντε παιδιά και στην επόμενη Γιάννη ευχαριστούμε για την παρέα σου
Ευχαριστώ Αρη... Ο Παναγιώτης έφτασε καλώς;
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Έφτασε κι αυτός τη βάση του και έφυγε πανικόβλητος με τη γυναίκα για φαγητό έξω και μου γκρίνιαζε :D:D:D
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Έτσι έτσι, μετα από μια καλή βόλτα, χαλαρό από μια γλυκιά κούραση, με το μυαλό φευγάτο και προσηνή, είναι αναπόφευκτο ότι θα σε υποτάξει η παντόφλα και θα απαιτήσει το φόρο υποταγής και τα αντισταθμιστικά, κατά τα ειωθότα.
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Δεν θελει να ανεβασει φωτο. Αρνείται πεισματικά και με πάθος

{Ουπς! Προέκυψε ένα πρόβλημα.
Ο συγκεκριμένος τύπος αρχείου δεν είναι αποδεκτός προς μεταφόρτωση.}
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν θελει να ανεβασει φωτο. Αρνείται πεισματικά και με πάθος

{Ουπς! Προέκυψε ένα πρόβλημα.
Ο συγκεκριμένος τύπος αρχείου δεν είναι αποδεκτός προς μεταφόρτωση.}
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Η άφιξης των τμημάτων πριν τα διόδια της Ελευσίνος επραγματοποιήθη συμφώνως προς το εκπονημένο χρονοδιάγραμμα, άνευ καθυστερήσεων χρονοτριβών και λοιπων κωλυσιεργιών.


Το μικρόν ταχυκίνητον άγημα εκκίνησε συμφώνως προς τα προβλεπόμενα, επραγματοποιήσαμε μικρήν παύσην της πορείας εις την παλαιάν γέφυρα της Κορίνθου δι ολίγον,


αναμένοντας εις μάτην την έλευσην δια να συμπτυχθεί μετα των ημετέρων δυνάμεών μικρόν εύδρομον του Apriliανου στόλου το οποίον βεβαίως ελάκισε και δεν ἐφάνη κατά τα ειωθότα.


Συνεχίσαμε ολοταχώς δια Νεμέα και από εκεί προς τας συμπληγάδας του ορεινού περάσματος σκοτεινής κανδήλας όπου και ἐπλήχθημεν σθεναρώς υπό θερμοκρασίας 2 και 3 βαθμών της κλίμακος κελσίου.


Συνεχίζοντας κρίθηκε επιβεβλημένη η αγρανάπαυση των τμημάτων και η κατανάλωση ζεστών ροφημάτων προς αποκατάστασίν της θερμοκρασίας η οποία και επραγματοποιηθειν εις Βλαχέρνα.




Με την παρέλευση ικανού χρόνου αναλήψεως δυνάμεων, επανεκκινούμε ταχέως για Πάος Τριποταμα Λαμπεια κουμανης και χωνόμαστε στο δάσος Φολόης, όπου και εκτελείτε παύση της πορείας δια την απόλαυση της στιγμής, η οποία στιγμή βεβαίως, ημπορεί να διαρκέσει, και να διαρκέσει, και να διαρκέσει. Καθόσον δική μας είναι η στιγμή όσο θέλουμε ημπορούμε να την διαρκέσουμε.







Κάποια στιγμή αφού δεν διαθέταμε αντίσκηνα να στήσουμε να εγκατασταθούμε, αποφασίσαμε να συνεχίσουμε προς Λάλα και έως όρια Ολυμπίας, και εκεί αναστρέφουμε με αριστερό ελιγμό απεγκλωβισμού με κατεύθυνση προς Λούβρο Βασιλάκη Καλλιανι, και παύση της πορείας στα Λαγκάδια δια κατανάλωση ζεστού ροφήματος, ξηράς τροφής ,και απόλαυση της θέας κάτω στο βάθος τις ρεματιές.





Εκεί πλέον η αποστολή θεωρείτε ευδοκίμως εκπληρωθήσα, τα υπόλοιπα είναι γραφειοκρατικά.
4:45 επανεκκινούμε για Βυτίνα Λεβίδι και το τελευταίο φως της ημέρας μας προλαμβάνει εντός της επαράτου αλλά αναγκαίας εθνικής Τρίπολης Κορίνθου .
Μέχρι τις 7 και κάτι έχουμε εισέλθει εντός του περιχαρακωμένου στρατοπέδου πρωτευούσης τους ζυγούς λύνουμε και ακολουθούμε ανεξάρτητες πορείες ο καθένας, άλλος δια τον ορχον του, και άλλος δια τον ντοκον του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μπράβο σας νεολαίοι...!!! :friendship:
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Ελα το raid με ακτινικά μερακλιδικα λέμε....
Μπρε, τι ματι ειναι αυτο? ακτινογραφία το έβγαλες
 
Top Bottom